Amsterdam – Willem II 5:0 (kon.) | Den Haag – Feyenoord 2:0 (kon.) | Eindhoven – Nijmegen 4:2 (kon.)
Waalwijk – Arnhem 3:2 (kon.) | Alkmaar – Zwolle 4:0 (kon.) | Venlo – Groningen 0:0 (kon.)
Heerenveen – Utrecht 2:4 (kon.) | Heracles – Twente 1:1 (kon.) | Breda – Kerkrade 5:3 (kon.)
Heracles Almelo
1:1 (1:1)
FC Twente
cz Nedeľa 05.05.2013, 12:30 • Polman Stadion - Almelo • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vítejte u přenosu z nejvyšší nizozemské fotbalové ligy. V dnešním duelu se střetnou ambiciózní celky, kterými jsou domácí Heracles Almelo a hosté FC Twente.

Poslední vzájemné zápasy:
    14. 12. 2012 Twente – Heracles 3:2
    10. 02. 2012 Twente – Heracles 2:3
    19. 11. 2011 Heracles – Twente 1:1
    19. 01. 2011 Twente – Heracles 5:0

Domácí celek se po dvaatřiceti odehraných kolech drží přímo ve středu tabulky, teda na devátém místě. Fotbalisté Heracles se v posledních kolech nemůžou pyšnit kdejakou úspěšností, když z posledních pěti zápasů dokázali zvítězit pouze jednou s Waalwijkem. Body ztratily převážně s celky z horní poloviny tabulky (AZ, Ajax, Groningen, Feyenoord).

Nejvíce skórující hráči:
    Everton Silva – 10 branek
    Ninos Gouriye – 9 branek

FC Twente

To hosté města Enschede jsou na tom podstatně lépe, když svádí boj o účast v evropské lize. Navíc se momentálně potkávají s vynikající formou, když chuť porážky poznali naposledy 10/3/2013. To znamená, že se jim podařilo z posledních šesti zápasů rovnou čtyřikrát zvítězit, pouze ve dvou případech odcházeli do kabin za stavu nerozhodného.

Luc Castaignos – 12 branek
    Dušan Tadić – 12 branek

Heracles Almelo: Van loo – Castillion, Everton, Koenders, Paljic, Quansah, Rienstra, Schenkdeveld, te Wierik, Bruns, Vujicevic

FC Twente: Plattel – Braafheid, Breukers, Castaignos, Chadli, Douglas, Fer, Gutierrez, Holscher, Janssen, Bengtsson

Rozhodčí: Sichem – de Vries, Hoekstra.

1

1
    Hosté se ujmuli úvodního výkopu.

2
    Přímý kop zahrávali hosté, Van Loo bezpečně ukryl míč do rukavic.

2
    Dlouhý pas z obrany až na Chadliho neprošel.

3
    K míči se dostali domácí a postupným útokem přechází na polovinu Twente.

4
    Je z toho odkop od Plattela.

4
    Fehr zastavil rychlý protiútok Heracles, bude se zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

5
    Bruns se ujmul přímého kopu. Hledal hlavu některého ze svých spoluhráčů.

6
    V držení míče stále domácí, Twente zatím hatí všechny jejich pokusy.

7
    Heracles právě vstřelil branku!
    Hra Heracles se pohybovala kolem středového kruhu, když jeden ze spoluhráčů vyslal dlouhý pas na THOMASE BRUNSE a ten překonal Plattela.

9
    Po vstřelené brance jsou domácí při chuti a jsou to oni, kteří mají hru v režii.

10
    Fer znovu zastavil útok Heracles a znovu odešel ze souboje pouze s napomenutím.

11
    I hosté dokázali zahrozit. Gutiérez vyslal dělovku, Van Loo musel zasahovat.

12
    Hra je zatím dost přerušována rozhodčím, žádný z hráčů zatím žlutou kartu neviděl.

13
    Hosté převedli hezkou kombinaci na hranici pokutového území. Ke střele se dostal Janssen, míč poslal hodně mimo Van Loovu branku.

14
    Chadliův pokus skončil za brankou, Van Loo bude odkopávat míč od své branky.

15
    Domácí jsou sice neustále u míče, ale do nebezpečných akcí se jim nedaří přejít.

16
    Bruns se provinil faulem, je z toho první karta zápasu.

17
    Twente se konečně ujímají míče a snaží se něco vymyslet na útočné polovině.

18
    Fer opět zastavil útok Heracles, tentokrát už ho žlutý postih neminul.

19
    Průběh zápasu je zatím velmi rutinní. Domácí mužstvo kombinuje na polovině hřiště, hosté jim nemohou vzít míč.

20
    Holscher zatáhl míč až k brance domácích, tam o míč přišel.

22
    Zápas se zatím odehrává bez větších gólových příležitostí. Většina dění je kolem středového kruhu.

23
    Gutiérrez fauloval, bude z toho přímý kop.

24
    Bruns se znovu ujal zahrání přímého kopu. Zeď mu neudělala žádný problém, ale trefil přímo do Plattelovy náruče.

25
    Chadli hledal ještě lépe postaveného Janssena, u něj byl pozorný obránce.

27
    Přímý kop také na straně hostů.

27
    Twente právě vstřelilo branku!
    Z nepochopitelných důvodů se po zahrání přímého kopu objevili rovnou tři hráči Twente, brankář byl bez šance a LEROY FER posílá míč do sítě.

28
    Z nejasných příčin dostává žlutou kartu Quansah.

30
    Po vstřeleném gólu se neudálo nic zvláštního, hra se stále pohybuje kolem středového kruhu.

31
    Přímý roh kousek od rohového praporku budou zahrávat domácí.

32
    Heracles jsou aktivnější, jejich útoky končí na hranici šestnáctky.

33
    te Wierik vhodil míč až do pokutového území, tam si na něj naskočil brankář Plattel.

35
    Faulem se provinil te Wierik.

37
    Twente pouze nakopli míč na branku Van Looa, ten rozehrál na nejblíže postaveného hráče.

38
    Domácí měli možnost rychlého protiútoku, na přihrávku Castilliona Everton nedosáhl.

40
    Pokračujeme ve fotbalu plném kombinací na polovině hřiště bez velkých gólových příležitostí.

40
    Tak přeci jen hosté v útoku. Budou zahrávat první rohový kop zápasu.

41
    Braafheid tělem srazil Paljice k zemi, bude z toho volný kop.

42
    Některému z domácích se podařilo hlavičkovat, ovšem mimo branku Plattela.

43
    Fer je dnes hodně nebezpečný, Bruns po jeho ataku zůstal ležet na zemi.

44
    Heracles kombinují na své polovině, do hry zapojili i brankáře Van Looa.

45
    Rozhodčí Sichem bude nastavovat jednu minutu.

45+1
    Čeká nás odkop od Van Loovy branky a také poslední šance prvního poločasu.

45+2
    Tak přece jen ještě šance, domácí Heracles budou zahrávat rohový kop.

Druhý poločas začne přibližně v 13:31.

Je tu konec prvního poločasu a já si dovolím tvrdit, že diváci na stadionu Polman byli svědky poměrně nudného fotbalu. Mohli jsme vidět mnoho kombinací, ale všechny byly převážně na polovině hřiště. Skóre zápasu otevřel Bruns, když přehodil brankáře Plattela. Na jeho branku dokázal v 27. minutě odpovědět Fehr. Dokáže některé mužstvo rozhodnout už ve druhém poločase nebo se mužstva po dnešním utkání rozejdou za nerozhodného stavu?

46

46
    Koenders nakopával dopředu na Evertona, ten jeho přihrávku nezachytil.

47
    Twente se dostalo do rychlého protiútoku, Chadli míč ztratil.

48
    A znovu to byl hostující tým, který se tlačil do útoku, tam byla připravená obrana.

49
    Domácí vhodili až do šestnáctky, tam se nepodařilo Castillionovi vystřelit.

51
    Ve druhém poločase jsou hosté zatím mírně aktivnější.

52
    Castaignosův centr nenašel v pokutovém území adresáta.

53
    Celky si do druhého poločasu zřejmě vyměnily role. Diváci častěji vidí kombinaci Twente, samozřejmě poblíž polovině hřiště.

55
    Hezký pas obdržel Chadli, bohužel pro hosty mu ho Rienstra odkopl.

56
    Stále nemůžeme být svědky ničeho převratného, utkání se odehrává až v příliš klidném tempu.

57
    Everton se hnal do útoku, brankář Plattel jej předběhl a míč odkopl do bezpečí.

59
    Domácí zahrávají přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

59
    Hráč domácích te Wierik se po zahrání přímého kopu dostal do velké šance, zastavil ho odpískaný ofsajd.

60
    Domácí cítí šanci a tlačí se do útoku.

62
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Fer, přichází Tadic.