Inter – Tottenham 4:1 (po pr.) | Chelsea – FCSB 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Plzeň 1:1 (kon.)
Inter Miláno
4:1 (1:0)
Tottenham Hotspur
Štvrtok 14.03.2013, 19:00 • Stadio Giuseppe Meazza • Európska liga

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem krásny zvyšok štvrtkového večera! (21:39:44)

Tottenham si poriadne zdramatizoval osemfinálovú odvetu Európskej ligy. Tottenham od pohromy zachránil iba gól Adebayora, no Kohúti však svoju misiu napokon zvládli. Treba však pochváliť Inter za kolektívny výkon.

120+2
    Cassano váhal so zakončením a to mu napokon nebolo umožnené, keďže sa mu hodil do strely Gallas.

120+2
    Dembélé oslobodzuje dlhým výkopom defenzívu hostí. Domáci majú na postupový gól len pár sekúnd...

120+1
    Álvarez sa individuálne nepresadil a loptu mu vzal Holtby.

120
    Nastavujú sa dve minúty!

120
    Ranocchia mohol zaistiť postup Interu, ale mieril nad bránu!

119
    Do pokutového územia mieri aj Samir Handanovič!

119
    Rohový kop pre Inter Miláno.

118
    Gallas znovu chyboval, no vzápätí ho zachránil kolega Walker. Skúsenému obrancovi sa dnes nedarí.

117
    Cassano znovu centroval na Álvareza, no ten sa tentokrát k zakončeniu nedostal.

116
    Javier Zanetti odviedol dobrú prácu a po skvelom obrannom zákroku navyše vybojoval odkop od brány Handanoviča.

116
    Ranocchia sa po centri Cassana z rohového kopu dostal k zakončeniu, ale mieril vedľa brány.

115
    Emmanuel Adebayor zbytočne oplácal faul, čo si všimol hlavný rozhodca a udelil mu žltú kartu.

114
    Juan nedovolene zastavil Adebayora a domáci stopér dostáva žltú kartu.

113
    Gargano sa hnevá na hlavného rozhodcu, ktorý jeho zákrok na Sigurdssona posúdil ako nedovolený.

112
    Nakopnutá lopta zo zadných radov Tottenhamu končí len v rukaviciach Handanoviča. Ten okamžite zakladá novú akciu Interu.

111
    Inter zacítil šancu na postup a v posledných desiatich minútach to bude ešte zaujímavé!

110
    Inter strieľa dôležitý gól!
    Iskrička nádeje pre Inter Miláno! Po Cassanovom presnom centri totiž hlavou skóroval striedajúci ÁLVAREZ, ktorý tak zvýšil šance Interu na postup. Ten však musia spečatiť ešte jedným gólom.

108
    Álvarez nedovolene fauloval hosťujúceho obrancu Vertonghena.

107
    Posledné striedanie Interu Miláno v tomto stretnutí. Ranocchia nastupuje na úkor Gargana.

106
    Cassano sa znovu zastreľoval, no jeho pekný pokus zneškodnil skvelý Brad Friedel!

106
    Začalo druhé predĺženie.

Máme za sebou prvú polovicu predĺženia, v ktorej padol dôležitý zásah. Strelil ho Tottenham, ktorý si týmto pádom s veľkou pravdepodobnosťou udrží toto vedenie. Inter totiž musí do postupu streliť dva góly.

Nadstavenie prvého polčasu skončilo.

105+5
    Adebayor vysúval Parkera, no ten sa k prihrávke už nedostal aj vďaka dobre postavenému Vertonghenovi.

105+4
    Cassano neuveriteľnou prihrávkou vysunul Gargana, no ten sa už nedokázal dostať k zakončeniu.

105+3
    Jonathanovu strelu po rohovom kope kryje pozorný Brad Friedel.

105+3
    Brad Friedel musel vytiahnuť skvelý zákrok po nebezpečnej strele Palacia!

105+2
    Po dlhšom prerušení sa znovu pokračuje v hre, Friedel ďaleko odkopáva loptu od svojej brány.

105+1
    Hra je momentálne prerušená, keďže je zranený Dembélé. Ten je odvezený z ihriska na nosítkach.

105
    Pridávajú sa dve minúty k prvej polovici nastavenia.

105
    Palacio sa po presnom centri dostal k hlavičke, no mieril iba do náručia Friedela.

104
    Palacio vybojoval rohový kop pre Inter Miláno.

103
    Posledná zmena v hosťujúcom tíme, Caulker nahradil Naughtona.

102
    Cassano hľadal pred bránou niektorého zo spoluhráčov, no jeho center chytil skúsený Friedel.

101
    Adebayor sa snažil prejsť cez troch obrancov, no čisto ho zastavil najskúsenejší z nich - Javier Zanetti.

100
    Gargano neudržal loptu v hre po prihrávke Jonathana.

99
    Zanetti už nedokázal udržať loptu v hre po hlavičke Chivua. Vhadzovať sa teda bude na strane hostí.

99
    Ivan Bebek píska faul Zanettiho na Holtbyho.

98
    Gargano sa ocitol v postavení mimo hry.

97
    Domáci potrebujú v momentálnej situácii na postup dva góly, čo bude pre Milánčanov náročná úloha.

96
    Tottenham dáva gól!
    Samir Handanovič vyrazil strelu Dembélého na ADEBAYORA, ktorý v páde strelil veľmi dôležitý gól pre Kohútov!

95
    Álvarez si chcel obhodiť Walkera po čiare, no loptu mu ušla práve za postrannú čiaru.

94
    Cassano si nevypýtal faul a pokračuje sa v hre. Taliansky útočník je však s verdiktom pochopiteľne nespokojný.

93
    Tottenham znovu hrozil po rohovom kope, tentokrát hlavou tesne minul bránu William Gallas.

93
    Samir Handanovič teraz podržal svoj tím, keďže vyrazil nebezpečnú hlavičku Vertonghena!

92
    Lennon sa ocitol pred bránou Handanoviča, no jeho strelecký pokus bol zblokovaný a bude nasledovať rohový kop.

91
    Inter oblieha pokutové územie Friedela, no zatiaľ nedošlo k priamemu ohrozeniu.

91
    Začalo nadstavenie prvého polčasu.

Prestávka pred predĺžením.

Tottenham presne ukázal, ako zbabrať skvele rozohraný prvý zápas. Hráči z Londýna podcenili milánskeho súpera, ktorý svojou bojovnosťou vyrovnal celkový stav na 3:3. Môžeme sa teda tešiť na 30-minútové predĺženie, ktoré možno rozhodne o postupujúcom do štvrťfinále. Definitívou by však boli pokutové kopy, ak by nepadol gól v predĺžení. Teraz nasleduje krátka prestávka pred prvou polovicou predĺženia.

90+3
    Do konca nadstavenia nám ostáva len niekoľko sekúnd, a zrejme sa môžeme tešiť na predĺženie.

90+2
    Cambiasso mohol byť hrdinom, no jeho pokus tesne míňa pravú žrď Friedelovej brány!

90+2
    Javier Zanetti skvele vypichol loptu Lennonovi a navyše ju udržal v hre. Skvelá práca od skúseného veterána.

90+1
    Cassano si nerozumel s Cambiassom a pri lopte boli chvíľku hostia.

90
    Rozhodcovia pridávajú druhému polčasu tri minúty!

89
    Palacio predviedol pekné sólo, no zakončil ho len strelou nad bránu.

89
    Ricardo Álvarez sa dostal ku strele, no jeho zblokovaný pokus kryl Friedel.

88
    Dembélé si nevypýtal faul a pokračuje sa v hre.

87
    Po chvíľke sa v hre pokračuje, a okamžite sa na ihrisko vrátil aj Cassano.

86
    Hra je momentálne prerušená, keďže je ošetrovaný domáci zakončovateľ Antonio Cassano.

86
    Lennon prudko centroval pred bránu domácich, no po tomto momente sa domáci ubránili.

85
    Naughton si našiel dobrú streleckú pozíciu, a jeho nepríjemnú strelu vyrážal pozorný Handanovič!

84
    Po rohovom kope domáci zakončili, no Friedel nebol vo veľkom ohrození.

84
    Palacio nepríjemným centrom hľadal spoluhráčov, jeho pas na istotu odkopol na rohový kop Naughton.

83
    Palacio sa ocitol pred bránou Friedela, no jeho zblokovaný pokus nenarobil hosťujúcemu gólmanovi veľa roboty.

82
    Gallas nedovolene fauloval Cassana, ktorý sám zahrá priamy kop.

81
    Adebayor sa rútil do šestnástky, no ešte pred zakončením mu vypichol loptu Chivu.

80
    Holtby v čase prihrávky Lennona stál v postavení mimo hry. Postranný rozhodca sa tentokrát nemýlil.

79
    Gallas vyhlavičkoval center z rohového kopu do bezpečia.

78
    Druhá zmena v domácom tíme, Kovačića nahradil Benassi.

77
    Sam Walker dostal žltú kartu za filmovanie. V prípade postupu si tento obranca v ďalšom stretnutí nezahrá.

76
    Za momentálneho stavu by nasledovalo predĺženie, máme však pred sebou okolo 15 minút, ktoré tiež môžu definitívne rozhodnúť o postupujúcom.

75
    Inter pridáva tretí gól!
    Cassano zahrával priamy kop, a jeho pokus bol zblokovaný múrom na WILLIAMA GALLASA, ktorý si následne strelil nešťastný vlastný gól!

74
    Walker sa hnevá na hlavného rozhodcu, ktorý pískal faul na Zanettiho po jeho zákroku. Inter bude teda zahrávať priamy kop z 22 m.

73
    Inter drží loptu a snaží sa predviesť prekvapivý ťah na hosťujúcu defenzívu.

72
    Strelec druhého gólu Rodrigo Palacio sa ocitol v postavení mimo hry.

71
    Prvá zmena v domácom tábore, Guarína nahradil Álvarez.

71
    Asistent rozhodcu teraz zle avizoval vhadzovanie. Cambiasso síce nastrelil loptu do Holtbyho, no chorvátsky arbiter si to zrejme nevšimol, čo malo za následok nesprávne rozhodnutie.

70
    Druhá zmena v tíme Tottenhamu. Z ihriska bol stiahnutý Livermore, a do hry prichádza Aaron Lennon.

69
    Naughton bol nedovolene zastavený Jonathanom.

68
    Zanetti sa snažil strelou prekvapiť Friedela, no to sa mu nepodarilo, keďže mieril práve na amerického gólmana.

67
    Jonathan mohol svojím centrom ohroziť hosťujúcu defenzívu, no jeho centrovaná lopta bola pridlhá na jeho spoluhráčov, čím neohrozila Tottenham.

66
    Akciu hostí prekazil avizovaný ofsajd, v ktorom sa ocitol Adebayor.

65
    Antonio Cassano bol zastavený po odpískaní jeho postavenia mimo hry.

65
    Emmanuel Adebayor sa previnil útočným faulom na Chivua.

64
    Palacio sa s loptou ocitol v pokutovom území, no jeho prihrávku pred bránu zachytil pozorný Brad Friedel.

63
    Holtby nepresne prihrával Adebayorovi, z čoho ťažil Zanetti. Kapitán domácich následne odkopol loptu do bezpečia.

62
    Dembélé sa ulakomil a jeho sólo hneď dobrým zákrokom prerušil Gargano.

61
    Cambiasso hlavou zakončil center Cassana z priameho kopu nad bránu.

60
    Vertonghen sa čuduje verdiktu hlavného rozhodcu, ktorý prisúdil domácim priamy kop po jeho faule na Palacia.

59
    Friedel si bol vo výskoku istý a v bezpečí chytil nakopnutú loptu na Palacia.

58
    Holtby sa previnil taktickým faulom na veterána Javiera Zanettiho.

58
    Juan sa nedal oklamať kľučkou Adebayora, ktorý sa teda nedostal do pokutového územie domácich.

57
    Gargano sa znovu previnil faulom, no tentokrát zastavil prienik Parkera.

56
    André Villas-Boas urobil prvú zmenu vo svojom tíme. Jermain Defoe opustil ihrisko a nahradil ho Holtby.

55
    Gargano fauloval v strede poľa Sigurdssona.

54
    Domáci po druhom góle ožili a budú sa snažiť o tretí presný zásah.

53
    Kto by to bol čakal, že Inter na domácej pôde takto zdramatizuje odvetu?Máme ešte pred sebou vyše 35 minút a môžeme sa spoločne tešiť na to, kto sa dnes bude tešiť z postupu. Interu momentálne chýba do predĺženia jeden gól.

52
    Inter dáva druhý gól!
    Milánsky klub strieľa veľmi dôležitý druhý gól! RODRIGO PALACIO sa krásne uvoľnil a vzápätí nekompromisne prekonal Friedela!

51
    Adebayor ukázal fantastické zrýchlenie a následne ponúkol šancu Vertonghenovi, ktorého pokus však bol zblokovaný.

50
    Hostia znovu kombinovali na polovici hostí, no k priamemu ohrozeniu Handanoviča nedošlo.

49
    Defoe si nerozumel s Adebayorom a loptu môže vyviezť Kovačić.

48
    Faulom sa previnil hosťujúci zakončovateľ Emmanuel Adebayor.

48
    Guarín fauloval v súboji s Vertonghenom, čo si všimol aj hlavný arbiter.

47
    Palacio je v postavení mimo hry, vzrušenie domácich fanúšikov je zbytočné.

46
    Handanovič teraz nepresne odkopával od vlastnej brány, no loptu pre domácich naspäť vybojoval Cambiasso.

46
    Walker okamžite po výkope nakopával loptu, no jeho pas končí iba v rukaviciach Handanoviča.

46
    Začal druhý polčas.

Druhý polčas začne o niekoľko sekúnd, výkopom ho zaháji Tottenham.

Chorvátsky arbiter Ivan Bebek ukončil zaujímavý prvý polčas osemfinálovej odvety medzi Interom Miláno a Tottenhamom Hotspur. Videli sme prevažne kombinačný futbal, ktorý viac svedčal hosťujúcemu celku. Zverenci Villasa-Boasa však zaváhali v defenzíve, čo domáci potrestali úvodným gólom v podaní Cassana. Tento presný zásah dáva nádej Milánčanom na postup, na ktorý musí taliansky klub ešte zabojovať.

Druhý polčas začne približne o 20:04.

Prvý polčas skončil.

45+2
    Emmanuel Adebayor mohol potrestať chybu v domácej obrane, no mieril tesne nad bránu Handanoviča!

45+2
    Palacio sa previnil faulom na Dembélého.

45+1
    Brad Friedel zneškodnil nepríjemný pokus Guarína, ktorému dovolil vystreliť Walker!

45+1
    Adebayor hral rukou, čo si všimol hlavný arbiter a prerušil hru.

45
    Prvému polčasu sa pridávajú dve minúty.

44
    Palacio sa znovu pekne uvoľnil, no jeho strela z uhla nemierila medzi tri žrde Friedelovej brány.

44
    Brad Friedel zbytočne zdržoval, čo mu netoleroval Ivan Bebek a udelil mu žltú kartu.

43
    Guarín sa odhodlal k strele z veľkej diaľky, no jeho pokus mieril nad bránu Brada Friedela.

42
    Parker si nerozumel s Defoeom a nádejná akcia Tottenhamu bola prekazená v zárodku.

42
    Ivan Bebek neposúdil zákrok Chivua na Defoa ako nedovolený, pokračuje sa teda v hre.

41
    Jonathan teraz predviedol nepresnú prihrávku pre Gargana. Loptu získal Parker, no ten vzápätí daroval loptu späť k súperovi.

40
    Samir Handanovič vyboxoval loptu po rohovom kope Sigurdssona.

39
    Ďalší faul, tentokrát v strede poľa. Mateo Kovačić si vypýtal nedovolený zákrok po súboji s Parkerom.

39
    Palacio sa previnil útočným faulom na ľavého obrancu Naughtona.

38
    Dembélé sa pekne snažil uvoľniť Adebayora, no tomu vzal loptu pozorný Juan.

38
    Chivu dlhým nákopom hľadal Palacia, no ten už nedokázal prebrať loptu a udržať ju v hre.

37
    Sigurdsson pekne nacentroval z priameho kopu, no jeho center Walker hlavou zakončil vedľa brány.

36
    Dembélé bol pri vedení lopty nedovolene zastavený Cambiassom.

35
    Sam Walker sa na polovici ihriska previnil faulom na Cambiassa.

34
    Defoe sa pekne uvoľnil, no jeho prízemný center na Adebayora vykopol Juan.

33
    Londýnske tiki-taka znovu skončilo nepresnosťou, čím sa hostia zase nedostali do priameho ohrozenia Handanoviča.

32
    Domáci hráč bol znovu v ofsajde, tentokrát sa ním stal Jonathan.

31
    Guarín váhal s prihrávkou, až kým jeho pas nezblokoval Sigurdsson, čím získal loptu pre hosťujúci tím.

30
    Inter sa po strate lopty okamžite snažil zaútočiť, no ich plán prekazil ofsajd Palacia.

30
    Guarín stratil loptu v strede poľa a Defoe môže založiť novú akciu Hotspur.

29
    Gallas teraz zazmätkoval, keďže prepúšťal loptu Friedelovi, ktorý nemohol loptu chytiť do rúk. Hosťujúci gólman však stopéra napokon zachránil a odkopol loptu preč. Následná strela Cassana neohrozila Friedela.

28
    Naughton ťahal po svojej ľavej strane loptu, no v útočnom výlete mu prekazil cestu Jonathan, ktorý ho skvele odstavil od lopty.

27
    Livermore teraz odviedol skvelú defenzívnu prácu, keďže nepustil do úniku Cassana.

26
    Brad Friedel si napokon poradil s komplikovanou malou domov od Gallasa a odkopol loptu z svojho územia.

25
    Inter Miláno malo na dosah druhý gól! Cassano krásnou loptou poslal do šance Palacia, no ten napálil loptu do brvna!

25
    Adebayor zakončil kombinačnú akciu hostí, no togský kanonier mieril nad bránu Handanoviča.

24
    Emmanuel Adebayor bol v čase prihrávky Friedela v postavení mimo hry.

23
    Gargano teraz dostával nepresnú prihrávku, ktorú už nedokázal udržať v hre.

22
    Livermore fauloval Cassana na polovici ihriska. Hosťujúci hráč si však musí dať pozor, keďže už dostal žltú kartu.

21
    Samir Handanovič si pripísal dobrý zákrok po technickej strele Sigurdssona spoza šestnástky.

20
    Inter dal gól!
    Milánsky klub sa dostáva do vedenia! Hosťujúca defenzíva dovolila presne odcentrovať Palaciovi, ktorého milimetrový pas zakončil za chrbát Friedela ANTONIO CASSSANO!

19
    Sam Walker nedokázal vybojovať rohový kop, a jeho center skončil len za bránkovou čiarou.

18
    Walker sa previnil faulom na domáceho hráča Cambiassa.

17
    Hostia hrajú doposiaľ krajší futbal, keďže neustále držia loptu a snažia sa kombinovať.

16
    Ivan Bebek nepíska penaltu po tom, čo v pokutovom území spadol Cassano po súboji s Gallasom.

15
    Defoe nedokázal spracovať loptu po vhadzovaní Naughtona, loptu teda získali hráči Interu Miláno.

14
    Jermain Defoe sa previnil voči pravidlám, keďže bol v postavení mimo hry.

14
    Prvú žltú kartu v zápase dostal hosťujúci stredopoliar Livermore.

14
    Cassano sa na hranici ofsajdu uvoľnil a rútil sa na Friedela, no jeho strelecký pokus mieril iba na skúseného gólmana.

13
    Tottenham teraz podstatne dlhý čas držal loptu na svojich kopačkách, no Kohúti ju stratili po tom, čo sa úspešným obranným zákrokom prezentoval Juan.

12
    Palacio vyhlavičkoval na hranici malého vápna center z rohového kopu do bezpečia.

11
    Defoe si hľadal streleckú pozíciu pri hranici šestnástky, no jeho následnú strelu zblokoval Juan na rohový kop.

10
    Cassano sa ocitol v postavení mimo hry.

9
    Gallas znovu dobre prečítal prihrávku na Cassana od Guarína, pri lopte je teda Tottenham.

8
    Gargano nepustil do prieniku hosťujúceho útočníka Adebayora.

8
    Gallas pekne prečítal spoluprácu Cassana s Palaciom a získal pre hostí loptu.

7
    Guarín sa snažil vysunúť Palacia, no ten jeho úmysel nepochopil a nenabiehal do priestoru.

6
    Sam Walker sa vydal na útočný výlet, no v ňom hosťujúci obranca stratil loptu. Do cesty sa mu totiž postavil Zanetti, ktorý vďaka svojím skúsenostiam mladého obrancu dopredu nepustil.

5
    Guarín sa previnil faulom na Naughtona.

4
    Hra sa teraz odohráva v strede poľa, kde lopta behá zo strany na stranu.

3
    Parker sa snažil individuálne presadiť, no to sa mu proti trom domácim hráčom nepodarilo.

2
    Sigurdsson nacentroval z ľavej strany, no loptu vyhlavičkoval stopér Juan.

2
    Sigurdsson centroval z priameho kopu, no jeho pas vyhlavičkoval Chivu z pokutového územia domácich.

1
    Juan teraz adresoval prislabú prihrávku Garganovi, ktorý sa vzápätí musel previniť faulom na Sigurdssona.

1
    Gallas odkopol loptu za autovú čiaru pred nabiehajúcim Guarínom.

1
    Stretnutie práve začalo.

-1
    Úvodný výkop bude mať Inter Miláno.

-2
    Na milánskom San Sire je veľmi slabá návšteva, určite sa dal očakávať oveľa vyšší záujem divákov.

-4
    Mužstvá práve nastúpili na hraciu plochu. Inter Miláno má čierno-modré dresy, Tottenham obliekol biele dresy.

Inter Miláno: Handanovič - Jonathan, Juan, Chivu, Zanetti - Gargano, Kovačić, Cambiasso, Guarín - Palacio, Cassano

Tottenham Hotspur: Friedel - Walker, Gallas, Vertonghen, Naughton - Dembélé, Parker, Livermore, Sigurdsson - Adebayor, Defoe

Rozhodca: Ivan Bebek .

Náhradníci:

Inter Miláno: Belec, Álvarez, Benassi, Pasa, Ranocchia, Belloni, Colombi

Tottenham Hotspur: Lloris, Assou-Ekotto, Caulker, Huddlestone, Lennon, Holtby, Carroll

PREVIEW:

Európska liga ponúka vo štvrtok odvetné zápasy osemfinále. Naplánovaná je aj odveta medzi Interom Miláno a Tottenhamom Hotspur. Postup má jasne vo svojich rukách anglický tím, ktorý v prvom zápase na domácej pôde zvíťazil 3:0, a milánsky celok má len malé šance na postup.

Inter Miláno síce v 16-finále hladko prešlo cez rumunský Kluž, no v osemfinále čaká milánsky klub mimoriadne náročná misia. V prvom zápase v Londýne totiž prehralo 0:3, takže v domácej odvete bude musieť otvoriť hru a vyhrať minimálne trojgólovým náskokom, samozrejme ak inkasujú, tak štvorgólovým. Na tento zápas sa však milánsky klub príliš nenaladil, keďže v lige v nedeľu doma podľahol Bologne 0:1. Interu sa túto sezónu nedarí na žiadnom fronte, trápi sa totiž aj v Serii A. V nej je totiž klub na piatej priečke, a tým pádom bude bojovať iba o miestenku v Európskej lige.

Tottenham Hotspur si do odvety vytvoril skvelú pozíciu a je minimálna šanca, že to odvetný zápas zmení. Samozrejme, nič nie je rozhodnuté, a hráči tento zápas podceniť nesmú. "Kohúti" sa však podobne ako Inter v lige príliš neoslnil, keďže prehrali na pôde Liverpoolu 2:3. Mužstvo je však napriek tomu v skvelej nálade, a bude jedným z hlavných favoritov na zisk titulu v Európskej lige. Tréner André Villas-Boas zrejme nebude môcť postaviť Dempseyho a Huddlestonea, nad ktorými visí otáznik.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.