Tampa Bay – Toronto 5:2 (kon.) | Detroit – LA Kings 3:1 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:1 (kon.)
Arizona Coyotes
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
San Jose Sharks
cz Štvrtok 25.04.2013, 04:00NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (06:33:41)

3. Mike Smith (PHX) 33 zák., 1 gól, 97,1%

Phoenix byl dnes lepší a zaslouženě vítězí 2:1. Hrálo se bojovné utkání, spíše silového typu. Oba gólmani – Smith i Greiss své týmy drželi, vítěz může být ale jen jeden.

60:00

59:28
    Branka San Jose prázdná...

59:28
    Couturovu střelu kryje pozorný Smith, jdeme do závěrečného finiše.

58:30
    Zbývá posledních 90 vteřin hry, San Jose zřejmě brzy odvolá brankáře Greisse.

57:01
    Střelu Tennysona kryje pozorný Smith.

55:20
    Sudí pískají ofsajd domácích.

53:08
    Domácí operují v útočném pásmu, do šancí se ale nedostávají.

51:15
    Útok zakládají domácí...

49:49
    Oba týmy dávají do závěru hodně sil, oběma jde o hodně.

47:55
    Vermette střílí z voleje u pravé tyče, Greiss se až neuvěřitelně rychle přesunul a puk letící do branky chytá lapačkou.

46:42
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, na trestnou lavici míří i Burns.

45:24
    Boedker vyloučen za podražení.

43:52
    Buly před Smithem, ten dnes působí velmi jistě.

42:33
    Vrbatovu střelu z levého kruhu bekhendem vykrývá Greiss.

41:20
    Thornton vyloučen za sekání, domácí hrají přesilovku.

40:01

Domácí jsou aktivnější, stav je ale zatím pouze o gól. Sharks jsou pod permanentním tlakem, z něj se dokáží dostat jen když hrají přesilovku. Třetí třetina začne cca v 5:52.

40:00

39:05
    Greiss zasahuje proti střele z mezikruží, puk drží.

38:03
    Coyotes kompletní.

36:50
    Střela Thorntona z pravého kruhu jde mimo.

36:04
    Hanzal vyloučen za naražení na hrazení.

34:38
    Poslední minuty se hrají pravidelně před Greissem, domácí mají tlak. Zatím ale uklidňující dvougólový náskok nepřichází.

32:50
    Sharks kompletní, musí se ale bránit tlaku domácího mužstva.

31:21
    Greiss kryje střelu z levého kruhu, vynikající zákrok proti střele Stona.

30:49
    Za podražení vyloučen hráč San Jose, domácí jdou do přesilovky.

28:58
    Greiss drží puk po zásahu z levého kruhu.

27:44
    Gól hosty povzbudil, hraje se nahoru dolů.

25:00
    Tlak hostů, Sharks operují v útočném pásmu.

23:31
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky. Po povedené souhře Sharks v útočném pásmu překonává Smitha BRENT BURNS! Bez asistence.

21:49
    Hosté začínají druhou část aktivně s pukem na holích v útočném pásmu.

20:01

Domácí byli v první třetině aktivní, díky brankám Stona a Yandla vedou 2:0. Druhá třetina začne cca v 5:00...

20:00

19:15
    Domácí pokračují v nastoleném tlaku, puk v pásmu Sharks.

17:52
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Coyotes využívají dobře sehranou přesilovku. Ekman-Larsson napřáhl ke střele z kruhu, před brankou úspěšně tečuje puk KEITH YANDLE! Asistence: Ekman-Larsson, Shane Doan.

16:24
    Ennyson vyloučen za hákování, je z toho domácí přesilovka.

15:43
    Domácí navyšují tlak, po dalším zásahu gólmana hostů se vhazuje po jeho levici.

14:04
    Buly před brankou hostů.

11:56
    A je tu první branka zápasu, domácí jdou jako první do vedení. MICHAEL STONE dostal puk na pravý kruh, odkud dělovou golfovou ranou překonal Greisse! Asistence: Radim Vrbata, Shane Doan.

09:36
    Vrbata vede puk po levém křídle, puk v pásmu ale neudržel.

07:55
    Pokus druhé lajny domácích o vytvoření tlaku nevyšel, San Jose se zatím brání výborně, zároveń jsou hosté aktivní i směrem kupředu.

06:15
    Domácí zakládají útok přes levé křídlo, nyní drží útočné pásmo.

04:13
    Greiss vyráží střelu z mezikruží do rohu kluziště.

02:27
    Nepřesnost domácích, puk mají hosté v útočném pásmu.

00:28
    Hned v úvodu měl tutovku Korpikoski, sám před Greissem ale neuspěl s blafákem a la Forsberg.

00:01

Utkání začíná ve 4:00, pokud o něj máte zájem, bude zde připravena podrobná onlajn reportáž...

To San Jose, to je jiný příběh. Sharks vyhráli čtyři z posledních šesti zápasů, naposledy doma zdolali Dallas 3:2. Za zmínku stojí i domácí výhra z 19. 4. 6:1 s Minnesotou. V tabulce Západní konference je San Jose páté se sedmapadesáti body, to při skóre 121:111. Jak si povede dnes?

Phoenix je až jedenáctý v tabulce Západní konference, play-off ještě není nemožné, pomalu ale jistě se však stává utopií. Přinejlepším osmé pozici může dosáhnout tým Coyotes. Na tu se však dotahují také Dallas, Detroit a samotnou osmou příčku drží Columbus. Forma týmu není nijak závratná, dvě výhry z posledních šesti zápasů, to není boj o play-off, ale smíření s neúspěchem. Naposledy hrál Phoenix v Detroitu a padl 0:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 12. Stone (Vrbata, Doan), 18. Yandle (Ekman-Larsson, Doan) – 24. Burns

Arizona Coyotes: Smith – Michálek, Ekman-Larsson, Schlemko, Yandle, Stone, Klesla – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Korpikoski – Moss, Gordon, Conner – Chipchura, Bolduc, Bissonnette.
    San Jose Sharks: Greiss – Boyle, Irwin, Hannan, Stuart, Braun, Vlasic – Havlát, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Galiardi – Wingels, Pavelski, Torres – Burish, Gomez, Desjardins.