Fínsko – Česko 2:3 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:2 (kon.)
Švédsko
4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Rusko
cz Štvrtok 25.04.2013, 19:00 • Kinnarps Arena, Jönköping, Švédsko (kapacita 7000 míst) • Euro Hockey Tour

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších onlajn přenosů na počtenou! (21:19:47)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 33:22
    Vyhraná vhazování: 28:32
    Trestné minuty: 12:10
    Přesilové hry: 2/5-1/6

Branky a nahrávky: 10. Danielsson (Fransson), 21. Persson (Kronwall, Rosén), 25. Axelsson, 29. Omark (Kronwall) – 33. Mozjakin (Petrov, Birjukov), 36. Svitov (Soin, Mozjakin). Rozhodčí: Laaksonen, Fonselius – Käck, Dahmén. Diváci: 5282.

Trochu překvapivě jsme nakonec viděli celkem poklidnou třetí třetinu i závěrečné minuty, na švédské poměry ve slušné atmosféře tedy domácí hokejisté porazili své ruské soky poměrem 4:2. O branky domácích se postupně postarali Nicklas Danielsson, Niklas Persson, Dick Axelsson a Linus Omark. Až při čtyřbrankovém manku začali pálit také hokejisté sborné. V přesilové hře se prosadil Sergej Mozjakin, konečnou podobu výsledku pak dal Alexander Svitov. Švédi tak poprvé v letošní dokázali porazit Rusy a vstupují do posledního dílu Euro Hockey Tour výhrou, další zápasy turnaje se hrají v sobotu a v neděli v Brně!

59:30
    Nikulin s pukem za vlastní brankou, už je jasné, že dnes vyhrají Švédi!

59:05
    Košečkin je na střídačce, Rusové to zkusí v šesti!

58:35
    Domácí hokejisté skvěle drží kotouč v dostatečné vzdálenosti od Backlundovy branky, Rusům už moc času na vyrovnání nezbývá!

58:00
    Střela Linuse Omarka končí nad brankou, hraje se ale stále před brankou Košečkina.

57:26
    Postavení mimo hru tentokrát na druhé straně.

57:02
    Ofsajd Rusů.

56:45
    Popov je na ledě, Rusové mají nějaké tři minuty na to, aby stáhli dvoubrankové manko.

56:27
    Akci až do prázdné branky nakonec hráči Tří korunek nedokázali zakončit, puk se ale povaloval v těsné blízkosti Koeščkinovy branky!

55:47
    Švédům se zatím v početní výhodě vůbec nedaří, alespoň pro ně rychle utíká čas.

55:05
    Svitov získal kotouč, poslal ho na Backlunda, který ani nemohl rozehrát kvůli rychle dojíždějícímu Plotnikovovi.

54:45
    Vyloučeným hráčem na ruské straně je Alexander Popov, který se provinil držením.

54:10
    Švédští hráči se usadili v útočném pásmu, z jejich tlaku nakonec vyplynul faul Rusů, zatím mají domácí ponechanou výhodu.

53:55
    Košečikn si po dlouhé době připisuje zákrok, pálil Martin Thörnberg.

53:30
    Backlund likviduje nepříjemné nahození od mantinelu.

53:01
    Švédi opět vyhazují, Rahimi se mezitím vrací na led a domácí jsou tak kompletní.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 10. Danielsson (Fransson), 21. Persson (Kronwall, Rosén), 25. Axelsson, 29. Omark (Kronwall) – 33. Mozjakin (Petrov, Birjukov), 36. Svitov (Soin, Mozjakin)

Švédsko: Backlund (Gustafsson) – Fälth, Andersén, Nilsson, Kronwall, Ahnelöv, Fransson, Rahimi, Viklund – Thörnberg, Persson, Axelsson – Andersson, Järnkrok, Omark – Klasen, Rosén, Danielsson – Arlbrandt, Hjalmarsson, Jämtim – Pettersson
    Rusko: Barulin (od 29. Košečkin) – Rjasenskij, Nikulin, Birjukov, Medvěděv, Děnisov, Bělov, Kornějev, Zajcev – Perežhogin, Averin, Popov – Kuzněcov, Šipačjov, Mozjakin – Petrov, Těreščenko, Tichonov – Soin, Svitov, Plotnikov – Kazionov

Rozhodca: Laaksonen, Fonselius – Käck, Dahmén