Tvrdošín – Prešov 9:6 (kon.) | Nemšová – Hurikán Bratislava 10:3 (kon.) | Slávia Nitra – Unihoc Žilina 5:8 (kon.)
Pruské – Kométa Smolník 7:2 (kon.)
ŠK 98 Pruské
7:2 (3:0, 1:2, 3:0)
FBK Kométa Smolník
Sobota 09.03.2013, 16:00 • Mestská športová hala Dubnica nad Váhom • Play-off ženskej Extraligy

Je tu koniec zápasu, domáce hráčky z Pruského vyhrali s prehľadom 7:2. Súperkam darovali minimum šancí, z čoho rezultovali iba dva góly Kométy. Na dnešok je to z Mestskej športovej haly v Dubnici všetko, prihlásime sa Vám opäť zajtra. Zajtrajší duel začína už o 13:00. Dovtedy dovidenia, prajem Vám ešte príjemný víkend. Lúči sa Peter Marienka. (17:47:18)

60:00

59:45
    Obrana Pruského akoby zaspala, Pavlína Hudákova z prvej bekhendom iba do Letkovej!

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny a myslím, že i zápasu.

58:36
    Spolupráca Petrovská - Hrehušová želané ovocie nepriniesla. Druhá menovaná neprekonala gólmanku, mala na to málo priestoru.

58:18
    Skackavá lopta do bránkoviska, Trošková sa ju snažila usmerniť do brány, no nepodarilo sa jej to.

57:39
    Kristína Hudáková sa dostala do rýchleho brejku, bekhendom neprekonala Letkovú, ktorá dnes chytá naozaj výborne.

57:40
    Petrovská v páde vystrelila,no gól nedala. Krátko na to šikovná akcia na jeden dotyk, na jej konci bola Blašková, ktorá napálila iba do pripravenej Richnavskej.

56:00
    Znovu Hrehušová, teraz sa jej ale nepodarilo zopakovať akciu spred pár sekúnd.

55:01
    Pruské dali gól!
    IVANA HREHUŠOVÁ nádherne vymietla šibenicu Richnavskej brány. Asistencia: Jarmila Mončeková.

54:43
    Pavlína Hudáková sa dostala k strele z otočky, no Letková ani nemusela zasahovať.

53:38
    Jarmila Mončeková z veľkej vzdialenosti triafa brvno! Neuveriteľné, tých striel do konštrukcie brány už bolo dnes naozaj neúrekom.

53:34
    Hrehušová nahodila takmer z polovice, Dobrodejová dorážala, gól nepadol.

52:32
    Petrovská dobre vystrelila, trafila iba žrď!

52:13
    Takmer chyba brankárky, jemná strela Hrehušovej Richnavskej skoro prepadla do siete.

51:27
    Podobná akcia, Micheala Šponiarová zasúvala do brány, loptička skočila, vo vzduchu sa ju snažila doraziť Dobrodejová, no bez výsledku. Veľká šanca znovu nevyužitá.

50:53
    Nádherná akcia domácich hráčok na jeden dotyk! Blašková spoza brány nabila Veronike Dobrodejovej, ktorá z prvej trafila iba brankárku!

49:55
    Domáce opäť strieľajú gól! KLAUDIA PETROVSKÁ napriahlia z veľkej diaľky a oplatilo sa. Asistencia: Michaela Šponiarová.

49:10
    Pokračuje sa v hre, možno očakávať zmenu taktiky Smolníka.

49:09
    Oddychový čas Kométy.

49:06
    Reseková nahodila na bránu, tam na loptu čakala Trošková, ktorej sa nepodarilo tečovať.

48:37
    Kalinská to skúsila z veľkej diaľky, no to pre Letkovú bola malina. Gólmanka Pruského má slušný prehľad.

47:52
    Kristína Hudáková sa dostala do brejku, položila si brankárku, tá však v páde vyrazila!

47:33
    Nacvičený signál domácich, Jarmila Mončeková netrafila bránu.

46:38
    Pavlína Hudáková sa z rohu dostala pred bránu, strelou poriadne vyštípala ruky Letkovej.

45:47
    Ale teraz sa to už VERONIKE DOBRODEJOVEJ podarilo. Šikovný gól z otočky! Asistencia: Zuzana Šponiarová.

45:14
    Znovu vynikajúca Lenka Dobrodejová, tá so strelou teraz trochu váhala, zakončenie trafilo iba nohy poslednej obrankyne.

44:17
    Hrehušová sa natlačila pred bránu, no z otočky nedokázala pretlačiť loptičku popod nohy Richnavskej. Krátko na to sa mohla do brejku dostať Kristína Hudáková, no tá stroskotala na Resekovej.

43:38
    Svižné tempo pokračuje aj v tretej tretine, priznám sa, že miestami mám problém všetko zachytiť a opísať. Troškovej strela tesne mimo.

42:58
    Seknutie Michaely Šponiarovej, hráčky Smolníka nevyužili príležitosť, pri loptičke opäť domáce.

42:04
    Lucii Dobrodejovej sa nepodarilo cez dvojicu hráčov v modrožltom vystreliť. Úvod tretiny patrí domácim hráčkam.

41:08
    Zuzana Šponiarová strieľa iba do pripravenej Richnavskej.

40:20
    Reseková nahodila loptičku smerom na bránu, obrankyne Kométy ju prebrali.

40:01
    Začala tretia tretina.

ŠK 98 Pruské: Letková - Hlaváčová, M. Šponiarová (C), T. Mončeková, J. Mončeková, Trošková, Hrehušová, V. Dobrodejová, Z. Šponiarová, L. Dobrodejová, Petrovská, Blašková, Reseková, Bachorcová, Florišová.

FBK Kométa Smolník: Richnavská - Marcinková, Kocúrová, P. Hudáková (C), Kalinská, K. Hudáková, Majkuthová, Grossová, Patzová, Darvašiová.

Rozhodcovia: Jaroš - Hinka.

Za nami je druhá tretina v ktorej sme videli tri góly. Najprv sa presne trafila Kristína Hudáková, o štyri minúty na to sa presne trafila Pavlína Hudáková. V 38. minúte sa presne trafila Michaela Šponiarová.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:20
    Pekná strela z veľkej diaľky v podaní Pavlíny Hudákovej, no netrafila bránu.

39:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

38:42
    Strelu si vyskúšala i Petrovská, no tá sa z gólu neraduje.

37:43
    Logickým vyústením tlaku hráčok Pruského je gól v sieti Smolníku! MICHAELA ŠPONIAROVÁ prekonala Letkovú! Asistencia: Klaudia Petrovská.

37:36
    Hrehušová to skúsila, no jej loptička skončila vysoko nad bránou.

36:06
    Mária Blašková z prvej strieľala, trafila iba brankárku Richnavskú!

35:03
    Znovu Petrovská, ktorá z otočky strieľala, loptička preletela centimetre od pravej žrde!

34:10
    Neuveriteľné! Hlaváčovej strela sa odrazila od tyčky na Petrovskú, ktorá z prvej takisto do žŕdky!

33:35
    Hostky sú teraz aktívnejšie a snažia sa vyrovnať, no zatiaľ sa im to nedarí.

32:40
    Pekná prihrávka Šponiarovej pred bránu, Dobrodejová to nečakala a nedokázala zakončiť.

31:18
    Kométa Smolník dala gól!
    Teraz po faule rozohrávali hostky, strela z veľkej diaľky skončila v sieti! Autorkou gólu je kapitánka P. HUDÁKOVÁ. Asistencia: Kalinská.

30:34
    Hráčky Pruského držia loptičku na súperovej polovici, teraz zbytočný faul Kométy.

30:08
    Pekná akcia Kométy, z diaľky pálila Grossová, pred bránou ešte dobiedzala Kalinská, no gól z toho nie je!

29:47
    Pruské veľmi dobre bráni, hostky nepúšťa ani na svoju polovicu!

29:17
    Presilovka Kométy. Dvojminútový trest pre Jarmilu Mončekovú za sekanie.

29:13
    Opäť Trošková, ktorá teraz netrafila odkrytú bránu!

29:02
    Troškovej zakončenie bolo tečované a preletelo len tesne mimo žŕdky.

28:38
    Kalinská v rýchlosti skúsila vystreliť, no netrafila bránu. Hra má svižné tempo, to sa musí nechať.

27:50
    Grossová to teraz mierila na vinkel, trafila uhol konštrukcie brány!

27:04
    Hrubá chyba v obrane Pruského. K. HUDÁKOVÁ sa dostala do rýchleho brejku, prekonať Letkovú nebolo problémom. Asistencia: V. Grossová

26:02
    Pekná strela Šponiarovej z veľkej diaľky, no loptička nedoputovala do siete. Richnavská nemusela zasahovať.

25:30
    Najaktívnejšia hráčka Kométy, kapitánka Hudáková, opäť vyskúšala strelu, no opäť je to bez želaného výsledku. Druhá tretina sa však nesie v úplne inom obraze ako tá prvá.

24:47
    Hráčky Kométy teraz podnikli útok z vlastnej polovice, Grossovej loptička ušla od strely. Následne na to faul.

24:07
    Mončeková z otočky netrafila presne.

23:50
    Spät k hre. Pri lopte teraz domáce hráčky, no tie ju v útoku stratili.

23:35
    Nepíjemný pád Kalinskej, ktorá sa ťažkosťami vstáva, nevyzerá to veľmi dobre, asistent hostiek ju musí odniesť na rukách. Odniesla si to pravá noha.

22:33
    Veľká chyba v obrane Pruského, ktorá bola mierne statická. Kapitánka Hudáková získala loptičku, z prvej i vystrelila, no netrafila priestor medzi troma žrďami!

21:52
    V. Dobrodejová skúsila strelu z pravej strany, no i jej zakončenie bolo tečovaná a neskončilo v sieti.

21:19
    Petrovská obišla bránu, no spoluhráčkam už nedokázala presne prihrať.

20:55
    Hudákovej strela zblokovaná, skončila mimo hracej plochy.

20:38
    Hrehušová zahrala s vysokou palicou, rozhodca si to všimol.

20:05
    Hráčky Pruského okamžite vyšli do útoku, strela opečiatkovala zadný mantinel.

20:01
    Začala druhá tretina.

Dnešné stretnutie sleduje zatiaľ 55 divákov.

Pripomeňme si úvodné zostavy:

Je tu koniec prvej tretiny, v ktorej sme videli tri góly "domácich" hráčok. Najprv v 14. minúte prelomila streleckú smolu Hlaváčová,v 16. minúte navýšila na 2:0 Trošková, krátko na to sa trafila i Petrovská. Po prvej tretine teda platí stav 3:0 pre Pruské.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:46
    Nádherná akcia domácich hráčok! Trošková pálila iba do mantinelu, Šponiarovej sa nepodarilo doraziť do odkrytej siete, zabránila jej v tom posledná obránkyňa.

19:00
    Ale teraz takmer osudová chyba obrany, Hudáková sa dostala do rýchleho brejku, ale sťahovačka jej nevyšla, výborný zákrok Letkovej!

18:37
    Hráčky Pruského hrajú presilovku veľmi dobre, osamotená Trošková neprekonala Richnavskú!

18:03
    Prvé vylúčenie v zápase. Kocúrová si odpočinie na dve minúty za opakované priestupky.

17:45
    Dominika Hlaváčová napriahla podobne ako v 14. minúte, teraz sa ale z gólu neraduje. Richnavská bola proti.

17:20
    Florišová to prehnala s útočnou snahou, píska sa faul.

16:36
    Krásna akcia Pruského na jeden dotyk! Na konci šikovnej akcie bola KLAUDIA PETROVSKÁ, ktorá na dvakrát prekonala brankárku. Asistencia: Ivana Hrehušová.

15:59
    Petrovská to skúsila z ľavého krídla, Richnavská vystihla jej zámer.

15:35
    Zápas sa nesie v jednoznačnej réžii hráčok Pruského. Tie sú stále v útoku a dávajú súperkám minimum šancí na skórovanie.

15:09
    Domáce hráčky sa opäť radujú! JANKA TROŠKOVÁ prekonala peknou strelou RIvnavskú. Asistenciu si pripísala Alžbeta Bachorcová.

13:54
    Obrovská šanca Smolníka! Hudáková napriahla z veľkej diaľky, jej strela bola zblokovaná a padala ako padáčik. Loptička trafila žŕdku a odrazila sa do brankárky, tá ju tesne pred čiarou stiahla !

13:11

Až teraz sa DOMINIKE HLAVÁČOVEJ podarilo skórovať z veľkej diaľky. Asistencia: Klaudia Petrovská.

12:55
    Defenzívny zákrok V. Dobrodejovovej bol posúdený ako nedovolený.

12:38
    Hráčky Smolníka striedajú až teraz, v trinástej minúte!

12:18
    Hráčky Pruského upokojujú hru, držia loptičku za svojou bránou a striedajú.

11:31
    Skvelá šanca Pruského, Dobrodejovej zakončenie ale neskončilo v sieti, výborný zákrok brankárky!

11:04
    Hudáková to vyskúšala z veľkej diaľky, no jej projektil bol zblokovaný, brankárka nemala veľa problémov.

10:30
    Pekná bekhendová strela Dobrodejovej, loptička poskakovala v bránkovisku, no v sieti neskončila!

10:10
    Už bude snáď všetko v poriadku. Gólový stav sa stále nezmenil, lepšie sú domáce hráčky.

10:10
    V Mestskej športovej hale máme problémy s pripojením.

07:49
    Hráčky Smolníka majú jednoduchú taktiku - ísť do brejkov. Teraz obrana Pruského zapracovala výborne.

07:30
    Ospravedlňujeme sa za odmlku. Hráčky Pruského pokračujú v tlaku, teraz pekná strela , brankárka vytlačila na mantinel!

05:20
    Petrovská technicky bekhendom, Richnavskej pekný zákrok!

04:57
    Opäť Hrehušová, podobná situácia, no tentoraz sa hráčke zaplietla loptička medzi nohami, čím sa pripravila o výhodnú pozíciu.

04:28
    Hrehušová z otočky netrafila, jej strela bola totiž zblokovaná.

03:48
    Hudáková sa dostala opäť do nebezpečného brejku, teraz ale okúsila strelu a trafila Letkovú do prilby!

03:16
    Hra sa prerušuje, loptička mimo hry. Následne na to Reseková pálila, no netrafila bránu.

02:36
    Veľká šanca Šponiarovej, ktorá švihom trafila žrď! Richnavská sa len obzerala!

02:20
    Nepríjemná odrazená loptička, Richnavská vo vzduchu vyrazila.

01:44
    Teraz sa hostky dostali do rýchleho brejku, Darvašiová to hodila na druhú stranu, kde Hudáková beckhendom netrafila.

01:06
    Dievčatá z Pruského pokračujú v útočnej akcii, už od úvodu bádať, že dnes budú lepším tímom.

000:25
    Pruské okamžite útočí, pred bránou číhala Hrehušová, tá iba do brankárky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Dievčatá z Pruského práve predviedli svoj predzápasový rituál. Zaujímavý moment =)

Na palubovke už vidíme aj rozhodcov, o chvíľu môžeme začať.

Dievčatá pred chvíľou skončili svoju rozcvičku a pobrali sa do šatní. Stretnutie začne za cca 7 minút.

FBK Kométa Smolník: Richnavský - Marcinková, Kocúrová, P. Hudáková (C), Kalinská, K. Hudáková, Majkuthová, Grossová, Patzová, Darvašiová.

V tejto chvíli Vás už zdravím z Mestskej športovej haly v Dubnici nad Váhom, o chvíľu sa na jej palubovke začne stretnutie medzi ŠK 98 Pruské a FBK Kométa Smolník. Za pár momentov si priblížime zostavy.

Všetkých Vás vítam pri sledovaní textového priameho prenosu z prvého štvrťfinálového zápasu play-off ženskej florbalovej extraligy! V tomto prenose si posvietime na duel medzi ŠK 98 Pruské a FBK Kométa Smolník. Duel sa odohrá v Mestskej športovej hale v Dubnici nad Váhom.

Floorbalistky z ŠK 98 Pruské skončili základnú časť na skvelom druhom mieste s počtom bodov 31. Pred nimi je už len Nemšová, ktorá má rovnaké štatistiky ako Pruské. Pruské strelilo v základnej časti najviac gólov zo všetkých, na druhej strane najmenej gólov inkasovalo.
    Štatistika ŠK98 Pruské : 31 bodov, 15-1-2 (V-R-P), skóre 202:71.

FBK Kometa Smolník je na tom výrazne horšie. Floorbalistky Komety vyhrali iba šesťkrát, remizovali raz, z čoho rezultuje iba 13 bodov do ligovej tabuľky.
    Štatistika FBK Kometa Smolník : 13 bodov, 6-1-11 (V-R-P), skóre 122:159.

Potvrdia dievčatá z Pruského predzápasové prognózy a vyhrajú sériu so Smolníkom? Alebo hostky prekvapia? Sledujte naše priame prenosy a dozviete sa všetko podstatné. Začíname krátko pred 16:00, tešíme sa na Vás.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 14. Hlaváčová (Petrovská), 16. Trošková (Bachorcová), 17. Petrovská (Hrehušová), 38. Šponiarová (Petrovská), 46. Dobrodejová (Šponiarová), 50. Petrovská (Šponiarová), 56. Hrehušová (Mončeková) – 28. Hudáková (Grossová), 32. Hudáková (Kalinská.)

Rozhodca: Jaroš - Hinka