Švédsko – Kanada 0:6 (kon.) | USA – Fínsko 1:2 (kon.) | Švajčiarsko – Nemecko 3:0 (kon.)
Česko – Rusko 2:5 (kon.)
Švajčiarsko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Nemecko
cz Utorok 23.04.2013, 17:00 • Šajba Arena, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 7 000 míst. • Majstrovstvá sveta U18

Utkání končí. Němci by si za dnešní výkon minimálně bod zasloužili, ale v koncovce byli jaloví. Vítězí tak Švýcarsko, které ve skupině B obsadí třetí místo a vyhne se ve čtvrtfinále silným Rusům.

Nejlepší hráč Německa: Kevin Reich.
    Nejlepší hráč Švýcarska: Nicola Aeberhard.

Děkujeme za pozornost! (19:06:09)

60:00

59:17
    Před brankou Německa se strhla další šarvátka, ale rozhodčí ji uhasili hned v zárodku. Vylučovat se nebude.

58:42
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko definitivně rozhoduje o svém vítězství. JASON FUCHS dostal po přečíslení puk mezi kruhy a přesnou střelou švihem pod horní tyč zvyšuje na 3:0. Asistence: Yannick Rathgeb.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:04
    Švýcarský ofsajd a po něm měnší šarvátka mezi hráči. Obejde se ale bez trestů.

56:22
    Tuomie vypálil po přejetí modré příklepem. Aeberhard měl problémy, ale nadvakrát puk zkrotil.

55:38
    Komerční přestávka.

55:08
    Švýcaři se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale po nělikolika desítkách vteřin o puk přišli.

54:17
    Hraje se delší fáze bez přerušení, ale také bez výraznějších příležitostí.

52:10
    Švýcaři s pukem ve vlastním pásmu hledají cestičku, kudy se vydat do útoku.

51:12
    Švýcarsko v plném počtu.

50:32
    Švýcaři ujeli do brejku dvou na jednoho. Müller dostal přihrávku jako na zlatém podnose, ale sám před Reichem selhal. Napálil ho do břicha.

49:23
    Švýcarsko vyhazuje přes všechny čáry.

49:12
    Další přesilovka pro Němce. Za sekání jde pykat na dvě minuty Denis Malgin. Ještě před početní výhodou komerční přestávka.

48:12
    Němci se hnali do přečíslení tři na dva, ale Marco Sedlar nedokázal z levého křídla přihrávkou najít svého spoluhráče.

46:19

45:59
    Až teď se jim to povedlo, ale nestřílí.

45:19
    Němci se vůbec nemohou dostat do útočného pásma. Švýcaři dobře brání.

44:38
    Švýcaři vyhazují.

44:19
    Přesilovku si zahraje Německo. Za podražení vyloučen Pius Suter.

43:42
    Hischier vybojoval ve středním pásmu kotouč, nabruslil si za modrou a vystřelil. Reich kryje.

43:20
    Obránce Müller zkusil po vyhraném buly střílet od modré, Reich vyráží betonem do ochranné sítě.

42:20
    Na druhé straně pálil Gollensbeck, Aeberhard si připsal úspěšný zákrok.

41:11
    Švýcaři šli do přečíslení tři na jednoho. Fuchs však místo nahrávky zvolil střelu právě do onoho jediného obránce.

40:13
    Němci nepřesně rozehráli. Zakázané uvolnění.

40:01

Druhá třetina nabídla stejně jako ta první jedinou branku, a to opět v síti Němců. Švýcarsko tak v přímém souboji o třetí místo ve skupině B vede 2:0 a je blíž tomu, aby se vyhnulo Rusku ve čtvrtfinále. Třetí perioda odstartuje zhruba v 18:34 českého času.

40:00

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Fazzini ujel do samostatného úniku, ale Reicha v německé brance kličkou do bekhendu nepřekonal.

38:36
    Německo v plném počtu.

37:53
    Švýcarsko bylo clou dobu usazeno v útočném pásmu, ale nestřílelo na bránu. Až Baltisberger to zkusil od modré, ale jeho žabku Reich v pohodě chytil.

36:36
    Německo hrálo v šesti. Všimli si toho čároví a Švýcarsko si tak zahraje přesilovku.

35:46
    Puk v ochranné síti za Aeberhardem. Komerční pauza.

35:03
    Shevyrin pálil od modré, Aeberhard včas sklapl své betony a vyrazil kotouč do rohu.

33:39
    Německý tým se na chvíli nastěhoval do útočného pásma, ale po chvíli přišel o puk a následně i o pozici.

32:35
    Zakázaným uvolněním se provinili také Švýcaři. Příliš vzrušení dnešní duel mezi Švýcarskem a Německem nenabízí.

31:44
    Německé zakázané uvolnění.

30:43
    Na druhé straně po rychlém přečíslení pálil Fazzini – jen do náruče pozorného Reicha.

30:06
    Marco Sedlar zkusil štiplavou střelu z vrcholu kruhu, na Aeberharda si však nepřišel.

29:19
    Posunutá branka Německa. Hra přerušena.

28:46
    Švýcaři v přečíslení dvou na jednoho, Marchon ale špatně přihrál a připravil svůj tým o šanci.

26:33

26:12
    Využitá přesilovka. Po křižné přihrávce zleva se pod víko z úhlu trefil DENIS MALGIN a posílá Švýcary do vedení 2:0. Asistence: Phil Baltisberger.

25:59
    Bude se vylučovat. Za hákování si jde na dvě minuty odpočinout Němec Erik Gollenbeck.

24:33
    Draisaitl se probíjel do zakončení, ale dva Švýcaři se před ním srazili a obrali ho o puk.

23:18
    Hraje se nezáživná pasáž. Obě mužstva se přetahují o puk, k vidění nejsou žádné šance.

21:21
    Ofsajd Němců.

21:08
    Němci začali i druhou část aktivně. Na chvíli se usadili v útočném pásmu. Poté jim ujel po pravém křídle Marchon, svou dělovku však napálil jen do ochranné sítě nad brankou Reicha.

20:01

V úvodu první periody byli aktivnějí Švýcaři, a to i díky třem po sobě jdoucím přesilovým hrám. Zaslouženě také šli do vedení. Druhou desetiminutovku ale ovládli Němci, nedařilo se jim jen v koncovce. Proto zatím prohrávají 0:1. Druhá část začne asi v 17:52 českého času.

20:00

19:28
    Němci stále s pukem na svých holích zle zatápějí svému soupeři.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:17
    Němci jsou v těchto minutách lepším týmem, ale nedaří se jim v koncovce. Švýcarům dlouho trvalo, než se dostali z vlastního pásma.

17:04
    Draisaitl technicky vystřelil švihem z pravého kruhu. Puk prošel gólmanovi Aeberhardovi mezi betony, ale za brankovou čáru nedojel.

14:37
    Hraje se převážně ve středním pásmu. K vidění je řada nepřesností.

13:08
    Švýcarsko v plném počtu. Téměř celé dvě minuty se bránilo ve vlastní třetině, ale oslabení ustálo.

12:09
    Po krásné německé kombinaci zakončoval skoro do prázdné Kahun, ale Aeberhard se neskutečně stihl přesunout.

11:08
    Dvě minuty za vysokou hůl dostane Jonas Siegenthaler. Přesilovka pro Německo.

10:59
    Nudnější pasáž hry, po které se Švýcarům nepovedla rozehrávka. Zakázané uvolnění.

09:22
    Německý ofsajd. Buly ve středním pásmu.

09:03

08:00
    Střela od modré čáry se odrazila od hráčů a poskakovala brankovištěm, kde si nejdůrazněji počínal LUCA HISCHIER a poslal svou dorážkou Švýcary do vedení. Asistence: Denis Malgin a Phil Baltisberger.

07:29
    Švýcaři si na modré nerozumněli a přicházejí o útočné pásmo.

06:55
    Fazzini ve velké šanci z mezikruží vysoko přestřelil.

06:28
    Švýcarsko bude hrát třetí přesilovku hned za sebou. Ještě předtím krátká porada arbitrů přímo na ledě, hra přerušena.

06:28
    A následuje okamžitě další trest pro Německo. Za podražení si odpočine Walch.

06:27

06:18
    Švýcarsko je nyní jednoznačně lepší, přesilovka se mu daří, ale nemůže vstřelit branku.

05:58
    A další dorážka Hischiera, tentokrát zblízka. Německý gólman i tentokrát střelu kryje a drží bezbrankový stav.

05:45
    Hischier to zkoušel z mezikruží, Reich opět úspěšný.

05:21
    Švýcaři uzamkli soupeře v pásmu, ale po prudké střele odražené od mantinelu se sami dostali ven.

04:27
    Další trest pro Němce. Dvě minuty za hákování dostal Pfohl.

04:22

03:53
    Němci vyhazují až ke švýcarskému gólmanovi.

03:05
    Obránce Müller napřáhl od modré, Reich zasahuje svým pravým betonem.

02:41
    Fazzini se probil až před brankáře Reicha. Ten si připusuje první ostrý zákrok.

02:22
    První vyloučení zápasu. Za hákování si odpočině Němec Markus Eisenschmid.

01:11
    Michaelis ujel švýcarské obraně, ale svou kličku do forhendu nedotáhl. Následnou dorážku už pokryli švýcarští útočníci.

00:16
    Rána Draisaitla z pravého kruhu byla sražená do ochranné sítě.

00:01

Hráči už za sebou mají rozbruslení. Švýcarsko je v zápise o utkání vedeno jako domácí tým a nastoupí v červených dresech. Německo pak oblékne bílou variantu.

Švýcarsko: Aeberhard (Waeber) – Baltisberger (C), Busser, Dufner, Müller, Siegenthaler, Harlacher – Rathgeb, Suter, Fuchs – Malgin, Fazzini, Hogger – Hugli, Hischier, Marchon – Pfranger, Bandiera, Aeschlimann.

Německo: Reich (Weitzmann) – Bender, Moser, Wagner, Schwarz, Müller, Saftel, Walch – Tuomie, Draisaitl, Kahun – Pfohl, Michaelis, Gollenbeck (C) – Eisenschmid, Schmidpeter, Sedlar – Kammerer, Vollmayer, Eder – Shevyrin.

Rozhodčí: Mayer (USA), Müllner (SVK) – Metalnikov (RUS), Traub (CAN).

Oba týmy si na turnaji připsali jedinou výhru, a to shodně nad Slovenskem. Se Švédskem i Kanadou Švýcaři i Němci prohráli. Švýcaři navíc v pondělí dostali od Kanady deset branek (prohráli 1:10).

I Němci už za sebou mají debakl, a to od Švédů v poměru 1:9.

Vítejte u sledování on-line přenosu z posledního utkání skupiny B na mistrovství světa hráčů do 18 let v ruském Soči. V menší z obou arén, kde se šampionát letos koná, tedy v Šajba Areně, narazí Švýcarsko na Německo. Oba týmy již mají zajištěn postup do čtvrtfinále, v zápase tak půjde jen o to, kdo se umístí na třetím a čtvrtém místě základní skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ondřej Kubát

Góly a asistencie: 8. Hischier (Malgin, Baltisberger), 27. Malgin (Baltisberger), 59. Fuchs (Rathgeb)

Švajčiarsko: Aeberhard (Waeber) – Baltisberger (C), Busser, Dufner, Müller, Siegenthaler, Harlacher – Rathgeb, Suter, Fuchs – Malgin, Fazzini, Hogger – Hugli, Hischier, Marchon – Pfranger, Bandiera, Aeschlimann.
    Nemecko: Reich (Weitzmann) – Bender, Moser, Wagner, Schwarz, Müller, Saftel, Walch – Tuomie, Draisaitl, Kahun – Pfohl, Michaelis, Gollenbeck (C) – Eisenschmid, Schmidpeter, Sedlar – Kammerer, Vollmayer, Eder – Shevyrin.

Rozhodca: Mayer (USA), Müllner (SVK) – Metalnikov (RUS), Traub (CAN)