Columbus – San Jose 4:0 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:1 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Tampa Bay – Ottawa 3:2 (kon.) | Montreal – Washington 2:3 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Minnesota – Chicago 0:1 (kon.) | Dallas – LA Kings 5:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Washington Capitals
cz Streda 10.04.2013, 01:30NHL

Pro dnešek je to vše, příště znovu na shledanou. (04:19:36)

92,9%

Třetí třetinu sehráli hosté velmi dobře, brankou Hillena se dostali už do dvoubrankového vedení. Za domácí sice dokázal snížit Eller, to už ale bylo vše. Washington vítězí v areně silného Montrealu, který doteď doma vyhrál čtyřikrát v řadě. Caps dnes byli ale o něco lepší a zaslouženě vítězí.

58:54
    Puk mají domácí za vlastní brankou, Habs teď utíká čas hodně rychle.

56:38
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens vybojovali naději na body. Domácím se povedl podobný gól jako byl třetí gól hostů. Neuvirth nemohl vidět střelu od modré, puk končí i díky teči LARSE ELLERA k radosti tribun v síti. Asistence: Nathan Beaulieu, Alex Galchenyuk.

55:53
    Velký tlak do branky Washingtonu, český gólman společně s obranou situaci ustál a hosté dostávají puk pryč z pásma.

55:00
    Evidentní faul na Ovečkina není odpískán, domácí tak mají šanci v útočném pásmu, Neuvirth zasahuje a puk drží.

54:31
    Nyní zasahuje lapačka českého gólmana Ovečkinova týmu.

54:08
    Pacioretty trefuje střelou z téměř nulového úhlu do odkryté branky tyč!

53:26
    Washington hraje výborně takticky, zároveň se ale nebojí zaútočit. Domácí to budou mít v závěru hodně obtížné.

51:32
    Caps se ubránili dalšímu útoku domácích a vyráží na zteč.

50:51
    Výborný zásah Neuvirtha, tentokrát stihl pokrýt střelu z levého kruhu lapačkou. Dnes se řadí k nejlepším hráčům zápasu...

49:59
    Zákrok na hraně pravidel teď předvedl obránce Washingtonu před vlastní brankou, sudí ale nepískají.

48:39
    Caps hrají nyní výborně. Soupeře nepouští na obranou půli a nutí ho k chybám. Teď přichází icing Habs.

47:25
    Puk má Schultz a rozehrává akci hostů.

46:14
    Domácí jsou pod dekou, Caps nyní domácímu mužstvu nic nedovolují. Vhazuje se před Neuvirthem.

45:33
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals se výrazně přibližují vítězství! Střelu JACKA HILLENA od modré čáry nemohl Price vidět, puk mu zapadl do nechráněné oblasti branky. Tým kapitána Ovečkina vede už o dvě branky! Asistence: Marcus Johansson, Nicklas Backstrom.

45:07
    Strkanice za brankou Caps, nejaktivnější jsou Oleksy se Subbanem.

43:37
    Subban vyslal z pravého kruhu dělo na branku Neuvirtha, ten vyráží puk centimetry vedle levé tyče! Kdyby šel puk do branky, nikdo by ho zastavit nedokázal, teď měli domácí smůlu.

42:53
    Montreal drží útočné pásmo, nedostává se ale do šancí.

41:45
    Perreault se dostal do střelecké pozice na pravém kruhu, Price puk krotí na rameni.

40:33
    Třetí část začíná icingem domácího celku.

40:01

Washington ve druhé třetině dvěma brankami otočil vývoj utkání a nyní je blíže vítězství. Nejprve se trefila hvězda ligy Ovečkin, rychle poté otočil silovým a z malé části i šťastným gólem Fehr. Zápas je ale stejně jako po první třetině otevřený, tentokrát ale vedou hosté... Třetí třetina začne cca v 3:31.

40:00

39:35
    Je z toho ale jen icing.

39:30
    Puk mají domácí za vlastní brankou a připravují poslední útok této třetiny.

38:33
    Icing Caps.

38:14
    Vhazuje se po pravici Neuvirtha.

37:37
    Caps se soustředí na ubránění náskoku do konce třetiny, body se letos z Montrealu vozí velmi těžce. Montreal vyhrál poslední čtyři domácí zápasy.

36:42

35:48
    Domácí zakládají útok středem, poslední minuty jsou ale v útlumu

34:10
    Caps se vlastní nepřesností vyvádí z útočného pásma. Další akce končí nahozením Carlsona na Price – ten musí puk opět podržet.

33:01
    Opět musí zasahovat Price. Vhazuje se v obranném pásmu Habs.

32:07
    Obrovská šance Habs, domácí ale ani do odkryté branky nedokázali skórovat, Neuvirth společně s obranou ustál další velký nápor Montrealu.

31:52
    Domácí se pokouší o rychlé srovnání, Markov pálí od modré vedle.

31:15
    Po útočné akci domácích okupují útočnou třetinu i Caps.

29:36
    A to přináší druhou branku, tým z hlavního města otáčí skóre! Střela z úhlu se od Price odrazila do vzduchu, puk poté zapadl do branky za záda nic netušícího gólmana Canadiens. Hodně silový gól se tak povedl ERICU FEHROVI! Asistence: Steven Oleksy, Jack Hillen.

29:27
    Domácí jsou nadále pod tlakem, Caps točí soupeře v jeho obranném pásmu.

27:50
    Je srovnáno! Caps zvýšili tempo a to přináší své ovoce! Kapitán týmu z hlavního města, hvězdný ALEXANDER OVEČKIN udělal umnou kličku za modrou čarou, přešel beka a svou vyhlášenou střelou zápěstím trefil z poměrně velké vzdálenosti na pravou tyč! Vzhledem k aktuálnímu výsledků Tampy je tak "Ovie" momentálně nejlepším střelcem NHL! Asistence: John Carlson, Nicklas Backstrom.

27:12
    Střelu Carlsona od modré vyráží opět Price. Caps zintenzivňují střelbu, zatím ale velké šance nepřichází.

26:20
    Hillenovu střelu našel v lapačce Price.

26:05
    Price kryje nahození z pravého křídla, puk podrží.

25:05
    Vhazuje se před Neuvirthem.

24:45
    Caps mají problémy s přechodem středního pásma do útočného, domácí výborně napadají.

23:09
    Montreal byl blízko gólu, Neuvirth ale udržel betony s pukem před brankovou čarou.

22:49
    Velký tlak do branky Price, branka je ale posunuta a dorážka Brouwera se tak už nemůže uznat.

22:29
    Hosté jsou již v pěti, vhazuje se po pravici Neuvirtha.

21:49
    Puk mimo hrací pole, hra přerušena. Domácí hrají přesilovku dobře, Neuvirth ale zatím působí jistě.

21:17
    Pacioretty svou střelou míjí pravou tyč.

20:30
    Připomínám, že Habs ještě dohrávají přesilovou hru.

20:01

V první třetině byli o něco lepší domácí. Montreal střílel z každé pozice, každý puk šel na branku Neuvirtha. Ten si počínal dobře, jednou ale situaci neustál, Eller měl ale velmi dobrou pozici. Caps ale mají herní potenciál i formu, zápas je otevřený. Druhá třetina začne cca v 2:32.

20:00

19:59
    Ovečkin vyloučen za sekání.

19:51
    Icing Canadiens. Podaří se hostům srovnat do třetiny?

18:55
    Po střele Volpattiho v pohodě zasahuje lapačkou Price.

18:34
    Caps zatím nenachází recept na průchod do útočného pásma, pro domácí tým zatím nejsou velkou hrozbou.

17:24
    Caps se v útočném pásmu pokouší o rychlou odpověď, domácí jsou ale v první třetině lepší ve všech činnostech.

15:44
    Domácí se dostávají do vedení! LARS ELLER dostal přihrávku zpoza branky přímo před Neuvirtha a pohotovým zakončením překonává českého gólmana, který měl minimální šanci na úspěch. Asistence: Brandon Prust, Alex Galchenyuk.

14:44
    Puk mají domácí v útočném pásmu.

12:55
    Caps nesehráli přesilovku špatně, domácí tým se ale ubránil.

12:34
    Green dvakrát vypálil od modré, nic z toho nebylo a domácí vyhazují.

11:19
    Ovečkin podražen na modré, sudí ale nepískají. Domácím se díky tomu daří vyhodit.

10:54
    Bude se vylučovat. Pacioretty vyloučen za hákování. Do hry se tak dostává nejlepší přesilovka v lize – washingtonská.

10:35
    Ofsajd Canadiens.

10:00
    Domácí se soustředí na to, aby stříleli z doslova každé pozice. Soupeři navíc nedovolí přejít přes půlku hřiště.

09:20
    A další zásah pro českého gólmana, teď snadno pokryl střelu Markova zleva do lapačky. Domácí jsou v posledních minutách nastěhovaní v útočném pásmu.

08:15
    Caps dostali sami sebe pod tlak nepřesnou rozehrávkou v obranné třetině, to vyústilo v jedovatou střelu Galchenyuka z levého kruhu. Neuvirth na svém místě.

07:15
    A znovu...

07:08
    Vtipná situace vznikla v brankovišti Caps – po velkém tlaku domácích hráčů se branka za Neuvirthem zapotácela a spadla tak, že byl český gólman Washingtonu doslova v pasti. Hra je přerušena, následují buly.

06:15
    Oba týmy chtějí hrát útočně, hra se přelévá z jednoho obranného pásma do druhého... Je znát, že mají oba soupeři formu, na ledě není znát žádný respekt a hraje se hezky útočně. Po zásahu Neuvirtha následují buly po jeho pravici.

05:26
    Na druhé straně pálí pohotově Fehr, puk jde ale těsně vedle.

05:09
    Canadiens okupují útočné pásmo a dostávají hosty pod tlak.

04:01
    Green nahazoval před branku domácích na teč, puk drží domácí gólman.

03:36
    Montreal na malý okamžik zakombinoval v útočném pásmu, Caps se ale v klidu ubránili.

02:52
    Beagle využil své rychlosti a dostal se s pukem před Price, útočník hostů zakončoval v pádu ale do odkryté branky, Price senzačně puk ještě stihl zachytit!

02:15
    Další dobře sehraná akce Caps, rychlý výpad středem se tentokrát ale neujal.

01:18
    Ovečkin pálí z otočky, Price vyráží! O dorážku se ještě nebezpečně pokoušel Backstrom, domácí gólman ale svůj tým podržel!

00:01

Jak dopadne dnešní utkání? Pro podrobný průběh sledujte onlajn reportáž...

Washington měl sice velmi nepovedený vstup do sezony, nyní ale Ovie a spol válcují všechno, co válci z hlavního města přijde do cesty. V týmu Capitals začali fungovat tradiční opory, na kterých tým stojí. Hvězdný kapitán, nejlepší střelec NHL, její velká ikona a neúnavný dříč Alex Ovečkin opět hraje svůj standard – výkony hodné hvězdy. Ovie je u všeho dobrého, co se Caps na ledě daří a on je jedním z největších důvodů, proč se Capitals opět daří. Není ale sám. K vynikajícím výkonům se probudil i obránce Mike Green, stejně tak Ovečkinův vrchní centr a nahravač – Nicklas Backstrom. Caps mají navíc vůbec nejlepší přesilovku v NHL, což dokazují zápas co zápas.

V tabulce Východní konference jsou třetí s dvaačtyřiceti body. Z posledních šesti zápasů vyhráli svěřenci úspěšného trenéra Oatese pět zápasů, nestačili jen na Philadelphii, se kterou padli v prodloužení.

Canadiens se velmi daří. Po loňské sezoně, která se zapsala k nejhorším v historii, se týmu letos velmi daří. Montreal vede svou divizi, ve Východní konferenci je na druhém místě o tři body za Pittsburghem a třináct bodů před svým dnešním soupeřem. Průběžné skóre nadupaného týmu je 120:91. Z posledních šesti zápasů Canadiens vyhráli pět, nestačili pouze na Philadelphii. Naposledy hráli doma s Bostonem, vyhráli 2:1.

Pěkný pozdní večer s NHL, další zápas v závěrečném sprintu v základní části sehraje doma Montreal proti týmu z hlavního města USA – Ovečkinovu Washingtonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 16. Eller (Prust, Galchenyuk), 57. Eller (Beaulieu, Galchenyuk) – 28. Ovečkin (Carlson, Backstrom), 30. Fehr (Oleksy, Hillen), 46. Hillen (Johansson, Backstrom)

Montreal Canadiens: Price – Drewiske, Markov, Subban, Gorges, Beaulieu, Bouillon – Gionta, Plekanec, Ryder – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Prust, Eller, Galchenyuk – Moen, Halpern, Bourque.
    Washington Capitals: Neuvirth – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Oleksy, Hillen – Ovečkin, Backstrom, Johansson – Brouwer, Ribeiro, Wolski – Fehr, Perreault, Chimera – Hendricks, Beagle, Volpatti.