Montreal – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | NJ Devils – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Detroit 5:2 (kon.)

3. Brendan Gallagher (1 + 0)

Domácí si tak připisují další dva body a i nadále si udrží první příčku v tabulce Východní konference. Hosté dnes budou určitě spokojeni i s bodem.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens. Autorem vítězného nájezdu je LARS ELLER.

Trefuje pouze vyrážečku brankáře.

Turris teď musí.

A ten nádhernou akcí posílá domácí do vedení.

Co na to Lars Eller?

Silfverberg se trefuje pod víko a srovnává.

...jeho pokus mezeru mezi betony Lehnera nenašel.

Za domácí Desharnais....

Alfredsson za hosty nedává.

Forhedem přehodil beton Lehnera.

Jako první jede domácí Galchenyuk.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v prodloužení : 4 - 3.

Ani prodloužení nám vítěze nepřineslo a tak o tom kdo dnes získá dva body rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:23
    Jemelin spíše nahazoval na teč. Kotouč se však dostal až k Lehnerovi a ten bez problémů chytá.

63:35
    Gryba z otočky tvrdě střílel těsně mimo.

62:59
    Subban tvrdě pálil od modré, jeho střelu však tečoval někdo z bránících hráčů.

61:45
    Na druhé straně musel být pozorný Price.

61:24
    Lehner předvedl další zákrok po střele Paciorettyho.

60:56
    Plekanec dostal kotouč mezi kruhy, ale nedokázal jej poslal na branku.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 13 - 3.

Domácí byli ve třetí třetině lepším celkem, ale byli to hosté kdo dokázal vstřelit branku a tak se podíváme na prodloužení.

60:00

59:34
    Domácí nastěhovaní v útočném pásmu.

58:35
    Eller vybojoval kotouč na útočné modré, přiťukl jej Galchenyukovi a po jeho střele zvonila tyčka Lehnerovi branky.

57:53
    Pacioretty mohl rozhodnout, ale dva metry od branky poslal kotouč pouze do betonu Lehnera.

57:31
    Icing Senators.

57:04
    Lars Eller dlouho motal hlavu hostující obraně, než se rozhodl vystřelit. Jeho střelu Lehner v poklidu chytá.

56:32
    Při pokusu Ottawy o nahozní kotouče do pásma končí puk mimo hřiště.

56:10
    Ofsajd Canadiens.

55:55
    Puk po nepřesné střele Zibanejada končí v hledišti. Reklamní přestávka.

55:13
    Další zákrok betonem hostujícího brankáře.

54:06

54:01
    Další pokus domácích chytá Lehner.

53:40
    Další dobrý zákrok Lehnera po tečované střele od modré.

53:26
    Domácí jsou usazeni v pásmu.

52:29
    Markov tvrdě pálil od modré. Naštěstí pro hosty mimo.

52:06
    Wiercioch oslabuje svůj celek, když inkasuje dvě minuty za hákování.

52:03
    Lehner předvedl fantastický zákrok levým betonem a drží hosty ve hře.

51:24

51:17

51:02
    Pacioretty z pravého kruhu hledal prostor mezi betony Lehnera. Ten rychle sklapl betony a kotouč vyráží.

50:27
    Domácí se nepřesnou přihrávkou na modré čáře sami vyhánějí z pásma.

49:50
    Hosté vyhazují.

49:28
    Lehner ani nevěděl jakým způsobem chytil nahození od modré čáry, ale každopádně kotouč nachází mezi betony.

49:17
    Gryba podruhé v utkání usedne na trestnou lavici, když u mantinelu zahákoval Paciorettyho.

48:02
    Přečíslení 2 na 1 vyřešil hostující Turris kanadským způsobem. Následně si od Alfredssona vyslechl, jak to měl správně provést.

47:23
    Poprvé v utkání začalo domácí publikum hlasitě povzbuzovat svůj tým.

46:22
    Pacioretty rychle vystřelil z mezikruží, ale skulinu mezi betony Lehnera nenašel.

44:56

44:20
    Puk je opět v obranném pásmu Canadiens.

43:58
    Domácím se zatím nedaří dostat do útočného pásma.

43:26
    Domácí se sami připravují o útočné pásmo.

42:56
    Colby Armstron se mezi třemi protihráči neprobil, ale vynutil si faul od protihráče. Následně se do potyčky dostali Moen s Neilem a také inkasují dvě minuty.

42:44
    Icing Canadiens.

41:50
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté z první akce vyrovnávají. PATRICK WIERCIOCH najel s pukem do třetiny, naznačil střelu, posunul si jej do středu a švihem prostřelil domácího brankáře. Asistence: Andre Benoit, Zack Smith.

41:21
    Lehner musel zasahovat po šanci Gionty, který si najel s pukem z rohu až před něj.

40:02
    Hraje se 4 proti 4 protože sudí vyloučil po jednom hráči na každé straně za roztržku po konci druhé třetiny.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 11 -13.

Další třetina začne přibližně v 02:11.

Ve druhé třetině oba celky pokračovali v bojovném výkonu. Domácí se díky proměněným přesilovkám dostali do vedení o dvě branky, jenže vteřinu před koncem vstřelil, taky v přesilovce, takzvaný gól do šatny kapitán Ottawy Alfredsson a třetí třetina tak bude ještě hodně zajímavá.

40:00

39:59
    A je tomu tak. DANIEL ALFREDSSON poslal kotouč ponad rameno brankáře a jeho střela se odrazila od středového sloupku ven z branky. Asistence: Kyle Turris, Sergei Gončar.

Dle prvních záběrů je to jasný gól.

39:59
    Alfredsson se raduje. Po jeho pokusu zazněla tyčka a puk se odrazil před branku. Rozhodčí přezkoumá videozáznam.

39:05
    Wiercioch vysokou střelou Price příliš neohrozil.

38:19
    Jemelin uprostřed vlastního pásma srazil Grybu a tomu z ledu pomáhá až klubový lékař. Zdá se, že bude v pořádku. Hosté si navíc zahrají přesilovou hru.

38:05
    Domácí jsou při chuti a jsou znovu nastěhovaní v útočném pásmu.

37:11
    Montreal právě vstřelil branku!
    Po vhazování si kotouč na modré vyměnili Andrei Markov a PK SUBBAN a druhý jmenovaný tvrdou střelou posílá domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Andrei Markov.

37:02
    Když se jim to konečně povedlo, tak svojí akci zakončují střelou Paciorettyho přímo do Lehnera.

36:38
    Canadiens se nedokáží dostat do útočného pásma.

36:25
    Kotouč je znovu ve středním pásmu.

35:57
    Hosté vyhazují kotouč a domácí musí rozehrát další akci zpoza vlastní branky.

35:30
    Eric Gryba předvedl ukázkový krosček a dává domácím šanci zahrát si přesilovku.

34:47

34:00
    Ofsajd Ottawy.

33:34
    Hosté přesilovku začali několika střelami, ale domácí se zmocňují puku a vyhazují.

32:47
    Po menším závaru před domácí brankou se nám Markov předvedl jako zdatný zápasník, když pořádnou kravatou držel na zemi jednoho z protihráčů. Rozhodčí jeho výkon náležitě odměnil dvěmi minutami.

32:42
    Oddechový čas pro domácí. Domácí trenér nechává hráče trochu oddechnout.

32:42
    Domácím se nepovedlo dostat se z útočného pásma a tak vyhazují přes všechny čáry.

32:20
    Condra je v posledních okamžicích hodně aktivní a teď hodně zatápí domácí obraně.

31:15
    Nahození z rohu hřiště vylekalo Lehnera a tak raději podržel kotouč pod lapačkou.

30:43
    Neil mezi třemi protihráči puk do branky neprotlačil.

30:21
    Condra svým pokusem zpoza obránce málem překvapil Pricea, který ani nevěděl jak jeho pokus vyrazil.

29:58
    Plynulost hry kazí ofsajd domácích.

28:11
    Hokej se teď divákům musí líbit. Hosté se snaží vyrovnat a zároveň se otevírají okénka v jejich obraně, čehož se snaží využít domácí.

26:40
    Nakonec domácí přesilovku využívají. Max Pacioretty dostal přihrávku na vrchol pravého kruhu a měl dostatek času puk umístnit kolem Lehnera do branky. Opakovaný záběr však ještě prokázal, že se puk ještě za zády Lehnera obtřel o hůl BRENDANA GALLAGHERA a tak je branka připsána jemu. Asistence: Max Pacioretty, PK Subban.

26:22
    Subban pálil z první, ale netrefil branku.

25:36
    Prvním vyloučeným hráčem Ottawy v dnešním utkání je Mark Stone, kterému se verdikt rozhodčího vůbec nelíbí.

24:38
    Konečně vidíme pěkný hokej, když se hra přelévá ze strany na stranu.

22:55
    Daugavinš vypálil po odpískaní a domácí mu okamžitě dávají pocítit, že si tohle nemůže dovolit.

22:30
    Akce, kterou založil Price, skončila až zákrokem Lehnera na opačné straně.

21:45
    Bouillon se dostal do menší roztržky s Neilem. Sudí je okamžitě od sebe oddělili, ale domácí hráč ještě něco za protihráčem směrem na střídačku pokřikuje.

21:35
    Galchenyuk střílel zpoza obránce. Lehner vyráží.

20:59
    Kotouč po souboji končí mezi diváky a hra je znovu přerušena.

20:50
    Další Icing Ottawy.

20:30
    Price zasahuje proti střele od modré čáry.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 17 - 13.

Další třetina začne přibližně v 01:07.

První třetina přinesla bojovný hokej. I když se hrálo převážně uprostřed hřiště, tak jsme viděli dvě branky. Při té první si svůj úplně první bod v NHL připsal Gabriel Dumont.

20:00

19:48
    Ještě se přerušuje po ofsajdu domácích.

19:30
    Plekanec vybojoval kotouč v útočném pásmu, naservíroval jej obránci a ten z modré poslal kotouč na výstroje Lehnera.

18:25
    Další slabá střela byla lahůdkou pro Lehnera.

17:28
    Lehner podržel nahozený kotouč a bude se vhazovat po jeho levici. Nejdříve však rozhodčí musí rozdělit rozvášněné hráče před střídačkou Senators.

16:51
    Dnes je to souboj převážně o střední pásmo. Teď se hosté přes něj dokázali dostat, ale zastavuje je přestupek na modré čáře.

15:41
    Lehner musel být pozorný proti střele Markova i následné dorážce.

15:10
    Price přerušuje delší souvislou pasáž hry, když přikryl puk nahozený ze středního pásma.

14:36
    Vidíme velké množství čistých osobných soubojů a srážek.

13:04
    Lehner se musel obracet. Nejdříve puk nebezpečně poskakoval kolem brankoviště a pár vteřin na to Armstrong bekhendovou střelou jen těsne minul horní tyčku a poslal kotouč do ochranné sítě.

11:33
    Markov vystihl rozehrávku hostující obrany, ale nikým neatakován poslal kotouč přímo do Lehnera.

10:26
    Těsně před koncem přesilovky dostal MIKA ZIBANEJAD přihrávku mezi kruhy a přesnou střelou švihem vyrovnává stav utkání. Asistence: Jakob Silfverberg, Chris Neil.

09:47
    Další dobrý zákrok vyrážečkou domácího brankáře po střele Benoita z pravého kruhu.

09:24
    Domácí se zatím dobře brání a již potřetí vyhazují kotouč z vlastní třetiny.

08:51
    Gončar se ocitl v dobré šanci, ale Price z těsné blízkosti nepřekonal.

08:28
    Uvidíme první přesilovou hru zápasu, kterou si po vyloučení Armstronga zahrají hosté z Ottawy.

07:02
    Teď již divácí jásají. Důvod k radosti jim dal LARS ELLER, který do brány dotlačil střelu Gabriela Dumonta. Hosté ještě reklamují, že gól byl dosažen bruslí. Jestli ano tak určitě bez zjevného úmyslu. Asistence: Gabriel Dumont.

06:22
    Domácí diváci bučí. zdálo se jim, že Pacioretty byl při pokusu o únik faulován.

05:52
    Na opačné straně icing Montrealu. Hra se nám hodně kouskuje a moc hokeje jsme zatím neviděli.

05:41
    Další útočnou snahu hostí zastavuje píšťalka rozhodčího. Ottawští hráči se provinili ofsajdem.

05:11
    Price bez problémů chytá střelu od modré z hokejky Methota.

04:54
    Daugavinš v ofsajdu.

03:55
    Subban obětavě tělem zastavil střelu i dorážku soupeře.

03:04
    Pacioretty se rozjel po pravé straně a dostal se až k zakončení. Místo puku však skončil v brance pouze on sám.

01:39
    Znovu se píská. Akci Ottawy zastavuje ofsajd.

01:04
    Domácí se hned na začátku do svého soupeře zakousli a ten se znovu brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

00:24
    Utkání začíná zakázaným uvolněním Ottawy.

00:01

Nyní již je vše připraveno k úvodnímu vhazování.

Stadionem zní kanadská hymna.

V Montrealu probíhá předzápasová show a začátek utkání se díky tomu o několik minut posune.

Montreal Canadiens: Price - Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Bouillon, Pateryn - Gallagher, Desharnais, Pacioretty - Gionta, Plekanec, Ryder - Eller, Dumont, Galchen\uk - Armstrong, White, Moen

Ottawa Senators: Lehner - Methot, Gončar, Gryba, Philips, Wiercioch, Benoit - Alfredsson, Smith, Latendresse - Silfverberg, Turris, Greening - Neil, Zibanejad, Daugavinš - Condra, O´Brien, Stone

Montreal, který i nadále drží první místo ve Východní konferenci, na svém ledě přivítá další kanadský celek z Ottawy. Dá se říct, že proti sobě nastoupí útok v podání domácích a obrana v podání hostů. Přesně v těchto atributech je síla těchto týmů.
    Ofenzívu Montrealu táhne hlavně duo Pacioretty a Plekanec. Český centr je také s jedenácti brankami nejlepším střelcem Canadiens. V bráně domácích navíc předvádí vyrovnané výkony duo Price a Budaj.
    Hosté směrem dopředu neukazují takovou sílu jako domácí, jejich hra je však postavena na dobré defenzivě a kolektivním výkonu. Mužstvo kolem kapitána Alfredssona zatím inkasovalo pouze 54 branek, což je po Bostonu nejlepší defenzivní týmový výkon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Ján Jabrocký

Góly a asistencie: 8. Eller (Dumont), 27. Gallagher (Pacioretty, Subban), 38. Subban (Markov), 65. Eller – 11. Zibanejad (Silfverberg, Neil), 40. Alfredsson (Turris, Gončar), 42. Wiercioch (Benoit, Smith)

Montreal Canadiens: Price - Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Bouillon, Pateryn - Gallagher, Desharnais, Pacioretty - Gionta, Plekanec, Ryder - Eller, Dumont, Galchenyuk - Armstrong, White, Moen