Ústí n. L. – Pardubice 1:0 (kon.) | Táborsko – Karviná 1:3 (kon.) | Most – Bohemians 1:0 (kon.)
Vlašim – Zlín 2:2 (kon.)
FK Baník Most 1909
1:0 (0:0)
Bohemians Praha
cz Sobota 06.04.2013, 16:00 • Fotbalový stadion Josefa Masopusta (Most) • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ve 22. kole Fotbalové národní ligy míří do severočeského Mostu celek střížkovských Bohemians. Domácí Baník má po dvaceti odehraných zápasech na svém kontě 18 bodů a drží první nesestupovou příčku, tedy 14. místo. Pražané jsou se ziskem 21 bodů na 11. pozici.

Duel lze zařadit do kategorie utkání o záchranu. Mostečtí jsou od předposlední příčky znamenající pád do třetí nejvyšší soutěže vzdáleni pouhý bod. Bohemians sice nejsou v přímém ohrožení, ovšem rozhodně nemohou být zcela v klidu. Pokud totiž dnes na severu Čech prohrají, domácí se na ně v tabulce bodově dotáhnou a vtáhnou klub z Proseka do neúprosné záchranářské třenice.

Baník na jaře zatím odehrál čtyři utkání, v nichž získal šest bodů. Po prohře ve Vlašimi klub odvolal trenéra Zacha a na jeho místo dosadil Zbyňka Bustu a jako sportovního manažera angažoval Tomáše Řepku. Klub poté v domácím prostředí porazil Žižkov, následovala prohra v Ústí a před týdnem Mostečtí doma zvítězili nad Čáslaví.

Střížkovští Bohemians na jaře ještě nedokázali ani jednou zvítězit, ale zároveň ještě ani jednou neprohráli. Nejprve doma bez branek remízovali s Varnsdorfem, poté uhráli bod v Táborsku a dělbou bodů skončil i jejich duel s Ústím. Zápas v Čáslavi kvůli počasí nedohráli, a tak mají oproti Baníku utkání k dobru.

Baníkovci by měli být proti Bohemians téměř v plné síle. Chybět bude pouze brankářská jednička Belaň, jenž v Mostě hostuje právě ze Střížkova a proti svému mateřskému klubu nesmí nastoupit. Po karetních trestech se naopak vrací křídla Mujagič a Vojta a po nemoci také reprezentant Haiti Lafrance. Z tábora Bohemians zaujala především zpráva o rychlém a nečekaném konci sportovního manažera Ivana Horníka. Podle zákulisních informací se Horník údajně zastal hráčů po jednom ze zápasů a měl slovní konflikt s předsedou klubu Karlem Kaprem.

FK Baník Most: Pokorný – Běloušek, Novotný, Žižka, Řehák – Ibragimov, Procházka, Kotlan, Pilař, Šraga – Němec. Trenér: Busta.

Bohemians Praha: Štěpanovský – Laštovka, Bohata, Macháček, Grznár – Hájek, Rakovan, Demeter, Očovan – Šenkeřík, Kuzmanovič. Trenér: Pihávek.

Rozhodčí: Jech – Dobrovolný, Hock.

-5
    Diváci se pomalu trousí v typickém "aprílovém" počasí na tribuny. Na místě jsou i domácí Ultras 1909, kteří jsou odhodláni hnát svůj tým za vítězstvím. Ze Střížkova přijelo zhruba deset trumpetistů a jedna velká sektorová vlajka.

-1
    Hráči nastupují na hrací plochu.

1

2
    Zajímavý centr z pravé strany odhlavičkovala obrana hostů do bezpečí.

2
    Doácí budou rozehrávat standartku z 23 m.

2
    Střela Pilaře minula branku.

3
    První velká šance domácíh. Po centru Řeháka z levé strany přestřelil Ibragimov.

7
    První ostrý zákrok na domácího Kotlana. Rozhodčí Jech prozatím jen hráče hostů ústně napomenul.

9
    Hosté budou rozehrávat po faulu domácích standartku.

10
    Žižka odvrátil, poté se hosté ocitli v nadějné pozici, ovšem v ofsajdu.

15
    Šance domácích! Po centru z pravé strany hlavičkoval Němec jen těsně vedle tyče branky Pražanů.

18
    Zajímavostí dnešního utkání je, že v rohu v bývalém kotli domácích se nachází zhruba dvacítka členů fan clubu Tomáše Řepky.

23
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

24
    Domácí obrana si s rohem hostů bez problému poradila.

25
    Hra se v posledních minutách odehrává mezi šestnáctkami a nenabízí příliš šancí.

25
    Roh pro domácí.

26
    Roh Šragy Štěpanovský vyboxoval na další roh.

27
    Třetí roh roh v řadě.

27
    Obrovská šance domácích! Z malého vápna hlavičkoval jeden z domácích přímo do připraveného golmana, který reflexivně vyrazil.

28
    Po rychlém protiútoku hosté zahrají roh.

29
    Hosté z rohového kopu branku neohrozili.

34
    Domácí poprvé střídají. Ze hry nuceně odchází Žižka, nahradil ho Lafrance.

36
    David Šraga se svíjí v bolestech na zemi. Nyní je ošetřován. Pro domácí by bylo jistě nepříjemné podruhé za sebou nuceně střídat.

37
    Šraga je naštěstí v pořádku.

38
    Po závaru v hostující šestnáctce k ohrožení brány nedošlo.

42
    Domácí Kotlan napřáhl z velké dálky a míč minul bránu o několik metrů.

45+1
    Rozhodčí napomíná Očovana za nafilmovaný pád.

V prvním poločase byli domácí aktivnější, vytvořili si několik náznaků šancí, ale gol nevstřelili. Hosté příliš nebezpeční nebyli, proto je skore 0:0. Uvidíme co přinese 2. poločas.

Hráči nastupují na hrací plochu, druhý poločas začne za okamžik.

46
    Zranění Šragy z prvního poločasu bylo asi vážnější než se původně zdálo. Proto domácí do druhého poločasu střídají. Na hřiště nastupuje Vojta.

49
    Hosté rozehrají rohový kop.

49
    Pokorný slabou hlavičku chytá do rukavic.

54
    Dnešní utkání sleduje 1036 diváků.

55
    Jan Procházka viděl po faulu vysokou nohou žlutou kartu.

57
    Domácí opět rozehrávají volný přímý kop.

61
    Obrovská šance domácích. Kevin Lafrance hlavičkoval před prázdnou bránou pouze vedle.

64
    Po centru Vojty domácí rozehrají rohový kop.

64
    Hosté poprvé střídají. Šenkeříka střídá Smola.

65
    Němcovu střelu vyráží Štěpanovský na další roh. Z něj domácí bránu neohrozili.

65
    V posledních minutách jsou domácí aktivnějším týmem.