Boston – Toronto 4:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 5:0 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:3 (kon.)

Martin Havlát (SJO) 0+0, 1 střela, čas na ledě 03:16

Do začátku vyřazovacích bojů vstoupili lépe hostující hokejisté, kteří o svém důrazu rozhodli dvěma brankami ve třetí třetině, když potrestali nedůraz domácích v okolí své branky. Domácí však mají hned pozítří šanci na reparát a na srovnání stavu série. Ode mne je to pro dnešek již vše, přeji pěkný den!

60:00

59:50
    Torres od modré netrefuje prázdnou domácí branku!

59:30
    Domácí krouží kolem branky San Jose, hostující hráči ale s nimi stačí bruslit.

59:08
    Edler pálí hned po vhazování od modré čáry, Niemi chytá.

59:05
    Oddechový čas tentokrát pro domácí tým.

59:05
    Z rohu před branku si vybruslil jeho bratr Henrik, ale i jeho ránu chytá hostující brankář.

58:48
    Zprava pálí Daniel Sedin, Niemi vyráží.

58:29
    Oddechový čas pro hosty.

58:29
    Hosté se osvobodili opět jen díky icingu.

58:17
    Luongo na střídačce, domácí to zkusí v šesti!

58:17
    Uběhla minuta a opět buly před Niemim.

57:16
    Puk pod rukavicemi Luonga, hra se opět stěhuje daleko od Niemiho.

57:02
    Domácí teď alespoň vybojovali buly v útočné třetině poté, co hosté vyhazují na icing.

56:38
    Garrison poslal puk na branku od modré čáry, v cestě do sítě mu ale opět stál Niemi.

56:13
    Domácí se sice snaží, ale do velkých šancí se nedostávají. Teď už to pro ně bude hodně těžké.

54:37
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Nedůslednost domácích při rozehrávce trestají hosté třetí brankou! Za brankou domácích se k puku dostal Couture, puk poslal naslepo před branku, kde stál trestuhodně neobsazený PATRICK MARLEAU, jenž mezi betony Luonga posílá kotouč do sítě! Asistence: Logan Couture, Marc-Edouard Vlasic.

53:32
    Raymond posílá puk před branku, těsně před najetým Royem ale kotouč odráží Niemi.

53:04
    Thornton pálí z levého kruhu hodně tvrdě, puk ale míjí domácí klec.

52:24
    Roy si sjel až před Niemiho a vypálil, finský brankář vyráží.

51:46
    Další pokus Edlera, Niemi opět vyráží.

51:30
    Domácí dlouho drží útočné pásmo, teď střílel od modré Edler.

49:55
    Sheppard v další šanci hostů nepřekonává domácího brankáře.

49:17
    Už jsem chtěl pomalu dokončit větu, jak se hra uklidnila, když přichází branka hostů! Z levé strany pálil Pavelski, puk se motal kolem domácí branky, kde se vleže zorientoval Wingels a poslal puk naslepo doprava, kde stál zcela volný DAN BOYLE a nasměroval puk do sítě! Asistence: Tommy Wingels, Joe Pavelski.

47:16
    Z levé strany ostře pálil Raymond, puk ale letí nad branku a Niemi nemusí zasahovat.

46:15
    Hamhuis střílí od levého kruhu, Niemi vyráží ramenem před sebe.

45:30
    Domácí nerozehráli dobře a po jejich chybě letí puk až na zakázané uvolnění.

44:54
    Bieksa od modré čáry pálí mimo hostující klec.

44:20
    Těsně za modrou vypálil Ebbett, jeho střelu po zemi chytá Niemi do své výstroje.

43:43
    Vancouver teď může založit útočnou akci, začíná od vlastní branky.

43:22

43:12
    Puk opět až u Niemiho, hosté se ještě nedostali do pásma.

42:42
    Domácí se zatím v pohodě brání.

42:12
    Galiardi se dral za pukem, stihl i vystřelil v pádu, ale střela už neměla patřičnou razanci a navíc ani přesnost.

41:28
    Thornton pálí zpoza kruhů, Luongo zasahuje.

41:22
    Dan Hamhuis (VAN) vyloučen za hákování, přesilová hra pro Sharks.

40:40
    Ostrá Torresova rána z pravého kruhu a Luongo si připisuje další dobrý zákrok.

40:01

Statistiky utkání po dvou třetinách

Střely na branku: 23 – 21
    Vhazování: 20 – 27
    Vyloučení: 3 – 2
    Hity: 37 – 20

Ve druhé třetině už jsme se branek dočkali. Nejprve otevřel skóre Hansen, jenž byl důrazný na brankovišti, za hosty pak v polovině sedmatřicáté minuty srovnal v přesilové hře Couture. Třetí třetina začne přibližně v 06:35.

40:00

39:00
    Domácí na vyrovnávací branku odpovídají tlakem, do větší šance se teď ale nedostali.

38:20
    Raymondovu střelu blokuje brusli jeden z hostujících hráčů.

37:53
    Puk po šanci domácího týmu pod Niemim, po této akci opět potyčka mezi hráči obou týmů.

37:37
    Po Burnsově dravém úniku chytá jeho backhandovou střelu do náruče Luongo.

36:35
    Hosté se pomalu prokombinovali až do blízkosti Luonga, Pavelski pak zpětným pasem našel mezi kruhy najetého LOGANA COUTURA a ten střelou švihem posílá puk na pravý Luongův beton' Asistence: Joe Pavelski, Dan Boyle.

36:07
    Marleau pálí zpoza kruhů těsně vedle domácí svatyně.

36:00
    Zack Kassian (VAN) vyloučen za hrubost, třetí přesilová hra pro hosty v dnešním utkání.

35:59
    Higgins posílá od modré kotouč pouze vedle branky hostí.

35:40
    Keslerova sražená střela končí za Niemiho brankou.

35:00
    Lapierre důrazně pracoval v okolí hostujícího brankoviště, po dalším závaru kotouč poskakoval těsně vedle brankové čáry!

34:08
    Derek Roy se pokouší prosadit, Niemi dobře chytá jeho pokus.

33:50
    Garrisonovo nahození od modré odvrací těsně před Niemim hostující obrana.

33:14
    Daniel Sedin si pěkně sjel před branku z levé strany a backhandem poslal puk těsně nad branku.

32:50
    Garrison technickou střelou z levého kruhu posílá puk přímo do připravené Niemiho lapačky.

32:26
    Po vstřelené brance potyčka mezi domácím Bieksou a hostujícím Vlasicem, oba inkasují dvě minuty za hrubost.

32:26
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Roy nejprve zadovkou přenechal kotouč na Bieksu volném na pravém kruhu, jeho ránu vyráží Niemi mimo, puk nejprve dorážel Raymond, ale prosadil se až JANNIK HANSEN, jenž posílá kotouč za brankovou čáru! Asistence: Mason Raymond, Kevin Bieksa.

31:40
    Domácí svým napadáním dělají hostům problémy při rozehrávce a po chvíli také získávají kotouč.

31:00
    Po delší době klidnější minuta hry, ve které jsme nebyli svědky žádné šance.

29:37
    Velká šance Edlera, jeho tečovaná střela těsně přelobovala hostující klec!

29:20
    Hostům se ale nepovedlo vyhodit a tak v šancích Sedin a dvakrát Edler, ale všechny pokusy končí mimo.

29:16

28:55
    Kesler poslal od modré nahození před branku, kotouč ale hosté po chvíli odpalují.

28:25
    Puk už ale na druhé straně pod výstrojí Niemiho, který raději kotouč přidržel před dojíždějícími domácími hráči.

28:15
    Hosté vyhazují až před Luonga.

28:07
    Puk v Niemiho náručí po střele Ryana Keslera od levého kruhu.

27:30
    Edler teď dlouho váhal co s volným kotoučem na levém kruhu, až jeho střelu zblokovala obrana hostů.

27:16
    Tommy Wingels (SJO) nešikovně vyhodil kotouč z obranného pásma mimo hřiště a je trestán menším trestem za zdržování hry.

27:02
    Teď ale jejich snahu na chvíli zasvtauje odpískané zakázané uvolnění.

26:50
    Domácí v posledních minutách přidali ne tempu a dělají hostům velké starosti.

25:59
    Edler pálí ostře od levého mantinelu, Niemi vyráží.

25:20
    Burrows na druhé straně posílá kotouč mimo tři tyče Niemiho svatyně.

25:06
    A opět v akci Luongo, Desjardins si sjel před branku po přihrávku a poslal kotouč po zemi do míst, kde na něj číhala odkrytá branka, opět ale rychlý přesun Luonga a branka není.

24:44
    Lunogo si připisuje další úspěšný zákrok po střela Marleaua.

24:10
    Střelba ze strany hostů, z pravého kruhu ale nepřekonal Luonga jeden z forwardů žraloků.

23:50

23:30
    Zpoza kruhů vypálil Derek Roy, puk snad lízl horní tyč branky San Jose!

22:20
    Od modré mohl pálit Edler, přihrál ale ještě zcela volnému Henriku Sedinovi, jenž stál osamocen na pravém kruhu, ten ale trestuhodně míjí branku hostů!

22:00
    Hosté ale po buly rychle vyhazují až k Luongovi.

21:50
    První přesilová hra pro domácí tým, vyloučen Andrew Desjardins (SJO) za vražení na hrazení.

21:30
    Puk ve středním pásmu, opět pokračuje hra plná osobních střetů.

20:45
    Velká šance domácích, kdy ujížděli ve dvou proti jednomu, z druhé vlny si ještě sjel obránce Garrison a ostrou ranou trefuje z mezikruží pouze betony Niemiho!

Hity: 21 – 11

Máme za sebou první třetinu dnešního úvodního utkání této série, ve které měli mírně více ze hry hostující hokejisté. Jak oni, tak ani domácí se však střelecky neprosadili a tak je stav po první třetině bezbrankový. Další třetina začne přibližně v 05:36.

20:00

19:38
    Tak až teď končí sražená střela Pavelského na chráničích domácího brankáře.

19:15
    Domácí dobře brání a ještě nepustili hráč San Jose ke střele.

18:35
    Luongo zatím nemusí zasahovat, domácí se osvobozují.

18:21
    Početní výhoda pro hosty, Kevin Bieksa (VAN) vyloučen za nedovolené bránění.

18:02
    Braun posílá kotouč z pravého kruhu mimo domácí branku.

17:50
    Hra vysokou holí a hra je přerušena po dotyku domácího hráče s pukem.

17:26
    Burish lehkou střelou prověřuje Luonga, ten betony vyráží mimo.

16:36
    Hosté vybojovali svým důrazem kotouč, Galiardi se prodral až před branku a backhandem vystřelil, Lunogo dobře vyráží ramenem pryč.

16:12
    Po icingu domácích se hra stěhuje před Luonga.

15:48
    Hansen pálí z pravého kruhu, Niemi vyráží mimo hrací plochu.

15:30
    Domácí ale kotouč rychle vybojovali a začínají od vlastní branky.

15:10
    U puku ale už hosté a drží domácí v obranném pásmu.

14:50
    Domácí se ani nadvakrát nedostali za modrou a tak to musí zkoušet znovu až od Luonga.

14:22
    Stejně tak se děle ale i na druhé straně, buly ve středním pásmu.

14:00
    Kesler přejel příliš rychle útočnou modrou a tak akci domácích zastavuje offside.

13:35
    Zatím sledujeme typické utkání Play Off, nepříliš hokejové krásy ale o to více důrazných osobních soubojů.

12:45
    DO úniku se dral Galiardi, těsně před ním ale tečoval puk jeden z beků domácího týmu a zmařil tak šanci hostů.

11:44
    Luongo rozehrál zpoza vlastní branky, přímo na hůl stojícího Pavelského, ten však od mantinelu trefuje pouze betony domácího brankáře, který se stačil rychle vrátit do branky.

10:53
    Luongo drží čisté konto i po střele Burnse z bezprostřední blízkosti své branky.

10:25
    Burns z pravého kruhu posílá puk těsně vedle domácí branky.

09:48
    Domácí hodně důrazně napadají rozehrávku hostí.

09:06
    Hosté se pokoušeli rychle vrátit do útoku, zastavil je ale offside.

08:35
    Alberts poslal puk od modré mimo branku San Jose.

08:32
    Daniel Sedin zpoza kruhů jen nahodil pokus na branku hostů a vybojoval tak vhazování v útočném pásmu.

08:25
    Domácí teď špatně rozehráli a poslali puk přes všechny čáry, buly před Luongem.

07:41
    Niemi úspěšný i proti střele Hamhuise od modré, hraje se dál.

07:30
    Kesler posílá puk lehkým nahozením na Niemiho, ten vyráží rukavicí.

07:20
    Luongo zasahuje po další ráně Burishe, následuje komerční přestávka.

07:09
    Corradův pokus od modré zblokován hráči před ním.

06:30
    Hosté dobře drží kotouč a často ohrožují domácí branku.

05:40
    Burrows teď dobře zaskočil za obránce a zastavil akci dvou na jednoho.

05:15
    Hansen vyjel zpoza branky a pokoušel se backhandem překonat Niemiho, brankář hostí byl u své levé tyče včas.

05:04
    Corrado posílá puk na branku hostů od modré čáry, Niemi chytá v rozkleku.

04:36

04:20
    V další šanci Marleau, z mezikruží opět trefuje pouze výtečného Luonga.

04:06
    Z levého kruhu pálil příklepem Marleau, Luongo vytahuje pěkný zásah lapačkou.

03:53
    Burns v další šanci, Luongo opět dobře zasahuje.

03:35
    Skvělý zásah Luonga! Od modré pálil jeden z beků San Jose, do prázdné branky mohl dorážet Burns, Lungo se však skvěle přesunul a zabránil jistému gólu!

03:20
    Domácí vyhodili puk až k Niemimu.

02:56
    Ke stejnému hráči se kotouč odrazil mezi kruhy, Marleau pálí z první, Luongo dobře vyráží betony.

02:41
    Luongo chytá puk do své výstroje po střele Marleaua.

02:36
    Dale Weise (VAN) vyloučen za vysokou hůl, první přesilovka pro hosty.

02:36
    Akce domácích zastavena offsidem, po přerušení hry dochází k menší potyčce mezi hráči obou týmů.

02:22
    O puk ale rychle přišli a na tahu jsou hosté.

02:10
    Domácí zakládají útok od vlastní branky.

01:37
    Daniel Sedin to zkouší hned po buly z ostrého úhlu, Niemi vyráží.

01:32
    Niemi chytá puk, který se k němu odrazil z rohu kluziště.

01:12
    Couture pálí mimo branku domácího týmu, vhazování ve středním pásmu.

00:34
    Oba týmy si připsaly po neúspěšném prvním útoku, na puku jsou teď hosté.

00:01

Hráči už se sjíždějí ke kruhu pro vhazování a utkání může pomalu začít.

Střídání interpretů znamená, že bude následovat kanadská hymna v podání Marka Donnelyho.

Oba týmy už jsou nastoupeny na modré čáře, halou teď zní hymna Spojených Států amerických.

Vancouver Canucks: Luongo (Cannata) – Edler, Bieksa, Hamhuis, Garrison, Alberts, Corrado – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Roy, Raymond – Kassian, Kesler, Higgins – Weise, Lapierre, Ebbett.

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Braun, Hannan, Stuart, Vlasic – Havlát, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Galiardi – Wingels, Pavelski, Torres – Burish, Desjardins.

Rozhodčí: Furlatt, St. Laurent – Miller, Wheler.

A už máme jasno. Roberto Luongo se dnes objeví v brance domácího týmu!

Češi v akci

Jediným českým hráčem bude dnes Martin Havlát, kterého budeme sledovat v dresu San Jose.

Vzájemné zápasy

27.01.2013 San Jose – Vancouver 4:1
    05.03.2013 Vancouver – San Jose 2:3sn
    01.04.2013 San Jose – Vancouver 3:2

Vancouver Canucks se i v letošní sezoně prezentoval dobrými výkony, při dominanci Chicaga to letos stačilo na třetí pozici na Západě, díky zisku 59 bodů při bilanci 26 – 15 – 7. Podobně jako hráči hostů i Vancouver byl silnější na domácím ledě a tak se dá předpokládat, že i to by mohl být jeden z faktorů, který tuto sérii rozhodně. Kosatky taktéž prohráli poslední dvě utkání, v posledním měsíci se navíc domácí prezentovali nepříliš vyrovnanými výkony. Co se týče útoku, tam je vše při starém, bratři Sedinovi, Kesler či nová akvizice Roy, to jsou ti hráči, na které budou domácí spoléhat. Otazník visí nad tím, kdo dnes v brance začne, neboť Schneider nevypadá ještě zcela fit.

Derek Roy 28 (7+21)

San Jose Sharks se umístilo po 48 zápasech základní části na šestém místě Západní konference, když posbíralo 57 bodů za 25 výher a 7 remíz z normální hrací doby. Žralokům se dařilo v dlouhodobé části především na domácím kluzišti, jak ale vyjeli ven, jakoby byla jejich síla poloviční. V posledních dvou zápasech první části soutěže ale odešli hosté z ledu poraženi a tak mají určitě co napravovat. V útoku se mohou hráči San Jose spolehnout na tradiční opory Thorntona, Marleaua či Pavelského, v brance se vyrovnanými výkony prezentoval fin Antti Niemi.

Los Angeles – San Jose 3:2
    Phoenix – San Jose 2:1
    San Jose – Dallas 3:2

Joe Thornton 40 (7+33)
    Logan Couture 37 (21+16)
    Patrick Marleau 31 (17+14)

Krásné dobré ráno, vítejte u online přenosu z prvního čtvrtfinálového utkání 1. kola Play Off NHL mezi týmy západní konference – Vancouver Canucks a San Jose Sharks.

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 33. Hansen (Raymond, Bieksa) – 37. Couture (Pavelski, Boyle), 50. Boyle (Wingels, Pavelski), 55. Marleau (Couture, Vlasic)

Rozhodca: Furlatt, St. Laurent – Miller, Wheler