Lotyšsko – Slovensko 2:3 (kon.) | Lotyšsko U18 – SR 18 2:3 (kon.) | Kanada U18 – Fínsko U18 3:1 (kon.)
Fínsko – Kanada 1:3 (kon.) | Rusko U18 – USA U18 3:4 (0:2 po s.n.) | Rusko – USA 3:4 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Rusko U18
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
USA U18
Piatok 26.04.2013, 18:00 • Bolšoj Ice Dome, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 12 000 miest. • Majstrovstvá sveta U18

USA postupuje do finále! Po dnešnom dramatickom vyrovnanom zápase sa z postupu radujú hostia spoza veľkej mláky! Pre domáci výber sa šampionát ale nekončí, Rusi si zahrajú o bronz s Fínmi. Ďakujeme za pozornosť. (20:34:54)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím USA!

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil COMPHER.

Buchnevič chcel hodiť puk brankárovi nad betón. Nedal! (0:1).

Louis to dvíhal pod brvno, brankár sa nenechal tento raz oklamať. (0:1)

Tolčinskij to mieril pomedzi nohy, no nedal! (0:1)

Kelleher pekne zamiešal puk pred brankárom a s prehľadom ho prekonal strelou do šibenice. (0:1)

Začína USA,konkrétne to bude Kelleher.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme mali možnosť vidieť opatrnú hru z oboch strán, čo je v podstate aj logické. Rozhodnú teda až nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

-5:01
    Louis z otočky triafa tyč! Tak to je neuveriteľné!

64:50
    S najväčšou pravdepodobnosťou sa rozhodne až v nájazdoch.

64:00
    USA podniká útok, dve strely bol zblokované.

63:31
    Butcher je späť.

63:11
    Rusi pekne zakombinovali, no bolo to možno trochu prirýchle, puk stratili, resp. im ušiel za modrú.

62:40
    USA vyhadzuje.

62:27
    Rusi vysielajú na bránu jednu strelu za druhou, zatiaľ bez výsledku!

61:32
    Time-out domácich Rusov.

61:32
    Dve minúty pre Butchera za hákovanie, veľká šanca Ruska!

61:27
    Barbaševova strela z medzikružia bola nepresná, Demko nemusel zasahovať.

61:00
    Rusi naviezli puk do pásma, tam ho rýchlo stratili.

60:00
    Polovica predĺženia je za nami.

59:40
    Louisove ľahké zakončenie brankár hravo chytil.

59:20
    Rusko zakladá útok z hĺbky svojej obrany.

58:49
    USA si berie oddychový čas.

58:49
    Icing Američanov. Veľa sa toho zatiaľ v predĺžení nestalo.

57:48
    Lešenko chcel dorážať, no Demko už mal puk v moci.

56:50
    Podobná situácia aj na druhej strane, predĺženie sa hrá dosť opatrne.

56:24
    Úspešný zákrok Šestjorkina, ktorý vychytal Lewisa. Ten pálil z pravej strany.

55:41
    Buchnevičova strela spoza obrancu bola skôr propagačná, vôbec nemala smer.

60:01
    Začalo predĺženie.

Tretia tretina bola poriadne napínavá, najprv vyrovnal v 45. minúte Vannelli, potom však Rusi strhli vedenie opäť na svoju stranu vďaka Lešenkovi. USA sa však nevzdali a 2 minúty pred koncom dorovnali zásluhou Louisa. Bude sa predlžovať.

60:00
    Tretia tretina skončila.

58:46
    USA zachytilo rozohrávku Ruska, ale túto chybu nepotrestalo.

57:58
    Gól platí, nebol dôvod neuznať ho.

57:54
    USA dalo gól!
    A je znovu vyrovnané! Hľadisko veľmi rýchlo stíchlo po tom, čo po skrumáži ANTHONY LOUIS doklepol puk do siete. Bez asistencie.

57:43
    USA sa snaží vrátiť do hry, napätie sa stupňuje, takisto aj nervozita hostí. Rozhodca upokojuje vášne, gólman marí šance.

57:20
    Američania po strele dorážali a sekali po brankárovi, pred ruskou bránou sa strhla šarvátka. Puk síce skončil v sieti, ale rozhodca už predtým hru prerušil.

56:41
    Rusko dalo gól!
    Tak toto je neuveriteľné! Práve VIAČESLAV LEŠENKO, ktorý bol odpočinutý, naskočil do hry, vzal puk a z ľavého krídla vyslal jednoduchú strelu na bránu, ktorá brankárovi prepadla do siete! Asistencia: Artem Zub.

56:23
    Lešenko sa vracia do hry, Američania presilovku nedokázali využiť.

55:36
    Rusi v oslabení aktívni aj smerom dopredu.

55:00
    USA oblieha bránu, no zatiaľ bez vážnejšie šance. Navyše Rusi vyvážajú puk.

54:22
    Šanca pre USA, Lešenko vylúčený za hákovanie.

53:57
    Rusko v pásme, strela alebo nahodenie od modrej nenarobilo američanom problémy.

53:13
    Icing USA, hra sa sťahuje späť pred Demka.

51:48
    V posledných 30 sekundách sme videli vážne šance na oboch stranách, najprv Comphera vychytal Šestjorkin, následne prišla kontra Ruska, no ani po nej nevidíme gól. Rusi dobre zakombinovali, obranu vyšachovali, ale brankára neprekonali.

50:48
    Barbašev naviezol puk do pásma, ale vystrúhať nejaké zakončenie sa mu už nepodarilo.

49:18
    Rusi po inkasovanom góle hrajú opatrnejšie, viac pozornejšie. Chcú jednoznačne pred domácim publikom postúpiť do finále.

48:14
    Naozaj sa bojuje o každý centimeter, vidíme rýchlu hru na oboch stranách.

47:38
    Komerčná prestávka.

47:03
    Fasching je späť v hre.

46:36
    Rusko je síce nasťahované v pásme, ale nejakú vážnejšiu šancu sme zatiaľ nevideli.

45:03
    Bude sa vylučovať na americkej strane. Dve minúty dostal Fasching za podrazenie.

44:04
    A je znovu vyrovnané! Rusi svojou nedôraznou hrou inkasujú gól. Pred bránou bolo Rusov ako maku, ale i napriek tomu sa TOMMYMU VANNELLIMU podarilo prekonať brankára, ktorý sa nestihol presunúť. Asistencie: Tyler Kelleher, Evan Ellen.

43:05
    Nedôrazná rozohrávka Ruska ostala znovu nepotrestaná, Louis sa natlačil pred brankára, ale v poslednej chvíli mu navrátilec puk vypichol.

41:30
    Puk teraz v moci ruských hokejistov, Buchnevič sprava pálil, Demko s problémami, ale nakoniec úspešne zakročil.

40:49
    V úvode tretej tretiny musel riešiť gólman Ruska ďalší útok súpera. USA sa začali tlačiť do zakončenia, musia totiž doháňať jednogólové manko.

40:01
    Začala tretia tretina.

Tretia tretina začne zhruba o 19:33.

V druhej tretine sme boli svedkami skvelého obratu Ruska. Vďaka gólom Buchneviča (26. minúta) a Ničuškina (33. minúta) vyhráva domáca zborná nad USA po druhej tretine 2:1.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:25
    Tkačjov vylúčený za hákovanie. Presilovka pre USA.

39:04
    Fasching to skúsil od modrej, brankár s prehľadom.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

37:45
    Menší zmätok pred brankárom Ruska, obrancovia sa spoliehali na gólmana, gólman na obrancov. Napokon to skončilo len ľahkým vyhodením puku.

37:27
    Američania podnikli ďalší útok, vlastnou hrou sa zahnali do rohu.

36:48
    A tak to aj prezatiaľ ostane, Rusi puk vyviezli a založili útok.

36:35
    USA nasťahované v útočnom pásme, zatiaľ je to bez strely.

36:21

35:35
    Eiserman sa pekne štrikoval cez domácu obranu, jeho zakončenie bekhendom ale už nebolo také efektívne.

35:21
    Diváci robia mexickú vlnu. Skvelá atmosféra!

35:21
    Ruské zakázané uvoľnenie.

34:31
    Prekvapivá strela spoza obrancu, gólman Ruska ale ostal pokojný.

33:55
    V Bolšoj arene je naozaj skvelá atmosféra, hľadisko poriadne ženie svojich dopredu!

33:32
    Američania si nerozumeli v rozohrávke, píska sa icing.

32:48
    Tak toto bola naozaj veľmi pekná individuálna akcia. VALERIJ NIČUŠKIN si sám potiahol puk do pásma, pomedzi dvoch obrancov skúsil sťahovačku a oplatilo sa! Asistencia: Pavel Buchnevič.

31:05
    Lebancova strela brankárovi z lapačky vypadla, ruskí bekovia ale stihli puk vyhodiť pred dobiedzajúcimi hráčmi USA.

30:44
    Vidíme rýchly dynamický hokej na oboch stranách, tempo je strhujúce!

30:13
    Barbašev pred bránou dorážal bekhendom, brankár si ho ale ustrážil.

29:10
    Do útoku sa dostali aj Rusi, strela z pravého kruhu bola ale dosť nepresná.

28:32
    Krížna strela, brankár Ruska sa natiahol a vyrazil.

27:50
    Chyba v obrane Ruska ostala nepotrestaná, Louis bol v dobrej pozícii, ale minul!

27:18
    Zákrok Šestjorkina, následne sa pred ním strhla menšia šarvátka.

25:28
    USA v plnom počte.

25:13
    Už som chcel napísať, že sa USA veľmi dobre bráni a v tom padol gól. PAVEL BUCHNEVIČ napriahol z medzikružia a trafil to naozaj parádne. Asistencia: Valerij Ničuškin.

24:44
    Rusi dobre zakombinovali, strela z osi ale končí znovu iba vo výstroji brankára. Demko chytá dnes veľmi dobre!

24:25
    Nádherná kombinácia na jeden dotyk, na konci akcie bol Barbašev, ktorý bol pri tyči osamotený, brankár ale predviedol neuveriteľný zákrok betónom!

23:58
    USA vyhadzuje puk za Šestjorkina.

23:28
    Rusi začínali nový útok, hostia ich zastavili iba za cenu faulu. Ausmus dostal dve minúty za hru s vysokou palicou, Comper za sekanie. Dvojminútová presilovka 5 na 3 pre Rusko!

23:08
    V posledných momentoch vidíme viaceré súboje alebo mikrosúboje o puk, bojuje sa pri mantineloch. Následne sa bude vylučovať.

21:34
    Veľká šanca! Malone sa dostal do samostatného úniku, pred brankárom puk pekne zamiešal, ale gólman jeho zámer prečítal!

21:13
    Rusi pri puku, držia ho za bránou, oba celky striedajú a posielajú nové formácie do hry.

20:14
    Úvod druhej tretiny patrí Američanom, prišla dokonca i strela, ktorá ale brankárovi nejaké vrásky na čele nenarobila.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine vyhrávajú paradoxne Američania, Rusi mali síce prevažnú časť tretiny pod kontrolou, no hostia využili presilovku po vylúčení Barbaševa. Tyler Kelleher pretlačil puk pod brankára a postaral sa tak o úvodný gól zápasu. To sa stalo v 17. minúte. Druhá tretina začne zhruba o 18:50.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:11
    Ničuškin vo veľkej šanci, triafa však iba žŕdku, konkrétne spojnicu!

18:39
    Stetsenko je späť v hre, táto presilovka Američanom nevyšla.

18:11
    Rusi sa v oslabení dostali do útoku, Barbašev ale minul!

17:12
    Rusi zabudli pred bránou Faschinga, ktorý sa po strele snažil dorážať, rozhodca však píska, nakoľko brankár už mal puk v moci.

17:00
    USA v útočnom pásme, snaží sa vytvoriť si presilovkový tlak.

16:39
    Stetsenko vylúčený za podrazenie, ďalšia príležitosť pre USA.

16:08
    Tento gól nepadol po nejakej peknej hokejovej akcii, naopak. Po strele sa puk odrazil od brankára, následne začali v bránkovisku hokejky zametať,napokon to bol TYLER KELLEHER, ktorý puk so šťastím usmernil do siete. Asistencia: Mike McCarron, Tyler Motte.

15:45
    Až teraz vážnejšia šanca, jeden z Američanov sa natlačil medzi kruhmi do zakončenia, brankár s ťažkosťami!

15:18
    Rusko sa veľmi dobre bráni, puky v pásme vždy rýchlo vybojuje a následne ich vyhodí z pásma.

14:44
    Američanov zastavil ofsajd.

14:35
    Rusko vyhadzuje puk.

14:14
    Vylúčenie na ruskej strane – Barbašev dostal dve minúty za narazenie na mantinel.

13:44
    S bekhendovým zakončením Kellehera nemal brankár vážnejšie problémy.

13:28
    Ničuškinova strela bola zrazená obrancom až na ochrannú sieť.

12:53
    Prvá vážnejšia šanca USA, Eiserman si hodil puk na forhend a mieril k tyči, ruský gólman mal problémy!

12:26
    Hostia pekne zakombinovali v útočnom pásme, spoza obráncov pálil Hayden, brankár sa len obzeral. Gól to ale nie je!

10:48
    USA v plnom počte, Rusi si síce vypracovali tlak, no nejak vážnejšie bránu neohrozili.

09:55
    Po strele od modrej sa puk síce nepríjemne odrazil pred bránu, odtiaľ ho však Američania vyhodili.

09:21
    USA sa zatiaľ dobre bráni, puky vyhadzuje cez všetky čiary.

08:48
    Prvé vylúčenie v zápase, McCarron vylúčený za nedovolené bránenie v hre.

08:45
    Rusko má zatiaľ hru pod kontrolou, prerušuje sa minimálne.

08:03
    Rusi zatiaľ lepším celkom, potvrdzuje to i táto akcia, Rusi si vytvárajú tlak.

07:18
    Louis v strednom pásme dlho čakal a nakoniec vystavil svoj tím ofsajdu.

06:43
    Po komerčnej prestávke pokračujeme.

06:34
    Američanov zastavil ofsajd, v pásme bol Cook priskoro.

18:20
    Z krídla pálil McCarron, brankár sa stihol presunúť a vyraziť.

05:02
    Pekná príležitosť na druhej strane, strela od modrej čiary sa zastavila na nohách obrancu. Strieľal Lysenko.

04:23
    Až teraz sa USA dostalo do útočnej tretiny, strela od modrej švihom ale neznamenala ohrozenie, puk opečiatkoval iba zadný mantinel.

03:25
    Puk teraz držia Američani, ktorým sa ale opäť nepodaril prechod do útočného pásma. Domáci zatiaľ lepší.

01:57
    Tak toto bola šanca ako hrom! Američania nechali samotného Demidova medzi kruhmi, ktorý vystrelil, ale puk bol tečovaný! Ruský útočník teda nedal do prázdnej brány!

01:36
    Pekná ruská akcia, Tkačjov pálil z ľavého kruhu len do lapačky brankára Demka.

01:25
    USA podniká prvý útok, v pásme však dlho nepobudli.

00:20
    Pri puku USA, tí ho držia na vlastnej polovici.

00:20
    Rusko začalo zápas nahodením puku smerom dopredu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Olympijská aréna Bolšoj sa zaplňuje, Rusko naozaj žije hokejom, fanúšikovia sú na nohách a povzbudzujú svoj tím k zisku medaile.

Rusko: Šestjorkin (Serebrjakov) – Glukov, Demidov, Rafikov, Judin, Zub, Gavrikov, Lysenko, Stětsenko – Ivanov, Buchněvič, Ničuškin (C) – Tolčinskij, Tkačjov, Barbašev – Galejev, Šatskij, Setdikov – Svečnikov, Alexejev, Lešenko.

USA: Demko (Weyrick) – Santini, Ausmus, Butcher, Thompson, Clifton, Lewis, Vannelli – Compher (C), Louis, Hayden – Malone, Motte, Fasching – Allen, Kelleher, McCarron – Labanc, Eichel, Eiserman – Cook.

Rozhodcovia: Bjork (SWE), Hradil (CZE) – Nieminen (FIN), Tošenovjan (CZE).

Šampionát do 18 rokov sa nám už pomaly, ale isto chýli ku koncu. Vítam Vás pri sledovaní semifinále Majstrovstiev sveta do 18 rokov v Soči, v hre ostali už len štyri tímy, ktoré zabojujú o medaily. V tomto prenose si užijeme napínavý duel medzi odvekými rivalmi – Ruskom a USA.

Usporiadateľská krajina, Rusko, prechádza šampionátom ako nôž maslom. Postupne si Rusi poradili s USA (4:3), Fínskom (3:1), Lotyšskom (10:2) a Českom (5:2). V štvrťfinále si merali sily s reprezentáciou Nemecka, ktorú zdolali hladko 8:4.

USA v základnej časti vyhrali dvakrát – s Českom (4:3) a Lotyšskom (7:1), ale takisto aj dvakrát prehrali – s Ruskom (3:4) a Fínskom (1:2). V štvrťfinále však už vycvičili Švédov 4:0, tri korunky boli absolútne neškodné.

Kto sa bude radovať z postupu do finále? Budú to domáci Rusi, alebo hostia spoza veľkej mláky? Sledujte náš prenos.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 26. Buchnevič (Ničuškin), 33. Ničuškin (Buchnevič), 57. Lešenko (Zub) – 17. McCarron (McCarron, Motte), 45. Vannelli (Kelleher, Ellen), 58. Louis, rozh. náj. Compher

Rusko U18: Šestjorkin (Serebrjakov) – Glukov, Demidov, Rafikov, Judin, Zub, Gavrikov, Lysenko, Stětsenko – Ivanov, Buchněvič, Ničuškin (C) – Tolčinskij, Tkačjov, Barbašev – Galejev, Šatskij, Setdikov – Svečnikov, Alexejev, Lešenko.
    USA U18: Demko (Weyrick) – Santini, Ausmus, Butcher, Thompson, Clifton, Lewis, Vannelli – Compher (C), Louis, Hayden – Malone, Motte, Fasching – Allen, Kelleher, McCarron – Labanc, Eichel, Eiserman – Cook.

Rozhodca: Bjork (SWE), Hradil (CZE) – Nieminen (FIN), Tošenovjan (CZE)