7 6
Lucie Hradecká
0
64 0
cz Sobota 25.05.2013, 15:11WTA Štrasburg - Internationaux de Strasbourg (antuka)

To je z tohoto turnaje vše, přejme hráčkám úspěch na nadcházejícím French Open a já se budu u dalších přenosů těšit na shledanou. (16:52:36)

Na kurtu probíhá slavnostní vyhlášení. Svou cenu nejprve obdržela Lucie Hradecká a nyní už na trofej čeká domácí reprezentantka.

Máme za sebou finále turnaje ve Štrasburku a z vítězství se raduje domácí Alize Cornetová. Po prvním setu, který se rozhodoval až v tie breaku, byl ten druhý jasnou záležitostí francouzské hráčky, když jej vyhrála snad až příliš krutě 6:0. Lucii Hradecké však odešly snad všechny zbraně, kterými dokázala soupeřku zatlačit v prvním setu a značně tak Cornetové ulehčila cestu k výhře. I tak je ale pro Lucii Hradeckou finálová účast velikým úspěchem. Alize Cornetová si připisuje třetí turnajové vítězství, první v letošním roce.

Statistiky utkání:

Esa: 1:2
    Dvojchyby: 1:5
    První servis: 80%:56%
    Úspěšnost po 1. servisu: 31/44 (70%) : 22/41 (53%)
    Úspěšnost po 2. servisu: 7/11 (63%) : 15/31 (48%)
    Délka utkání: 89 minut

Konec zápasu

6:0
    Druhý je už ale využitý a to znamená, že je zápas u konce. Cornetová vyhrává druhý set 6:0.

40-15
    První je pryč, Francouzka to přehnala s razancí a poslala míček do autu.

40-0
    A nyní po povedeném útoku po lajně už jen jeden, má tři mečboly.

30-0
    Na tento kraťas neměla Hradecká šanci dosáhnout a Cornetové schází k výhře dva míčky.

15-0
    Po dobrém prvním servisu poslala Hradecká míček daleko do autu.

5:0
    Hradecká ztrácí i třetí servis v tomto setu a Cornetová je blizoučko vítězství na turnaji ve Štrasburku.

40-15
    Dva brejkboly pro Cornetovou po příliš dlouhém úderu.

30-15
    Nyní už to bylo o mnoho lepší a i zakončení u sítě mělo výtečné parametry.

30-0
    Teď to vypadalo nadějně, ale útok po lajně skončil těsně v autu – 0:30.

15-0
    Kdepak, když se nedaří, tak se sype úplně všechno. Vcelku jednoduchý úder skončil v síti.

4:0
    Hradecká si naběhla k síti, ale svůj úder nasměrovala přesně do sítě. Cornetová vede 4:0.

40-30
    Z 0:30 je tu gembol a opět díky dobrému prvnímu servisu.

30-30
    Je srovnáno. Cornetovou teď poslouchá první servis.

15-30
    Jenže domácí hráčka si pomohla servisem a snížila.

0-30
    A po dalším povedeném útoku a nezvládnutém úderu Cornetové je to už 0:30!

0-15
    Fanouškům Hradecké teď muselo zatrnout pří úderu u sítě, ale nakonec vměstnala míček do kurtu a vede 15:0.

3:0
    Tohle je už vážné. Hradecká ztrácí i svůj druhý servis ve druhém setu a prohrává 0:3.

40-30
    Dvojchyba a brejkbol Cornetové.

30-30
    Trpělivou hrou teď však Cornetovou udolala a srovnala.

30-15
    Hradecká není v pohodě a je to na její hře poznat. Pryč je přesnost, najednou jsou údery příliš dlouhé.

15-15
    Jenže o to vzápětí přichází po příliš silném úderu, který tak skončil v autu.

0-15
    Dobrý druhý servis a Hradecká se jednoduše dostala do vedení.

2:0
    Druhý už ale Cornetová využila a je v trháku 2:0.

40-15
    První je odvrácen po dobrém náběhu na síť a prohozu po lajně.

40-0
    Francouzská hráčka je teď v naprosté pohodě a má tři gemboly.

30-0
    Hradecká dala do úderu příliš mnoho síly a míček končí v autu.

15-0
    Cornetové se podařilo skvostné zkrácení hry a tohle ani Hradecká se svým rozštěpem nezvládla vybrat.

1:0
    Využívá hned ten první a velice rychle se dostává do vedení a do pohody.

40-0
    Nádherná výměna. Hradecká zvládla doběhnout dva kraťasy i vybrat jeden lob, na ten druhý však byla i s výskokem krátká. Cornetová má tři brejkboly.

30-0
    Cornetová si naběhla na síť a několika útočnými údery tuto výměnu doslova umlátila a zakončila smečí.

15-0
    Útok končí v síti – 0:15.

0:0
    První set vypadal, že skončí výhrou Hradecké, ale několik chyb znamenalo tie break a v něm nezvládnutou koncovku. Pokud si však Hradecká udrží svou útočnou hru a zapomene na poslední míčky, nic není ztraceno.

Obě hráčky v pauze využívají služeb svých koučů a právě trenér Hradecké zdůrazňuje, že je potřeba všechno hodit za hlavu, být pozitivní a bojovat.

7:6
    První set je u konce po dalším zkaženém útoku. Hradecká vzteky praštila raketou.

6-4
    Rozhozená Hradecká spáchala dvojchybu, Cornetová má dva setboly.

5-4
    Cornetová jde do vedení po těsném autu Hradecké, která ironicky tleská divákům, kteří vyrušují při výměně.

4-4
    Hradecká se snaží útočit, ne vždy se to ale setká s úspěchem. Teď opět poslala úder do autu.

3-4
    Cornetové už stačilo pouze prohodit Hradeckou, jenže trefila pásku!

3-3
    Výměna od základní čáry končí autem Hradecké. Opět je srovnáno a hráčky si nyní vymění strany.

2-3
    Výtečně! Po náběhu na síť umístila Hradecká míček do koutu kurtu a opět získává malou výhodu.

2-2
    Hradecká létala ze strany na stranu, ale soustavnému útoku neodolala.

1-2
    Minibrejk je pryč, Hradecká poslala svůj úder do autu.

0-2
    Dobře připravená výměna a i když se Cornetová snažila, stálému tlaku neodolala.

0-1
    Hradecká byla v hluboké defenzívě, ale trefila stranu útoku a přesně umístěným úderem se dostává do vedení.

6:6
    A ten na síti i využívá, uvidíme tie break.

40-30
    Cornetová má po přesně umístěném returnu brejkbol.

30-30
    Cornetová od prvního returnu útočila a to se jí vyplatilo. Donutila Hradeckou k chybě a je tak srovnáno.

15-30
    Dvojchyba a snížení.

0-30
    Opět dobré podání, Cornetová nedokázala dobře zareagovat.

0-15
    "Vytlučené bloky", Hradecká má dobrý vstup do tohoto gemu.

5:6
    Druhý už však Hradecká svou trpělivou přípravou a drtivým útokem využila a dostala se do vedení 6:5. Nyní bude podávat na vítězství v prvním setu.

30-40
    První je pryč po těsném autu za základní čáru.

15-40
    Hradecká má dva brejkboly, Cornetová zahrála pouze do sítě!

15-30
    Útočný styl Hradecké slaví úspěch!

15-15
    Cornetová oprášila svým křížným bekhendem lajnu a srovnala na 15:15.

0-15
    Hradecká využila svých zkušeností ze čtyřhry a dokonalými reakcemi na síti dokázala odvrátit všechny pokusy o útok ze strany její soupeřky!

5:5
    Po šesti shodách je tu konec gemu, raduje se naše reprezentantka. Cornetová totiž netrefila kurt a stav je tak 5:5.

40-A
    Cornetová ji dokonale napodobila a i ona poslala pozdrav za základní lajnu.

40-40
    Nekonečný gem pokračuje, tentokrát dala Hradecká do úderu moc síly a míček končí za základní čárou.

40-A
    Jenže Hradecká hraje jako bez nervů. Své útoky rozděluje do koutů kurtu a Cornetová jen může pozorovat a gratulovat.

40-40
    Další shoda, Cornetová si pomohla křížným útokem.

40-A
    Gem pokračuje, Hradecká má gembol!

40-40
    Opět shoda, tentokrát Hradecká poslala míček do autu o několik centimetrů.

40-A
    Joj, tohle bylo se štěstím, ale přece. Hradecké nesedl ideálně míček, ale ten nakonec zapadl na druhou polovinu kurtu.

40-40
    Vzápětí to vykompenzovala dalším velice povedeným útokem.

A-40
    Další setbol pro francouzskou hráčku, Hradecká si špatně přistoupila k míčku a poslala ho do spodní části sítě.

40-40
    Shoda po dobře připraveném útoku a zakončení do volné části kurtu.

A-40
    Je to setbol, Hradecká totiž poslala svůj úder do sítě!

40-40
    Nyní se rozhodne, zda bude následovat gembol, nebo setbol.

30-40
    Gembol pro Hradeckou, její soupeřce těsně nevyšel pokus o zkrácení hry. Proti byla páska.

30-30
    Vzápětí však přichází druhá dvojchyba v této hře!

15-30
    Po dobrém servisu následoval náběh na síť s úderem k základní lajně a česká hráčka opět vede.

15-15
    Hradecká spáchala dvojchybu a je srovnáno.

0-15
    Cornetová se sice diví a ukazuje, že míček dopadl do autu, rozhodčí však rezolutně ohlašuje stav 15:0.

5:4
    Hradecká to přehnala se silou, kterou dala do returnu a po autu je to 5:4 pro Cornetovou.

40-0
    Eso Cornetové, jsou tu tři gemboly.

30-0
    Trochu divoký odskok míčku a na tohle nedokázala Hradecká najít recept.

15-0
    Obrovská škoda! Hradecká dokázala vrátit dva voleje od sítě a ten třetí málem skončil prohozem Cornetové. Jen těsný aut znamená míček pro Francouzku.

4:4
    Esem ukončila osmou hru a srovnala na 4:4!

0-40
    Hradecká má opravdu famózní údery k čárám, na tohle se nedá prakticky reagovat!

0-30
    30:0 pro Hradeckou po trpělivě vybudované výměně.

0-15
    Cornetová nedokázala zreturnovat dobrý a hlavně tvrdý první servis.

4:3
    Nakonec si však Cornetová drží servis a opět vede.

40-30
    Když se k tomu přidá smůla v podobě pásky, najednou je jasné vedení pryč.

40-15
    Hradecká se nevzdává a velice odvážnými údery do rohů kurtu tlačí na Cornetovou.

40-0
    A teď tu jsou tři gemboly pro francouzskou hráčku.

30-0
    Dobrý první servis znamená náskok dvou balonků.

15-0
    Úder Hradecké se nevešel do kurtu – 15:0.

3:3
    Po menších peripetiích si Hradecká drží servis a vyrovnává na 3:3.

40-A
    Krásný kraťas z rakety Hradecké znamená gembol.

40-40
    Ten je smazán odvážným útokem k lajně. Ale odvážným přeje štěstí.

A-40
    Možná nejdelší výměna utkání končí těsným autem Hradecké. Cornetová má brejkbol.

40-40
    Opět shoda a slovní výlevy Cornetové začínají být stále hlasitější.

A-40
    I francouzská hráčka umí útočit, nyní poslala Hradeckou na opačnou stranu než nakonec zakončila.

40-40
    Ale ale... Hradecká měla na síti nalitý úder, poslala jej však pouze do sítě.

40-A
    Dobrý útok po lajně a Cornetová se jen podívala, jak umí Hradecká útočit!

40-40
    Bitku od základní čáry vyhrává Cornetová, naše reprezentantka dala do posledního úderu příliš mnoho síly.

30-40
    Gembol pro Hradeckou, pomohla si dobrým servisem.

30-30
    Tak jako před chvílí, i tuto výměnu pokazila Cornetová bekhendem do sítě a zlobí se sama na sebe.

30-15
    Ačkoliv měla Hradecká výměnu rozehránu velice útočně, nedokázala toho využít a nakonec se z fiftýnu raduje francouzská hráčka.

15-15
    Dva bekhendy Cornetová zvládla, ten třetí už skončil v síti, je srovnáno.

15-0
    I Hradecká se chtěla pokusit o zkrácení hry, poslala však míček pouze do sítě.

3:2
    Čistou hrou získává francouzská hráčka pátý gem tohoto setu. Její kraťas sice dokázala Hradecká doběhnout, ale následný úder skončil na pásce.

40-0
    Tři gemboly pro Cornetovou po dalším podařeném servisu.

30-0
    Velice těsný aut, ale přece. Snaha Hradecké o křížný úder přišla vniveč.

15-0
    Dobrý servis a return do autu.

2:2
    Cornetová pustila míček, neboť si myslela, že je to aut, ale balonek lízl lajnu! 2:2.

0-40
    Eso!

0-30
    Páska zastavila pokus Cornetové o prohoz po lajně, Hradecká vede 30:0.

0-15
    Zatím je tento zápas hodně o servisu a platilo to i v tomto případě. Cornetová nedokázala vrátit rychlé podání.

2:1
    Škoda. Return skončil v síti a Cornetová se tak ujímá vedení 2:1 v prvním setu.

40-30
    A opět roh kurtu, tenhle gem je tak stále otevřený!

40-15
    Hradecká se rozhodla po druhém servisu zaútočit a udělala dobře, Drtivý return skončil přesně v růžku.

40-0
    Platilo to i do třetice, return skončil v síti. Tři gemboly.

30-0
    I nyní si pomohla servisem a následný útok na síti už byl pro domácí hráčku lahůdkou.

15-0
    Cornetové sedl první servis a jednoduše se dostává do vedení.

1:1
    Je srovnáno na 1:1 po dalším dobrém útoku.

15-40
    Dobré podání a jsou tu dva gemboly.

15-30
    Cornetová si sice dobře naběhla k síti, tam však nedokázala dobře zareagovat na úder od základní čáry.

15-15
    Drtivý úder do rohu kurtu znamená srovnání stavu, na tohle neměla Cornetová nárok.

15-0
    Míček je v síti, tato hra nezačíná pro Hradeckou dobře.

1:0
    Domácí hráčka si drží servis, Hradecká poslala return daleko do autu.

A-40
    I když méla Hradecká skoro polovinu kurtu volnou, nedokázala přesně vrátit prudký míček, který tak končí v autu. Cornetová má výhodu.

40-40
    Nádherný return k lajně a máme tu shodu.

40-30
    Vítězný úder dává Cornetové gembol.

30-30
    Konečně byla k vidění výměna a tu vybojovala přesnými údery česká hráčka.

30-15
    Další nepřesný return, tentokrát skončil v síti.

15-15
    Stav je srovnán, Hradecká nevměstnala return do kurtu.

0-15
    Cornetová zahájila zápas dvojchybou.

0:0

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozcvičují se. Utkání za pár minutek začne.

Dobré sobotní odpoledne u finále turnajové generálky před druhým grandslamem sezóny, French Open. Je tu finále turnaje ve Štrasburku a nás může těšit, že bude s českou účastí. Domácí Alize Cornetovou totiž vyzve Lucie Hradecká.

Alize Cornetová (31. na žebříčku) je na turnaji třetí nasazenou hráčkou a cestu do finále si umetla výhrami nad Mathilde Johanssonovou 6:3, 6:2, Magdou Linettovou 6:3, 6:4, Chanelle Scheepersovou 6:3, 6:1 a teprve v semifinále se našla hráčka, která ji byla schopna vzít set. Byla to Eugenie Bouchardová, ale i tu Alize udolala v poměru 7:5, 6:7, 6:3.

Lucie Hradecká (112. na žebříčku) předvádí velice dobrý tenis a odměnou ji je postup do finále. Na cestě do závěrečného utkání si poradila s Garbine Muduruzovou 6:4, 6:3, Lauren Davisovou 6:2. 6:2 a v pátečním programu musela zvládnout čtvrtfinále a semifinále v jednom dni, ale oba zápasy se české hráčce vydařily a postupně vyřadila Johannu Larsenovou 7:5, 6:3 a v semifinále stála proti Flavii Pennettaové, která na Lucii uhrála jeden set, ale nakonec odešla s porážkou 1:6, 6:3, 6:1.

Obě hráčky se střetly pouze jednou a to v roce 2010 na turnaji v Montrealu. Tam se radovala česká hráčka po výhře 6:4, 7:5 a určitě by si to ráda zopakovala. Nyní je však favoritkou její soupeřka. Jestli tyto předpoklady postaví na hlavu, nebo půjde vše dle not favoritky, na to si musíme všichni počkat na čas, pohybující se kolem 15. hodiny, to by měl zápas začít. Každopádně si udělejte čas a toto finále sledujte u našeho onlajnu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:11.