2
6 6
cz Streda 22.05.2013, 17:59ATP Dusseldorf (antuka)

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:54:34)

V semifinále se Jan Hájek utká s vítězem zápasu mezi Holanďanem Sijslingem a Němcem Philippem Kohlschreiberem, který je na pořadu zítra, jako poslední utkání na Center kurtu.

Dnešní zápas naprosto zaslouženě ovládl Čech Jan Hájek, který deklasoval soupeře po setech 6:1 a 6:0, čímž tak trochu symbolicky pomstil porážku svého krajana Rosola v předchozím kole! Daniel Brands sice nezačal špatně, vyhrál úvodní gem, ale to byl poslední bod, který v utkání zaznamenal! Hájek pak vyhrál dvanáct her v řadě a zaslouženě tak postupuje do dalšího kola.

Konec zápasu

0:6
    No to bylo rychlé! Za 49 minut doslova smetl Jan Hájek svého soupeře, kterému ve druhém setu nadělil "kanára"!

40-A
    Mečbol Jan Hájek, Brand posílá forhend do autu!

40-40
    Jenže Jan Hájek výtečně returnuje, soupeř je naprosto bez pohybu.

A-40
    Gembol pro Brandse.

40-40
    Jenže jeho soupeř dnes maximálně riskuje a zatím se mu hodně daří, skvělý return, na něhož Daniel Brands nedosáhl, shoda.

40-30
    Daniel Brands boduje z prvního podání, výhoda.

30-30
    Přesný kros forhend německého tenisty, který musí tento gem vyhrát, jinak pro něho zápas končí.

15-30
    Skvělá výměna z pohledu Jana Hájka, který přetlačil soupeře a dva míčky ho dělí od vítězství!

15-15
    Excelentní return Jana Hájka z druhého podání soupeře.

15-0
    Uspěchaný bekhend Jana Hájka, první fiftýn šestého gemu pro Daniela Brandse.

0:5
    Konec přestávky, podávat bude Daniel Brands.

0:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:5
    Bodem z podání končí český tenista další gem a vede již 5:0!

0-40
    Jan Hájek se nebojí dvojchyby, boduje přímo z druhého podání.

0-30
    Bekhend Brandse v síti.

0-15
    Forhend Brandse končí v autu.

0:4
    Míček v síti, Daniel Brands hraje hodně nepovedený zápas!

40-A
    Brejkbol Jan Hájek, míček z rakety Brandse končí těsně za základní čárou.

40-40
    Jaj, to je něco! Jan Hájek zahrává křižný stopbal a nakonec vše končí vítězný forhend na síti, znovu shoda.

A-40
    Dlouhou výměnu končí nepovedený forhend českého tenisty, míček končí v autu, gembol Daniel Brands.

40-40
    Ouuu, další risk Hájkovi vyšel, stopbal přesně za síť, soupeř sice dobíhá, ale zahrává do autu, shoda.

A-40
    Daniel Brands si pomáhá dobrým prvním servisem, po němž dostal soupeře do těžké pozice.

40-40
    Suverénní Hájek na síti, český tenista hraje výtečně, nebojí se zariskovat a zaútočit a tento styl na soupeře platí! Shoda.

40-30
    Tento return Jan Hájek "neustál", míček končí v autu.

30-30
    Vzápětí i nechytatelný servis Brandse, čtvrté eso.

15-30
    Nechytatelný return Jana Hájka.

15-15
    Rychlé nohy Jana Hájka, který dokázal doběhnout dobrý stopbal soupeře, který následně v záklonu smečuje do sítě.

15-0
    Esem vstupuje Daniel Brands do čtvrtého gemu druhého setu.

0:3

0:3

0:3
    Přiriskovaný druhý servis přináší "ovoce", Jan Hájek udržel i podruhé svůj servis a potvrdil tak brejk z druhého gemu.

40-A
    Bodem z podání si Jan Hájek vybojoval druhý gembol.

40-40
    Dobrý return Brandse, stejně jako následný kros bekhend, na který soupeř nedosáhl.

40-A
    Druhým esem v utkání si Jan Hájek vybojoval gembol.

40-40
    Shoda, Daniel Brands se sám na sebe zlobí, jeho bekhend končí v autu.

40-30
    Páska nyní přizvedla Brandsovi míček, který nabídnutou výhodu dokázal využít a vybojoval brejkbol.

30-30
    Výborný stopbal Daniela Brandse.

15-30
    Míček získává Brands.

0-30
    Podruhé za sebou – bekhendem to dnes nejde.

0-15
    Daniel Brands zkouší bekhendem returnovat, míček v autu.

0:2
    Hájek zatlačil soupeře za základní čáru a donutil ho k chybě, Čech opět prolamuje servis soupeře.

40-A
    Třetí brejkbol Jana Hájka, stopbal Brandse končí v síti.

40-40
    Výtečný kros forhend Jana Hájka, shoda.

A-40
    Daniel Brands si troufl na síť a vybojoval tak gembol.

40-40
    Dobře umístěný bekhend z rakety německého tenisty, shoda.

30-40
    První brejkbol Daniel Brands odvrací bodem z podání.

15-40
    Ale následně Daniel Brands chybuje a nabízí soupeři dva brejkboly.

15-30
    Aut po úderu českého tenisty, naděje Brandse na první bod po dlouhé době stále žije.

0-30
    Hájek si zatím na kurtu dělá doslova co chce!

0-15
    Velice zkušeně zahrál český tenista, který krásně přeloboval soupeře na síti.

0:1
    Podávat bude Daniel Brands.

0:1
    Následuje výměna stran.

0:1
    Excelentním čopovaným bekhendem, na nějž soupeř nedokázal zareagovat, končí Jan Hájek první gem druhého setu.

40-A
    Jan Hájek přiriskoval druhý servis a vyplatilo se, Daniel Brands returnuje do autu.

40-40
    Vzápětí zahrává Daniel Brands pouze do autu, shoda.

40-30
    Brands si brejkbol vybojoval agresivitou po podání, Hájek zahrává do sítě.

30-30
    Aut z rakety Jana Hájka.

15-30
    Daniel Brands posílá svůj forhend pouze do sítě.

15-15
    Ano, změna rytmu hry na Brandse nyní platí, první fiftýn druhého setu pro Hájka.

15-0
    Brands si v této výměně obíhal míček tak, aby ho měl na forhend a nakonec výměnu končí stopbalem přesně na lajnu.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Jan Hájek.

0:0
    Následuje přestávka a úprava povrchu.

1:6
    Snadná záležitost Jana Hájka, který v prvním setu dominoval, svého soupeře "utloukl" pestrou hrou s častým přechodem na síť a vyhrává první sadu poměrem 6:1.

0-40
    Přechodem na síť zatlačil Hájek soupeře za základní čáru, ten posléze chybuje, míček v síti, tři setboly pro Jana Hájka!

0-30
    A znovu, Jan Hájek velmi brzy rozpoznal slabinu soupeře a v posledních gemech ho trápí údery do bekhendové strany.

0-15
    Ani třetí své podání nezačíná Daniel Brands dobře, bekhend je jeho neskutečnou slabinou.

1:5
    Nepovedený return německého tenisty, který neskutečně mnoho chybuje, Jan Hájek vede již 5:1!

30-40
    Gembol pro Jana Hájka, bekhend Brandse končí v autu.

30-30
    První dvojchybu v utkání si připisuje Jan Hájek.

15-30
    Skvělý forhend Jana Hájka nedokázal již Brands odehrát, míček končí v síti.

15-15
    Po dlouhé době povedený úder z rakety Brandse.

0-15
    Bodem z podání vstupuje český tenista do šestého gemu.

1:4

1:4

1:4
    Bekhend Brandse končí v autu, Jan Hájek opět prolamuje podání soupeře a vede již 4:1.

0-40
    No vida, tři brejkboly Jana Hájka při dalším podání Brandse.

0-30
    Daniel Brands v úvodu zápasu hodně chybuje, čehož český tenista dokáže využít.

0-15
    Výtečně Hájek! Povedený stopbal soupeře dokázal doběhnout a navíc zahrál i velice těžký forhend, soupeř vrací pouze do sítě.

1:3
    Prvním esem v utkání končí Jan Hájek tento gem, v němž dokázal potvrdit brejk z předchozí hry.

15-40
    Následně i čopovaný bekhend z rakety německého tenisty letí až za čáru, dva gemboly pro Jana Hájka.

15-30
    Uspěchaný forhend Brandse po čáře, míček končí v autu.

15-15
    Bod z druhého podání Jana Hájka.

15-0
    Hájek trefuje pouze do sítě, lepší vstup má do čtvrtého gemu Daniel Brands.

1:2

1:2

1:2
    Brands nyní až přítliš "zatlačil" do svého forhendu a míček končí za základní čárou, Jan Hájek získává druhý bod a prolamuje hned druhé podání soupeře.

30-40
    Český tenista si dokázal vybojovat brejkbol, výborně zrychlení hry donutilo soupeře k chybě, míček končí v síti.

30-30
    Jan Hájek vytrvale míří do bekhendové strany soupeře, nyní ale netrefuje kurt, aut.

15-30
    Němec si pomáhá svým druhým esem v utkání.

0-30
    Tentokrát končí Brandsův bekhend v autu, druhý fiftýn pro soupeře.

0-15
    Lehký forhend posílá Brands do autu.

1:1
    Nepovedený bekhendový return Daniela Brandse z druhého servisu soupeře, míček letí do autu, Jan Hájek vyrovnává stav v prvním setu na 1:1.

30-40
    Gembol za vytvralost, Jan Hájek se postupně dostal k síti a nakonec další dlouhou výměnu končí přesnou smečí.

30-30
    Vzápětí ale pokus o stopbal Brandsovi nevychází, v hledišti to pouze zahučelo.

30-15
    Výborně nyní zahrál Brands, který doslova utrápil soupeře přesnými čopovanými bekhendy.

15-15
    Dlouhou výměnu končí zaváhání Hájka, který v těžké pozici zahrává do sítě.

0-15
    Bodem z podání zahajuje český tenista druhý gem při svém podání.

1:0
    Podávat bude Jan Hájek.

1:0

1:0
    Snadná záležitost v podání Daniela Brandse, který skvěle zaservíroval a získává první bod utkání.

40-15
    První chyba německého tenisty, první fiftýn pro Jana Hájka.

40-0
    Dalším výborným servisem se Daniel Brands dostal do výhody a získává tuto výměnu, tři gemboly.

30-0
    Eso Daniela Brandse.

15-0
    Dva vysoké forhendy posílá Hájek soupeři, ten druhý však končí v autu.

0:0

Do utkání vstoupí na podání Němec Brands.

Oba borci jsou již na kurtu, sledujeme tradiční rozehrání obou aktérů.

Pracovní četa již minimálně deset minut upravuje antukový povrch na jedné straně kurtu, začátek utkání se tak zřejmě znovu posune, pravděpodobně až na 18. hodinu.

Předchozí zápas mezi Finem Nieminenem a Španělem Bautistou Agutem po dvou hodinách a pětatřiceti minutách skončil vítězstvím šestého nasazeného Nieminena, nyní se připravuje antukový povrch pro poslední utkání mužské dvouhry, které se na Center kurtu č. 2 dnes odehraje a na které čekáme.

Vítejte u onlajn přenosu tenisového utkání osmifinále turnaje ATP v německém Düsseldorfu ($450,000, antuka) v němž se v rámci dvouhry mužů utká Němec Daniel BRANDS a Čech Jan HÁJEK.

Odborníci staví do role favorita šestadvacetiletého Němce Daniela Brandse, který je momentálně na šedesátém místě světového žebříčku. Zvlášť, když dokázal v prvním kole porazit dalšího českého tenistu, šestatřicátého hráče světového žebříčku, Lukáše Rosola hladce ve dvou setech! Na antuce má také Němec v tomto roce lepší bilanci, než soupeř – osm výher, tři porážky. Velice dobrou mmá bilanci i na tvrdém povrchu – 18 / 6.

Třicetiletý Čech Jan Hájek je aktuálně na pětadevadesátém místě žebříčku ATP a v tomto roce má tenisovou bilanci na antuce o jednu prohru horší – osm výher a čtyři prohry. Do osmifinále postoupil přes výhru v prvním kole nad Rusem Jevgenijem Donskojem, kterého porazil hladce dvakrát 6:2.

Vzájemná bilance: 2 : 1
    Oba tenisté se na kurtu potkali již třikrát a lepší bilanci má německý tenista, který Hájka dokázal porazit již v roce 2007, kdy se oba hráči střetli v rámci německé Bundesligy a Brands vyhrál v jednosetovém zápase 7:5 (antuka). Druhou výhru si Brands připsal před dvěma lety na turnaji ve Vídni (hala), kde českého tenistu porazil v kvalifikaci hladce ve dvou setech 6:3 a 6:4. Jan Hájek se z jediné výhry radoval v roce 2009 na challengeru ve Freudenstadtu (antuka), kdy Němce porazil hladce 6:3 a 6:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.