Rakúsko – Lotyšsko 6:3 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 2:3 (po pr.) | Rusko – USA 5:3 (kon.)
Kanada – Nórsko 7:1 (kon.)
Rakúsko
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Lotyšsko
Utorok 07.05.2013, 15:15 • Hartwall arena, Fínsko • Majstrovstvá sveta

Ďakujem vám za pozornosť a rád by som vás pozval k ďalšiemu súboju v Hartwall aréne medzi Ruskom a USA, ktorý vám prinesiem LIVE z Hartwall arény. Zatiaľ prajem príjemný zvyšok dňa. (17:45:28)

8. Lotyšsko (4:16) – 0

Dôležitý zápas, ktorý pravdep. rozhodne o záchrane v elitnej kategórii medzi Rakúskom a Lotyšskom skončil prekvapujúco víťazstvom našich susedov. Po úvodných minútach sa však zdalo, že Lotyši majú tento zápas s prehľadom v hrsti, potom však prišli 2 rýchle góly ešte počas prvej tretiny a z ničoho nič sa stav stretnutia zmenil v prospech Rakúska. Nakoniec dokázali Rakúšania vyhrať všetky tretiny pomerom 2:1 a teda celkovo 6:3.

Najlepší hráč Lotyšska v tomto zápase je Lauris Dzarzins, za Rakúšanov je odmenený Bernhard Starkbaum.

V Hartwall aréne uvidíme o 19:15 súboj Ruska s Američanmi, dovtedy Vám prajeme pekný deň !

60:00

59:54
    V závere ešte uvidíme presilovú hru Rakúska, Dzerins odchádza na trestnú lavicu.

59:10
    Indrasis vystrelil z ľavého kruhu iba nepresne...

58:50
    Zakázané uvoľnenie Rakúska.

58:00
    Lotyši teraz tlačia pred rakúskou bránkou a posielajú na Starkbauma jednu strelu za druhou.

57:20
    Strela Latusu bola tečovaná na plexisklo.

56:50
    Rakúsko dalo gól!
    Redlihs mohol úplne kľudne vystreliť, nikto nevie, prečo tak neurobil. Namiesto toho ešte podržal puk a aj o neho prišiel Do rýchleho protiútoku bol vysunutý DANIEL OBERKOFLER, ktorý premenil svoj samostatný nájazd, Jučers bol opäť bez šance. Asistencie: Thomas Pock a David Schller.

56:02
    Starkbaum po obetavom zákroku zostáva chvíľku ležať na zemi, no po chvíli sa stavia aj s pukom.

55:41
    Zemgus Girgensons dokázal aj v páde vystreliť na bránku, triafa brankára.

55:12
    Strela Armandsa Berzinsa sa odráža pred brankárom Starkbaumom do bezpečia.

54:39
    Starkbaum ani nevie ako, no puk sa mu po strele odrazil od betónov.

54:08
    Herburger sa snažil prejsť cez dvoch lotyšských obrancov, nevyšlo mu to.

53:37
    V týchto chvíľach sa veľmi nedarí Lotyšov v útočnom pásme a strácajú puk.

53:14
    Icing aj na druhej strane, vhadzovať sa bude pred Starkbaumom.

52:42
    Zakázané uvoľnenie Lotyšska.

51:48
    Nebezpečenstvo pred rakúskou bránkou, zo skrumáže však vychádzajú šťastnejší Rakúšania.

Ján Sárközi

Góly a asistencie: 14. Iberer F. (Hundertpfund), 18. Lakos (Latusa, Baumgartner), 24. Vanek, 27. Altmann (Welser, Kristler), 50. Raffl (Hundertpfund), 57. Oberkofler (Pock, Schuller) – 4. Berzins (Kenins, Meija), 39. Saviels (Andersons, Indrasis), 41. Darzins (Cipulis)

Rakúsko: Starkbaum (Swette) – Pock, Lakos, Schumnig, Lukas, Unterluggauer, Iberer F., Almann – Latusa, Koch (C), Vanek (A) – Welser (A), Kristler, Schuller – Raffl, Hundertpfund, Herburger – Oberkofler, Iberer M., Peintner, Baumgartner
    Lotyšsko: Jučers (Masalskis) – Redlihs (A), Kulda, Saviels, Sotnieks, Jass, Andersons, Freibergs – Sprukts (A), Darzins (C), Cipulis – Dzerins, Girgensons, Indrasis – Kenins, Berzins, Meija – Pavlovs, Stals, Sirokovs, Jass

Rozhodca: Johansson (SWE), Rantala (FIN) – Hunnius (GER), Morrison (USA)