Omsk – Čeljabinsk 0:5 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:3 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.)
CSKA Moskva – D. Moskva 2:1 (kon.)
CSKA Moskva
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Dynamo Moskva
cz Piatok 08.03.2013, 14:00Play-off KHL

To je z mé strany pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a na shledanou! (16:21:17)

CSKA Moskva velký tlak soupeře při power-play přestálo a a poráží Dinamo 2:1. Stav série je tak po dvou zápasech vyrovnaný 1:1. Skóre utkání otevřel v 15. minutě Grigorenko, ale ještě v první třetině vyrovnal Mironov. To však bylo ze strany Dinamovců vše, takže trefa domácího Kugryševa z 26. minuty byla vítězná. Hosté si dokázali vytvořit drtivý tlak při závěrečné hře bez brankáře, ale ten Armějci i s přispěním štěstí přežili.

Střely na branku ve 3. třetině - 7:13

Střely na branku celkem - 21:27

60:00

59:57
    Petružálek na závěr utkání míjí branku, Dinamo dnes prohraje.

59:45
    Hosté tlačí, ale už nemají čas...

59:05
    Staňa neskutečně zasáhl v leže proti dorážce hostujícího útočníka Gorovikova!

58:49
    Branka Dinama prázdná! Vhazuje se před brankou CSKA.

58:49
    Oddechový čas Dinama.

58:49
    Širokov zůstává v kleče na ledové ploše po zákroku Nováka. Vylučovat se nebude.

58:44
    Širokov vystřelil z pravého kruhu, Jerjomenko vyráží.

57:45
    Staňa byl včas u tyče proti pokusu Kvapila.

57:32
    Teď domácí dostali puk až do rohu za branku Dinama.

57:08
    Hosté bojují v útočném pásmu, defenziva CSKA ale stále drží.

56:09
    Staňa si pohlídal Konkovovu střelu z úhlu. Dinamo se ale nadechuje k tlaku.

55:26
    Petružálek vyslal překvapivou přihrávku od zadního mantinelu, která nalezla před brankovištěm Knjazeva. Ten byl příliš blízko Staňovi a trefil jen jeho betony.

54:59
    Mimo branku pálil ze strany Širokov.

54:14
    Dinamo v plném počtu a nyní je čas, aby hosté přešli k závěrečnému náporu.

53:53
    Ve vlastním oslabení střílel Kvapil, nad.

53:31
    Dinamo vyhodilo.

53:06
    A teď se Armějci dopustili postavení mimo hru.

52:53
    Domácí se sami vyhnali z útočného pásma.

52:13
    Tak na trestné Mosaljov, který Kvašovi v nárazu do brankové konstrukce pomohl. Přesilová hra pro CSKA.

52:13
    Širokov pronikl po pravém křídle, ale trefil jen betony dobře postaveného Jerjomenka. Následně pak vlédl do branky dojíždějící Kvaša, pro kterého to bylo zřejmě docela bolestivé, protože mu chvíli trvalo, než se zvedl z ledu.

51:35
    Jerjomenko si našel puk ve shluku těl a přerušil hru. Hosté by ale potřebovali hrát na druhé straně kluziště.

50:41
    Domácí defenziva dnes funguje. Spousta střeleckých pokusů hostí ani neprojde na Staňu.

50:06
    Zubov mezi kruhy, ale branku minul.

49:11
    Teď operovali před brankou Kvapil s Mosaljovem, Staňa ale mohl nakonec zůstat v klidu.

48:15
    Hráči CSKA už spoléhají hlavně na defenzivu. Zatím jim tato taktika vychází, protože Dinamo se jen těžko dostává do útočného pásma.

47:12
    Domácí se dostali do ofsajdu.

46:46
    Od mantinelu to zkusil Prochorkin, ale tímto pokusem nemohl Jerjomenka překvapit. Ten má kotouč v lapačce.

46:00
    Zakázané uvolnění Armějců.

45:41
    Markovova rána od modré čáry končí v lapačce Jerjomenka.

45:13
    Novák pálil zdálky vedle.

44:44
    Od modré střílel Mironov, Staňa měl odkrytý výhled a podržel puk na své hrudi.

44:30
    Hráči Dinama hledají ve třetí třetině zatím marně cestu k brance domácích.

43:46
    Hráči CSKA vyhodili až k brance soupeře tak šikovně, že z toho není icing.

43:17
    Jerjomenko si pohlídal odražený kotouč od zadního mantinelu a přikryl ho lapačkou.

42:54
    Rjasenskij odzbrojil unikajícího soupeře a Staňa nemusel zasahovat.

41:46
    Kugryšev byl v postavení mimo hru.

41:11
    Výborné napadání CSKA rezultovalo v šanci Perssona, který byl úplně volný mezi kruhy. Obrana Dinama stačila srazit puk vysoko nad svou branku.

40:48
    Zakázané uvolnění Dinama. Hra se vrací před hostující klec.

40:01

Vše se již chystá na zahájení třetí třetiny.

Po druhé třetině drží hráči CSKA Moskva nejtěsnější vedení. To jim zařídil ve 26. minutě po pěkné individuální akci Kugryšev. Jinak to není příliš zajímavé utkání, podle mého názoru mají zápasy play-off české Extraligy mnohem větší náboj. Třetí třetina začne přibližně 15:42.

Střely na branku ve 2. třetině - 7:5

Střely na branku celkem - 14:14

40:00

39:59
    Ještě to zkoušel od modré Jalasvaara, ale kotouč až na branku neprošel.

39:37
    Hosté teď drží útočné pásmo...

39:01
    Běží již poslední minuta druhé třetiny.

37:44
    Dinamovci v závěru třetiny zvyšují aktivitu a velice agresivně napadají.

36:47
    Igor Radulov to zkusil sám a jeho dalekonosnou střelu vyrazil Jerjomenko.

35:39
    Po dobré práci Knjazeva se snažil před brankou prosadil Petružálek, ale jeden z obránců mu stačil přizvednout hůl.

35:08
    Kvapil zkusil vystřelit, ale domácí obrana ho zbavila kotouče.

33:48
    Další dobrá akce hostí. Konkov se objevil mezi kruhy, ale trefil jen Staňovu vyrážečku.

32:44
    Mironov našel krásnou nahrávkou za obranu Sopina, který se ze strany řítil sám na Staňu. Slovenský brankář jej ale vychytal a pohlídal si i Sopinovu dorážku.

32:31
    Teď sledujeme převážně souboje ve středním pásmu.

31:19
    Střelu slovenského obránce Graňáka schoval do lapačky jeho krajan Staňa.

30:58
    Hosté v postavení mimo hru.

30:20
    Staňa musel řešit nepříjemné nahození Gorochova, když před ním stálo hned několik hráčů. Nakonec neposedný puk zkrotil.

29:33
    Nahození Jalasvaary lapil Staňa a ještě stačil i rozehrát na hole svých spoluhráčů.

28:45
    Nyní jsou pány na ledě borci v červených dresech. Dinamo se jen brání.

27:42
    Do dobré pozice se dostal domácí obránce Rjasenskij, který cpal puk mezi Jerjomenkovy betony, ten je ale secvakl včas.

27:01
    Vstřelený gól hráče CSKA nabudil a ti teď soupeři téměř nepůjčují kotouč.

25:19
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Armějci jdou podruhé v zápase do vedení! DMITRIJ KUGRYŠEV si vyjel nikým neobtěžován zpoza branky až do střelecké pozice a poté poslal kotouč přesně pod víko Jerjomenkovy svatyně. Asistence: Shaone Morrisonn, Nikolai Prochorkin.

24:40
    Přečíslení Dinama, po kterém výborně zasáhl Staňa, jenž se dokázal přesunout proti střílejícímu soupeři.

24:27
    Nahození Markova od červené čáry pokryl Jerjomenko.

24:50
    Rjasenskij výborně zapracoval před svým brankovištěm a čistě odstavil Mosaljova.

23:20
    Kvaša nedokázal obejít Gorochova a ještě dostal řádně naloženo.

22:23
    Domácí to hned dvakrát zkoušeli nebezpečně od modré. Ve druhém případě ale Jerjomenko dokázal podržet puk před dojíždějícím Prochorkinem.

22:14
    Oba týmy hrají v plném počtu.

21:55
    Střelu Zubova vyrazil Jerjomenko maskou. Sudí raději přerušili hru.

21:48
    Po nahrávce Kvapila pálil z levého křídla mimo Petružálek.

20:57
    Icing Armějců.

20:30
    Pokus Solovjova neprošel až na Staňu.

20:13
    Širokov ve strkanici se Soinem. Hostujícímu hráči se totiž nelíbilo, že Širokov ostře zabrzdil před Jerjomenkem a ohodil ho sněhem. Oba hráči vyloučeni.

20:01

Hráči obou týmů na ledové ploše. Za malou chvíli začne druhá část moskevského derby.

Střely na branku v 1. třetině - 7:9

První třetina začala hodně zvolna, ale postupně se hra přeci jen rozproudila a nakonec v ní padly i dva góly. O ten první se postaral v 15. minutě domácí Grigorenko. Za Dinamo srovnával minutu před koncem třetiny dělovkou od modré Mironov. Druhá třetina začne přibližně ve 14:50.

20:00

19:57
    Perioda se dohrává před brankou Dinama, ale zdá se, že domácí se už k zakončení nedostanou.

18:54
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Hosté v závěru třetiny vyrovnávají! Petružálek nahrál na modrou čáru ANDREJI A. MIRONOVOVI, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Staňa nemohl vůbec nic vidět. Asistence: Jakub Petružálek.

18:22

17:25
    Hostující obrana se před Perssonem doslova otevřela a švédský útočník projel až před Jerjomenka, který hosty zachránil od druhého gólu.

16:48
    Hosté vyhodili.

16:21
    Petružálek vyloučen za hákování Zubova. Přesilovka pro domácí.

16:08
    Petružálek individuálně pronikl až do útočného pásma, ale jeho střela jen zaduněla o zadní mantinel.

14:31
    Domácí si v tomto střídání vytvořili obrovský tlak a dávají i gól! Armějci Jerjomenka doslova ostřelovali a nakonec to přineslo své ovoce, když IGOR GRIGORENKO ranou z mezikruží hostujícího gólmana prostřelil mezi tělem a rukou. Asistence: Sergej Širokov, Oleg Kvaša.

14:01
    Staňa raději přerušil hru před dojíždějícím Sopinem.

13:19
    Gorochov váhal s rozehrávkou tak dlouho, až ho domácí připravili o puk. Sprukts toho ale nevyužil.

12:34
    Jerjomenko lapil střelu Igora Radulova. V brance pak místo puku skončil domácí útočník Persson.

12:10
    Staňa vyrazil střelu od modré jen před sebe, ale dobře to pro něho dopadlo.

11:30
    Ofenzivní střídání beka Jalasvaary, který si neustále hledal prostor před brankou. k ohrožení Staňi to ale nakonec nevedlo.

10:55
    Sopin centroval puk před branku, kam si sjížděl obránce Jalasvaara. Na kotouč však nedosáhl.

10:42
    Protiútok Dinama skončil jen postavením mimo hru.

09:53
    S koncem přesilové hry ještě pálil mimo Babenko.

09:35
    Nahození Petružálka skončilo v lapačce Staňi.

09:17
    Kvapil hledal Petružálka, který byl v dobré pozici. Kotouč mu ale přeskočil hůl.

08:58
    Hosté v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

07:53
    Rylov je samozřejmě vyloučen. Síly na ledě se vyrovnávají.

07:53
    Obrovská šance hostí v oslabení! Babenko jel sám na Staňu a dostal se do zakončení i přes faul Rylova. Pokus o kličku mu ale vypíchl Staňa a dorážku nenasměroval mezi tři tyče.

07:21
    Dinamo vyhodilo až k brance soupeře.

06:57
    Dominik Graňák zastavil nedovolěně Radulova a je vyloučen. CSKA si zahraje první přesilovou hru.

05:48
    Kotouč zapadl někam do ochranné sítě za hostující brankou. Vhazovat se bude před gólmanem Dinama.

05:22
    Od mantinelu střílel zápěstím Alexander Radulov, kotouč skončil v lapačce Jerjomenka.

05:12
    Výborné střídání domácích. Jerjomenko se měl nyní co ohánět, a i jeho spoluhráči si jistě oddechli, když po střele Denisova zalehl kotouč a přerušil hru.

04:36
    Střelu Cvetkova zblokovala obrana CSKA.

04:06
    Z úhlu to zkoušel Kvapil a Staňa se musel poprvé v utkání trochu protáhnout.

03:19
    Zakázané uvolnění domácích.

02:44
    Úvod utkání je hodně opatrný. Zatím jsme neviděli žádnou nebezpečnou akci.

01:21
    Puk opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:41
    Teď už se CSKA vymanilo.

00:16
    Hosté se hned usadili v útočném pásmu.

00:01

Na led nyní nastupují zahajovací formace obou týmů. Za malou chvíli si poslechneme ruskou státní hymnu.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, Kondratjev, Markov, Marčenko - A. Radulov, Persson, I. Radulov - Kvaša, Grigorenko, Širokov - Sprukts, Davis, Barbašev - Zubov, Ljubimov, Prochorkin - Kugryšev.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - Novák, Graňák, Jalasvaara, Solovjov, Gorochov, Mironov, Barancev - Soin, Babenko, Konkov - Cvetkov, Petružálek, Kvapil - Gorovikov, Sopin, Kasjančuk - Pestunov, Mosaljov, Knjazev - Lukin.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Sivov, Šeljanin.

Oba celky se poprvé utkaly ve čtvrtek. Vše podstatné se událo již v první části, kdy se hosté trefami Sopina, Konkova a Gorovikova ujali tříbrankového vedení. Skóre 0:3 již vydrželo až do samotného konce zápasu. Armějci se proti Jerjomenkovi nedokázali ani jednou prosadit a Dinamo se s vidinou dostatečného náskoku již nikam bezhlavě nehnalo.

Dobrý den všem hokejovým příznivcům. Dnes je na programu druhý zápas čtvrtfinále play-off KHL mezi CSKA Moskva a Dinamem Moskva. První dějství tohoto moskevského souboje se událo již ve čtvrtek a úspěšnější bylo hostující Dinamo, které zvítězilo 0:3 a ujalo se tak vedení v sérii. Ambiciózní tým kolem hvězdného Radulova tak tentokrát jistě udělá vše proto, aby na led Dinama odjížděl za vyrovnaného stavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 15. Grigorenko (Širokov, Kvaša), 26. Kugryšev (Morrisonn, Prochorkin) – 19. Mironov (Petružálek)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - Novák, Graňák, Jalasvaara, Solovjov, Gorochov, Mironov, Barancev - Soin, Babenko, Konkov - Cvetkov, Petružálek, Kvapil - Gorovikov, Sopin, Kasjančuk - Pestunov, Mosaljov, Knjazev - Lukin.

Rozhodca: Bulanov, Zacharov - Sivov, Šeljanin