Lotyšsko – Slovensko 2:3 (kon.) | Lotyšsko U18 – SR 18 2:3 (kon.) | Kanada U18 – Fínsko U18 3:1 (kon.)
Fínsko – Kanada 1:3 (kon.) | Rusko U18 – USA U18 3:4 (0:2 po s.n.) | Rusko – USA 3:4 (0:2 po s.n.)
Lotyšsko U18
2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
Piatok 26.04.2013, 10:00 • Šajba Aréna • Majstrovstvá sveta U18

Aj v druhom stretnutí o záchranu sme napokon dokázali zvíťaziť, hoci to bolo veľmi tesné a v závere ešte dosť hektické. Po výhrach 5:2 a 3:2 nad Lotyšskom ale Slovensko svoj základný cieľ pre tieto majstrovstvá sveta splnili – zachránili účasť v elitnej skupine aj pre nasledujúci ročník.
    Ďakujeme za pozornosť. (12:15:17)

60:00

59:45
    Slovensko pod tlakom vyhodilo puk aspoň na icing.

59:20
    Po veľkej mele pred Okoličánym mohli Lotyši vyrovnať! Puk ale nedokázali dostať za brankára!

58:49
    Zakázané uvoľnenie Slovenska, vhadzovať sa bude pred Okoličánym.

58:38
    Šille mohol rozhodnúť, ale trafil len brániaceho hráča v lotyšskej bráne!

58:20
    Lotyšsko je teraz s pukom vytesnené až za vlastnú bránu, odkiaľ bude začínať svoju akciu.

57:53
    Slovensko dostalo puk do stredného pásma.

57:42
    Lotyšsko sa drží v pásme, po prerušení hry si berie oddychový čas.

57:05
    Lotyšsko to skúsi bez brankára!

56:10
    Ofsajd Slovenska posúdený ako úmyselný. Hra sa presťahuje pred Okoličányho.

55:42
    Po chybnej rozohrávke sa k strele predral Lantoši, zrazená ale zaletela do ochrannej siete.

54:01
    Lotyšsko v plnom počte.

53:13
    Do tretice rovnaká situácia. Slovensku sa v presilovke zatiaľ nedarí.

52:50
    Lotyšsko znova posiela puk až k slovenskej bráne.

52:26
    Lotyši sa oslobodzujú.

52:01
    Vylúčenie Lotyšsko – Rudolfs Petersons – dve minúty za úder do oblasti hlavy a krku plus automaticky desať minút nešportové správanie. Lotyši si tak skomplikovali život.

51:24
    Lotyšsko sa aj po skončení presilovky drží na puku a pokračuje v aktívnom výkone.

48:46
    Egle nahodil na slovenskú bránu žabku, ale nik puk netečoval. Okoličány ho tak môže bez problémov pokryť.

48:11
    Vylúčenie Slovensko – Erik Černák – dve minúty za faul lakťom. Šanca pre lotyšské vyrovnanie.

47:42
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, bez šancí. Nik nechce spraviť takú chybu, ako pred chvíľou Lotyšsko.

46:03
    Lotyšsko je aj po inkasovanom góle naďalej aktívnejšie, vôbec sa nevzdáva.

44:33
    Slovensko dalo gól!
    Lotyšsko bolo hádam minútu a pol usadené v pásme, snažilo sa o gól, no potom spravili chybu a Slováci im ušli. Varga puk poslal DÁVIDOVI ŠOLTÉSOVI, ktorý zakončil do odkrytej brány.
    Asistencia: Róbert Varga.

42:55
    Lantoši prešprintoval celé klzisko a strelou preveril Rešetnikovsa.

41:16
    Sloboda od modrej posielal puk k bráne, Rešetnikovs ho chytá do lapačky.

40:28
    Po peknej kombinácii zblízka strieľal Cehlárik. Z uhla mieril pod brvno, ale minul.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme svedkami gólu neboli. Bol to skôr bojovný a neveľmi atraktívny hokej. V zápase o záchranu sa však nič iné čakať ani nedá. Tretia tretina začne približne o 11:41. Možno bude na tomto šampionáte aj posledná.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:19
    Puk v ochrannej sieti nad lotyšskou bránou. Vhadzovať sa bude v našom útočnom pásme.

37:49
    Lotyšsko vyhadzuje puk cez všetky čiary. Za chvíľu sa Jaks vráti na ľad.

37:16
    Už je to presilovka len o jedného hráča. Lotyšsko v štyroch.

36:22
    Cehlárikovo nahodenie na teč, puk ale skončil v náručí lotyšského brankára.

36:14
    Lantoši sa prezentoval tvrdou strelou od modrej, Rešetnikovs chytá do lapačky.

35:59
    Slovensko dostalo Lotyšov pod tlak a po strele Bačika sa pred bránou znova strhla menšia mela a bude sa znova vylučovať. Janis Jaks – dve minúty za hrubosť. Zahráme si presilovku o dvoch hráčov.

35:16
    Vylúčenie Lotyšsko – Edgars Homjakovs – dve minúty za krosček.

34:23
    Šoltésova strela zblízka smerovala nad bránu Rešetnikovsa.

33:29
    Hrá sa takmer bez vážnejších príležitostí. Mierne aktívnejší a hladnejší po góloch sú ale Lotyši.

32:32
    Po zákroku Okoličányho sa pred jeho bránou strhla menšia potýčka. Vylučovať sa ale nebude.

32:20
    Veľa sa bojuje, nie je to pohľadný hokej. Osipovs teraz z kruhu poslal puk tesne nad slovenskú bránu.

30:53
    Aj Varga je už na ľade.

30:05
    Lotyšsko je v plnom počte a zahrá si kratučkú presilovku.

28:53
    Vylúčenie Slovensko – Róbert Varga – dve minúty za hákovanie.

28:05
    Vylúčenie Lotyšsko – Kristofers Bindulis – dve minúty za faul kolenom. Tvrdo si vyšliapol na Cehlárika, ktorému chvíľu trvalo, kým sa pozviechal z ľadu a odišiel na striedačku.

26:46
    Lantoši od modrej tvrdo vystrelil, Rešetnikovs efektným zákrokom zlikvidoval tento puk.

26:07
    Slovensko sa síce na chvíľu usadilo v pásme, ale nič v ňom nevymyslelo. Lotyši v plnom počte.

25:11
    Slovensko v plnom počte, hráme skrátenú presilovku.

24:07
    Vylúčenie Lotyšsko – Edgars Homjakovs – dve minúty za podrazenie. Sily na ľade sa vyrovnajú.

23:54
    Slovensko sa oslobodilo, keď puk zaviezlo až k bráne Lotyšska.

23:11
    Vylúčenie Slovensko – Erik Černák – dve minúty za držanie. Ďalšia presilovka v krátkom čase pre Lotyšov.

21:58
    Golovkovs sa veľmi nebezpečne motal okolo našej brány, dorážku pokryl brankár Okoličány. Zakrátko sa Bačik vráti na ľad.

21:25
    Podarilo sa nám vyhodiť puk.

20:14
    Vylúčenie Slovensko – Patrik Bačik – dve minúty za podrazenie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Zápas sme mali dobre rozbehnutý, po dvoch góloch akoby sme ale zaspali a súper to dokázal ideálne využiť a do šatní sa odchádza za remízového stavu.
    Druhá tretina začne približne o 10:54.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:15
    Lotyšsko dalo gól!
    Slovensko si neustrážilo RIHARDSA BUKARTSA, ktorý spomedzi kruhov napálil puk pod brvno.
    Asistencie: Bruno Birzitis a Roberts Šmits.

17:41
    Po prihrávke rukou je prerušená hra a Slovensko príde o pásmo.

17:11
    Slovensko navštívilo útočné pásmo, bolo dosť dôrazné, k strele sa dostal Lantoši, ale puk bol stečovaný nad bránu.

16:23
    Puk nebezpečne poskakoval našim bránkoviskom. Oslabenie sa ale chýli ku koncu.

15:57
    Po ľavom krídle v trvajúcom oslabení ušiel Šoltés a k ďalšiemu jeho gólu veľa nechábalo. Rešetnikovs ale jeho nájazd vychytal.

14:52
    Sekundu pred návratom Gulu na ľad využíva Lotyšsko presilovku 5/3. Strelu od modrej zasadil k žrdi JANIS JAKS.
    Asistencie: Toms Bernhards a Georgs Golovkovs.

14:29
    Vylúčenie – Lotyšsko – Olafs Aploks – dve minúty za držanie.
    Slovensko – Martin Boboš – dve plus dve minúty za hrubosť. Budeme teda hrať oslabenie o dvoch.

14:29
    Po následnej strele Jaksa sa pred Okoličánym strhla šarvátka.

14:27
    Homjakovs to skúšal z uhla, ale len do slovenského brankára.

13:38
    Slovensko sa oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary.

12:52
    Vylúčenie Slovensko – Tomáš Gula – dve minúty za vrazenie.

11:28
    Ďalšia spolupráca Žilinčanov, puk sa odrazil na ľavú stranu na voľného RÓBERTA LANTOŠIHO, ktorému stačilo už len trafiť odkrytý priestor.
    Asistencia: Peter Cehlárik.

10:33
    Vylúčenie Lotyšsko – Rudolfs Krieivnš – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

09:53
    Puk skončil v sieti, ale len v tej ochrannej.

09:03
    Po vyhratom buly DOMINIK REHÁK vystrelil z kruhu, puk bol ešte tečovaný a dokotúľal sa do brány!
    Asistencia: Róbert Lantoši.

08:09
    Po rýchlom prečíslení sa zblízka o dorážky snažil Šille. Vysoko prestrelil bránu.

07:52
    Homjakovs si nakorčuľoval na pravý kruh a tvrdou strelou precvičil Okoličányho.

07:05
    Lotyšsko dobre bráni svoju modrú, Slováci majú problémy prejsť do útočného pásma.

06:09
    V úvode sa hrá dosť opatrne, žiaden tím nechce spraviť chybu, ktorú by súper mohol využiť.

04:55
    Lotyši sa oslobodili len zakázaným uvoľnením.

03:37
    Veľká šanca Cehlárika! Slovenský kapitán vybojoval puk v strednom pásme, obišiel obrancu a dostal sa sám pred brankára Lotyšov. Strelu ale poslal len do brucha.

03:03
    Krátko po tejto šanci sme sa do pásma nevrátili pre ofsajd.

02:50
    Na druhej strane veľa nechýbalo Rehákovi, ale na prihrávku sa medzi kruhmi naťahoval márne.

01:43
    Šmits nebezpečne prechádzal popred bránu Slovenska, puk sa k nemu ale neodrazil.

01:08
    Lotyšsko sa dostalo do ofsajdu.

00:28
    Na oboch stranách boli strely zblokované. Od nás sa snažil Lantoši, na druhej strane Osipovs.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Lotyšsko: Rešetnikovs (Nazarovs) – Bernhards, Jaks, Zemitis, Mamčics, Karelis, Bindulis – Maslovskis, Osipovs, Golovkovs – Homjakovs, Aploks, Egle – Birzitis, Bukarts, Šmits – Petersons, Zembergs, Krievinš – Batna.

Slovensko: Okoličány (Godla) – Bačik, E. Černák, A. Sloboda, Boboš, Gula, L. Dubeň, Holenda – Cehlárik, Rehák, Lantoši – R. Varga, K. Horvát, Šoltés – J. Žilka, Ti. Šille, Ambróz – M. Predajniansky, S. Petráš, Beták.

Rozhodca: Gebei, Grumsen – Kaliada, Smura.

Slovensko dokázalo v prvom stretnutí o záchranu vyhrať 5:2 a v pomyselnej sérii vedie 1:0, takže ak v tomto stretnutí zvíťazí, medzi elitou sa udrží. Ak by sa podarilo vyhrať Lotyšom, bude potrebný ešte rozhodujúci zápas v nedeľu opäť v rovnakom čase.

V prvej tretine prvého zápasu to bola hra prakticky na jednu bránu. Aj strely na bránu potvrdzovali našu aktivitu – 18:5 v náš prospech. Dostali sme sa do pohodlného vedenia 2:0. Lotyšsko ale pridalo na aktivite a dokázali prostrednú časť vyhrať 2:1, takže sme vyhrávali už len o gól, 3:2. V 50. minúte sa v presilovke presadil Cehlárik a v závere zápasu ďalšiu chybu Lotyšov využil Lantoši, takže sme prvý zápas vyhrali 5:2.
    Tréner Bartánus musel po druhej tretine v kabíne hráčom pomôcť nájsť recept na súpera. "Tréneri Lotyšov do druhej tretiny zredukovali formácie a točili menej hráčov. Lotyši pridali na dôraze, podarilo sa im prevziať iniciatívu, najmä keď naši zverenci boli v týchto fázach zrazu nečakane pasívni a sami sa tak vystavili do hernej krízy. Preto sme im počas druhej prestávky dôrazne pripomenuli, že sa treba vrátiť k hre z prvej tretiny, ktorá na súpera platila: teda musia znovu pridať v pohybe, dohrávať súboje a najmä strieľať. Obraz hry sa naozaj začal znovu obracať v náš prospech, do kariet nám hralo aj to, sme mali viac síl ako súper, ktorý viac vyťažoval svojich najlepších hráčov," uviedol pre hockeyslovakia.sk.

Štatistický sumár
    Úspešnosť streľby: SVK 9,76% (6. miesto) – LAT 4,42% (10. miesto)
    Úspešnosť v presilovkách: SVK 8,0% (8.) – LAT 6,25% (9.)
    Prežitie oslabení: SVK 77,78% (6.) – LAT 58,62% (10.)
    Úspešnosť brankárov: SVK 87,20% (7.) – LAT 83,18% (9.)

Najproduktívnejší hráči:
    Peter Cehlárik 2+4
    Róbert Lantoši 3+2
    Dávid Šoltés 3+1
    Róbert Varga 1+3
    Edgars Homjakovs 1+2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 15. Jaks (Bernhards, Golovkovs), 20. Bukarts (Birzitis, Šmits) – 10. Rehák (Lantoši), 12. Lantoši (Cehlárik), 45. Šoltés (Varga)

Lotyšsko U18: Rešetnikovs (Nazarovs) – Bernhards, Jaks, Zemitis, Mamčics, Karelis, Bindulis – Maslovskis, Osipovs, Golovkovs – Homjakovs, Aploks, Egle – Birzitis, Bukarts, Šmits – Petersons, Zembergs, Krievinš – Batna.
    JOJ ŠPORT Slovensko U18: Okoličány (Godla) – Bačik, E. Černák, A. Sloboda, Boboš, Gula, L. Dubeň, Holenda – Cehlárik, Rehák, Lantoši – R. Varga, K. Horvát, Šoltés – J. Žilka, Ti. Šille, Ambróz – M. Predajniansky, S. Petráš, Beták.

Rozhodca: Gebei, Grumsen – Kaliada, Smura