Slavia – Partizánske 32:27 (kon.) | Nitra – Olomouc 29:28 (kon.) | Zlín – Veselí n/M 29:35 (kon.)
Michalovce – Jindř. Hradec 41:18 (kon.) | Poruba – Senec 39:30 (kon.)
UDKH ŠG Nitra
29:28 (14:14)
DHK Zora Olomouc
cz Sobota 06.04.2013, 18:00 • Mestská športová hala na Klokočine • Hádzanárska interliga ženy

Nitra dnes predviedla svoju dobrú formu z predchádzajúcich zápasov a o jej najtesnejšom víťazstve rozhodli posledné minúty, kedy ju v bráne podržala famóznymi zákrokmi Halásová a v útoku strielala rozhodujúce góly skúsená Šimáková. Hostky sa opierali najmä o dobre hrajúcu Fabíkovú, no na oduševnený výkon Nitry nestačili a v tabuľke končia na 9. mieste. Pod Zoborom tak vypukla radosť z druhého víťazstva v tejto sezóne, Nitra však aj tak končí na poslednom 13. mieste. Po napínavom zápase sa z Nitry lúčime s prianím pekného večera. (19:28:44)

60
    Konec zápasu. (29:28)

60
    Olomoucu však už neostáva čas na vyrovnanie. (29:28) (29:28)

60
    Olomouc znižuje na rozdiel jedného gólu. (29:27) (29:27)

60
    Domáca Sýkorová vylúčená. (29:27) (29:27)

59
    Hosťujúci tréner J. Bělka si berie oddychový čas. Jeho hráčkam ostáva na vyrovnanie necelá minúta. (29:27) (29:27)

59
    A opäť gól Šimákovej, Nitry vedie o dva góly. (29:27) (29:27)

59
    Krásny zákrok domácej gólmanky Halásovej. Už piaty úspešný zákrok v poradí. (28:27) (28:27)

58
    Nitra vedie, Šimáková striela gól. (28:27) (28:27)

57
    Šimáková vyrovnáva, Nitra cíti šancu na bodový zisk a dopredu ju ženie aj gólmanka Halásová, ktorá opäť zneškodnila vyloženú šancu Olomouca. (27:27) (27:27)

57
    Zápas bude napínavý do poslednej sekundy. Teraz sa krásnym zákrokom predviedla domáca gólmanka Halásová. (26:27) (26:27)

56
    Na druhej strane olomoucký gól a hostky vedú. (26:27) (26:27)

56
    Domáca Czuczorová dáva gól. (26:26) (26:26)

55
    Nitra v útoku, skúsená Šimáková osobne bránená. (25:26) (25:26)

55
    Kubačková posiela Olomouc do jednogólového vedenia. (25:26) (25:26)

54
    V obrovskej šanci domáca Sýkorová, stav sa však nemení. (25:25) (25:25)

54
    Už sa opäť hrá, v útoku domáce. (25:25) (25:25)

54
    Na palubovke leží domáca hráčka Vargová. (25:25) (25:25)

53
    Opäť sa k slovu dostala nitrianska gólmanka Halásová a ožívajú aj diváci v hale. (25:25) (25:25)

52
    Domáca Ďurechová v protiútoku úspešná, jej gólu však predchádzal krásny zákrok gólmkanky Halásovej. (25:25) (25:25)

Hana Danová

UDKH ŠG Nitra: Csáková, Halásová- Ďurechová, Bujnochová, Königová, Danišová, Vargová, Šimáková, Sýkorová, Kisová, Czuczorová. Tréner: S. Varga
    DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková – Huráňová, Salašová, Růžičková, Fabíková, Kubáčková, Dostálová, Ždánská, Pašková, Gebre Selassie, Severová, Uličná, Remešková, Berová. Tréner: J. Bělka

Rozhodca: Macko, Volentics