Ústí n. L. – Pardubice 1:0 (kon.) | Táborsko – Karviná 1:3 (kon.) | Most – Bohemians 1:0 (kon.)
Vlašim – Zlín 2:2 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:0 (0:0)
FK Pardubice
cz Sobota 06.04.2013, 10:15FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

V Ústí nad Labem nás dnes čeká rozhodně zajímavé utkání dvou silných celků ze středu tabulky. Ústečtí fotbalisté si budou chtít prodloužit jarní neporazitelnost, Pardubice naopak vyhrály už dva zápasy za sebou.

Arma na jaře předvádí kvalitní fotbal a za čtyři zápasy ve druhé polovině sezóny nasbírala osm bodů za dvě domácí výhy a dvě remízy. Naposledy uhrála bod za bezbrankovou remízu 0:0 na hřišti Bohemians Praha.

Východočeši se v tabulce dostali už na 6. pozici a jako nováček druholigové soutěže si vedou nadmíru dobře. V pardubickém dresu řádí kanonýr David Petrus, který na jaře nastřílel už pět branek.

Na podzim vyhrálo Ústí v Pardubicích 2:1, hosté dnes proto budou mít svému soupeři co oplácet.

1

3
    Úvod utkání přináší řadu nepřesností z obou stran. Iniciativnější jsou zatím hráči Pardubic.

6
    Ústí nyní uteklo na útočnou polovinu, ale ke koncovce se nedostalo.

8
    U míče jsou hosté, útok rozehrával Přibyl.

10
    Pardubice drží míč, domácí musí pouze vykrývat volné prostory.

11
    Hostující Petrus střílel z úhlu jen do boční sítě. Novák nemusel zasahovat.

12
    Zatím sledujeme skutečně bojovný zápas, mnoho fotbalovosti jsme nezaznamenali.

14
    Pardubický Kudrna rozehrával rohový kop, ale míč nasměroval jen do Novákových rukavic.

16
    Nyní přišla obrovská šance Pardubic, Pospíšil hlavou trefil tyč!

17
    U míče byl znovu Pospíšil, který nebezpečně centroval do vápna Ústí.

19
    Tomáš Rezek se ocitl v druhé gólové šanci Pardubic, nyní sám před bránou trefil jen Nováka!

22
    Východočeši zatím mají více ze hry a jsou podstatně nebezpečnější než domácí.

24
    Pospíšil sejmul Hovorku a byl hodně rád, že od sudího Příhody nedostal žlutou kartu!

25
    První velká šance Ústí! Veverka našel před gólmanem Moulise, který z jasné pozice netrefil bránu!

28
    Hra se po několika zajímavých situací uklidnila.

31
    V pardubickém dresu je hodně aktivní Pospíšil, který nyní vybojoval rohový kop.

33
    Pomalu se bude blížit závěr poločasu a je nutno říci, že hosté hrají lepší fotbal a měli více šancí.

35
    Nyní měla Arma dva zajímavé náběhy, nakonec z toho bude roh.

36
    Domácí Moulis nebezpečně hlavičkoval zblízka.

38
    Poslední okamžiky patřily domácím. Nejprve pálil Volek a posléze Zeman.

40
    V závěru poločasu Arma vyrovnala hru a je více nebezpečnější než v úvodu utkání.

42
    Moulisův náběh zastavil ofsajdový praporek pomezního sudího.

44
    Domácí Veverka zkušeně ukličkoval dva obránce po vzoru Ezequila Lavezziho a pak pálil z otočky těsně nad bránu.

První poločas nebyl příliš zajímavý. Oba celky si vypracovaly šance, ale jejich koncovka nebyla dostatečně kvalitní.

46

49
    Do druhé půle vkročili domácí velmi aktivně a hned od začátku dostali Východočechy pod tlak.

51
    Ústecký Zeman zasóloval a nakonec je z toho rohový kop.

52
    Gólman Frydrych si se situací poradil a vysoký míč po rohu zkrotil ve svých rukavicích.

55
    Domácí jsou v průběhu druhé půlerozhodně aktivnější, ale šance z toho nejsou.

56
    Hosté poprvé vystřídali. Rezka nahradil Hundák.

59
    Nyní letěl do vápna Pardubic další centr, gólman ale zasahovat nemusel.

61
    Domácím nelze upřít bojovnost, jenže je trápí celá řada nepřesností, jak v kombinaci, tak v koncovce.

63
    Hra přerušena pro faul Martykána.

65
    Dnešní utkání sleduje 911 diváků.

67
    Na trávníku je to skutečně festival nepřesností. Kvalitně si přihrát nebo vystřelit je pro oba soupeře problém.

68
    Nyní ale střídající Hundák trefil ze standardky břevno!

70
    Pardubický Jeřábek střílel šajtlí kousek nad bránu. Slušná šance!

71
    Druhé střídání Pardubic přineslo výměnu Kudrny za zkušeného futsalistu Rešetára.

73
    Ústecký Veverka to zkusil z voleje, střela ale branku minula.

75
    Na druhé straně hřiště se do míče opřel Hundák a gólman Novák musel při svém zákroku na zem.

76
    Arma poprvé střídá, místo Volka jde na plac Benčík.

77
    Krásnou bombu domácího Nováka brankář Frydrych vytěsnil mimo tyče. Neskutečný zákrok!

79
    Velká šance Ústí, Veverka vykombinoval obranu soupeře, pak našel Martykána,jehož centr málem zavěsil do sítě Moulis.

79
    Ústí právě vstřelilo branku!
    Severočeši se dostávají do vedení po velmi pohledné akci! Benčíkovu standardku nasměroval do břevna Moulis a na brankové čáře dorazil míč do sítě za ležícího gólmana LUKÁŠ DVOŘÁK.

82
    Perníkáři naposledy vystřídali. Pospíšila nahradil Janecký.

85
    Hostující Rešetár střílel nepřesně.

87
    Gólman Frydrych vyběhl před vápno a vyrazil míč na Veverku, který z dálky chtěl zavěsit do prázdné brány, jenže síť minul!

88
    Ústeckého Messiho Richarda Veverku nahradil Pavlíček.

90
    Sudí Příhoda nastavil zápas o dvě minuty.

90+1
    Martykána zastavil ofsajd.

90+2
    V poslední akci zápasu střílel ve vápně Petrus, Novák ale jeho střelu zkrotil.

Druhý poločas patřil domácím, kteří vstřelili vítězný gól z kopačky Lukáše Dvořáka a na jaře tak ještě neprohráli!

Pardubice nedokázaly navázat na velmi kvalitní první poločas a v tom druhém se možná zbytečně stáhly do defenzivy. (12:05:37)