B. Bystrica – HC Slovan 1:2 (1:3 po s.n.) | Trenčín – Košice 0:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
Nedeľa 24.03.2013, 14:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Extraliga juniorov

Tak toto si rozhodne Bystričania nepripúšťali. Ešte päť minút pred koncom tretej tretiny viedli, no len tesne 1:0. V čase 55:13 Jozef Tibenský priniesol radosť na hokejky hostí, keď vyrovnal, a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo, museli nasledovať samostatné nájazdy, v ktorých Košarišťan bol prekonaný zo všetkých troch nájazdov a na strane domácich bol úspešný len Jakub Predajniansky. Z víťazstva sa tak tešili mladí hokejisti Slovana Bratislava, ktorí tak predlžujú túto sériu minimálne o ďalší zápas.
    Aj z neho vám samozrejme prinesieme to najdôležitejšie, na zmeny stavu sa môžte tešiť zajtra, už vo večerných hodinách, od 17:00. Ďakujem vám za pozornosť. (17:27:53)

80:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava! Rozhodujúci nájazd premenil TOMÁŠ MIKÚŠ.

Dušan Klučiar do tretice úspešným a Slovan zvíťazil v tomto zápase!

Jakub Predajniansky drží domácich nad vodou! Prekonal Rybára, je to 1:2 a "Košo" musí teraz podržať svoj tím.

Tomáš Mikúš takisto strieľa gól a je to už 0:2! Ďalší "Baran" musí!

Rastislav Gašpar za domácich nedal! Slovan vedie 1:0!

Michal Šalka prekonal Košarišťana!

Sériu nájazdov začínajú hostia. Ako prvý Michal Šalka.

Samostatné nájazdy začínajú.

Keďže ani v predĺžení sa nerozhodlo, budú nasledovať samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

70:00
    Desať minút predĺženia máme pomaly za sebou. Prebieha 70. minúta.

68. minúta a stále nie je rozhodnuté. Hovorí sa, že posledný krok býva tým najťažším a tento zápas to len a len potvrdzuje.

Prebieha 64. minúta predĺženia.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine sa Slovanu podarilo vyrovnať stav, gól na 1:1 strelil Jozef Tibenský (56. min). Bude sa teda predlžovať.

60:00
    Tretia tretina skončila.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 33. Šimun (Janovský, Mikuš) – 56. Tibenský (Novák, Klučiar), rozh. náj. Mikúš

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan – M. Rosandić, M. Mikuš, Janovský, Tarabík, L. Dubeň, T. Varga, J. Predajniansky, Gachulinec, Ramaj – Melkumjan, M. Macko, Ju. Šeliga, M. Lunter, R. gašpar, Šimun, Majling, Róth, Kovalík, Valent, P. Lamper.
    HC Slovan Bratislava: Pat. Rybár – Valjent, Luža, Bačik, E. Černák, Gula, P. Kopecký, Skurák, Bednárik – Šalka, T. Mikúš, Schroner – Klučiar, B. Novák, Tibenský – Brodek, Mikšík, Môcik – Miško, S. Petráš, Zajíček.

Rozhodca: Štefik – Nosek, P. Tvrdoň