Boston – Toronto 1:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:1 (po pr.) | Detroit – Anaheim 4:3 (po pr.)
LA Kings – St. Louis 2:1 (kon.)
Boston Bruins
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 11.05.2013, 01:00Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdeno Chára: (0+5)

Tuukka Rask odchytal 252 minut, úspěšnost zákroků 93,20%.

Cody Franson: (1+2)

James Reimer odchytal 253 minut, úspěšnost zákroků 91,41%.

1. utkání – vítěz BRUINS:
    4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a asistence: 17. Redden (Campbell, Paille), 20. Horton (Redden, Krejčí), 31. Krejčí (Lucic), 36. Boychuk (Krejčí, Lucic) – 2. Van Riemsdyk (Franson, Bozak)

2. utkání – vítěz MAPLE LEAFS:
    2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a asistence: 22. Horton (Lucic, Krejčí), 51. Boychuk (Chára, Marchand) – 26. Lupul (Gardiner, Gunnarsson), 32. Lupul (Frattin, Phaneuf), 41. Kessel (Kadri, Hamilton), 57. Riemsdyk (Grabovskij, Kuljomin)

3. utkání – vítěz BRUINS:
    2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Branky a asistence: 34. Gardiner, 41. Kessel (van Riemsdyk, Bozak) – 14. McQuaid (Lucic, Krejčí), 26. Peverley (Jágr), 35. Horton (Lucic, Krejčí), 37. Paille, 59. Krejčí (Horton, Lucic)

4. utkání – vítěz BRUINS:
    3:4 po prodloužení (2:0, 1:3, 0:0 – 0:1)

Branky a asistence: 3. Lupul (Kessel, Gardiner), 19. Franson (Fraser, Lupul), 38. MacArthur (Frattin, Gardiner) – 21. Bergeron (Chára, Jágr), 33. Krejčí (Marchand, Chára), 37. Krejčí (Horton, Chára), 74. Krejčí (Horton, Chára)

Dokáže BOSTON využít hned prvního zápasu před vlastními fanoušky k tomu, aby postoupil do dalšího kola bojů o Stanley Cup? Toronto jim to jistě nenechá zadarmo. Zápas začne v 01:00, zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.

00:01

00:40
    Ani Seguin, ani Seidenberg netrefili branku. Medvědi kombinují v útočném pásmu.

01:46
    První vyloučení zápasu, na trestnou míří Kelly (BOS) za podražení.

02:00
    Chára vyhazuje přes všechny čáry.

02:20
    Marchand a Bergeron v úniku dva na dva. První jmenovaný ale pokazil finální přihrávku.

02:59
    Liles pálil od modré, ale trefil pouze Boychuka, který ihned odkulhal na střídačku.

03:15
    Kadri se dostal do skvělé střelecké pozice, jeho pokus však Rask vytěsnil stejně tak, jako následnou dorážku Grabovskiho.

03:46

04:25
    Toronto i po skončení přesilovky kombinuje v útočném pásmu, zatím bez střelby.

06:04
    Marchand nyní prováhal šanci ke střele, nebo případné nahrávce a byl odzbrojen Gardinerem.

06:47
    Seidenberg nyní prokázal, jak moc silovým hráčem je a vyhazuje touš z obranného pásma. Domácí mohou střídat.

07:15
    Gardiner vyslal dvě tvrdé bomby, ale Rask obě chytá! Domácí brankář předvádí zatím famózní výkon!

07:53
    Van Riemsdyk vyslal svižnou střelu, ale Rask k sobě srazil betony a drží nerozhodné skóre.

09:09
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

09:40
    Zakázané uvolnění i na druhé straně. Vhazovat se bude po pravici Raska.

09:55
    Peverley nahodil kotouč do útočného pásma a domácí mohou jít střídat.

10:35
    Horton ve skvělé pozici vystřelil přízemní pokus, ale Reimer sklapl betony.

10:50
    David Krejčí ukázal, že dokáže hrát i tvrdě! Nádherný hit ve středním pásmu.

11:15
    Tuukka Rask opět v akci! Nejdříve zlikvidoval Grabovskiho pokus, následně i tvrdou střelu Phaneufa od modré.

12:09
    Lítý boj o kus gumy za Reimerovou brankou.

12:35
    Seguin málem otevřel skóre, ale na poslední chvíli touš hokejkou minul.

13:10
    Frattin střelou přes obránce Raska nezaskočil.

14:35
    McClement se natlačil před branku, ale za Raska touš nepropasíroval. Vhazování v obranném pásmu Bruins.

15:05
    Komarovův pokus skončil v lapačce Raska.

16:25
    Rask zatím bezchybný, Kadriho střelu chytá do lapačky. Vhazování po jeho levici.

16:59
    Grabovski! Neuvěřitelné umění tohoto běloruského lišáka! Forvard si zpoza branky přehodil kotouč před svatyni Raska a ze vzduchu se pokusil zakončit, ale Rask jeho pokus lapačkou zastavil!

18:41
    Krejčí v útočném pásmu odzbrojen obráncem, zastoupil ho však Lucic. Puk stále v moci Medvědů.

19:25
    Jaromír Jágr pálil z mezikruží z otočky, ale jeho pokus byl zblokován do rohu.

20:00

Úvodní část nám nabídla nádherný hokej. Šance jsou vidět na obou stranách, ale značně aktivnějším týmem jsou jednoznačně hosté, kterým dnes jde o všechno.

Střely na branku: 8:19
    Vyloučení: 1:0
    Vyhrané vhazování: 12:3

20:01

21:10
    Krejčí z rohu přihrál mezi kruhy volnému Lucicovi, který ihned vypálil. Jeho pokus se však mezi tři tyčky nevešel.

22:05
    Pohledná akce Bruins! Horton uvolnil Lucice, který nedokázal ani napodruhé překonat z kruhů Reimera.

23:29
    Do úniku dva na jednoho se dostal Kadri s Komarovem, první jmenovaný vzal zakončení na sebe, ale trefil pouze hrudník Raska.

24:47
    Bergeron poslal na branku skrytou střelu, ale jeden z obránců jí zblokoval do ochranné sítě.

25:20
    Bergeron odzbrojen Phaneufem, hostující obránce vyhodil touš do středního pásma.

26:02
    Peverley byl příliš rychlý, ofsajd domácích.

27:25
    Boychukova střela zblokovaná mimo branku. Domácí stále u kotouče.

28:00
    Ane Peverley, ani Jágr netrefili branku.

28:22
    Kessel našel Lupula, ale zbytečnou přihrávkou se připravil o šanci.

29:38
    Bergeron měl před sebou prázdnou branku, když Reimer vyrazil touš pouze vedle sebe, ale doslova tuto šanci pohřbil!

30:04
    James Van Riemsdyk (TOR) vyloučen za zbytečný faul ve středním pásmu – nedovolené bránění.

30:30
    Jágr hledal Lucice, ale puk jen proletěl do rohu.

30:35
    Bergeron téměř z brankoviště nedokázal přehodit Reimerův beton! Co víc by si přál forvard Bostonu?

31:27
    Toronto právě vstřelilo branku!

Toronto jde do vedení! Ference na modré ztratil kotouč, TYLER BOZAK se dostal do úniku a tváří v tvář Raskovi uspěl střelou mezi betony!
    Bez asistence.

32:41
    Hráči Bostonu nyní kombinují v útočném pásmu, zatím však bez střely.

33:01
    Ference trefil prvního clonícího hráče, puk ve středním pásmu.

34:27
    Seguin přenechal kotouč Bergeronovi, který od modré vypálil. Jeho střela však neměla tu správnou razanci a Reimer jí bez problémů kryje. Vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs.

35:02
    Další šance Bergerona! Reimer vyrazil střelu Seguina pouze před sebe, kde byl právě Bergeron, ale forvard Bostonu nedokázal procpat touš za brankovou čáru.

36:33
    Gardiner chyboval v obranném pásmu, ale Reimer střelu za svá záda nepustil.

36:55
    Zakázané uvolnění Bruins.

37:35
    Jaromír Jágr nyní skvěle vybruslil z rohu třetiny, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze Reimerovu lapačku.

38:47
    Zdeno Chára vybruslil zpoza branky a snažil se vystřelit nad rameno Reimera, ale nepovedlo se. Následnou melu ukončili rozhodčí.

38:47
    Vyloučen Chára (BOS) a O'Byrne (TOR) – Oba za hrubost.

39:30
    Hra ve středním pásmu, gól nejspíše nepadne.

39:59
    Na konci třetiny se do šance probojoval ještě Van Riemsdyk, Rask jeho střelu nezkrotil a vyrazil jí pouze před sebe, kde byl dotírající se útočník Toronta. Akci však zastavila siréna ukončující třetinu.

40:00

Boston přidal na tempu a v této třetině byl značně aktivnějším týmem na ledové ploše, ale branku vstřelili hosté, přesněji Tyler Bozak. Uvidíme, zda Boston dokáže odvrátit porážku a zajistit si postup do dalších vyřazovacích bojů již dnes.

Střely na branku: 25:29
    Vyloučení: 2:2
    Vyhrané vhazování: 20:15

40:01

40:40
    Seguin se snažil v pádu zakončit, ale mířil nepřesně!

40:55
    V následném protiútoku Bozak, ale neprostřelil Raska! Neuvěřitelný vstup do třetí části.

41:14
    Sám na brankáře ujížděl Zdeno Chára, ale střelou mezi betony neuspěl! Tento zápas může být považovaný za reklamu na hokej!

41:58

Horton nezpracoval kotouč ve středním pásmu, do úniku se dostal CLARKE MacARTHURT a nádhernou bekhendovou kličkou překonává Raska.

42:27
    Kelly uvolnil Jágra... Česká #68 však netrefila o milimetry branku!

43:50
    Krejčí opět pokrytý Phaneufem.

44:21
    Krejčí teď výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, přihrál Ferencovi, který opět chybuje na modré čáře! Touš ve středním pásmu.

45:38
    Seguin a Bergeron v úniku dva na nikoho! Bergeron finální přihrávkou našel Seguina, ale na poslední chvíli se jeden z obránců natáhl a zvedl forvardovi Bostonu hůl. Medvědi stále u kotouče.

46:25
    Jaromír Jágr pálil z kruhů, ale trefil pouze obránce! Obrovská škoda pro Bruins!

46:50
    Seidenbergovu střelu se pokusil tečovat Horton, ale neúspěšně.
    Následně přihrál Krejčí rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:05
    Domácím není souzeno dát dnes gól, Lucic z bezprostřední blízkosti neprostřelil Reimera.

47:56
    To už opravdu není možné. Peverleyho střelu vyrazil Reimer pouze vedle sebe, ale Kelly nedokázal umístit puk do prázdné branky.

48:06
    Zakázané uvolnění Toronta.

48:15
    Peverley dostal přihrávku od Jágra a vystřelil, ale trefil pouze břevno!

49:27
    Bergeronova formace nyní zamkla Toronto v pásmu. Chybělo tomu však zakončení, které by ohrozilo Reimera.

49:49
    Krejčí vyslal od mantinelu přízemní střelu, ale Reimer byl připravený.

50:50
    Toronto se již dobré tři minuty nedostalo z pásma, neuvěřitelný tlak Bostonu, kterému chybí střelba!

51:12
    Bruins právě vstřelili branku!

Tak jsem to zakřikl, Krejčí našel z rohu třetiny ZDENA CHÁRU na modré, který ihned zamířil a vypálil! Svojí dělovou ránou vymetl šibenici!
    Asistence: David Krejčí, Dennis Seidenberg.

52:15
    Tlak Bostonu stále pokračuje...

52:47
    Hosté raději vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Reimera.

53:07
    Domácí se snažili založit rychlý útok, ale akci zastavil čárový rozhodčí, který pískl ofsajd.

54:49
    Kadri nyní drží kotouč v útočném pásmu co to jen jde, cenné vteřinky utíkají.

55:15
    Jágr našel Ference, který vyslal tvrdou střelu. Reimer však skvělým zákrokem pokus vyráží!

56:12
    Jágr vyvinul obrovský tlak na Bozaka (TOR), který vyhazuje kotouč z obranné třetiny mimo hřiště, následuje přesilová hra Bostonu!

56:40
    Zámek Bostonu ve třetině Toronta! Dokáží domácí vyrovnat?

57:36
    Chára střílel od modré, tentokrát Reimera nepřekonal. Vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs.

58:10
    Ferencova střela zblokovaná, teprve teď se hosté osvobozují vyhozením.

58:25
    I po skončení přesilovky domácí mačkají Toronto v útočném pásmu.

58:49
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs. Domácí si vyžádali TIME-OUT.

58:49
    Rask zůstal na střídačce.

58:59
    Chára mířil nepřesně. Toronto perfektně brání.

59:49
    Jaromír Jágr mohl být spasitelem Bostonu, když byl úplně sám před Reimerem, ale trefil pouze konec hole brankáře Toronta!

59:49
    Oddechový čas pro hosty.

59:58
    Seguin vyslal tvrdou ránu, ale trefil pouze tyč! To je neuvěřitelná smůla pro Medvědy.

60:00

Toronto své vedení udrželo a stále žije. Domácí měli na své straně příliš mnoho smůly, která jim nedovolila skóre vyrovnat. Ve třetí třetině Boston přestřílel svého soupeře 19:4!
    Série se tedy přesune zpět do Toronta, odkud se domácí jistě budou chtít vrátit zpět do Bostonu.

Střely na branku: 44:33
    Vyloučení: 2:3
    Vyhrané vhazování: 34:27