NY Rangers – Boston 1:2 (kon.) | San Jose – LA Kings 2:1 (kon.)
cz Streda 22.05.2013, 04:00 • HP Pavilion, San Jose • Play-off NHL

Tři hvězdy utkání:
    1. Joe Thornton (SJO) 0+1
    2. Antti Niemi (SJO) 23 zák., 1 gólů, 95,7%
    3. Jonathan Quick (LOA) 23 zák., 2 gólů, 91,3%

Tak jako Sharks patřila první třetina tak ta třetí patřila jednoznačně Kings, ovšem vyrovnat se jim nepodařilo. Jiskřičku naděje Kings vystřelil snížením Richards, ale to bylo ze strany hostů vše. San Jose však bylo dnes lepším týmem a zasloužilo si vyhrát. Série se tedy stěhuje zpět do Los Angeles za vyrovnaného stavu.

Stav série – 2:2.

60:00

59:55
    Poslední vyhození kotouče a je jasné, že se série vyrovná.

59:28
    A další vyhození Sharks. Navíc to nebude zakázané uvolnění.

59:03
    Quick na střídačce. Kings to zkoušejí v šesti!

58:49
    Scuderi nastřelil puk na branku San Jose, ale minul a domácí vyhazují.

58:11
    Marleau vyrazil do protiútoku, ale Quick byl hodně vyjetý a s jeho střelou neměl problém.

57:19
    Doughty poslal kotouč před Niemiho a nechybělo moc aby jeden z hostujících útočníků tečoval.

56:54
    Sharks se dopustili zakázaného uvolnění. Kings tedy zůstanou v útočném pásmu.

56:36
    Toffoli i Scuderi pálili na Niemiho, ale ani jedna střela se neujala.

55:24
    Couture nabral rychlost ve středním pásmu a využil střídání hostů. Dostal se ke střele, ale minul branku Quicka.

54:55
    Nyní se hraje dlouho bez přerušení, ale také spíše ve středním pásmu nebo po rozích.

Střely na branku jsou v této třetině zatím 11:1 pro Kings!

53:00
    Vojnov se s ničím nepáral a tvrdě napálil puk ze středního pásma na Niemiho.

51:50
    Carter si našel puk volný po vhazování a vyslal ho na Niemiho, který vyrazil puk do rohu.

51:18
    Kopitar obkroužil branku a zkusil zasunout puk za tyčku. Puk naštěstí pro Niemiho jen projel brankovištěm a domácí brankář se zdál hodně překvapený.

49:46
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Králové si vytvořili obrovský tlak. Souhru Kings zakončil tvrdou ránou Kopitar, kterou ovšem Niemi ještě dokázal vytěsnit jen vedle sebe, kde byl připravený MIKE RICHARDS, jemuž se až na třikrát povedlo doslova procpat puk za čáru! – 2:1. Asistence: Anže Kopitar, Jeff Carter.

48:48
    Ke Kopitarovi se odrazil kotouč, který chtěl zasunout puk k tyči, ale tam se Niemi stihl přesunout.

48:14
    Tentokrát už to Burns přehnal a zamíří na trestnou lavici za vražení na hrazení.

47:42
    Kopitar zkusil štěstí zpoza obránce, ale Niemi jeho střelu vyrazil.

46:46
    Dokonce se dostal Vojnov ke střele, při které inkasoval velmi tvrdý hit Richardson od Burnse.

46:38
    Zatím se Králové brání bez větších potíží.

45:28
    Za hákování usedl na trestnou lavici Greene.

44:47
    Niemi se musel natáhnout proti střele Greena a následně i prosti ráně Scuderiho od modré čáry.

43:22
    Vojnov napálil puk z voleje na Niemiho, ale ten zasahovat nemusel. Práci za něj odvedl jeden z obránců.

42:47
    Nepřesnost na holích Kings končí zakázaným uvolněním.

41:49
    Carter ihned po buly v pásmu Sharks prověřil Niemiho, ale ten byl pozorný.

40:01

Druhá třetina už tak jednoznačný průběh neměla, ale i tak domácí svůj náskok zvýšili díky využité přesilovce. Kings se ovšem v závěru druhé třetiny pomalu dostávali do útočných akcí a měli i pár slibných šancí. Zatím ovšem Niemiho nepřekonali. Třetí třetina začne přibližně v 6:09.

Střely na branku – 21:9.

40:00

37:53
    Doughty při své střel zlomil hůl a tak se Sharks vydali na steč. Doughty však i bez hole výborně vybruslil domácího útočníka a připravil ho o puk.

37:21
    Niemi si s první ránou Richardse poradil, ovšem kotouč poté zůstal volný u brankoviště, kde ho našel Muzzin. Ten trestuhodně minul poloodkrytou branku!

36:59
    Za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici Hannan.

36:45
    Muzzin si našel volný prostor kam dostal přihrávku a ihned vystřelil. Niemi ovšem střelu po ledě pokryl.

35:47
    Ani tato střela Frasera od modré čáry se k Niemimu nedostala. Kings se začínají více tlačit do útoku.

34:01
    Po vhazování napřáhl ke střele Vojnov, ale hradbu těl neprostřelil a tak Niemi zasahovat nemusel.

33:09
    Burnsova střela od modré čáry minula svatyni Králů.

32:41
    Pavelski si sebral kotouč ve středním pásmu a protože hosté střídali, dostal se až do přečíslení 2 na 1. Pavelski nakonec sám zakončoval, ale Quick vytáhl fantastický "semafor".

30:53
    Hra se přerušila v pásmu Kings, to už se na led vrátil vyloučený Galliardi.

30:08
    Druhá polovina přesilovky se Králům vůbec nedaří. Sharks opět vyhazují.

29:14
    Kopitar získal kotouč a dostal se sám před Niemiho, ale domácí brankář ho vychytal.

28:32
    Za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici Galliardi a to je první přesilová hra pro Kings.

27:09
    Quick si připsal dnes již několikátý zákrok proti Coutureovi, který velmi chytře tečoval nahození Pavelskiho.

26:06
    Toffoli zkusil jen tečovat nahození Pennera a kotouč se doklouzal za brankovou čáru, ovšem až po odpískání.

25:55
    Kings jsou sice v pásmu Sharks, ale domácí fanoušci jsou ve varu.

23:55
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí nestavěli žádný deštník. Jen zajeli do pásma, přehráli puk z pravé strany na druhou, kde byl připravený Pavelski, jenž posunul do jízdy DANU BOYLOVI, který propálil vše co mu stálo v cestě! – 2:0. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.

23:14
    Za vražení na hrazení je vyloučen Fraser.

22:47
    Doughtyho střela zlomila Burnsovi hůl a ani na druhý pokus hostující hráč netrefil branku.

21:41
    Nepřesná rozehrávka Králů končí pod lapačkou Niemiho v jehož blízkosti se bude vhazovat.

21:19
    Další závar před brankou Kings, který musí Quick řešit.

20:40
    Couture zkusil jednoduše schovat střelu přes obránce a to se mu povedlo. Ovšem Quick si i tak našel střelu a levým betonem vyrazil.

20:01

Fantastická třetina z pohledu domácího mužstva, které od první minuty jasně diktuje tempo hry. Hosté s Los Angeles zatím nestíhají. V bruslení byl v první třetině největší rozdíl. Žraloci byli všude, Králové téměř všude pozdě. Hosté se budou muset zlepšit, protože stav 0:1 je příliš milosrdný a jen zásluhou Jonathana Quicka.

Střely na branku – 15:3.

20:00

19:29
    Po vhazování vypálil Vlasic a k dorážce si ještě sjížděl Kennedy, ale i tentokrát Quick obstál.

19:25
    Greene zblokoval střelu od modré, ale hrál přitom vysokou holí a tak se přerušuje.

18:07
    Thornton přihrál Burnsovi do druhé vlny, jehož střelu z voleje ale opět vychytal Quick.

17:18
    Wingels dostal kotouč a okamžitě vystřelil. Zpoza obránce toho Quick moc neviděl a puk se zastavil až o břevno!

16:41
    Galliardi se zkusil nacpat do brankoviště a procpat kotouč za Quicka, ovšem ten asi i dnes hodlá vystupovat jako hráz.

15:55
    Tentokrát už Quick zasahovat musel a střelu Pavelskiho vyrazil pravým betonem a na dvakrát zneškodnil.

15:31
    Kotouč se odrazil v Pavelskimu, ovšem jeho střela z otočky postrádala razanci a navíc ani ke Quickovi nedoputovala.

15:26
    Přesilová hra Sharks bude pokračovat. Za sekání usedl na trestnou lavici Doughty.

14:51
    Gomez našel z rohu kluziště křižnou přihrávkou přes celou třetinu Burnse na modré. Na jeho tvrdou ránu si počíhal Quick.

14:05
    San Jose sehrálo pěknou kombinaci, kterou zakončoval Marleau mezi kruhy, ale střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

13:19
    Tlak domácích bude nadále pokračovat. Za zbytečné zahákování míří na trestnou lavici Fraser.

12:05
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Braun, ale Quick se sklouzl po ledě a schoval puk do lapačky.

11:44
    Kennedy objel branku a hledal před ní Dejsardinse, ovšem nenašel.

10:43
    A další obrovská šance! Před Quickem se ve velké šanci objevil Galliardi, ale jeho střelu vyrazil hostující brankář ramenem.

10:26
    Thornton našel mezi kruhy Hannana, který okamžitě pálil, ale těsně minul!

10:03
    Obrana Sharks nepustila Williamse k ničemu víc, než jen ke střele z poměrně velké vzdálenosti, což Niemimu problém neudělalo.

09:46
    Quick nakonec osvobozuje hosty. Na poprvé mu sice rána Pavelskiho vypadla, ale našel si odražený kotouč, který schoval do lapačky a pro Kings konečně přerušuje.

08:50
    Domácí první gól nakopl. Teď sevřeli Kings ve svém pásmu a Quick musel několikrát zasahovat.

06:09
    Výborně forčekující Joe Thornton získal kotouč za brankou hostů a poté ihned přihrál Burnsovi, který se nejprve netrefil. Ovšem tato dvojice si téměř identickou akci zopakovala ještě jednou a tentokrát už se BRENT BURNS u zadní tyče nemýlil! – 1:0. Asistence: Joe Thornton, Tj Galliardi.

05:39
    Hostující hráči střídali a tak si Carter nekomplikoval život a za modrou čárou vystřelil na Niemiho.

04:43
    Střela Brauna se od mantinelu odrazila zpět před Quicka, který se musel rychle přesunout proti dorážce Shepparda.

03:09
    Quick se musel činit proti střele Marleaua z mezikruží a roztáhnout se v brankovišti i proti dorážce Couturea!

02:45
    Po delší fázi bez přerušení tu máme zakázané uvolnění hostů.

01:11
    Rychlý protiútok Kings "zazdil" Carter, protože prováhal vhodný moment k přihrávce.

00:43
    Do modré to zkoušel skrz hradbu těl Hannan, ale nepřesně.

00:31
    Nepřesná kombinace domácích nasměrovala puk ke Quickovi, který poprvé přerušuje.

00:01

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Vlasic, Burns, Hannan, Stuart – Marleau, Couture, Pavelski – Galiardi, Thornton, Burns – Wingels, Gomez, Havlát – Sheppard, Kearns, Desjardins.

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Ellerby, Muzzin – Williams, Kopitar, Brown – King, Richards, Carter – Penner, Lewis, Toffoli – Richardson, Fraser, Pearson.

Rozhodčí: Rooney, Meier – Driscoll, Amell.

Vážení fanoušci NHL, vítejte u čtvrtého zápasu série mezi týmy San Jose Sharks a Los Angeles Kings. Los Angeles vstoupilo do série tím nejlepším možným způsobem, když doma vyhrálo oba dva zápasy a dostalo se do vedení v sérii. Minulé utkání ale patřilo San Jose, která zvítězilo v prodloužení a stav série snížilo na 1:2. Dnes tedy čeká Žraloky další velmi důležité utkání, jelikož v případě prohry, by jeli k dalšímu zápasu do Los Angeles s tím, že nesmí prohrát. Vyhrají tedy dnešní utkání Žraloci a nebo se k postupu výrazně přiblíží Králové?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Ondřej Krásný

Góly a asistencie: 7. Burns (Thornton, Galliardi), 24. Boyle (Pavelski, Thornton) – 50. Richards (Kopitar, Carter)

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Vlasic, Burns, Hannan, Stuart – Marleau, Couture, Pavelski – Galiardi, Thornton, Burns – Wingels, Gomez, Sheppard – Kearns, Desjardins.

Rozhodca: Rooney, Meier – Driscoll, Amell

Diváci: 17 496