Pavľučenkovová – Sestini Hlaváčková 2:1 (kon.) | Cetkovská – Pučkovová 2:0 (kon.)
Petra Cetkovská
2
6 6
Olga Pučkovová
0
0 2
cz Nedeľa 26.05.2013, 11:14French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne. (12:13:23)

Prostějovská rodačka prolétla naprosto suverénně prvním kolem druhého letošního grandslamu, když Rusce Pučkovové povolila pouhé dva gemy. O postup do 3. kola se Petra Cetkovská utká s lepší z dvojice Pavljučenkovová – Hlaváčková.

Konec zápasu

6:2
    Hned první příležitost k ukončení zápasu Petra Cetkovská bezezbytku využila a vybojovala si postup do 2. kola Roland Garros!

40-0
    Petra Cetkovská má mečbol!

30-0
    Už ani Pučkovová zřejmě nevěří ve zvrat.

15-0
    Snad poslední gem celého utkání začíná Cetkovská nejlepším možným způsobem.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Petra Cetkovská.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Cetkovská opět prolamuje servis Pučkovové a je hodně blízko postupu do 2. kola!

40-30
    Ale to jen na chvíli, protože krátce na to má Cetkovská další brejkbol, který by se dal nazvat jako mini mečbol.

30-30
    Nevynucená chyba ji nyní trošku přibrzdila.

30-15
    A tak si to namířila k jeho ukončení tou nejkratší možnou cestou.

15-15
    Jenže Petra cítí, že je hodně blízko vítězství v celém zápase.

0-15
    Sérii pěti vyhraných míčů ukončuje Pučkovová kvalitním prvním podáním.

4:2
    Petra Cetkovská prokázala, že je velká bojovnice, poradila si se všemi třemi brejkboly soupeřky a odskakuje na rozdíl dvou her.

A-40
    Čtvrtá vítězná výměna v řadě jí vzápětí přináší výhodu.

40-40
    Skvěle! Petra Cetkovská zničila všechny tři šance soupeřky na brejk a srovnává na shodu.

30-40
    Také druhý brejkbol Rusky zůstal nevyužit.

15-40
    První hrozbu ztráty servisu Cetkovská odvrací.

0-40
    To je nepříjemné. Olga Pučkovová má tři brejkboly.

0-30
    Také další fiftýn jde na její konto po dvojchybě naší hráčky.

0-15
    Ruska zariskovala a trefila svůj první winner ve druhém setu.

3:2

3:2

3:2
    Na druhý brejkbol už ale byla Pučkovová krátká a Petra Cetkovská se díky zisku dvou gemů v řadě vrací do vedení.

40-15
    První brejkbol ještě Ruska odvrací.

40-0
    A také ona se dopouští chyb a Cetkovská tak má znovu šanci jít do vedení.

30-0
    Pučkovová je opět pod tlakem.

15-0
    Cetkovská se snad vyhraným gemem uklidnila a vrací se k předchozí hře.

2:2
    Petra Cetkovská si celkem v poklidu pohlídala svůj servis a srovnává skóre druhého setu na 2:2.

40-15
    Petra ale získává důležité body i po druhém podání a to je dobře.

30-15
    Hladký gem z toho ale zřejmě nebude. Pučkovová začíná kousat.

30-0
    Vítězným míčem odskakuje česká hráčka do vedení 30:0.

15-0
    Procento vyhraných bodů po prvním podání u Cetkovské značně pokleslo, nyní se ho ale Petře podařilo o něco navýšit.

1:2

1:2

1:2
    Olga Pučkovová dokázala potvrdit brejk z minulé hry a dost možná nastartovala obrat v dnešním zápase.

30-40
    Jenže 76. hráčka světa jí k dalšímu brejkbolu zatím nepouští.

30-30
    Dvěma vyhranými míči v řadě se Petra vrací do boje o tento gem.

15-30
    Kazí ale také Pučkovová.

0-30
    Petra soupeřce nyní pomohla zbytečnou nevynucenou chybou.

0-15
    Povzbuzena předchozím úspěchem vstupuje Ruska lépe také do třetí hry druhého setu.

1:1
    Olga Pučkovová si bere ztracené podání zpět. Vyhrává první gem v zápase a nyní se přesune znovu na servis.

40-A
    Pučkovová má druhý brejkbol v této hře.

40-40
    Gem však ale ještě nekončí, Pučkovová se nechce vzdát a vrací stav na shodu.

A-40
    Petra otáčí průběh gemu a má výhodu.

40-40
    Tu jí ale dalším vítězným míčem Cetkovská vzala.

30-40
    Tak pozor. Olga Pučkovová má šanci na re-brejk.

30-30
    Opět ale následuje chyba z rakety naší tenistky a je srovnáno.

30-15
    Češka si ale opět pomohla prvním podáním a přidala k tomu winner.

15-15
    Pučkovové nyní pomohla nevynucená chyba Cetkovské.

15-0
    Petře sedl první servis a je z toho rychlý bod v její prospěch.

1:0
    Tak to je paráda! Petra Cetkovská pokračuje v nastoleném trendu z prvního setu. Znovu prolamuje podání Rusky a vede i na začátku druhého setu.

A-40
    Česká tenistka má brejkbol.

40-40
    Na první vyhraný gem v zápase Pučkovová stále čeká, protože Cetkovská srovnala na shodu.

30-40
    A vzápětí se dokonce propracovala ke gembolu.

30-30
    Zatím se tak neděje, Pučkovová zabojovala a dokázala srovnat.

30-15
    Petra je znovu v mírné výhodě, že by se nám rýsoval další brejk?

15-15
    Pučkovová srovnává na 15:15.

15-0
    Druhý set začal znovu lépe pro českou hráčku.

6:0
    Hned první setbol Petra Cetkovská proměňuje a završuje tím nejlepší možný vstup do turnaje. Pučkovové v prvním setu nedala ždánou šanci a nadělila jí nepopulárního "kanára".

A-40
    A vzápětí si po prvním podání vypracovala setbol!

40-40
    Petra Cetkovská i druhý brejkbol soupeřky odvrací.

30-40
    Vzápětí ale už tak úspěšná nebyla a Pučkovová má před sebou podruhé v utkání možnost k brejku.

30-30
    Petra si ale nepřipouští komplikace, došla si pro vítězný míč a srovnává na 30:30.

15-30
    A po třetí dvojchybě v zápase ze strany Cetkovské se dokonce dostává do vedení.

15-15
    Po jedenácti prohraných výměnách v řadě se raduje také Pučkovová.

15-0
    Prostějovská rodačka se nezadržitelně blíží k zisku úvodní sady.

5:0

5:0

5:0
    Petra Cetkovská zatím v zápase jednoznačně dominuje, získává i pátý gem a v tom nadcházejícím půjde servírovat na ukočení prvního setu.

40-0
    Je tomu tak. Pučkovová předvedla další chybu a nabízí tak Petře hned tři brejkboly.

30-0
    Po dvojchybě Rusky se možná rýsuje další brejk.

15-0
    Pučkovová dělá chybu za chybou a série vyhraných míčů Cetkovské narůstá.

4:0
    Česká hráčka potvrdila čistou hrou druhý brejk v zápase.

40-0
    A hned poté díky již desátému vítěznému míči v utkání má tři gemboly.

30-0
    Po nevynucené chybě Rusky Petra navyšuje svůj náskok.

15-0
    Češka se trefila do prvního podání a začíná dobře i čtvrtý gem.

3:0

3:0

3:0
    Petra Cetkovská bere podruhé v zápasu soupeřce podání a vede už 3:0.

40-15
    Jsou tu dva brejkboly pro Petru Cetkovskou.

30-15
    Česká hráčka je ve skóre opět o maličko napřed.

15-15
    Nyní ji však Pučkovová přibrzdila kvalitním servisem.

15-0
    Cetkovská diktuje tempo hry i nadále.

2:0
    Výborně. Cetkovská odvrátila jeden brejkbol Pučkovové, potvrdila předchozí brejk a odskakuje na rozdíl dvou gemů.

A-40
    Petra se nadechuje k obratu a má výhodu.

40-40
    Vzápětí jej ale razantně odvrací.

40-A
    Druhou dvojchybou v utkání Cetkovská daruje Rusce první brejkbol.

40-40
    Napodruhé už ale tak úspěšná nebyla.

A-40
    Petra se nemůže spolehnout na své podání, přesto má výhodu.

40-40
    Pučkovová se však v této hře ještě nevzdává a srovnává na shodu.

40-30
    Petra je zatím aktivnější hráčkou, chodí si pro winnery a daří se jí jepřesně umísťovat.

30-30
    Poté ale vyrobila první dvojchybu.

30-15
    Češka si došla pro vítězný míč a vede 30:15.

15-15
    Nyní však musela jít přes druhý servis a Pučkovová získala výměnu pro sebe.

15-0
    Rodačka z Prostějova vstupuje lépe také do druhého gemu.

1:0
    Vstup do zápasu vyšel Petře Cetkovské na výbornou. Hned v první hře bere soupeřce podání a ujímá se vedení.

A-40
    Česká tenistka se propracovala k prvnímu brejkbolu v utkání.

40-40
    Hned o první gem se svádí velká bitva, Cetkovská ho dotáhla na shodu.

30-40
    Přesto si nakonec Pučkovová přeci jen vypracovala jeden gembol.

30-30
    Cetkovská však nedává své soupeřce nic zadarmo.

15-30
    Ruska si počínala ve výměně znovu o něco lépe a má mírný náskok.

15-15
    Vzápětí si první bod na své konto připisuje také Petra Cetkovská.

0-15
    Na servisu se jako první představuje Olga Pučkovová a hned si připisuje první fiftýn.

0:0

Hráčky se spolu dosud na okruhu nestřetly, budeme tak svědky jejich prvního vzájemného měření sil.

Rodačce z Moskvy, která však žije v Miami na Floridě, patří v žebříčku WTA 76. příčka. V červenci 2007 ale už byla i 32. hráčkou světa.

Pětadvacetiletá Ruska se nejlépe cítí na tvrdých površích, což ostatně dokázala i v této sezoně, když na začátku března na betonu v brazilském Florianopolis dokráčela až do finále. O měsíc později se však ani ona nevyhnula zdravotním problémům, když musela skrečovat zápas 1. kola v Monterrey.

Po těchto peripetiích se Pučkovová představila na třech antukových turnajích a vyhrála jediný zápas. Naposledy nezvládla zápas 1. kola ve Štrasburku, s Polkou Linettovou prohrála 4:6 a 6:7.

Olga Pučkovová si zahraje v hlavní soutěži French Open teprve podruhé v kariéře. Poprvé se jí to povedlo v roce 2007, kdy došla do 2. kola. V minulém roce uvízla v sítích kvalifikace.

Prostějovská rodačka se aktuálně nachází na 199. místě světového žebříčku. Přitom ještě v červnu loňského roku byla na 25. pozici, tedy nejvýše v kariéře, jenže pak přišlo zranění kotníku na olympijských hrách v Londýně a Petra se těméř rok potýkala s jeho následky.

Na turnaj WTA se Cetkovská vrátila teprve na začátku tohoto týdne, kdy nastoupila k utkání 1. kola na antuce ve Štrasburku proti Švédce Larssonové, které nakonec podlehla po setech 2:6, 6:2 a 3:6.

Dosavadním nejlepším výsledkem osmadvacetileté české tenistky na Roland Garros je postup do 4. kola z roku 2008. V minulé sezoně se se soutěží rozloučila už ve 2. kole.

Hezký den, v neděli začíná v Paříži druhý grandslam letošní sezony a český tenis bude mít hned na úvod ve hře trojici zástupců. V tomto přenosu zaměříme svou pozornost na Petru Cetkovskou, jejíž duel s Ruskou Olgou Pučkovovou odstartuje celý program na kurtu číslo 17.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.