Amsterdam – Willem II 5:0 (kon.) | Den Haag – Feyenoord 2:0 (kon.) | Eindhoven – Nijmegen 4:2 (kon.)
Waalwijk – Arnhem 3:2 (kon.) | Alkmaar – Zwolle 4:0 (kon.) | Venlo – Groningen 0:0 (kon.)
Heerenveen – Utrecht 2:4 (kon.) | Heracles – Twente 1:1 (kon.) | Breda – Kerkrade 5:3 (kon.)
AZ Alkmaar
4:0 (2:0)
PEC Zwolle
cz Nedeľa 05.05.2013, 12:30 • AFAS-Stadion, Alkmaar • Holandská Eredivisie

84
    Hosté naposledy střídají, Valpoort nahradí Mochtara.

77
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Lachman nechává nepochopitelně zakončit ADAMA MAHERA, kterého sice stíhá, ale neodstavil ho do míče, Maher pak ve skluzu posílá slabou, ale přesnou, střelu za záda Boera a domácí dávají čtvrý gól!

72
    I domácí lavička připravila střídání, je to poslední změna v sestavě Alkmaaru, hřiště opouští Gudmundsson, nahradí ho Ortiz.

70
    Ještě předtím ale hosté střídají, Drost střídá Gravenbeeka, van der Werff pak Achenteha.

62
    No vida a z rychlého protiútoku se prosazují domácí, na hranici ofsajdu se uvolnil ARON JÓHANSSON, který prošel do vápna Zwolle, tam si "položil" dva obránce včetně gólmana Boera a do prázdné brány dává třetí gól Alkmaaru.

60
    Domácí střídají, Altidore odchází, nahradí ho A. Jóhannsson.

55
    Domácí odvrací, ale posléze fauluje Altidore a rozhodčí vytahuje žlutou kartu!

52
    První žlutou kartu dostává Benson, Alkmaar bude zahrávat volný přímý kop z levé strany.

46
    Alkmaar o poločasové přestávce střídá, do druhého poločasu nahradí Marcelise Švéd M. Johansson.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu, domácí mají výhodu volného kopu z těsné blízkosti pokutového území soupeře.

45
    Za faul na polovině soupeře dostává žlutou kartu Achenteh.

39
    ROY BEERENS dává druhou branku Alkmaaru, hosté zcela propadli v obraně, po nepovedeném odkopu se u pravé tyče dostává k míči zcela volný Beerens, který střelou z voleje překonává Boera.

31
    Fred Benson parádně oklamal bránícího hráče na pravé straně, uvnitř pokutového území soupeře a je z toho gólová situace, skvělý Esteben míč vyškrábl mimo a nakonec ho má ve své moci.

20
    Dobře kopnutý roh, na zadní tyči se míč dostává k VIKTORU ELMOVI, ten hlavičkuje a míč končí v síti.