Kukuškin – Hájek 0:3 (kon.) | Golubjov – Rosol 1:3 (kon.)
Lukáš Rosol
3
4 6 6 7
cz Piatok 05.04.2013, 10:28Davis Cup

Česká republika vede po prvním dnu v Kazachstánu 2:0. Po Janu Hájkovi zvítězil v utkání plném nevynucených chyb proti Andreji Golubjovovi také Lukáš Rosol. Rodák z Brna sice prohrál první set a ve druhém rozhodně nebyl lepším hráčem, ale dokázal využít svou jedinou šanci. Třetí set se stal jasně kořistí Rosola, který dokázal otočit i nepříznivý stav ve čtvrté sadě a nakonec v tiebrejku využil druhý mečbol a přinesl do české kabiny druhý bod. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký den. (13:11:09)

Konec zápasu

6:7
    Výborně! Lukáš Rosol se odhodlal k útoku bekhendem a poté na síti ukončuje zápas!

6-7
    Další mečbol pro Česko! Nevynucená chyba pro změnu ze strany Kazacha.

6-6
    Rosol v dlouhé výměně chybuje z bekhendu! Páska zastavila jeho úder.

5-6
    Rosol má po další chybě Golubjova mečbol!

5-5
    Kazašský tenista chybuje! Zbytečně dlouhý forhend ze snadné pozice.

5-4
    Golubjov přešel z obrany do útoku a přesně zakončil výměnu křižným forhendem.

4-4
    Tvrdé podání slaví úspěch. 4:4!

4-3
    Golubjov přesně zaútočil. Rosolův obranný lob končí mimo hřiště.

3-3
    Štěstí stálo u Lukáše Rosola! Český hráč z posledních sil vrátil forhend přes síť, páska míč zbrzdila a Golubjov jej sotva doběhnul a nedokázal vrátit.

3-2
    Golubjov vyhodil snadný return ven z dvorce. Rosol snižuje.

3-1
    Rosol nezvládl hru na síti a právě ta jeho volej zastavuje.

2-1
    Dobrý servis Golubjova.

1-1
    Škoda. Rosol se dobře bránil. Nakonec se jeho obranný bekhend snesl kousek za základní čáru.

0-1
    Rosol začíná přímým bodem z podání.

6:6
    Uvidíme zkrácenou hru.

40-30
    Golubjov si v těžké pozici poradil díky dobrému servisu a následnému přesnému zakončení forhendem.

30-30
    No vida. 30:30 po dobrém returnu Rosola. Golubjov nepřehodil síť.

30-15
    Golubjov se z defenzivy dostal k vítěznému úderu forhendem po čáře. Záblesk geniality Kazacha.