Ostrava – Dukla Praha 2:2 (kon.) | Jihlava – Slovácko 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Jablonec 1:1 (kon.)
Slavia – Č. Budějovice 3:0 (kon.) | Sigma Olomouc – Plzeň 0:1 (kon.) | Brno – Sparta Praha 3:2 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
1:1 (1:1)
1.FC Slovácko
cz Streda 22.05.2013, 18:00Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 28. kola přívitá Vysočina celek Slovácka. Na podzim zvítězilo Slovácko 3:0, když se dvakrát trefil Došek a jednou Daníček. Oba celky od sebe dělí dva body, takže mají o motivaci postaráno.

Vysočina si v minulém kole přivezla bod z Jablonce, když se za Jihlavany prosadil Marek Jungr, Slovácko doma podlehlo Liberci 0:3.

Slovácku bude zítra v Jihlavě chybět záložník Filip Hlúpik, který nedohrál utkání s Libercem ze kterého si odnesl poškození křížového vazu společně s meniskusem.

„Filipovo zranění je vážnější. Je po operaci a čeká ho půlroční pauza. Kvůli osmi žlutým kartám bude stát, jak s Jihlavou, tak i s Baníkem, obránce Lukáš Kubáň a svalové problémy má rovněž Radek Mezlík. Musíme se obejít i bez nich,“ dodává Svatopluk Habanec pro web fcslovacko.cz.

„Ze stabilních hráčů našeho kádru nadále postrádáme disciplinárně potrestaného Karlíka. O jiných zásadních změnách neuvažujeme, neboť cítíme, že naše záchrana v soutěži stále ještě není hotová. Není tedy prostor pro nějaké experimenty či zkoušky hráčů. O těch můžeme uvažovat až ve chvíli, kdy získáme záchranářskou jistotu,“ upozornil František Komňacký na webu fcvysocina.cz.

FC Vysočina Jihlava: Blažek – Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust, Rada, Jungr, Koloušek, Vaculík – Šimonek (náhradníci: Vaněček, Obert, Kliment, Kučera, Kosak, Čvirik, Hanuš)

1. FC Slovácko: Melichárek – Reinberk, Košút, Trousil, Kuncl – Daníček, Šumulikoski, Volešák, Valenta, Kerbr – Došek (náhradníci: Hála, Hofmann, Haša, Kovář, Trávník, Skalák, Heča)

Rozhodčí: Proske – Pelikán, Hock.

-28
    Na hrací ploše se rozcvičují oba kluby včetně rozhodčích.

-11
    Hráči Vysočiny jsou již v kabině, postupně se trousí i hráči Slovácka.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Utkání jako první rozehráli domácí.

1
    Akci Slovácka zastavuje ofsajd.

2
    Na druhé straně si faulem proti Trousilovi pomohl Šimonek.

3
    Oba týmy prozatím spíše hrají vzduchem, kdy se snaží překonat střed hřiště.

6
    Tlustý vyvezl míč až před pokutové území, kde přihrál Jungrovi, tomu se již přihrát Kolouškovi nepovedlo.

7
    Masopust přihrával podél brankové čáry do vápna, ale nikdo ze spoluhráčů se k balónu nedostal.

10
    Šourek dlouhým pasem oslovil Masopusta, ale Košút byl pozorný.

11
    Akce Slovácka končí ofsajdem, ve kterém stál Kerbr.

13
    Kolouškův centr vápnem jen proletěl.

15
    Jungr už se s balónem dostal do autu.

17
    Ve vápně se nejlépe zorientoval Kerbr, ke své smůle však poslal střelu doprostřed brány, kde stál připravený Blažek.

19
    Reinberk fauloval Masopusta a Vysočina bude mít možnost standardní sitauce poblíž velkého vápna.

20
    Situaci svým centrem do vápna rozehrál Vaculík, ale nejvýše vyskočil Trousil a míč odhlavičkoval do bezpečí.

23
    Josl vybojoval balón, ale jeho následný centr byl příliš dlouhý.

24
    Masopust zpoza vápna prudce vystřelil a Melichárek vyrazil nad břevno.

25
    Rohový kop rozehrál Vaculík, ve vápně se k hlavičce dostal Šourek, ale branku netrefil.

27
    Reinberkovu střelu zblokoval Tlustý.

30
    Vaculík ve vápně trefuje z otočky tyč.

31
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Vaculík z levé strany odcentroval do vápna, kde si naběhl ARNOLD ŠIMONEK a nedal Melichárkovi šanci.

32
    Za oslavu branky dostává Arnold Šimonek žlutou kartu.

34
    Ve vápně se dostal k balónu Daníček, ale svůj pokus poslal vysoko nad branku.

36
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    Volešák rozehrál rohový kop, balón se po odrazech dostal k LIBORU DOŠKOVI, který střelou po zemi vyrovnává stav utkání.

38
    Žlutou kartu vidí Tomáš Josl.

40
    Vaculík střílel na bránu, ale Trousil jej odhlavičkoval na roh.

40
    Rohový kop rozehrál Vaculík, ale obrana hostí byla pozorná.

43
    Hra nyní probíhá převážně kolem poloviny hřiště.

44
    Dobrou možnost bude mít domácí tým v závěru prvního poločasu.

44
    Koloušek rozehrál standardní situaci z nějakých 25 metrů, jeho střela šla těsně vedle.

45
    Josl centroval do vápna, nejvýše však vyskočil Trousil.

45
    První poločas bude o dvě minuty delší.

Prvních třicet minut nenabídlo příliš zajímavý fotbal, důležité momenty se odehrály o pár minut později. Do vedení poslal domácí ve 31. minutě Šimonek, ale o 4 minuty později vyrovnal Došek. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

Druhý poločas za malý okamžik začne.

46

47
    Koloušek rozehrál rohový kop, ale nejvýše vyskočil Trousil.

49
    Centr Jungra Melichárek chytá.

50
    Centr Reinberka odvrací do bezpečí Rada.

53
    V akci tři na tři přihrál Jungr doleva na Vaculíka, toho však vyblokoval Melichárek.

55
    Rada pěkně prostrčil na Jungra, který si seběhl na levou stranu, doprostřed přihrál Masopustovi, jeho pokus byl však zblokován.

58
    Vysočina má v poslední době více ze hry, Slovácko se příliš k balónu nedostává.

61
    Tlak Vysočiny i nadále pokračuje, jen tomu chybí finální fáze.

63
    Rohový kop rozehráli hosté, ale domácí obrana byla pozorná.

65
    Volešák vystrašil Blažka, ten byl však pozorný.

66
    Zraněného Lukáše Masopusta nahrazuje Jan Kliment.

69
    Domácí se radovali z druhé branky, ale gól nemohl platit neb Jungr, který dorážel přihrávku Vaculíka, stál v ofsajdu.

71
    Kolouškův roh odvrací hosté do bezpečí.

Dnešní utkání sleduje 3056 diváků.

73
    Markovu přihrávku vápnem pouštěl Šimonek Vaculíkovi, obrana hostí byla pozorná.

75
    Domácí zahrávali nepřímý volný kop po vysoké noze do obličeje Šourka, o technickou parádu se pokusil Kliment, ale nepodařilo se.

76
    Hřiště opustil Milan Kerbr, místo něj si zahraje Jiří Skalák.

80
    Hosté se po delší době dostali do hry, nepřesná však byla přihrávka na Kuncla.

81
    Kliment se ve vápně uvolnil, ale jeho střela šla vysoko nad.

83
    Vlastimil Daníček vidí žlutou kartu za faul na Radu.

83
    Tomáš Josl dnes dohrál, místo něj si zahraje Peter Čvirik.

84
    Volešák mohl hosty poslat do vedení, balón mu ve vápně sklepl Došek, jeho střela šla však nad branku.

86
    Jiří Valenta dohrál, místo něj si zahraje Michal Trávník.

88
    Volešák mohl jít sám na brankáře, ale Blažek včas vyběhl.

89
    Hřiště opustil Marek Jungr, místo něj si zahraje Tomáš Kučera.

90
    Druhý poločas bude o minutu delší.

Ve druhém poločase branka nepadla, a tak platí výsledek z prvního poločasu 1:1. Oba celky si tak do tabulky připsaly po bodu. Pro domácí je to již 15. remíza. (19:51:00)