Švajčiarsko – Švédsko 5:7 (kon.) | Česko – Fínsko 3:4 (kon.)
Česko
3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Fínsko
cz Piatok 26.04.2013, 20:10 • MSH Vodova, Brno • Euro Floorball Tour (ženy)

Hana Sládečková vstřelila gól! Nádherný nájezd v podání této hráčky připisuje Česku jeden bod do tabulky. Konečný stav nájezdů: 2:1. (08:37:30)

Ukkonenová neproměnila svůj pokus v trestném střílení.

Denisá Billá vstřelila branku! Za Finky potom vyrovnávala Alanková. (1:1)

V druhé sérii neproměnila nájezd Šteglová, ani Hannonenová. (0:0)

Klingaová také bezúspěšně. Christianová podržela Češky. (0:0)

Hyršlová nevstřelila z trestného střílení gól.

Budou následovat klasické nájezdy, za který může získat vítězný tým jeden bod do tabulky.

České hráčky prohrály dnešní večerní duel s Finskem v poměru 3:4. Hráčky obou mužstev podaly naprosto výborné výkony, za které je určitě každý pochválí a mohli jsme vidět hezký florbal. Ode mne je to pro dnešek vše, u příštího onlajnu opět na počtenou.

60:00

59:34
    Posledních pár vteřin do konce zápasu, uvidíme, jestli Česko dokáže ještě vyrovnat.

58:27
    Míček minul branku Česka o pár centimetrů!

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Česko hraje powerplay!

57:44
    Češky budou zkoušet powerplay.

Timeout pro Česko.

56:10
    Krupnová hned po příchodu na střídačku přebírá další informace od trenérky reprezentace.

55:55
    Krupnová se snažila obtočit kolem Karjalainenová, ale bohužel pro Česko bez úspěchu.

54:48
    Míček poskakoval kolem branky Christianové, ta po něm rychle skáče a zachraňuje celou situaci.

Timeout pro Finsko.

54:08
    Vytrvalí bubeníci podporují český tým po celý zápas a jde vidět, že tato podpora domácímu celku pomáhá.

53:54
    Rozhodčí přerušují hru, míček přeskočil mantinel.

52:42
    Šteglová se dokázala dvakrát uvolnit na středu hřiště, míček si k ní cestu ale nenašel.

51:22
    Zbývá nám posledních pár minut do konce základní hrací doby, uvidíme, zda se dočkáme ještě nějakých gólů.

49:39
    Finky si posílají velmi přesné a prudké přihrávky a tlačí se k brance Jany Christianové.

49:01
    Čapková zastihla na středu hřiště přihrávku soupeřek a pokoušejí se proniknout blíže branky Finska.

48:09
    Cepek Žižková se probojovala po pravém mantinelu k brance Finska, ale nedokázala vystřelit na Kokkonenovou.

47:08
    Menší závar před brankou naši brankářky. Obránkyně si poradily se situací a likvidují pokusy Finska.

45:59
    Riskantní přihrávka na střed hřiště, ale Christianová pozorně zasahuje.

44:47
    Karjalainenová byla přiražena k mantinelu, ale o faul se nejednalo. Rozehrávat bude tým Česka, který si podrží chvilku míček na svých holích.

43:52
    Do utkání se zapojují i Koníčka s Paulovičovou.

43:31
    Zajímavou střelu ze vzduchu předvedly hráčky Finska. Míček přeletěl o pár metrů branku Česka.

42:25
    Christianová překazila přihrávku Finska a vyhazuje ze svého brankoviště na volné spoluhráčky, které se ji nabízejí za polovinou hřiště.

41:47
    Krupnová nestihla položit hůl včas na zem a nedokázala tedy vyrovnat!

41:24
    Hra se otočila a na míčku jsou Češky, které ale chybují a Christianová si připisuje výborný zákrok!

40:25
    Finky střílejí hned od začátku na pozornou Christianovou, která kryje tyto pokusy ve svých rukou.

40:06
    Začalo nám třetí dějství dnešního zápasu a opět úspěšné buly pro Finsko.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:28.

40:00

39:57
    Finky ještě v posledních vteřinách mohly ohrozit branku Christianové, ale akci přerušuje siréna.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a na míčku jsou u své branky Češky, které zakládají zřejmě poslední akci této třetiny.

37:57
    V akci opět Tereza Urbánková, která posílá míček na Jílkovou a ta na Šteglovou, jenže z akce nic nebude.

36:31
    Češky se provinily faulem a rozehrávat se bude po levici Christianové.

35:24
    Urbánková se hlásila o balónek, ale její přání nebylo vyslyšeno, a tak se hra přesouvá k brance Česka.

34:52
    České hráčky se nevzdávají a bojují o vyrovnávací branku, která by je opět posunula dále.

33:21
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Hosté opět odskakují na rozdíl jediné branky! Střela finské hráčky se odrazila od obou tyček, míček poskakoval na brankové čáře a na třikrát dokázala překonat Christianovou, která si ještě sáhla na míček UKKONENOVÁ. Bez asistence.

32:46
    Iveta Hyršlová se dokázala na poslední chvíli vložit do střely soupeřky, která měla na čepeli jasný gól.

31:11
    Z tribun se ozývají i fanoušci Suomi, kteří dopomáhají k vytvoření krásné atmosféry.

30:47
    Koníčková připravena na střídačce Česka a je také připravena naskočit do hry.

29:15
    Do střel se dostávají i méně výrazné hráčky. Tvrdou střelu zkoušela umístit Čapková, ale bez úspěchu. Pokračuje se útokem, ve kterém září Denisa Billá.

27:35
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! KRISTÝNA JÍLKOVÁ se dostala do protiútoku a na dvakrát doklepává za záda Kokkonenové! Navíc tato hráčka přidává 20. gól v národním týmu. Bez asistence.

27:19
    Denisa Billá se přidala k napadání soupeřek a vzniká velmi zajímavá akce!

26:21
    Nakonec jsme se tedy dočkali ke snížení na rozdíl jediné branky! Výborná přihrávka poslepu na HYRŠLOVOU, která vymetla pravý růžek finské svatyně! Asistence: Sládečková.

25:06
    Žůrková minula v dobré pozici branku Kokkonenové! Tato hráčka mohla snížit na rozdíl jednoho gólu. Nakonec si budeme muset ještě počkat.

24:19
    Na hrací plochu se dostala opět formace s Anet Jarolímovou, která ohrozila branku Finska.

23:43
    Tereza Urbánková chtěla doslova vymíchat Kokkonenovou, ale nedokázala umístit míček tam, kam by chtěla!

23:22
    Velmi zajímavá akce na jeden dotek z pohledu českých hráček. Míček ale skončil mimo branku Kokkonenové.

22:37
    České hráčky se pokoušejí napadat a získat míček pod svou kontrolou, obránkyně Finska se ale obehrát nenechaly.

21:07
    Hráčky Finska opět začínají třetinu o něco lépe a opět platí dvoubrankové vedení tohoto mužstva. Christianové propadl míček nešťastně kolem tyčky. Na střeleckou listinu se zapisuje přesnou trefou ALANKOVÁ. Asistence: Rantalová.

20:48
    Hostujícím hráčkám se míček na holích dlouho neohřál a do protiútoku se žene Česko.

20:06
    Druhé buly v zápase opět vyhrály Finky, které si drží míček na svých holích.

20:01

V první třetině jsme viděli velmi zajímavou hru z obou stran. Češkám trvalo o něco déle se dostat do zápasu a pět minut před koncem první třetiny inkasovaly dva slepené góly. Krupnová snížila minutu a patnáct vteřin před sirénou a mužstva šly do kabin za stavu 1:2 pro Finsko.

Další třetina začne přibližně ve 20:47.

20:00

19:54
    V první třetině se již nic zajímavého nestane, Christianová vyhazuje daleko od své branky.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:45
    Dočkali jsme se snížení v podání domácího celku, který se dostal do protiútoku. Míček se dostal k ELIŠCE KRUPNOVÉ, která vyzrála na Kokkonenovou krásnou kličkou. Asistence: Urbánková.

18:28
    Halfarová tečovala u svatyně Christianové míček, který vyslala obránkyně Finska a na míčku zůstane Finsko.

17:54
    Finské hráčky jsou velmi důrazné a to potvrdil i zákrok na Anet Jarolímovou, která se rázem ocitla na zemi.

17:12
    Český tým dvě obdržené branky nepoložily a domácí hráčky tak pokračují v dobývání branky Kokkonenové.

16:40
    Christianová se musela zbavit míčku, který držela ve svých rukou, jelikož před sebou neměla žádnou volnou spoluhráčku.

15:21
    Smolná minuta pro tým Česka, který inkasuje druhou branku v krátkém časovém úseku. LUOMANIEMIOVÁ se dostala ke střele, kterou poslala nad ležící Christianovou a navyšuje vedení. Asistence: Niemeläová.

14:56
    Máme tady první gól dnešního zápasu! Krásně nacvičený volný úder předvedly hráčky Finska! Rantalová přesunula hru na druhou stranu kde čekala RAITANENOVÁ a překonala brankářku Christiánovou. Asistence: Rantalová.

14:27
    Sládečková nastřelila tyčku branky Kokkonenové!

14:04
    Jílková napadala před finskou brankou, ale bohužel míček nezískala.

13:27
    Výborné zákroky Christiánové, která právě zlikvidovala tři gólové střely!

12:31
    Finky zakládají postupný útok, ale z této akce nic nebude, jelikož obránkyně českého týmu si opět poradily na výbornou a zmocnili se míčku.

11:51
    Christiánová se ocitla v mírných potížích, ale nakonec si poradila na výbornou.

11:17
    V brněnské hale jsou slyšet fanoušci Česka, kteří bouřlivě povzbuzují naše reprezentantky.

10:27
    První třetina se nám přesunula do druhé půle a u míčku jsou Finky, které zakládají útočnou akci po pravici Christiánové.

09:16
    Anet Jarolímová se nebojí soubojů s hráčkami Finska! Naše 155 centimetrová hráčka zapůsobila skvělým dojmem a získala míček pro Český tým.

08:41
    Christianová vyhazovala na volnou Šteglovou, ale bohužel druhou jmenovanou zablokovaly dvě hráčky Finska.

07:55
    Míček se teď dostal až ke Kokkonenové, která prozatím neměla moc šancí zasahovat.

06:54
    Češky se pomalu vyrovnávají Finkám a na hrací ploše vidíme vyrovnanou hru.

06:20
    Denisa Billá se dostala do skvělé pozice, jenže blok hráček nedokázla prostřelit!

05:18
    Mertsalmiová mohla vystřelit z poloviny hřiště, ale útočnice českého týmu ji do střely položila hůl, tudíž žádné ohrožení branky Christianové se nekoná.

04:27
    Češky se opět dostaly k míčku a pokoušejí se probít podél pravého mantinelu, ale bohužel bez úspěchu.

03:36
    Finské hráčky se prozatím více dostávají do dobrých pozic, ze kterých by se dalo těžit, jenže pozorné hráčky Česka vždy pohotově zasáhnou.

02:58
    Zuzana Halfarová si za svatyní Christianové poradila s hráčkou Finska a pokračuje v tahu na branku Kokkonenové.

02:12
    Zaváhání Hyršlové málem skončilo gólem v neprospěch českého týmu!

01:48
    Finky se tlačily do zakončení, jenže Tikkanenová nezpracovala míček tak, jak by měla.

01:10
    Korhonenová v dobré pozici přestřelila branku Christiánové.

00:36
    Adéla Bočanová faulována a rozehrávky se ujmou hráčky České republiky.

00:05
    První buly vyhrály hostující hráčky a tlačí se k brance Česka.

00:01

Česko: Christianová (Provázková) – Halfarová, Žůrková, Macurová, Krupnová, Jarolímová, Jílková, Hyršlová, Koníčková, Billá, Cepek Žižková, Urbánková, Sládečková, Černá, Bočanová, Vojáčková, Šteglová, Čapková, Paulovičová
    Trenér: Karolína Šatalíková

Finsko: Kokkonenová (Mäkeläová) – Roisková, Raitanenová, Laitinenová, Tikkanenová, Manninenová, Karjalainenová, Ukkonenová, Mertsalmiová, Alanková, Kauppilová, Klingová, Ilmolová, Tikkanenová, Kujalová E., Kujalová K., Hannonenová, Rantalová, Luomaniemiová, Korhonenová
    Trenér: Karo Kuussaari

Rozhodčí: Petřík – Podlesný.

Příjemný dobrý večer u sledování online přenosu z prvního zápasu české reprezentace žen, které v Brně hostí letošní ročník Euro Floorball Tour. České florbalistky v prvním utkání vyzvou soupeře z Finska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:10.

Petr Blakala

Góly a asistencie: 19. Krupnová (Urbánková), 27. Hyršlová (Sládečková), 28. Jílková – 15. Raitanenová, 16. Luomaniemiová (Niemeläová), 22. Alanková (Rantalová), 34. Ukkonenová

Fínsko: Kokkonenová (Mäkeläová) – Roisková, Raitanenová, Laitinenová, Tikkanenová, Manninenová, Karjalainenová, Ukkonenová, Mertsalmiová, Alanková, Kauppilová, Klingová, Ilmolová, Tikkanenová, Kujalová E., Kujalová K., Hannonenová, Rantalová, Luomaniemiová, Korhonenová

Rozhodca: Petřík – Podlesný