Tampa Bay – Toronto 5:2 (kon.) | Detroit – LA Kings 3:1 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Toronto Maple Leafs
cz Štvrtok 25.04.2013, 01:00 • Tampa Bay Times Forum - Tampa, Florida • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:38:31)

3. Nate THOMPSON (TMB)

Do dnešního zápasu vstoupili lépe hosté, kteří zasloužené vyhráli první třetinu a vypadalo to, že si Maple Leafs na hráčích Tampy "pochutnají". Domácí hráči hráli v první dvacetiminutovce naprosto bez chuti a nápadu, čehož však soupeř nedokázal využít k vybudování většího náskoku. Od druhé třetiny však nastoupila na led jiná Tampa, která rázem soupeře přhrávala a po pěti vstřelených gólech ve druhé a třetí třetině si zaslouženě dokráčela pro vítězství.

60:00

59:00
    Začíná poslední minuta tohoto utkání.

57:38
    Scénář zbytku dnešního utkání je tak již napsán – dohrát utkání bez zbytečných zranění a ztrát.

57:11
    Tampa právě vstřelila branku!
    A hodně rychle přichází trest! Hattrick číslo 7 v kariéře MARTINA ST. LOUISE, který se na svůj třetí gól tolik nenadřel, když po přihrávce od věrného "druha" Lecavaliera, dává do prázdné branky pátou branku Tampy. Asistence: Vincent Lecavalier.

57:00
    Již nyní to hosté zkouší bez brankáře!

56:46
    Toronto nastěhováno před Bishopem.

56:23
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, nyní končí puk v ochranné síti za brankou Tampy, rozhodčí přerušují hru.

56:01
    Gudas odvádí velice dobrou práci v obraně.

55:43
    Toronto v útočném pásmu.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny.

53:48
    Maple Leafs nechali nyní poměrně rozevřenou obranu, ale domácí kombinaci nedotáhli do úspěšného konce.

53:35
    Nyní to již s ambicemi hostů nevypadá zrovna růžově, i když, do konce utkání ještě zbývá poměrně dost času, dva góly se dají dát během několika desítek vteřin.

53:08
    Rána z čistého nebe! Toronto tlačilo domácí a vypadalo to, že vyrovnání je jen otázkou několika minut, nicméně jsou to hokejisté Tampy, kdo dává gól! Po nepřesné střele Aulieho od modré, kdy se puk odráží od zadního mantinelu před branku, si nabruslil na levou stranu MARTIN ST. LOUIS, který dává čtvrtou branku Tampy Bay. Asistence: Keith Aulie, Dana Tyrell.

52:32
    Komarov bojuje o puk u levého mantinelu ve třetině Tampy.

51:45
    Kessel nedosáhl na puk ve středním pásmu, hraje Lecavalier.

51:18
    Lupul se dostává do zakončení, ale výborným obranným zákrokem se blýskl Hedman.

50:38
    Komerční přestávka se nyní hodí hlavně domácím, kteří nyní musí odolávat sílícímu tlaku soupeře.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka, podaří se hostům vyrovnat?

49:38
    Toronto začíná "hrozit", nyní se několikrát hosté snadno dostali až před Bishopa, obrana Lightning má plné ruce i nohy práce!

48:08
    Grabovskij opět zahrozil svou rychlostí, ale se zakončením je to již horší.

47:13
    Icing Toronta, hra se stěhuje před Reimera.

45:59

45:35
    Další vyhozený puk, tato přesilová hra se domácím vůbec nevede.

45:00
    Po minutě přesilové hry se domácí dostávají do útočné třetiny, ale nepřesnou rozehrávkou se o ní zase připravují.

44:40
    Ani tentokrát to domácím nevyšlo, ti musí pro puk až ke své brance.

44:17
    Obrana Toronta ale nepouští domácí hráče do útočné třetiny.

43:59
    Tampa si nyní navíc ještě zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici usedl Fraser.

43:13
    Aktivita se domácím vyplácí, potřetí překonávají Reimera a k potěše všech českých fanoušků, excelentní střelou se blýskl RADKO GUDAS, který si sjel z pravé strany od modré a z kruhu pro vhazování pálí "z první", puk míří pod horní tyčku, nechytatelná střela! Asistence: Teddy Purcell, Steven Stamkos.

41:56
    Toronto se nedokáže vymanit ze své třetiny, domácí hrají i ve třetí třetině aktivněji.

41:08
    Tampa se "tlačí" do zakončení, Reimer raději drží kotouč a přerušuje hru.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 2:57 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Tampa Bay: 9

Toronto: 13

Ve druhé třetině se Tampa "vrátila" do zápasu a svého soupeře přehrávala téměř celou dobu dvaceti minut. Nebýt inkasované branky třiadvacet vteřin před koncem, vyhráli by domácí tuto část 2:0, což by věrněji vypovídalo o stavu na ledové ploše.

40:00

39:37
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tampa si nepohlídala závěr třetiny a sotva se vrátil z trestné lavice MacArthur, vrhli se hosté do útoku, JOFFREY LUPUL pak mohl dorážet z pravé strany vyraženou střelu právě MacArthura do odkryté branky a vyrovnává! Asistence: Clarke MacArthur, Cody Franson.

39:02

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Kombinace před Reimerem nebyla přesná, domácí se připravují vlastní chybou o útočné pásmo a přesilová hra pomalu končí.

38:07
    Hosté vyhazují puk až k Bishopovi, ten rozehrává.

37:50
    Tampa ve třetině soupeře.

37:17
    Bozak uniká po pravém křídle, ale pouze odehrává puk do třetiny Tampy, získává čas.

37:02
    Vylučuje se, Stamkos si "řekl" o faul ve střední třetině a na trestnou lavici usedá hostující MacArthur za podražení.

36:17
    Toronto jen může litovat nevyužité šance, znovu se potvrdilo známé "nedáš – dostaneš".

35:48
    A co se nepodařilo hostům, podařilo se domácím, MARTIN ST. LOUIS je opět tam, kde má správný "snajpr" být, výtečný odhad odraženého kotouče a dorážka z bezprostřední blízkosti znamená vedení Tampy! Asistence: Nate Thompson.

35:15
    Puk nyní doslova poskakoval na brankové čáře, ale ani jednomu z dorážejících hráčů Toronta se ho nepodařilo "uklidit" do branky!

34:09
    Killorn se dostává ke střele z levé strany, ale není v ideálním postavení, puk letí hodně vedle branky Toronta.

33:15
    Grabovskij si snaží vytvořit střeleckou pozici před Bishopem, ale marně, puk opouští třetinu.

32:35
    Vhazování ve střední třetině, úspěšnější hosté.

31:48
    Maple Leafs nahazují puk do třetiny Tampy.

30:38
    Ty nyní "svírají" svého soupeře v jeho třetině.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, stav je zatím nerozhodný 1:1 a blíže k vedoucí brance mají domácí hokejisté.

29:40
    Zmatek ve třetině Toronta, ale hosté to nakonec vyřešili, vyváží kotouč ze třetiny.

28:58
    Toronto ve druhé třetině vypadlo z tempa, domácí jsou lepší.

28:16
    A znovu Stamkos, který si neláme hlavu s obranou soupeře a tentokrát v osobním souboji s Reimerem prohrává.

27:27
    Střelu z levé strany, od modré, Bishop v pohodě chytá do své lapačky.

26:48
    Bishop byl nyní na okamžik mimo branku, ale hosté nedokázali jeho zaváhání potrestat.

25:54
    Až na samostatnou akci STEVA STAMKOSE, který doslova "proletěl" kolem bránícího Frasera, nabruslil si před Reimera, kterého překonává povedenou bekhendovou střelou. Asistence: Nate Thompson, Matt Carle.

25:28
    A Tampa hned v šanci, závar před Reimerem, sotva naskočil vyloučení Pyatt z trestné lavice, ale obrana Toronta vše dokázala vyřešit.

25:12

24:30
    Toronto se ale nyní nedokáže udržet před Bishopem.

24:00
    Hedman na útočném "výletě", Bozak mu odebírá puk.

23:45
    Kessel nyní zbytečně "zasóloval" a nepřihrál lépe postaveným spoluhráčům, jeho střela z levé strany, z úhlu, nemohl překvapit Bishopa.

23:12
    Tak ještě komplikace, Tom Pyatt je za podražení vyloučen, do návratu Purcella zbývají dvě vteřiny, přesilová hra Toronta pokračuje.

23:10
    Poslední vteřiny přesilové hry Toronta, domácí se ubrání.

22:32
    Dobrý záměr, Bishop však střelu Grabovského vyráží.

22:15
    Maple Leafs v přesilovkovém rozestavení.

21:45
    Ale domácí vyhazují puk až k Reimerovi.

21:35
    Hosté jsou již v útočném pásmu.

21:14
    První vyloučení v utkání, za hru vysokou holí je vyloučen domácí Purcell, hosté si zahrají přesilovou hru.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:02 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Tampa Bay: 7

Toronto: 6

První třetina je za námi, zaslouženě se z jednogólového vedení těší hosté, kteří zatím hrají s větším nasazením, než domácí. Tampa vstoupila do dnešního utkání velmi vlažně a soupeř byl hned od úvodních minut lepší. Nebýt dvou nastřelených tyček, mohlo by Toronto vést po první dvacetiminutovce ještě výrazněji.

20:00

19:56
    Ještě střela Labrieho od modré, Reimer chytá.

19:46
    Domácím se podařilo vyvézt puk z vlastní třetiny.

19:26
    Kessel zaváží puk do útočného pásma.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

18:45
    Komarov promáchl v mezikruží před Bishopem, puk ve střední třetině.

17:51
    Tampa dohrává první třetinu stále stejně, jako by bez "šťávy".

17:03
    Přišlo pouze to, co přijít muselo, PHIL KESSEL střílí z levého kruhu pro vhazování a v pohybu "dozadu" mate Bishopa, který se posouvá s ním, svou sedmnáctou brankou dostává Toronto do vedení. Asistence: Tyler Bozak.

16:02
    Crombeen pouze odevzdává puk a odchází střídat.

15:22
    Toronto ztrácí útočné pásmo, hosté ale v této fázi téměř nepůjčují puk svému soupeři.

15:00
    Je před námi poslední pětiminutovka, zatím velmi poklidného, utkání.

13:55
    Puk ve třetině Toronta, hosté rozvážně rozehrávají.

13:02
    Domácí hokejisté se zatím dostávají ke střelám jen jako by "náhodou", hosté jsou od úvodních minut lepší.

11:53
    Toronto opět před Bishopem, ale Kostkovi utíká na modré kotouč.

11:05
    Fraser si sjíždí z pravé strany od modré, střílí, ale netrefuje branku, Bishop nemusí zasahovat.

10:24
    Zakázané uvolnění Toronta.

09:55
    Další tyč, tentokrát střílí z levého kruhu pro vhazování Gunnarsson!

09:25
    Bishop zrychluje rozehrávku, ale je to málo platné, k puku se dostávají hokejisté Toronta.

08:46
    Ale obrana Maple Leafs vyhazuje puk do středního pásma.

08:23
    Vhazování ve středím pásmu, úspěšnější domácí hokejisté, kteří jsou již ve třetině soupeře.

07:25
    Kessel přebruslil Aulieho, střílí na Bishopa z pravé strany a je to tyčka!

06:57
    Pyatt zaváží kotouč k útočné modré, spoluhráči střídají.

06:16
    Toronto v útočném pásmu, ale obrana Tampy ho zatím nepouští do zakončení.

05:15
    Hraje soupeř, Maple Leafs pomalu přebírá aktivitu.

04:53
    Tampa nahazuje puk do útočného pásma.

03:58
    Mark Fraser se dostává k dorážce odraženého puku od zadního mantinelu, Bishop je pozorný a vyráží.

03:10
    Lightning musí hrát, není to zakázané uvolnění, Maple Leafs před Bishopem.

02:43
    Ofsajd Toronta, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:55
    Stamkos se natahuje po puku u útočné modré čáry, ale marně, hrají hosté.

00:47
    Grabovskij je první hráčem, který vystřelil na branku, Bishop jeho střelu z levé strany chytá.

00:01

Poutavý předzápasový program v duchu "hvězd a pruhů" je u konce, utkání může začít!

Tampa Bay Lightning: Bishop (Garon) – Hedman, Carle, Brewer, Salo, Aulie, Gudas – St. Louis, Stamkos, Malone – Panik, Lecavalier, Pouliot – Purcell, Killorn, Labrie – Crombeen, Thompson, Pyatt

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) – Fraser, Kostka, Phaneuf, Franson, Gardiner, Gunnarsson – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Ott, McClement, Kuljomin – Frattin, Kadri, McLaren – Lupul, Grabovskij, MacArthur

Rozhodčí: Rehman Sutherland – Murchison, Murphy.

Vítejte u onlajn přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Tampa Bay Lightning přivítá na svém ledě Toronto Maple Leafs.

Tampa Bay již před časem ztratila naději na postup do play-off. V pořadí Východní konference je až na předopsledním, tedy čtrnáctém místě, když od poslední Floridy ji dělí čtyři body. V hodnocení celé ligy jsou tak Lightning třetím nejhorším týmem.

Hosté "trápí" úplně jiné problémy. Maple Leafs mají postup do play-off již zajištěný. Aktuálně jsou na pátém místě konference s bodovým ziskem pětapadesáti bodů a již ve zbývajících zápasech nemohou být předstiženy týmy, bojujícími o postupovou osmičku.

Češi na ledě
    V sestavě Tampy Bay figuruje třiadvacetiletý obránce Radko GUDAS.
    Za Toronto nenastupuje žádný český hráč.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 26. Stamkos (Thompson, Carle), 36. Louis (Thompson), 44. Gudas (Purcell, Stamkos), 54. Louis (Aulie, Tyrell), 58. Louis (Lecavalier) – 18. Kessel (Bozak), 40. Lupul (MacArthur, Franson)

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) – Fraser, Kostka, Phaneuf, Franson, Gardiner, Gunnarsson – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Komarov, McClement, Kuljomin – Frattin, Kadri, McLaren – Lupul, Grabovskij, MacArthur

Rozhodca: Rehman Sutherland – Murchison, Murphy

Diváci: 18826