Columbus – San Jose 4:0 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:1 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Tampa Bay – Ottawa 3:2 (kon.) | Montreal – Washington 2:3 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Minnesota – Chicago 0:1 (kon.) | Dallas – LA Kings 5:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Pittsburgh Penguins
cz Streda 10.04.2013, 01:00 • PNC Arena - Raleigh, North Carolina • NHL

Pro dnešek je to ode mě vše. U sledování dalšího zápasu kanadsko-americké NHL se s Vámi těší komentátor Tomáš Reiner. Příjemnou noc! (03:56:51)

3. Riley Nash (CAR) 1+0

Carolina Hurricanes potvrdila, že se jí v poslední době opravdu nedaří, na domácím ledě podlehla Pittsburgu Penguins, proti němuž dvakrát vedla. V úvodu třetí třetiny vedla Carolina po gólu Nashe 3:2, poté ale odpadla a během pouhých 9 vteřin inkasovala dva góly, o které se postarali Bennett a Malkin. Výhru Tučňáků poté pojistil dvě vteřiny před koncem zápasu střelou do prázdné brány Dupuis. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 3 Pittsburgh Penguins 5.

60:00

59:58
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    PASCAL DUPUIS 5:3!! Dupuis vybojoval puk na modré čáře a poté puk uklidil do prázdné brány. O osudu utkání je definitivně rozhodnuto.

59:02
    Malkin se dostal ke střele, prázdnou bránu Hurricanes ale minul. Peters je na střídačce. Domácí to zkoušejí v šesti.

58:46
    Peters ukryl puk pod lapačku a zastavil hru.

57:27
    Malkin vybruslil zpoza branky a snažil se kotouč zasunout k levé tyči, tam byl ale připravený Peters, který rychle rozehrál.

56:37
    Staal se stlačil do zakončení, jeho střelu ale dokázal zablokovat Orpik.

55:35
    Dalpe měl na hokejce vyrovnání!! Dalpe se dostal ke střele a poté k dorážce, ani na dvakrát ale nedokázal skvělého Fleuryho překonat.

54:37
    Další střela Penguins. Tentokrát ji měl na svědomí Cooke, jehož Peters dokázal vychytat.

52:49
    Malkin se ocitl opět v dobré palebné pozici, Peters mu ale vstřelení druhého gólu neumožnil.

51:33
    Semin se dostal ke střele, kterou Fleury kryl.

50:18
    Peters si připsal dva úspěšné zákroky, když nejprve vychytal Malkina a poté také Iginlu.

49:58
    EVGENI MALKIN strhává vedení na stranu Pittsburghu!! Peters vyrazil tvrdou střelu Iginly, Malkin se dostal k dorážce a přesnou přízemní střelou k pravé tyči dovršil obrat Penguins, kteří vstřelili 2 góly během pouhých 9 vteřin.

49:49
    BEAU BENNETT 3:3!! Bennett si vybruslil obloukem před bránu a poté se pokusil o backhandový blafák, proti němuž dokázal Peters obstát, proti následné dorážce už byl ale bezmocný. Skvělou práci odvedl Adams.

49:16
    Hurricanes se ocitl v postavení mimo hru a hra se přestěhuje do středního pásma.

48:09
    Ruutu napřáhl k jedovaté střele, kterou dokázal Fleury lapačkou vyrazit mimo. Skvělý zákrok!

47:45
    Morrow se dostal v levém kruhu ke střele, která byla příliš vysoká a skončila nad brankou.

46:35
    Útočnou akci Penguins zastavilo postavení mimo hru.

46:26
    Malkin byl na buly úspěšnější než Staal.

46:04
    Cooke se pokusil vyrovnat, jeho pokus ale skončil mimo.

44:15
    Semin vyslal na bránu Penguins tvrdou střelu, Fleury byl ale připraven a dokázal ho vychytat.

44:01
    Jiří Tlustý se dostal ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný.

43:45
    Murray dohrál Semina.

42:00
    Carolina právě vstřelila branku!
    RILEY NASH posílá Hurricanes do vedení!! Larose našel před bránou Ruutu, jehož střelu dokázal Peters skvělým zákrokem vyrazit, k dorážce se ale dostal Nash, který poté puk uklidil do brány.

41:24
    Malkin si vybruslil zpoza brány před brankoviště a vystřelil, Peters ale dokázal jeho střelu vyrazit.

40:40
    Pittsburgh si vzal oddechový čas.

40:40
    Brenden Morrow vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se přesune zpět před Fleuryho.

40:01
    Staal vyhrál vhazování proti Jokinenovi.

40:01

Potřetí se dnes vracíme do Severní Karolíny, abychom sledovali závěrečnou část zápasu mezi Hurricanes a hostujícími Penguins. Po 40 minutách je skóre nerozhodné 2:2.

Druhý třetina gól nepřinesla. Pittsburgh Penguins měl výhodu dvou přesilovek, ani jednu však nedokázal využít, a tak je v PNC Areně skóre po 40 minutách nerozhodné 2:2.

40:00

39:58
    McBain se ocitl v závěru třetiny v dobré šanci, proti jeho střele ale dokázal skvěle zasáhnout Fleury, který jeho pokus vyrazil!

38:45
    Adams dohrál Corva.

37:37
    Penguins se ocitli po nevyužité přesilovce pod velkou palbou, Pittsburgh ale podržel několika zákroky skvělý Fleury!

36:30
    Bennett se ocitl v dobré šanci, Peters ale dokázal jeho střelu vyrazit nad bránu.

35:43
    Semin se dostal k puku a nahodil ho na Fleuryho. Hurricanes mohli vystřídat.

34:58
    Penguins si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici usedl za sekání Skinner (CAR).

33:59
    Pascal Dupuis v šanci!! Dupuis se ocitl mezi kruhy úplně sám a po přesné přihrávce spoluhráče napřáhl ke střele z první, kterou Peters ukryl ve své výstroji.

33:28
    Iginla hledal ve středu hřiště Kunitze, jeho přihrávka ale byla nepřesná.

32:06
    Cooke napřáhl ke tvrdé střele, kterou Peters s obtížemi vyrazil. Dobrá šance!

31:53
    STŘELY: Carolina 15 – Pittsburgh 16

31:53
    Kennedy vybruslil před bránu a vypálil. Jeho střela ale našla pouze pravý beton připraveného Peterse.

31:06
    Dupuis vypálil z otočky backhandem, Peters byl připraven.

29:27
    Pittsburgh si zahraje druhou přesilovku. Nash (CAR) dostal dvě minuty za vysokou hůl.

28:51
    Obrovská šance Hurricanes! Staal napřáhl ke střele, kterou Fleury vyrazil, a kapitán Caroliny se poté dostal k dorážce, jenže nedokázal trefit odkrytou bránu a jeho pokus skončil mimo.

28:03
    Faulk napřáhl ke střele od modré, kterou Fleury levým betonem vyrazil.

26:53
    Harrison vysvobodil Hurricanes a vyhodil puk do středního pásma.

26:11
    Kennedy se dostal do zakončení backhandem, Peters byl ale připraven.

25:42
    Semin dohrál Suttera.

24:35
    Skinner se dostal k další střele a Fleury tentokrát puk podržel.

24:09
    Skinner se dostal ke střele, kterou zablokoval Malkin.

23:15
    Adams nahodil puk do útočného pásma Penguins. Hosté ale pásmo neudrželi a Carolina se rychle osvobodila.

22:42
    Peters si dojel za bránu pro puk a v klidu rozehrál.

21:25
    Jiří Tlustý tečoval před Fleurym střelu, která následně skončila mimo. Dobrá šance.

21:03
    Hurricanes se ocitli v postavení mimo hru a hra se přestěhovala do středního pásma.

20:28
    Gleason napřáhl ke střele, která skončila mimo.

20:01
    Jokinen uspěl na vhazování proti Staalovi.

20:01

Vracíme se zpět do PNC Areny, kde za několik okamžiků začne druhé dějství zápasu mezi Carolinou Hurricanes a Pittsburghem Penguins. Skóre je po první třetině nerozhodné 2:2.

Je za námi první třetina, po které odcházejí oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 2:2. Corvo proměnil v páté minutě přesilovku a poslal domácí do vedení, Pittsburgh ale dokázal za necelou minutu vyrovnat zásluhou přesné trefy Bortuzza. Skóre zápasu poté otočil Morrow. Hosté se však neradovali z vedení dlouho, když se prosadil Sanguinetti.

20:00

19:52
    Faulk vypálil a Fleury ukryl jeho střelu ve své výstroji.

19:31
    Iginla se dostal do dobré palebné pozice a napřáhl ke tvrdé střele, která skončila mimo.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.

18:30
    Gleasonova prudká střela končí mimo.

17:11
    Orpik znovu v akci. Peters si ale s jeho střelou opět poradil.

16:53
    Cooke se dostal ke střele, ta ale byla nepřesná.

16:43
    K další střele se dostal Orpik, který našel pouze připraveného Peterse.

16:00
    Murray vypálil, Peters si ale s jeho střelou poradil.

15:33
    BOBBY SANGUINETTI vyrovnává na 2:2!! Staal vyhrál vhazování pro Sanguinettiho, který napřáhl ke střele zápěstím a jeho následná střela od modré zapadla přesně do pravého horního rohu.

15:13
    Peters předvedl skvělý dvojitý zákrok! Nejprve si poradil se střelou Niskanena a poté i s tečovaným pokusem Adamse.

14:33
    Dalpe se pokusil rychle vyrovnat, Fleyury ale jeho střelecký pokus skvělým zákrokem vyrazil!

13:49
    BRENDEN MORROW posílá Penquins do vedení!!

12:41
    Adams vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Fleurym.

11:55
    Orpik vypálil, Peters ale jeho pokus kryl.

11:39
    Niskanen se dostal ke střele, která skončila mimo.

11:27
    A další Fleuryho zákrok, tentokrát po střele Dapeho.

11:00
    Jiří Tlustý pálí, jeho střelu ale kryje pozorný Fleury.

10:34
    Sutter vyslal na domácí bránu dobrou střelu, bohužel pro Penquins ale skončila mimo.

09:29
    Gleason dohrál Malkina. Dobrý hit.

08:51
    Další šance Caroliny. Staal pálil, ale Fleury byl opět pozorný.

07:38
    Nash dohrál Glasse.

06:44
    Sanguinetti se dostal ke střele, kterou Fleury kryl.

05:38
    ROBERT BORTUZZO vyrovnává na 1:1!! Dupuis našel nádhernou přihrávkou na zadní tyč nikým nehlídaného Bortuzza, který v pohodě uklidil puk do odkryté brány. Fleury nestačil se přesunout.

04:06
    JOE CORVO využívá přesilovku!! Corvo si vybruslil do prostoru mezi kruhy a poté napřáhl k přízemní střele, která zapadla přesně k pravé tyči.

03:22
    Carolina si zahraje přesilovku. Kunitz (PIT) usedl na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

03:03
    Vylučuje se také na druhé straně. Staal (CAR) dostal dvě minuty za sekání.

02:29
    Carolina si zahraje přesilovku. Adams (PIT) dostal dvě minuty za sekání.

02:02
    Je tu bitka! Westgarth (CAR) vyzval na pěstní souboj Engellanda (PIT) a oba dostali 5 minut.

01:10
    Harrison se dostal do dobré palebné pozice, jeho střela ale končí mimo.

00:01

V PNC Areně už je vše připraveno a zápas mezi Carolinou Hurricanes a Pittsburghem Penguins může začít. Hlavními rozhodčími dnešního zápasu jsou pánové Kimmerly a Rooney, kterým asistují na čarách Nelson a Sharrers.

Carolina Hurricanes: Ellis (Peters) – Corvo, Gleason, Semin, Staal, Tlustý – McBain, Harrison, Skinner, Staal, Rutuu – Faulk, Bergeron, Dwyer, Nash, Bowman – Larose, Brent, Dalpe. Hlavní trenér: Kirk Muller

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Eaton, Orpik, Iginla, Malkin, Kunitz – Niskanen, Murray, Dupuis, Jokinen, Morrow – Bortuzzo, Engelland, Kennedy, Sutter, Cooke – Bennett, Adams, Glass. Hlavní trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Nelson, Sharrers.

V dresu Caroliny Hurricanes se dnes představí český center Jiří Tlustý, zatímco brankář Pittsburghu Penguins Tomáš Vokoun je náhradníkem Fleuryho, který dostal přednost.

Forma – PITTSBURGH PENGUINS: Pittsburgh se střetl v posledním zápase s New Yorkem Rangers, kterému dokázal před vlastními fanoušky v Consol Energy Centru oplatit potupnou středeční porážku 6:1, když o dvě noci později zvítězil 2:1.

Forma – CAROLINA HURRICANES: Carolina má velké problémy a její šance zahrát si playoff jsou ve vážném ohrožení. Hurricanes vyhráli pouze jediný z posledních 10 zápasů. V pondělí navíc podlehli v TD Garden Bostonu Bruins 6:2 a prohráli pátý zápas v řadě.

Tento zápas bude pro oba kluby druhým střetnutím ze tří možných setkání. První vzájemný duel letošní sezóny ovládla 28. února Carolina Hurricanes, která porazila Pittsburgh Penguins na domácím ledě v PNC Areně 4:1.

Vítejte u sledování zápasu kanadsko-americké NHL. Carolina Hurricanes přivítá na svém ledě Tučňáky z Pittsburghu, kteří si již zajistil účast v playoff. Duelem z PNC Areny v Severní Karolíně Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 5. Corvo (Staal), 16. Sanguinetti (Staal), 42. Nash (Ruutu, Larose) – 6. Bortuzzo (Dupuis, Adams), 14. Morrow (Jokinen, Dupuis), 50. Bennett (Adams, Glass), 50. Malkin (Iginla), 60. Dupuis

Carolina Hurricanes: Peters (Ellis) – Corvo, Gleason, Semin, Staal, Tlustý – McBain, Harrison, Skinner, Staal, Rutuu – Faulk, Sanguinetti, Westgarth, Nash, Bowman – Larose, Brent, Dalpe. Hlavní trenér: Kirk Muller

Rozhodca: Kimmerly, Rooney – Nelson, Sharrers

Diváci: 17 168