Buffalo – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Ottawa – Toronto 0:4 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Florida – NJ Devils 3:2 (po pr.) | Minnesota – LA Kings 4:3 (3:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 4:0 (kon.)
San Jose – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Chicago 1:7 (kon.)
Ottawa Senators
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Toronto Maple Leafs
cz Nedeľa 31.03.2013, 00:01 • Scotiabank Place • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

NHL dnes v noci pokračuje dalšími zápasy. V jednom takovém se střetne Ottawa Senators a Toronto Maple Leafs. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem z dění provázet Jan Šlapáček.

Ottawa se momentálně nachází na pátém místě Východní konference se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů. Z posledních pěti zápasů Ottawa čtyřikrát vyhrála. Poslední zápas Ottawa vyhrála, když porazila na svém ledě Rangers v poměru 3:0.

Toronto se nachází na šestém místě Východní konference se ziskem dvaačtyřiceti bodů. Z posledních pěti zápasů má Toronto na svém kontě tři vítězství a dvě prohry po nájezdech. V posledním zápase porazilo Toronto na svém ledě Carolinu v poměru 6:3.

Ottawa Senators: Bishop (Lehner) – Gončar, Wiercioch, Methot, Gryba, Benoit, Phillips – Alfredsson, Turris, Hoffman – Silfverberg, Zibanejad, Latendresse – Neil, O'Brien, Greening – Condra, Smith, Kassian

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) – Phaneuf, Gunnarsson, Kostka, Liles, Franson, Fraser – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Kulemin, Kadri, Lupul – Frattin, Grabovski, Hamilton – McLaren, McClement, Orr

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Murphy, Sericolo.

V Ottawě probíhá před zápasový program. Utkání začne o malou chvilku později.

00:01

0:45
    Zápas začal ve velkém tempu u puku se drží Toronto.

1:28
    Bishop si připisuje první zákrok zápasu, když kryl střelu Lilese.

1:56
    Toronto se usadilo v útočném pásmu.

2:03
    Alfredsson je vyloučen na 2 minuty za hákování. Toronto bude hrát přesilovou hru.

2:20
    Domácí vyhodili kotouč za branku Toronta.

2:35
    Založení útoku Toronto zastavilo postavení mimo hru.

3:03
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto přesilovou hru využívá, když z ostrého úhlu vystřelil JOFFREY LUPUL a dokázal se trefit Bishopovi mezi betony. Asistence: Nazem Kadri, Mike Kostka.

3:36
    Odpovědět na branku se snažil Latendresse, ale jeho střela branku netrefila.

3:59
    Kassian vyzval na pěstní souboj Orra a neudělal dobře, když bitku prohrál. Oba si posedí 5 minut na trestné lavici.

4:32
    Grabovski vystřelil z pravého kruhu a donutil Bishopa k zákroku betonem.

5:02
    Další zákrok Bishopa, když zlikvidoval pokus Frattina.

5:45
    Toronto začalo dnešní zápas lépe a je lepším týmem.

6:15
    Do zakončení se natlačil Kadri, ale puk pod Bishopem do branky nedostal.

6:57
    Alfredsson se po pravém křídle dostal do útočného pásma a vystřelil na Reimera, který jeho pokus schoval do lapačky.

7:27
    Latendresse ujel obráncům a uháněl sám na Reimera, kterého střelou mezi betony nepřekonal.

7:40
    Greeningovu střelu Reimer chytil s potížemi.

7:42
    Greening se dostal do bitky Fraserem, který útočníka domácího celku porazil. Oba dostávají trest na 5 minut.

8:23
    Benoit vystřelil od modré čáry a Bishop jeho pokus zastavil na poslední chvíli.

8:29
    Gryba je vyloučen na 2 minuty za podražení.

8:42
    Od modré čáry vystřelil Franson a Bishop jeho pokus udržel na své hrudi.

9:13
    Z pravého kruhu vystřelil Lupul a Bishop jeho střelu zastavil koncem hole.

9:42
    Toronto se stále udržuje v útočném pásmu.

10:14
    Kessel neudržel nervy na uzdě a je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

10:36
    Dnešní utkání je velmi tvrdé a vyhrocené.

11:10
    Ottawa se usadila v útočném pásmu a snaží se vstřelit branku.

11:36
    Z levého kruhu vystřelil Alfredsson, ale jeho střela se k brance nedostala.

12:06
    Phillips je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

12:45
    O'Brien v oslabení vystřelil přes obránce a trefil břevno!

13:33
    Toronto sevřelo svého soupeře v útočném pásmu.

13:41
    Ke střele z mezikruží se dostal Grabovski, který prověřil pozornost Bishopa.

14:06

14:39
    Od modré čáry tvrdě vystřelil Phaneuf. Branku ale netrefil.

14:42
    Kassian se pustil už do druhé bitky a znova ji prohrál, když ho k zemi poslal McLaren. Oba dostávají 5 minutový trest.

15:14
    Z pravého kruhu vystřelil Neil a nadělal Reimerovi značné problémy.

16:12
    Domácí se postupem času dostávají více do hry. Silfverbergova střela skončila pouze na boční síti.

16:22
    Nyní nepřesně střílel Latendresse.

17:00
    Od modré čáry vystřelil Alfredsson a branku těsně minul.

17:23
    Neil udržel Ottawě útočné pásmo a nahodil puk na branku. Reimer jeho střelecký pokus vyrazil do rohu.

17:49
    Kessel zavezl puk do útočného pásma, ale brzy o něj přišel.

18:25
    Zakázané uvolnění Toronto.

18:45
    Střela Condry se k brance nedostala.

19:24
    Kulemin je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

19:36
    V oslabení zahrozil McClement, ale Bishop jeho střelu vyrazil.

20:00

První třetinu vyhrálo Toronto v poměru 0:1, když jedinou branku úvodního dějství vstřelil ve 4. minutě Lupul. Ottawa ale ke konci třetiny hru vyrovnala a měla pár dobrých šancí na vyrovnání, ale ty zůstali neproměněny.

20:01

20:30
    Wiercioch střelou od modré čáry branku těsně minul.

21:02
    Domácí jsou v útočném pásmu.

21:24

22:06
    Smithova střela z velkého úhlu Reimera nepřekvapila.

22:56
    Fraser je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

23:23
    Zibanejad z pravého kruhu vystřelil těsně vedle.

23:49
    Vyrovnat se pokusil Alfredsson, ale jeho střela z levého kruhu skončila ve výstroji Reimera.

24:23
    McClement nahodil puk od červené čáry na Bishopa a ten jej vyrazil.

24:56

25:48
    Ottawa hraje velmi aktivně a pokouší se o vyrovnání.

26:52
    Blízko vyrovnání byl Hoffman, jehož střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

27:38
    Na druhé straně střílel Van Riemsdyk a Bishop musel zasahovat.

28:13
    Condra vystřelil střílenou přihrávku, která minula jak branku, tak i jeho spoluhráče.

29:00
    Liles vystřelil od modré čáry a Bishop jeho střelu vyráží.

30:00
    Jsme v polovině zápasu a musíme říct, že dnešní střetnutí je velmi vyrovnané.

30:51
    Střela Condry z pravého kruhu skončila ve výstroji Reimera.

31:53
    Činit se nyní musel Bishop, který vyrazil tvrdou střelu Vana Riemsdyka.

32:45
    Toronto dává branku v signalizované výhodě, když střelu Lupula do branky dorazil NAZEM KADRI. Asistence: Jeffrey Lupul, John-Michael Liles.

33:45
    Ottawa po inkasované brance svého soupeře zatlačila a snaží se vrátit do zápasu.

34:23
    Toronto ale dobře brání a tak to má domácí družina těžké.

35:52
    Nepřesná střela Kadriho Bishopa neohrozila.

36:15
    Z levé strany vystřelil Bozak, ale jeho střelu dokázal Bishop udržet.

36:53
    Ihned po vhazování vystřelil Grabovski, ale jeho střelu Bishop vyrazil.

38:23
    Toronto uzamklo svého soupeře v jeho pásmu. Ottawa se velmi těžko brání.

38:46
    Za zdržování hry je na 2 minuty vyloučen Franson.

39:09
    Latendresse se dostal do úniku, který po kličce do bekhendu nedokázal zakončit gólem.

39:55
    Wiercioch vystřelil od modré čáry a branku těsně minul.

40:00

Druhá třetina skončila stejným výsledkem jako ta první, když jediný gól třetiny vstřelil ve 33. minutě Kadri, který tak poslal Toronto do vedení 0:2. Ottawa bude muset svůj výkon ve třetí části zvednout, chce-li dnes vybojovat nějaký ten bod.

40:01

40:46

41:26

42:44
    Toronto přidává další branku, když Lupul vymyslel geniální přihrávku, po které se uvolnil NADZEM KADRI a mohl poslat puk do odkryté branky. Asistence: Jeffrey Lupul.

43:12
    Ottawa je inkasovanou brankou zaskočena, jelikož si velmi zkomplikovala možné vyrovnání.

44:48
    Čepice fanoušků Toronta lítají na led, jelikož NADZEM KADRI dokonal svůj hattrick, když se mezi kruhy dostal k puku a svižnou střelou jej poslal k tyči. Asistence: Jeffrey Lupul, Nikolaj Kulemin.

45:55
    Na hřišti existuje v posledních minutách pouze jeden tým a tím je Toronto, které Ottawu jednoznačně přehrává.

46:26
    Kesselova střela byla domácí obranou zablokována.

47:36
    Hra se odehrává v útočném pásmu Toronto, kterému se nedaří dostat ke střele.

48:56
    Velmi tvrdě vystřelil po protiútoku Ottawy Smith, ale zamířil jen do připraveného Reimera.

49:40
    Ottawa se po delší době usadila v útočném pásmu, ale k žádnému ohrožení branky se nedostává.

50:59
    Smithovu střelu bez problému Reimer chytil a drží si šanci na vychytání čistého konta.

51:13
    Na druhé straně vystřelil Liles a donutil Bishopa k zákroku.

52:15
    Dnešní utkání je zřejmě rozhodnuté, takže tempo hry mírně opadlo.

53:12
    Gončar se pokusil vstřelit čestnou branku, ale střelou z pravého kruhu branku netrefil.

53:47

54:15
    Ottawě se dnes nic nedaří a tato přesilová hra není výjimkou.

55:47

56:00
    Wiercioch je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

57:00
    Toronto je usazené v útočném pásmu, ale do zakončení se nežene.

57:30
    Domácí se osvobodili.

58:00

58:36
    Dnešní utkání se blíží ke svému konci a tempo hry je velmi malé.

59:02
    Domácí neunesli porážku a na ledě se strhla potyčka.

59:02
    Největšími aktéry byli domácí Neil a hostující McLaren. Oba dva dostávají 5 minutový trest + Neil 2 minutový trest za hrubost.

60:00

Toronto si z dnešního utkání odnáší oba dva body, když v celku jednoznačně přehrálo Ottawu a porazilo ji vysoko 0:4. Domácí dnes nepodali dobrý výkon a zaslouženě prohráli.

Hvězdy zápasu:

1 – Nadzem Kadri (3+1)

2 – Jeffrey Lupul (1+3)

3 – James Reimer (31 zásahů).

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný nedělní den. (04:00:43)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 4. Lupul (Kadri, Kostka), 33. Kadri (Lupul, Liles), 43. Kadri (Lupul), 45. Kadri (Lupul, Kulemin)

Rozhodca: Joannette, Pollock – Murphy, Sericolo

Diváci: 20,183