Samara – FK Dinamo Moskva 1:2 (kon.) | Perm – Lok. Moskva 2:4 (kon.) | FK Krasnodar – N.Novgorod 2:0 (kon.)
FK Krasnodar
2:0 (2:0)
FC Volga Nižný Novgorod
cz Nedeľa 05.05.2013, 16:30 • Stadion Kuban, Krasnodar • Ruská Premier Liga

Z ruské Premier League je to ode mě vše. S přáním příjemného zbytku víkendu a úspěšného vstupu do nového týdne se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (18:30:14)

Krasnodar byl v celém průběhu zápasu lepším týmem a zásluhou gólů Sergeye Petrova a Isaela da Silvy z prvního poločasu poráží na domácím hřišti Volgu Novgorod. Největší šanci hostů měl ve druhém poločase na kopačce střídající Koudriashov, který orazítkoval z volného přímého kopu břevno. V samotném závěru zápasu byl ještě vyloučen domácí Konate, to už ale na výsledku nic nezměnilo. Krasnodar 2 Volga Novgorod 0.

90+4
    Je tomu tak, v dnešním zápase se už nic nestane.

90+3
    Vypadá to vypadá, že v dnešním zápase se už ničeho nedočkáme.

90+2
    Dmitri Polyanin rozehrál standardní situaci, hosté se ale do zakončení nedostali.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Střídající Konate předvedl nesmyslný zákrok, za který uviděl červenou kartu!

89
    V závěru zápasu je vidět frustrace hostujících hráčů, kteří se dopustili dalšího faulu.

88
    Další faul hostů. Tentokrát byl faulovaný Adolphe Teikeu.

87
    Koudriashov se dopustil faulu a Adolphe Teikeu mohl v klidu rozehrát.

86
    STŘELY NA BRÁNU: Krasnodar 14 Volga Novgorod 2

85
    STŘELY CELKEM: Krasnodar 16 Volga Novgorod 5

84
    Střídající Koman se také dostal ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný.

83
    Nechybělo mnoho a domácí mohli vést již o tři góly.

82
    Joaozinho se ocitl ve velmi slibné šanci, jenže jeho následná střela zamířila těsně vedle levého horního rohu!

81
    Krasnodar připravil poslední střídání. Hřiště opustil kapitán Abreu, kterého nahradil na závěrečných devět minut Koman.

79
    Joaozinho dorazil míč do odkryté brány a už se běžel radovat z gólu, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

77
    Útočnou akci Volgy Novgorod zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

76
    Valeri Kichin vypálil zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale hodně nepřesný a skončil vysoko nad.

74
    Následný rohový kop rozehrál sám Joaozinho, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

73
    Joaozinho napřáhl ke střele, kterou Kerzhakov dokázal s obtížemi vyrazit na rohový kop!

72
    Trenér Krasnodaru Slavoljub Muslin se rozhodl střídat. Ze hřiště odešel Isael da Silva, kterého nahradil Ignatyev.

71
    Joaozinho se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě ale byly zablokovány.

70
    Hosté poté rozehrávali rohový kop, po něm už se ale do zakončení nedostali.

69
    Další šance střídajícího hráče. Artur Sarkisov si hodil míč v šestnáctce na pravačku a poté mířil přesně k bližší tyči, Filtsov ale dokázal jeho přízemní střelu skvělým zákrokem vyrazit!

68
    Střídající Koudriashov rozehrál volný přímý kop a jeho následná střela orazítkovala břevno! Hosté se nyní mohli vrátit do zápasu, tyč ale byla proti.

66
    Martynovich byl tím hráčem, který se dopustil faulu v blízkosti šestnáctky, a uviděl žlutou kartu.

66
    Domácí se dopustili faulu v blízkosti šestnáctky a Volga bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.

66
    Hosté se rozhodli využít poslední střídání. Castelen přišel na místo Artura Putsily.

65
    Ropotan dostal žlutou kartu za šlapák.

64
    ... hosté se ale zbavili míče nepřesným nákopem.

63
    Volga může přejít do útoku...

62
    Krasnodar připravil první střídání. Konate nahradil Pereyru.

62
    Wanderson napřáhl ke střele, jeho dalekonosný pokus byl ale hodně nepřesný.

61
    Domácí u míče...

60
    ŽLUTÉ KARTY: Krasnodar 2 Volga Novgorod 2

59
    Markov předvedl ostrý zákrok, po kterém nemohlo následovat nic jiného, než žlutá karta.

58
    Wanderson se ocitl ve velmi dobré šanci, Kerzhakov ale dokázal jeho střelu skvělým zákrokem vyrazit!

57
    Domácí dostali výhodu standardní situace, tu ale nevyužili.

56
    Volga Novgorod sáhla ke druhému střídání. Hřiště opustil Karyaka, kterého nahradil Koudriasov.

55
    Hosté připravují střídání.

54
    Sapogov skvěle pronikl na pravé straně do šestnáctky a poté posílal před bránu centr, ten byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí.

53
    Hosté u míče...

52
    Útok hostující Volgy Novgorod zastavil odmávaný a také odpískaný ofsajd.

51
    ŽLUTÉ KARTY: Krasnodar 2 Volga Novgorod 1

50
    Pereyra zastavil ve středu hřiště taktickým faulem útok Volgy a uviděl žlutou kartu.

49
    Aktivní Joaozinho unikl po pravé straně, domácí se ale poté do zakončení nedostali.

48
    Joaozinho posílal před bránu nebezpečný centr, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.

47
    Karyaka se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.

46
    Výkop druhého poločasu obstarali hráči domácího Krasnodaru, kteří hrají v zelených dresech, zatímco Volga Novgorod v bílém.

46

Trenér Volgy Novgorod Yuriy Kalitvintsev sáhl před výkopem druhého poločasu ke střídání. Artur Sarkisov nahradil Matiju Dvornekovice.

Vítejte zpět na Stadionu Kuban, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Krasnodarem a Volvou Novgorod. První poločas jasně ovládli domácí, kteří vedou po první pětačtyřicetiminutovce zásluhou gólu Sergeye Petrova a Isaela da Silvy 2:0.

Krasnodar byl v prvním poločase jasně lepší a svou převahu poprvé potvrdil ve dvaadvacáté minutě, kdy se prosadil Sergey Petrov. Domácí poté pokračovali ve své útočné hře a krátce před koncem prvního poločasu jim to přineslo ovoce, když se z rychlého protiútoku prosadil Isael da Silva. Skóre po prvním poločase: Krasnodar 2 Volga Novgorod 0.

45+2
    Svěřenci Slavoljuba Muslina podnikli v rychlém sledu dva protiútoky, ani v jednom případě se ale do zakončení nedostali.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45
    ... hráči hostující Volgy ho ale tentokrát do zakončení nepustili.

44
    Krasnodar může přejít do útoku...

43
    Domácí potvrdili, že jsou lepším týmem, a krátce před koncem prvního poločasu vedou o dvě branky.

42
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    ISAEL DA SILVA zvyšuje na 2:0!! Krasnodar se ubránil a přešel do rychlého protiútoku, který zakončil po zpětné přihrávce do šestnáctky přesnou střelou k levé tyči Isael.

41
    Domácí se dostali k míči a mohou přejít do útoku...

40
    Martynovich fauloval a Karyaka mohl v klidu rozehrát.

39
    Domácí jsou zatím, co se týče střel, stoprocentní. Všechny jejich pokusy směřovaly na bránu, zatímco co Volga na ni ještě nevystřelila ani jednou.

38
    STŘELY NA BRÁNU: Krasnodar 6 Volga Novgorod 0

37
    STŘELY CELKEM: Krasnodar 6 Volga Novgorod 2

36
    Joaoninho napřáhl ke střele zpoza šestnáctky, jeho pokus ale postrádal razanci a Kerzhakov si připsal snadný zákrok.

35
    Belozerov byl faulován.

34
    Kapitán hostů Anzhinzhal se postaral o první střelecký pokus Volgy, brankář Filtsov byl ale připraven.

33
    Hráčům Volgy Novgorod se sice nepodařilo přejít do útoku, ale vybojovali alespoň autové vhazování.

32
    ... Volga se ale vzápětí dopustila útočného faulu na Adolphe Teikeu.

31

30
    Domácí Krasnodar má nyní jasně na vrh. Volga Novgorod se ještě nedostala k žádné střele.

29
    Putsila podstoupil další souboj, v němž opět fauloval, a Abreu mohl v klidu rozehrávat.

28
    Anton Putsila fauloval a domácí dostali výhodu standardní situace.

27
    Další útočnou snahu domácích zastavil ofsajd, v němž se ocitl Pereyra.

26
    Wanderson se dostal ke střele a obětavý Belozerov jeho pokus zablokoval.

24
    Hráči Krasnodaru přešli do dalšího útoku, k zakončení se ale tentokrát nedostali.

22
    SERGEY PETROV posílá domácí do vedení!! Joaozinho napřáhl ke střele, kterou Kerzhakov dokázal vyrazit, k míči se poté ale dostal Petrov a ve skluzu ho uklidil do sítě. Jeden z obránců Volgy mohl míč odkopnout do bezpečí, jenže s odkopem dlouho váhal, a tak přišel trest.

21
    Domácí u míče.

20
    Martynovich byl faulován a domácí mohli uklidnit hru.

19
    Kapitán Krasnodaru Abreu rozehrál standardní situaci, po které hosté míč v pohodě odvrátili.

18
    Anton Putsila se dopustil faulu na Pereyru.

17
    Anton Putsila rozehrál rohový kop, po němž se dostal do zakončení Aleksey Sapogov, jeho zakončení ale bylo nepřesné.

16
    Hosté zastavili útok Krasnodaru a mohou přejít do útoku...

15
    STŘELY NA BRÁNU: Krasnodar 0 Volga Novgorod 2

14
    STŘELY CELKEM: Krasnodar 0 Volga Novgorod 2

13
    Isael da Silva v šanci! Záložník Krasnodaru si obhodil jednoho z obránců a poté napřáhl k nebezpečné střele, kterou Kerzhakov dokázal na bližší tyči skvělým zákrokem vyrazit.

12
    Krasnodar vybojoval míč a mohl přejít do útoku.

11
    Martynovich se dostal ke střele a Kerzhakov si připsal první úspěšný zákrok.

10
    ROHOVÉ KOPY: Krasnodar 0 Volga Novgorod 1

9
    Azhinzhal rozehrál první rohový kop Volgy v zápase, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

8
    Hosté u míče.

7
    Matija Dvornekovic rozehrál standardní situaci. Volga ale poté bránu Filtsova neohrozila. Domácí se ubránili.

6
    Smolnikov se během necelých dvou minut dopustil druhého faulu, za který uviděl žlutou kartu.

5
    Smolnikov fauloval a Belozerov mohl rozehrát standardní situaci, Volga Novgorod se ale po jejím rozehrání do zakončení opět nedostala.

4
    Na druhé straně se dostal k rozehrání standardní situace Pereyra, hosté ale míč odvrátili do bezpečí.

3
    Karyaka rozehrál volný přímý kop, hosté se ale do zakončení nedostali.

2
    Hosté podnikli první útočnou akci, kterou zastavil faul na Pereyru.

1
    Hlavní rozhodčí Layushkin dal pokyn k zahájení zápasu a hráči Volgy Novgorod obstarali výkop zápasu.

1

Dnešní zápas mezi Krasnodarem a Volgou Novgorod bude řídit hlavní rozhodčí Layushkin, kterému budou asistovat pánové Averianov a Mosyakin. Čtvrtým rozhodčím je potom Nikolaev.

Domácí Krasnodar dnes nastoupí v rozestavení 4-5-1. Jediným osamoceným útočníkem na hrotu bude celým jménem Francisco Wanderson do Carmo Carneiro, který v letošní sezóně odehrál 7 zápasů, během nichž vstřelil 6 gólů. Hostující Volga bude hrát v rozestavení 4-4-1-1. Matiju Dvornekovice bude na hrotu podporovat Aleksey Sapogov.

FK Krasnodar: Filtsov – Markov, Smolnikov, Martynovich, Adolphe Teikeu – Abreu (C), Pereyra, Isael, Petrov, Joaozinho – Wanderson. Střídající hráči: Evgeni Gorodov, Andjelkovic, Ignatyev, Koman, Konate. Trenér: Slavoljub Muslin.

FK Volga Nižnij Novgorod: M. Kerzhakov – Dmitri Polyanin, Valeri Kichin, Belozerov, Polczak – Ropotan, Azhinzhal (C), Karyaka, Anton Putsila, Matija Dvornekovic – Aleksey Sapogov. Střídající hráči: Nigmatullin, Nikolay Zaytsev, Castelen, Koudriashov, Bordian, Kharitonov, Artur Sarkisov. Trenér: Yuriy Kalitvintsev.

Rozhodčí: Layushkin. Asistenti: Averianov, Mosyakin. Čtvrtý rozhodčí: Nikolaev.

Volga Novgorod je na tom stejně jako Krasnodar s tím rozdílem, že po ukončení série dvou porážek v řadě vítězstvím 3:1 nad Mordoviou Saransk přišla remíza 1:1 s Křídly Sovětů. Volga podlehla před výhrou nad Saranskem 2:0 CSKA Moskva a poté 3:0 Anži Machačkale.

Krasnodar dokázal v posledním ligovém zápase porazit 3:2 poslední Alaniyu a ukončit tak sérii dvou porážek v řadě, během nichž nedokázal vstřelit gól. Svěřenci trenéra Slavoljuba Muslina nejprve podlehli na domácím hřišti rozdílem třídy Křídlům Sovětů a poté venku těsně 1:0 Zenitu Petrohrad.

Duel Krasnodaru s Volgou Novgorod bude soubojem dvou sousedů tabulky, přestože je mezi nimi desetibodový rozdíl. Domácím patří se ziskem 35 bodů desáté místo, zatímco Volga je s 25 body jedenáctá a od sestupového pásma ji dělí čtyři kola před koncem devět bodů.

Vítejte u sledování zápasu 27. kola ruské Premier League, v němž se zaměříme na duel mezi Krasnodarem a Volgou Novgorod. Duelem ze Stadionu Kuban Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.