Lierse – Gent 1:2 (kon.) | Genk – Lokeren 2:1 (kon.) | Kortrijk – Mons 3:0 (kon.)
Leuven – Mechelen 0:3 (kon.) | Charleroi – Waasland-Beveren 1:1 (kon.) | Beerschot – Cercle Bruggy 1:2 (kon.)
Lierse SK
1:2 (1:1)
KAA Gent
cz Sobota 13.04.2013, 18:00 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám Vás u sledování fotbalového utkání 1. Belgické ligy. Dnes nás čeká utkání ve skupině o Evropskou ligu mezi Lierse SK – KAA Gent.

Tabulka "Boj o Evropskou ligu"

1. KAA Gent 2 1 1 0 2:1 4
    2. RAEC Mons 2 1 0 1 3:3 3
    3. KV Kortrijk 2 0 2 0 0:0 2
    4. Lierse SK 2 0 1 1 1:2 1

Nejprve něco k domácím. Ti získali ze dvou zápasu pouhý bod a to za bezbrankovou remízu. Nacházejí se na posledním místě.

Hosté se nacházejí na prvním místě. Získali 4 body ze dvou zápasů. A tak jsou v tomto zápase favority.

Z posledních třech vzájemných zápasů vyšli dvakrát bodově naplno hráči Lierse, jednou hráči Gentu.

Jak tento boj o Evropskou ligu dopadne? Sledujte online reportáž od 18:00!

Lierse SK: Annab, El-Gabbas, Frans, Goris, Hazurov, Lambot, Mosalem, Okka, Shebeta, Winkels, Wils.

KAA Gent: Copa, Boeckx, Bruls, Cendros, Hubert, Kage, Mareval, Mboyo, Montano, Montano, Nahayo, van der Bruggen, Arzo.

Rozhodčí: Wouters – Gilon, Vandeweghe.

1

1
    Úvodní rozehrávky se ujali domácí.

3
    Domácí nastupují v tradičních žluto-černých dresech, hosté v modrých.

5
    Hraje se převážně ve středu hřiště. Oba týmy vyprodukovaly mnoho nepřesných přihrávek.

6
    Bruls se nacházel v šanci, jeho hlavička však neohrozila domácí branku.

7
    Mareval se skvěle uvolnil, jeho následná střela šla vysoko nad.

8
    Nebezpečný volný přímý kop pro domácí po faulu Montana.

10
    Swinkels nepřesnou rozehrávkou daroval míč Mboyovi, ten vystřelil, jeho střela mířila těsně nad domácí branku.

15
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal jeden z hostujících útočníků, jeho hlavička ale minula branku.

16
    Zatím jsou jasně lepším týmem hosté.

17
    Teď mohli jít hosté do brejku. Asistent rozhodčího ale zvedá praporek pro údajný ofsajd.

17
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Po rychlém brejku a následném centru Hazurova skóruje MOHAMED EL-GABBAS!

21
    Lambot vystřelil na branku. Z jeho střelou si však bez problémů poradil hostující brankář Boeckx.

22
    Ve veliké šanci se nacházel Hazurov! Jeho střele však chyběla přesnost.

23
    Domácí kombinují na vlastní polovině.

25
    Střelu z přímého kopu vyboxoval domácí brankář Goris na roh.

27
    Po rohovém kopu hlavičkoval Mboyo, jeho střela však byla jen takový malý propagační pokus.

29
    Hosté se snaží překonat domácí obranu, ta ale zatím odolává.

32
    Další šance po rohu pro hosty. Hlavička Arza mířila vedle domácí branky.

36
    Domácí se snaží uklidnit hru. Hosté ale skvělé presují.

36
    Mboye centroval na Brulse, jeho následná hlavička ale míří vedle Gorisovy brány.

39

41
    Domácí hráč Lambot zkoušel svým centrem najít někoho ze svých spoluhráčů. Našel pouze hostující brankáře Boeckxe, který míč v pohodě chytá.

42
    Domácí budou rozehrávat volný přímý kop po faulu ve středu hřiště.

42
    Na trávníku leží jeden z hráču po tvrdém souboji.

45+1
    Máme tady asi jednu z posledních šancí prvního poločasu – volný přímý kop pro hosty.

45+1
    Se střelou z přímého kopu měl Goris veliké problémy! Vyráží míč na roh.

45+2
    Gent právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu zahrál jeden z domácích hráčů rukou ve vlastním vápně. Rozhodčí pískl penaltu. K té se postavil ILOMBE MBOYO a bez problémů proměnil.

Skončil nám první poločas. Zatím sledujeme celkem vyrovnaný zápas. Domácím se povedlo skórovat po rychlém brejku, hostům z penalty. Moc šanci k vidění nebylo. Doufejme, že nám druhý poločas přinese více šancí a lepší fotbal.

Jak dopadne tento zápas? Sledujte druhý poločas, který začně zhruba v 19:00!

46

46
    Úvodní rozehrávky druhého poločasu se ujali hosté.

48
    Střelu Brulse vyráží Goris na rohový kop.

51
    Hosté kombinovali na útočné polovině. Jeden z hráčů se poté pokusil vystřelit, jeho střela však byla zblokovaná.

54
    Po faulu Marevala budou domácí zahrávat volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

56
    K míči se postavil Hazurov. Jeho střela však trefila pouze zeď.

59
    První žlutou kartu toho zápasu vyfasoval Hannes van der Bruggen.

62
    Hosté se pokouší stylem "tika-taka" něco vymyslet. Bohužel jejich přihrávky jsou narozdíl od Barcelony velmi nepřesné.

64
    Střela domácího El-Gabbase byla zblokovaná.

65
    Goris vyrazil centr pouze na HERVÉHO KAGEHO a ten bombou posílá hosty do vedení!

66
    Žlutou kartu vyfasoval za faul Valery Nahayo.

68
    Máme tady první střídání zápasu. Hřiště opuští Christian Brüls, nahradí ho Mohamed Messoudi.

70
    Střídání. Hřiště opouští Mohamed El-Gabbas, nahradí ho Christian Pouga.

72
    El-Gabbas střídal kvůli zranění.

73
    Domácí zahrávali přímák z velice nepřijemné vzdálenosti pro hosty. Střela Wilse šla však mimo bránu.

76
    Mboyo vyslal jedovku na Gorise.Ten si s ní věděl rady.

78
    Máme tady střídání. Hřiště opuští Lens Annab, nahradí ho Ahmed Samir Farag.

79
    Žlutou kartu vyfasoval Thomas Wils.

81
    Máme tady střídání. Hřiště opouští Pau Cendros, nahradí ho Rafael Scapini de Almeida Rafinha.

82
    Mboyovu střelu skvělý zákrokem vyráží Goris!

83

84
    Hazurov obdržel žlutou kartu za zakopnutí míče po odpískání.

84
    Střídání. Hřiště opouští Ahmad Said Ouka, nahradí ho Rachid Bourabia.

88
    Hosté kombinují na vlastní polovině a vůbec nikam nespěchají.

89
    Mohamed Messoudi vyfasoval za zákrok ve středu hřiště žlutou kartu.

90
    Máme tady poslední minuty dnešního zápasu. U míče jsou hosté.

90+1

Hosté byli jasně lepším týmem v druhém poločasu. Dokázali vstřelit branku a tak si odvážejí velmi cenné 3 body do boje o Evropskou ligu. To je ode mne dnes vše. Přijemný zbytek sobotního večera. (19:54:23)