Rusko U18 – Fínsko U18 1:2 (kon.) | Rusko – Fínsko 1:2 (kon.) | Kanada U18 – USA U18 3:2 (kon.)
USA – Kanada 2:3 (kon.)
Rusko U18
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Fínsko U18
Nedeľa 28.04.2013, 14:00 • Bolšoj Ice Dome • Majstrovstvá sveta U18

Je koniec! Po tom, čo Rusi nedokázali postúpiť do finále je tu ďalšie sklamanie, doma nedokázali vybojovať ani bronzovú medailu a skončia na štvrtom mieste. Radosť zavládla na strane Fínska, ktoré dokázalo poraziť veľkého favorita.
    Ďakujeme za pozornosť a pozývame vás sledovať aj finále, od 18:00 Kanada – USA. (16:07:03)

60:00

60:00
    Vylúčenie Fínsko – Kasperi Kapanen – dve minúty za krosček. Po siréne chceli Rusi ešte vyprovokovať bitku, ale rozhodcovia to rýchlo upokojili.

59:39
    Opäť Saros! Strelu zblízka vyrazil ramenom.

59:24
    Šesťorkin vykorčuľoval na striedačku a Rusko hrá power-play v šiestich!

59:04
    Ikonenova tečovaná strela skončila v ochrannej sieti, hra prerušená. Fíni sú teraz v pásme a komplikujú tak Rusom pomýšľanie na hru bez brankára.

57:39
    Juuse Saros privádza ruských útočníkov do šialenstva, je prakticky neprekonateľný. Aj ten jediný gól, ktorý Rusi strelili, padol v presilovke.

57:08
    Bučnevič sa predral do samostatného nájazdu, položil si brankára na ľad a už len zasúval popri žrdi ale Saros vytiahol betón! Neuveriteľné veci sa dejú v Soči!

56:19
    Fenomenálny zákrok Sarosa! Galejev mu posielal puk na protipohyb, Saros ale mávol rukou a puk vytesnil!

55:36
    Puk poskakuje okolo fínskej brány, vyrovnať mohol Ničuškin! Fíni sa ale ubránili!

54:06
    Hokejisti Ruska sú na puku, čas sa im ale nezadržateľne kráti. Zatiaľ sú bližšie k zisku bronzu Fíni.

53:40
    Tentokrát do pásma nakorčuľoval a strieľal Kapanen, Šesťorkin podržal puk a prerušuje hru.

52:28
    Po dlhšom čase musel byť v strehu aj Šesťorkin, po strele Mäkinena spomedzi kruhov.

51:39
    Stále rovnaký obraz, Rusi v tlaku a Fíni sa bránia vyhadzovaním pukov do stredného pásma.

50:00
    Fíni dôsledne strážia stredné pásmo a do útoku prakticky ani nevyrážajú. Zatiaľ sa bránia ruskej aktivite.

48:32
    Ivanov strieľal spoza obrancu, Saros aj so šťastím tento pokus vykryl.

47:59
    Ničuškin spoza brány takmer zasunul puk popod betóny Sarosa! Následne pred jeho bránou hromadná mela.

45:47
    Bučnevič mohol vyrovnať! Puk mu na poslednú chvíľu ale odskočil. Rusom dnes zakaždým chýba kúsok šťastia vo finálnej fáze.

44:14
    Tempo hry trochu upadlo. Rusi sa nevedia dostať do tlaku a Fíni sa veľmi dopredu nehrnú.

42:33
    Ničuškin to skúšal od modrej čiary strelou ťahom, ale našiel len lapačku Sarosa.

41:25
    Rusi aj túto tretinu začali náporom. Fíni ale ušli do brejku. Snažia sa však najmä bezchybne brániť.

40:01
    Začala tretia tretina.

Rusku sa v druhej tretine podarilo znížiť v presilovke, stále to nie je ale to, čo by sa od nich očakávalo. Uvidíme, či v druhej tretine vyrovnajú, alebo sa Fínom toto tesné vedenie podarí ustáť.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:08
    Strelu Lehkonena dorážal Mustonen, puk vypadol Šesťorkinovi a na poslednú chvíľu jeden z jeho spoluhráčov zamietol puk z bránkovej čiary do rohu!

38:03
    Lintuniemi to skúsil od modrej čiary, ale na Šesťorkina toto nestačilo.

36:52
    Lehkonen strieľal spoza obrancu, Šesťorkin bol ale pozorný a má puk v lapačke.

35:59
    Demidov posielal prihrávku rukou, hra je prerušená.

34:36
    Nedorozumenie v rozohrávke a zakázané uvoľnenie, takže sa hra stiahne pred Šesťorkina.

33:39
    Rusi po strelení kontaktného gólu ožili a je ich plný ľad.

30:50
    Rusko dalo gól!
    VLADIMIR TKAČJOV dostal arénu Bolšoj do varu. Z polovice hriska sa rozbehol do sóla, keď najprv oklamal obrancov a forhendovým blafákom aj brankára Sarosa.
    Asistencia: Rušan Rafikov.

29:45
    Vylúčenie Fínsko – Kasperi Kapanen – dve minúty za vrazenie. Absolútne zbytočný zákrok.

27:23
    Ruskí hráči v posledných chvíľach pritrvdili a dostali Fínov pod tlak. Zatiaľ k spokojnosti Ruska chýba presnejšia koncovka, pretože Saros len tak niečo za seba nepustí.

26:13
    Zakázané uvoľnenie Ruska vracia hru pred brankára Šesťorkina.

24:19
    Fíni včas pristupujú k protihráčom a nedávajú tak Rusku žiaden priestor k väčšiemu ohrozeniu ich brány.

22:49
    Ojamäki stečoval puk do útočného pásma, Fínsko sa ponáhľa za ním.

21:55
    Rusko ušlo do prečíslenia 3 na 2 a následne pred bránou Fínska vytvorilo veľký tlak. Setdikov nakoniec strieľal a následne dorážal, Saros ale udržal puk pred sebou.

21:10
    Druhá tretina sa začala podľa očakávaní – náporom Ruska. Saros musel zasahovať po strele Bučneviča.

20:01
    Začala druhá tretina.

Tak toto zrejme čakal málokto. Že by Fíni dokázali prekvapiť, nech sa páči, ale až takto? Rusi sú po ich dvoch trefách značne mimo, tréneri sa budú musieť posnažiť v kabíne ich trochu nakopnúť.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:40
    Rusi sa nedokázali vymaniť zo svojho pásma, nakoniec len vyhodili puk na icing.

17:55
    Tolčinský si kľučkami spravil dvoch brániacich hráčov a dostal sa až pred brankára, strelou len tesne minul bránu!

17:31
    Antonen mieril k žrdi, Šesťorkin musel predviesť ďalší z dôležitých zákrokov.

16:08
    Vylúčenie Rusko – Nikolaj Demidov – dve minúty za držanie. Mustonen ušiel do úniku a Demidov ho zastavil len za cenu faulu.

14:53
    Ikonen z prvej, ťažký zákrok pre Šesťorkina!

14:43
    Kuronen preveril brankára od modrej, Šesťorkin pokryl puk do lapačky.

13:10
    Barbašev pred bránou pri odkrytom priestore našiel Ivanova, ten ale nedokázal trafiť puk.

11:31
    Rusi sú z dvojgólového manka ochromení, vidíme teraz z ich strany množstvo nepresností.

09:43
    Rusko si berie oddychový čas.

09:43
    Fínsko dalo gól!
    Znova studená sprcha pre domácich. Rusi tlačili a Fíni z ojedinelej akcie udreli. KASPERI KAPANEN si počkal medzi kruhmi a strelou pod brvno nedal Šesťorkinovi šancu.
    Asistencia: Otto Rauhala.

08:25
    Zub spomedzi kruhov len tesne vedľa ľavej žrde!

07:26
    Rusi sa pokúšajú vyrovnať, Fíni prakticky len vyhadzujú puky do stredného pásma.

06:38
    Saros vychytal Svečnikova, ktorý sa ocitol sám pred bránou a zakončoval.

05:47
    Šesťorkin vykryl nebezpečnú situáciu, následne došlo k menšej strkanici pred jeho bránou.

05:20
    Ikonen vyskočil z trestnej lavice, Fínsko už je v plnom počte.

04:43
    Fíni sú síce zamknutí v pásme, ale zatiaľ sa úspešne bránia.

03:19
    Vylúčenie Fínsko – Juuso Ikonen – dve minúty za hákovanie.

02:39
    Veľká šanca domácich hráčov, Barbašev zblízka a vzápätí ešte z otočky puk dorážal Tkačjov.

01:29
    Rusi sa derú do útoku a snažia sa vytvoriť si prevahu.

00:34
    Hneď po úvodnom buly Suomi otvára skóre! ARTTURI LEHKONEN napriahol v medzikruží a presnou strelou prekonal Šesťorkina.
    Asistencie: Julius Honka a Alex Lintuniemi.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Rusko: Šesťorkin – Demidov, Lysenko, Rafikov, Judin, Zub, Gavrikov, Stecenko – Ivanov, Bučnevič, Ničuškin – Tolčinský, Tkačjov, Barbašev – Galejev, Lešenko, Setdikov – Svečnikov, Alexejev, Šacký.

Fínsko: Saros – Lintuniemi, Honka, Kuronen, Autio, Mäkinen, Ilvonen, Pulli – Mustonen, Lehkonen, Ikonen – Tanus, Rauhala, Kapanen – Antonen, Kinnunen, Kiviranta – Puhakka, Westermarck, Ojamäki – Ainali.

Rozhodca: Hradil, Papp – McIntyre, Traub.

Rusko až po semifinále prechádzalo majstrovstvami pomerne hladko. Súboj s Amerikou ale skončil nerozhodne 3:3 a v nájazdoch sa domácim nedarilo. Ostal im tak len boj o bronz, v ktorom sa stretnú so súperom zo skupiny. Fíni v semifinále nestačili na Kanadu.

Rusi do šampionátu vstúpili stretnutím s USA, v ktorom zvíťazili tesne 4:3. Po dni voľna porazili aj Fínov 3:1 a po ďalšom dni oddychu deklasovali Lotyšsko 10:2. V záverečnom stretnutí si poradili s Čechmi 5:2.
    Vo štvrťfinále si poradili s Nemeckom pomerne hladko 8:4. Súper sa pritom na Rusov dotiahol, keď Šesťorkin dostal voľno a na tretiu tretinu ho vymenil Serebriakov.
    V semifinále ich čakala Amerika a v druhom stretnutí s týmto súperom na šampionáte už neuspeli. Chuť na finále si museli nechať zájsť po prehre po nájazdoch.

Fíni do šampionátu vstúpili pohodlnou výhrou proti Lotyšsku, 7:0. Po dni voľna nastúpili práve proti domácemu Rusku. Nestačili naň a prehrali 1:3. Keď sa pozrieme na ostatných súperov Ruska, Fíni síce inkasovali najmenej, ale aj Rusi od nich – od Čechov či Lotyšov dostali dva a od USA dokonca tri góly.
    Fínsko v ďalšom dôležitom zápase vydrelo víťazstvo nad Českou republikou 4:3 a rovnako tesne porazili aj v súboji o druhé miesto Ameriku 2:1.
    Vo štvrťfinále to bol tuhý boj s protivníkmi zo Švajčiarska, ktorého ale porazili 7:4. V semifinále sa roly obrátili a Fíni museli riadne zapnúť proti Kanade. Tá sa v druhej tretine dostala do dvojgólového vedenia a víťazstvo si dokázala udržať. Fínsko znížilo, no pri snahe o vyrovnanie inkasovalo gól do prázdnej brány – 1:3.