San Jose – LA Kings 2:1 (kon.)
San Jose Sharks
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Los Angeles Kings
cz Pondelok 27.05.2013, 02:15 • HP Pavilion, San Jose, California • Play-off NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:45:20)

Československá stopa v utkání:
    Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

San Jose: 26

LA Kings: 25

3. třetina:

San Jose: 9

LA Kings: 8

Nakonec se domácí nemusí trápit tím, že nedali třetí gól do prázdné brány, protože závěr zápasu dokázali odehrát ve třetině soupeře a dnešním těsným vítězstvím 2:1 si vybojovali sedmé a rozhodující utkání, které se odehraje na ledě Kings v Los Angeles.

60:00

59:32
    Joe Thornton nyní doslova pohrdl nabídkou rozhodnout utkání gólem do prázdné brány a ještě přihrává Pavelskimu, ale nepřesně.

59:22
    Kings jsou v šesti a nyní jsou již ve třetině Sharks.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny, domácí vyhrávají vhazování a vyhazují puk do třetiny Kings.

58:48
    A teprve nyní odjíždí Quick z branky, ale rozhodčí zároveň přerušují hru, bude se vhazovat po levici Niemiho, Quick zůstává na střídačce.

58:41
    Vojnov střílí z pravé strany, Niemi chytá.

58:25
    Kings ve třetině Sharks, Quick však stále zůstává v bráně.

57:50
    Zatím k tomu není vhodný okamžik, domácí se nechtějí nechat "uzamknout" ve vlastní třetině.

57:40
    Již se hraje, hosté se brzy odhodlají ke hře bez brankáře.

57:25
    Oddechový čas pro domácí.

57:25
    Ti se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

57:12
    Kopitarovo střele míjí branku, hosté nyní sevřeli domácí před jejich brankou.

56:58
    Vojnov odvedl dobrou práci v obraně a hosté mohou zaútočit.

56:29
    Carter prodlužuje do útočného pásma, ale rozhodčí přerušují hru, Niemi svírá puk ve své výstoji.

55:40
    Herní projev Sharks již není tak defenzivní, zřejmě to pochopili i sami hokejisté, že pasivitou si koledují o ztrátu svého jednobrankového náskoku.

54:58
    Marleau se dostává do dobrého úniku, Muzzin jeho nájezd nezachytil, alespoň však vyrušil jeho zakončení.

54:20
    Ale domácí si nyní hodně zahrávají, jejich pasivita dává spoustu prostoru soupeři.

53:51
    Kopitar s Galiardim se dostávají do zakončení, Niemi však neměl příliš práce, zapracovala obrana Sharks.

53:04
    Hra se v závěru třetiny nepříjemně kouskuje, což nevyhovuje hlavně hostům, kterým se tak krátí jejich čas, potřebný k vyrovnání.

52:24
    Snaha hostů končí nepřesnou rozehrávkou a odpískaným zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Quickem.

51:25
    Rozhodčí vykazují hru ze třetiny Kings, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:35
    Scuderiho střela z pravé strany od modré končí v lapačce Niemiho.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté jsou aktivnější a snaží se o vyrovnání.

49:42
    Dnešní utkání sleduje 17 562 diváků.

49:18
    Richards ztrácí v souboji s J. Thorntonem puk, útočná akce Kings končí.

48:10
    Kopitar zaváží puk do třetiny Shars, nahazuje puk na Niemiho, ten ho raději podržel ve své lapačce.

47:31
    Burns se dostává ke střele na levé straně, Quick vyráží jeho střelu do rohu.

47:05
    Pavelski se snaží projít po pravém křídle, ale je zastaven Scuderim.

46:44
    Vojnov protáhl Niemiho střelou od modré čáry.

46:15
    Není to zakázané uvolnění, hosté musí hrát.

45:50
    Puk za brankou Sharks, ale hosté se k němu nedostávají, domácí mohou rozehrát.

44:32
    Couture střílí z pravé strany, Quick chytá.

44:05
    Hostům se nedaří přejít střední pásmo.

43:35
    Tato řada se ale dostávala pod tlak, hosté prostřídali, na led poslali Kinga, Lewise a Browna.

43:09
    Hosté rozehrávají, na ledě mají řadu s Fraserem, Nolanem a Richardsonem.

42:18
    Hosté ale puk vzápětí opět ztrácí, ledabylá rozehrávka, domácí šli do přečíslení a Burish se dostává k dorážce, jenže Quick měl puk pod kontrolou ve své lapačce, jenž měl přitisknutou k ledu.

42:05
    Až nyní Doughty uklidňuje situaci a bude rozehrávat.

41:30
    Kings nyní marně stíhají domácí hráče v bílém, kteří kombinují za jejich brankou.

40:35
    Sharks se v úvodu třetí třetiny brání před vlastní brankou.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:04 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

San Jose: 9

LA Kings: 8

Již se nic nestane v této části, i když na konci se ještě do šance dostali hosté, ale Doughtyho střelu, kterou ještě dokázal tečovat Brown, Niemi dokázal pokrýt. Druhá třetina tak skončila nerozhodně 1:1, když nejprve na 2:0 pro San Jose zvýšil povedenou střelou ve 25. minutě Galiardi, ovšem naději pro Los Angeles vykřesal brankou ve 34. minutě Brown, který tak stanovil zatím konečné skóre po dvou třetinách – 2:1 pro Sharks.

40:00

39:27
    Domácí pouze vyhazují na zakázané uvolnění, vhazování před Niemim.

39:22
    Kopitar zaváží puk do třetiny Sharks.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:17
    Až nyní se domácí vymanili a hned mohou zaútočit, Couture postupuje po pravém křídle, je bráněn Vojnovem, který ho dokázal zastavit, výborný obranný zákrok!

37:55
    Střela Vojnova z pravé strany od modré zblokována, přesto hosté zůstávají v útočném pásmu.

37:38
    Kings ve třetině Sharks.

36:50
    Galiardi se snaží přelstít Quicka u levé tyčky jeho branky, nepovedlo se.

36:35
    Oddechový čas pro hosty.

36:35
    Vše končí dalším zakázaným uvolněním Kings.

36:24
    Vhazování před Quickem vyhrávají domácí, kteří se snaží také svého soupeře zatlačit v jeho pásmu.

35:48
    Nepřesná rozehrávka Kings, odpískán icing.

35:38
    Až nyní se domácí dokázali vymanit z vlastní třetiny.

35:20
    Domácí jsou pod drtivým tlakem.

34:50
    A Kings jsou při chuti – Penner se dostává do zakončení, jeho tečovaný pokus Niemi vyráží.

33:53
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí se po prohraném vhazování nedokázali vymanit ze třetiny a tak přichází trest, po střele Greeneho od modré, z pravé strany, se puk dostává za branku, odkud DUSTIN BROWN z nemožného úhlu nahazuje puk na Niemiho, od něhož se odráží do branky! Asistence: Matt Greene, Dwight King.

33:21
    A pozor, Clifford se dostává do šance, fantastický Niemi, jenž svou hokejku položil do cesty puku, který již mířil do branky!

33:05
    Vojnov nahazuje puk do třetiny Sharks, tam ho ale získávají domácí hráči, kteří vzápětí nepřesně rozehrávají.

32:42
    Bitva o útočnou modrou Sharks, úspěšnější hosté.

31:51
    Puk ve třetině Sharks, kteří nevyužili čtyřminutovou přesilovou hru, kdy si nějaké šance dokázali vytvořit až v poslední minutě.

31:28

31:22
    Wingels pálí z levé strany "z první", Quick se stihl přesunout.

31:02
    Burns se dostává ke střele od modré z pravé strany, vedle.

30:37
    Pavelskiho střela z levé strany je nepřesná a míří pouze za bránu, odkud ho hosté odpalují ze třetiny.

30:18
    Boyle si sjíždí z pravé strany blíže k bráně, střílí, Quick vyráží.

29:57
    Tak snad nyní – Sharks ve třetině Kings.

29:28
    Absolutně nezvládnutá přesilová hra Sharks, alespoň prozatím, Kings znovu vyváží puk ze třetiny.

29:10
    A další vyhozený puk ze třetiny Kings, domácí ještě nevystřelili na branku.

28:47
    Hosté vystřídali, Kopitar znovu vyhazuje kotouč ze třetiny.

28:31
    Boyle s pukem za vlastní brankou, domácí rozehrávají.

28:02
    Domácí mají na ledě Pavelskiho, Marleaua, J. Thorntona, Boyla a Coutureho.

27:47
    Puk již byl ve středním pásmu, Boyle s ním přejel modrou čáru, rozhodčí vykazují hru ze třetiny Kings.

27:38
    Dlouhé oslabení Kings, kteří se brání s Doughtym, Richardsem, Regehrem a Carterem.

27:28
    Vylučuje se, krev ve tváři Vlasiče, vyloučen hostující Williams, který za "vysokou hůl" dostává čtyřminutový trest!

26:45
    Konečně je puk ve středním pásmu, Kings nevystřelili na Niemiho.

26:25
    Kings nyní dobře útočí, domácí se nemohou vymanit z vlastní třetiny.

25:25
    Oba týmy střídají, puk ve středním pásmu.

24:50
    Domácím vlil gól Galiardiho krev do žil, řada Pavelskiho nyní sevřela Kings před jejich brankou.

24:10
    San Jose právě vstřelilo branku!
    T.J. GALIARDI se prosazuje z pravé strany, kdy střelou přes obránce Regehra "vymetl pavučinu" v bráně Kings, Quick byl na jeho přesnou střelu krátký. Navíc si asistenci připisuje gólman Niemi, jehož přihrávka byla zárodkem celé akce! Asistence: Scott Hannan, Antti Niemi.

23:56
    Ne na dlouho, nepřesná rozehrávka vrací puk domácím.

23:38
    Sheppard zaváží puk do třetiny Kings, ale poté padá a puk získávají hosté.

23:15
    Puk za brankou Kings, ani jeden z týmů si zatím nevytvořil výraznou šanci ve druhé třetině.

22:35
    Burish si sjíždí z pravého křídla před Quicka, střílí, gólman Kings vyráží.

22:11
    Thornton zaváží puk do třetiny Kings, ale domácí se nedostávají do zakončení.

21:35
    Hosté dobře napadají rozehrávku Sharks.

21:12
    Ale domácí zachycují přihrávku a dostávají puk ze třetiny.

20:49
    Kings rozehrávají, již jsou v útočném pásmu.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:10 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose: 8

LA Kings: 9

Ale již nevystřelili na branku Kings, první třetina je u konce. Spokojenější mohou být domácí hokejisté, kteří vedou po první dvacetiminutovce zásluhou branky Joe Thorntona, jenž se dokázal prosadit při přesilové hře pěti proti třem, 1:0. I hosté si zahráli přesilovou hru, ale ani při jedné se prosadit nedokázali. Velkou překážkou je opět skvěle chytající Niemi, který zlikvidoval všechny pokusy hostů v první dvacetiminutovce.

20:00

19:33
    Domácí dohrají první třetinu před Quickem.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:28
    Hosté se snaží udržet útočné pásmo, ale domácí dostávají puk do střední třetiny.

17:45
    Hra je nyní hodně neurovnaná.

17:26
    Dlouhý pas na Pennera nevyšel, rozhodčí přerušují hru. Vhazování ve středním pásmu.

16:50
    Sharks nahazují puk do třetiny Kings, ale tam ho získává soupeř.

16:27
    Znovu skvělý Niemi, kterému tam na brankovišti ještě pomohli obránci Sharks, Kopitar, Clifford i Greene se dostali do zakončení, ale finský gólman drží stále čisté konto.

16:05
    Komerční přestávka dává oběma týmům možnost nabrat síly po několika přesilovkách a oslabeních.

15:30
    I tuto přesilovou hru domácí ubránili a sami mohou zaútočit, Marleau jde sám na Quicka, ale v poslední chvíli byl "vyrušen" při zakončení vracejícím se obráncem Kings a nevystřelil.

15:12

14:58
    Domácím se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.

14:40
    Hosté na ledě s Kopitarem, Muzzinem, Doughtym, Richardsem a Carterem.

14:18
    Běží již druhý minuta vyloučení, domácí se urputně brání.

13:58
    Hosté to zkouší znovu, povedlo se, Kings ve třetině Sharks.

13:36
    Muzzin nahazuje puk za branku Sharks, odkud ho domácí vyhazují ze třetiny.

13:17
    Kings vyhrávají vhazování po pravici Niemiho, tím pádem získávají i pásmo.

13:12
    Scott Gomez již usedá na trestnou lavici, Kings si zahrají další přesilovou hru.

12:56
    Bude se vylučovat a opět to bude někdo z domácího týmu.

12:38
    Ale hosté dobře napadají rozehrávku Sharks.

12:19
    Puk za brankou Sharks, na hokejkách domácích hokejistů.

11:15
    Ale přesilová hra hostům hodně pomohla, nyní tlačí domácí před jejich branku.

10:57
    Domácí dostávají puk do středního pásma.

10:45
    Skvělý zákrok, těsně po skončení přesilové hry Kings, domácího gólmana Niemiho, který zlikvidoval střelu Scuderiho z pravé strany.

10:44

10:25
    Oba týmy vystřídali, Niemi musí hasit "požár" ve svém brankovišti.

09:58
    A po střele Doughtyho zazvonila branková konstrukce domácí branky!

09:38
    Hosté v přesilovkovém rozestavení ve třetině Sharks.

09:18
    Domácí se brání se Stuartem, Desjardinsem, Hannanem a Burishem.

09:05
    Hosté mají na ledě Muzzina, Doughtyho, Richardse, Kopitara a Cartera.

08:44
    Přesilovou hru si tentokrát zahrají hosté, po faulu Boyla na Clifforda.

08:35
    Vhazování ve třetině domácího mužstva, úspěšnější Sharks.

08:18
    Dobrá kombinace Kopitara a Clifforda, který se dostává před Niemiho z levé strany, ten jeho střelu chytá do lapačky a přerušuje hru.

07:57
    Vojnov dokázal udržet na svých zádech Burnse, který spěchal za pukem, odpískán icing Sharks, hra se stěhuje před Niemiho.

07:48
    Až Vojnov dokázal vyhodit puk ze třetiny.

07:32
    Sharks drží soupeře v jeho třetině.

06:58

06:42
    Pokračuje pochopitelně ještě přesilová hra pěti proti čtyřem.

06:09
    Ano, tak nakonec se po přihrávce Pavelskiho prosazuje u pravé tyčky zcela osamocený JOE THORNTON, ukázkově využitá přesilová hra pěti proti třem! Asistence: Joe Pavelski, Dan Boyle.

05:52
    Zatím je to o střelách z velké vzdálenosti.

05:35
    Nyní jsou již domácí hráči opět před Quickem.

05:16
    Ale Pavelski nepřesně rozehrává ve třetině Kings, domácí ztrácí útočné pásmo.

04:58
    A pozor, puk vyhazuje mimo ledovou plochu Kopitar, to jsou další dvě minuty pro Kings! Ano, je to tak, Kopitar již sedí na trestné lavici, domácí mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru.

04:44
    Richards nedovoleně atakuje domácího Burnse ve vlastním pásmu, Sharks si zahrají druhou přesilovou hru v krátké době po sobě.

04:08
    Nevylučuje se, vhazování po pravici Quicka vyhrávají hosté.

03:56
    Braun se zvedá ze hřiště pouze za pomoci svých spoluhráčů, zřejmě byl nepříjemně zraněn ve vlastní třetině, bez pozornosti kamer.

03:56
    Vojnov zaváhal při rozehrávce a domácí mohou jít do přečíslení dva na jednoho, ale byli tam zastaveni vracejícím se hráčem Kings, strhla se menší roztržka.

03:14

02:54
    Zbývá posledních dvacet minut, puk ve středním pásmu.

02:33
    Další vyhozený puk ze třetiny Kings, domácí ještě nevystřelili na branku.

02:03
    Bránící čtveřici hráčů se podařilo dostat puk do středního pásma.

01:40
    Sharks již v přesilovkovém rozestavení.

01:14
    Hned ze začátku utkání se vylučuje, Clifford usedá na trestnou lavici, domácí si zahrají přesilovou hru.

00:49
    Couture nahazuje puk z pravé strany před Quicka, obrana Kings zasáhla.

00:01

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Irwin, Boyle, Vlasič, Braun, Stuart, Hannan – Marleau, Couture, Pavelski – Galiardi, J. Thornton, Burns – Sheppard, Wingels, Gomez – Desjardins, Burish, Kearns

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Greene, Muzzin, Vojnov – Clifford, Kopitar, Williams – Penner, Richards, Carter – King, Lewis, Brown – Richardson, Fraser, Nolan

Rozhodčí: O´Rourke, Pollock – Amell, Driscoll.

Vítejte u onlajn přenosu 6. utkání 2. kola play-off NHL mezi týmy San Jose Sharks a Los Angeles Kings.

Šestý a možná poslední zápas této série uvidí fanoušci v HP Pavilion v San Jose. V celém play off zatím platí, že Los Angeles i San Jose doma neprohrávají. Kings už na svém ledě vyhráli šest domácích zápasů v letošním play off, San Jose zatím uspěli ve čtyřech domácích zápasech a dnes musejí přidat páté vítězství, protože jinak jim skončí sezóna. Šestý zápas může být svazující pro obě mužstva, vedoucí tým v sérii nechce hrát sedmý zápas, protože tam se může stát cokoliv a případné momentum by se mohlo přesunout na stranu soupeře a tým, jenž prohrává, tak hraje o všechno a tam jde pouze o to, zda-li se z toho hráči, jak by řekl Ivan Hlinka, poserou či neposerou. Šestý zápas je velká výzva a důležitou roli hraje psychika. Včera to bylo krásně vidět v zápase mezi Blackhawks a Red Wings, kdy Chicago od prvních minut dalo svou hrou jasně najevo, že ten zápas bude v jeho režii a také že byl. Něco podobného musí dnes předvést i San Jose a vynutit si sedmý zápas. Bude to těžké, ale nikoliv nemožné. Los Angeles se dá porazit a hráči Sharks to vědí, už se jim to konec konců dvakrát povedlo, tak proč by to nemohlo vyjít i potřetí? Do sestavy domácích se vrátí Adam Burish (zlomená ruka) a měl by nahradit Jasona Demerse, jenž jako obránce hrál v pátém zápase na křídle čtvrté formace. Jinak se v sestavách neočekávají žádné změny.

Češi na ledě
    V utkání se může v dresu San Jose představit dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 7. Thornton (Pavelski, Boyle), 25. Galiardi (Hannan, Niemi) – 34. Brown (Greene, King)

Rozhodca: O´Rourke, Pollock – Amell, Driscoll

Diváci: 17562