Žilina – Košice 0:7 (kon.) | Skalica – Zvolen 8:2 (kon.) | Martin – Poprad 2:5 (kon.)
Nitra – Piešťany 6:0 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 03.03.2013, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa posledný zápas základnej časti Tipsport extraligy medzi Banskou Bystricou a Trenčínom, víťazstvom domácich "baranov" 3:0. Čisté konto si pripísal domáci brankár Chorošun.

Banská Bystrica tak po základnej časti končí na 8. mieste Tipsport extraligy, a v play-off narazí na Zvolen, ktorý sa po základnej časti umiestnil na 1. mieste.

Trenčín končí po základnej časti na 6. mieste Tipsport extraligy, a v play-off sa stretne s Nitrou, ktorá skončila na 3. mieste po základnej časti.

Ďakujem za pozornosť, a prajem príjemný zvyšok večera, a Dovidenia pri ďalších online prenosoch. (20:04:38)

60:00

58:54
    Streľa Mikoláška, ale brankár Nagy puk chytá.

58:00
    Domáci hráči sú usadení v útočnom pásme, ale strela Hudeca z kruhu nebola presná.

57:20
    Strela Predajnianskeho bola nebezpečná, ale brankár hostí ju vyráža mimo bránkoviska.

55:53
    Vylúčenie Trenčín, Peter Bustín dostáva dve minúty za hákovanie.

54:52
    Nebezpečná strela Juraja Sýkoru, ale Nagy puk chytá.

53:00
    Strela Luntera z tesnej blízkosti Nagyho brány, ale brankár hostí puk chytá.

52:03
    Vylúčenie Trenčín, na trestnú odišiel Erik Bednár za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

51:57

Banská Bystrica dala gól!
    Macík získal puk v súboji s Filom, nakorčuloval si k bránke hostí, a prihral voľnému JURAJOVI SÝKOROVI, ktorý prekonáva brankára hostí, a využíva tak presilovú hru. Asistencie: Radoslav Macík a Mário Lunter

51:36
    Imrich sa snažil vyhodiť puk, ale domáci hráči ho zachytili,a ostávajú v útočnom pásme.

51:12
    Vylúčenie Trenčína, Tomáš Klíma dostáva 2+2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

50:16
    Pozník dostal puk medzi kruhmi, ale tvrdým bodyčekom ho odstavil domáci Sýkora, a tak pri puku domáci hráči.

49:28
    Do pásma sa dostávali hostia, puk poslal Rusnák na Marosza, ale jeho nahodený puk chytá Chorošun do lapačky.

47:02
    Do nájazdu sa dostal Macík, ale bekhendovým blafákom neprekonáva brankára hostí !

45:56
    Filo dotiahol puk do útočného pásma, hľadal Otčenáša, ktorý išiel s pukom za bránkou, a odtiaľ ho vrátil na Fila, ale ten sa ďaleko nedostal, pretože domáci hráči získali puk.

44:32
    Bokroš nerozohral dobre, puk zachytil Češík, nakorčuloval si za bránku, hľadal niekoho pred bránkou, ale hostia dokázali vyhodiť puk.

43:48
    Lunter vybojoval puk vo vlastnom pásme, a počas vlastného oslabenia sa dostal až pred brankára hostí, ale ani dvomi strelami ho neprekonáva.

42:34
    Vylúčenie Banskej Bystrice, Tomáš Zigo odišiel na dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

42:23
    Do veľkej šance sa dostal Zigo, ale bekhendovou strelou nedokázal prekonať brankára hostí, ale najprv skúšal pozornosť Nagyho domáci Srnka.

41:57
    Hostia len nastrelili puk na Chorošuna zo stredného pásma, ten puk pre istotu chytá do lapačky, a tak sa bude vhadzovať v obrannom pásme domácich.

40:20
    Strela Luntera z kruhu, puk sa odrazil na zadný mantinel, Macík sa snažil z poza bránky pretlačiť puk za brankára hostí, ale brankár Nagy zasahuje.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme opäť videli len jeden gól, a opäť na strane Banskej Bystrice, strelil ho RADOSLAV MACÍK v 30. minúte. Opäť sme nevideli veľa šancí, ale videli sme trestné strieľanie po priestupku domáceho brankára Chorošuna, ale domáci brankár si svoju chybu napravil, keď vychytal nájazd Otčenáša.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:25
    Domáci hráči sa teraz usadili v útočnom pásme, brankár hostí musel niekoľkokrát zasahovať, a chytá aj strelu Jankoviča z tesnej blízkos

37:36
    Predajniansky teraz zachytil rozohrávku hostí, ale puk poslal len na Lantoša, ktorý nič nevymyslel, a tak prišiel o puk.

35:40
    Hostia v útočnom pásme, rýchla prihrávka na Bokroša, ale jeho strela skončila na domácom obrancovi Kubkovi, následne puk domáci vyhadzujú až k Nagymu.

35:20
    Vylúčenie Banskej Bystrice, za vyhodenie puku mimo ľadovej plochy, a tak si hostia zahrajú presilovku 5 proti 3.

34:32
    Hostia sa usadili v pásme, ale len si prihrávali, a ani jeden z nich sa neodvážil k strele, nakoniec puk skončil na hokejke domáceho hráča, a ten ho odpaľuje až k brankárovi hostí.

33:39
    Vylúčenie Banskej Bystrice, na trestnú odišiel Martin Trochta za hákovanie.

32:27
    Prudká prihrávka na Macíka, ktorú domáci útočník nedokázal spracovať, a tak puk na hokejkách hostí.

31:47
    Prihrávka smerovala na Ziga, ten ale blokovaný dvomi obrancami hostí nedokázal spracovať puk, a ten tak končí za bránkou hostí.

29:46
    Na trestné strieľanie išiel Otčenáš, ale trestné strieľanie nepremenil, a stav tak ostáva nezmenený. Domáci brankár Chorošun tak odčinil svoje pochybenie.

29:46
    Trestné strieľanie pre Trenčín, po hodení hokejky domácim brankárom Chorošunom !

29:13
    Domáci hráči sa dostali do útočného pásma, RADOSLAV MACÍK poslal strelu z poza obrancu, a puk si našiel medzeru medzi betónmi brankára hostí, a dokĺzal sa do bránky. Asistencia: Mário Lunter

28:15
    Nepresná rozohrávka na Luntera, a puk tak končí na striedačke domácich.

25:57
    Domáci hráči sa dostali do útočného pásma, Sýkora našiel na modrej Bira, ktorý strieľal od modrej, ale Češík nedokázal tečovať puk pred Nagym, a tak puk končí mimo brány.

25:13
    Macík nedokázal zachytiť prihrávku v útočnom pásme, a tak hostia vyhadzujú puk až ku Chorošunovi.

24:30
    Vylúčenie Trenčín, trest pre hráčsku lavicu hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odpyká Peter Bustin.

24:09
    Rusnáková strela, ale Chorošun zasahuje, a na druhej strane šanca pre Ziga, ale neprekonáva brankára hostí.

22:48
    Mikolášek dostal prihrávku, dostal sa až k Nagymu, ale zakončiť mu už obrana hostí nedovolila.

21:42
    Sýkora našiel v útočnom pásme Lantoša, ale jeho strela z kruhu bola nepresná.

20:23
    Hudec našiel Luntera, ale jeho strela míňa bránku hostí, následne ešte strieľal nepresne od modrej Kubka.

20:01
    Začala druhá tretina.

Zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun - Bambúch, Kubka, Janík, Biro, Styk, Predajniansky, Rosandić - Lunter, Hudec, Macík - Já. Sýkora, Češík, Jankovič - Mikolášek, Trochta, Lantoš - Srnka, Zigo, Ju. Sýkora

Dukla Trenčín: Nagy - Bokroš, Imrich, Pozník, Palovič, Habšuda, Bednár, Petre, Piško - Marosz, Rusnák, Nemček - Filo, Klíma, Otčenáš - Pardavý, Broska, Bustin - Záborský, Hrazdíra, Buliš

Rozhodca: Ru.Lauff - Jobbágy, V.Smerek .

V prvej tretine sme okrem gólu domácich hráčov, ktorý strelil BRANISLAV SRNKA v 10. minúte, veľa hokejových akcií nevideli, možno ešte niekoľko šancí na strane Banskej Bystrice, ale domáci brankár Chorošun nemal zatiaľ veľa práce.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:30
    Hostia sú už dlhší čas v útočnom pásme, ale nedokázali ohroziť brankára Chorošuna.

18:45
    Puk majú na hokejkách hostia, ale nedokážu sa s ním dostať ďalej ako do stredného pásma, a tak je brankár Chorošun zatiaľ bez práce.

16:58
    Chyba hostí vo vlastnom pásme, puk sa dostal k Jankovičovi, ktorý našiel pred bránkou Sýkoru, ale ten nedokázal zblízka prekonať brankára hostí.

15:56
    Trochta našiel na modrej čiare Styka, ale jeho strela bola nepresná, a skončila len na mantineli v rohu útočného pásma domácich.

14:25
    Klíma sa dokázal dostať do útočného pásma v oslabení, ale domáci hráči sa stihli rýchlo vrátiť do pásma, a puk mu zobrať skôr ako stihol zakončiť.

13:38
    Pekná útočná akcia domácich, Sýkora našiel pri bránke hostí Češíka, ale ten nedokázal rýchlo spracovať puk, a tak jeho strelu Nagy chytá.

12:55
    Vylúčenie Trenčína, Anton Pozník odišiel za nedovolené bránenie.

12:10
    Hostia získali puk v útočnom pásme, ale nedokázali vážnejšie ohroziť domáceho brankára Chorošuna, strelou od modrej sa o to pokúšal Bokroš, ale jeho strela skončila na domácom obrancovi.

10:40
    Prihrávka Rosandića na Lantoša, ale ten nedokázal zachytiť puk na modrej čiare, a tak sa táto akcia končí zakázaným uvoľnením, a vhadzovať sa bude pred Chorošunom.

09:15
    Zigo našiel v pásme BRANISLAVA SRNKU, ktorý si pekne obkorčuloval Nagyho bránku, a poslal puk do bránky. Asistencie: Tomáš Zigo a Lukáš Bambúch.

08:17
    Trochta založil útočnú akciu, zo stredného pásma našiel Mikoláška v útočnom pásme, ale hostia sa o útočníka domácich postarali, a poslali puk ďaleko od Nagyho.

07:26
    Janík strieľal po prechode modrej čiary, ale Nagy si dal pozor, a puk chytá.

06:35
    Puk majú na hokejkách domáci hráč, ale je to v strednom pásme, o útočnú akciu sa pokúšal Hudec, ale neprešiel cez obranu hostí.

05:16
    Lantoš mal puk na hokejke v útočnom pásme, ale nepresnou rozohrávkou vytlačil domácich hráčov z útočného pásma do stredného.

04:23
    Sýkora vybojoval puk v súboji pri mantineli, dostal sa s ním za bránku hostí, ale nedokázal prihrať na Češíka, ktorý si pýtal pred bránkou puk.

03:40
    Pekná prihrávka na modrú čiaru na Otčenáša, ale ten si nedokázal sklepnúť puk, a ten tak končí za Chorošunovou bránkou.

02:36
    Hostia len nahodili puk na Chorošuna zo stredného pásma, ten ho chytil do lapačky, a následne prihral na Bambúcha, ktorý rozbieha útočnú akciu, ktorá sa končí na modrej čiare.

01:45
    Nepresná rozohrávka na strane Trenčína, a tak sa bude vhadzovať pred brankárom hostí.

00:48
    Puk do útočného pásma dotiahol Češík, ale medzi kruhmi o puk prišiel, a tak sa puku zmocnili hostia, ale ich akcia sa skončila ofsajdom.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vítam Vás pri sledovaní posledného kola základnej časti Tipsport extraligy, v ktorom privíta Banská Bystrica na svojom ľade hráčov Trenčína.

Prvý spoločný zápas týchto súperov sa odohral v Trenčíne, a Banská Bystrica dokázala zvíťaziť 4:3 po samostatných nájazdoch, Druhý spoločný zápas sa odohral v Banskej Bystrici, tento zápas vyhrali domáci "barani" 4:2. V treťom spoločnom zápase sa už radovali Trenčania, ktorý dokázali doma zvíťaziť 4:2. Vo štvrtom spoločnom zápase zvíťazila Banská Bystrica na domácom ľade 6:4. A zatiaľ v poslednom spoločnom zápase zvíťazili Trenčania na domácom ľade 4:2.

HC´05 Banská Bystrica odohrala posledný zápas v Piešťanoch. Zápas začali lepšie domáci hráči, ktorý viedli od šiestej minúty 1:0. Ale v ôsmej minúte dokázal vyrovnať Martin Mikolášek. Ale v 14. minúte išli domáci do vedenia 2:1. Do konca prvej tretiny už diváci v Piešťanoch gól nevideli, a tak sa prvá tretina končila za stavu 2:1. V druhej tretine sa podarilo hosťom z Banskej Bystrice vyrovnať zásluhou Radoslava Macíka. Do konca tretej tretiny už gól nepadol, a tak nasledovalo predĺženie,v ktorom sa individuálnou akciou presadil Matej Češík, a rozhodol tak o výhre Banskej Bystrice 3:2 po predĺžení.

HK Dukla Trenčín v minulom kole odohrala domáci zápas, na ktorom privítala hráčov Žiliny. Diváci v Trenčíne museli na prvý gól čakať až do 39. minúty, kedy na radosť domácich prekonal brankára hostí domáci útočník Rostislav Marosz. Druhý gól domácich strelil v 56. minúte Ondrej Otčenáš. Ale hosťujúci hráči dokázali streliť kontaktný gól na 2:1 v 57. minúte zásluhou Tomáša Sýkoru, ale hostia už nedokázali vyrovnať, a tak tri body ostali doma v Trenčíne.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Majkl Petruška

Góly a asistencie: 10. Srnka (Zigo, Bambúch), 30. Macík (Lunter), 52. Ju. Sýkora (Macík, Lunter)

HC´ 05 Banská Bystrica: Chorošun - Bambúch, Kubka, Janík, Biro, Styk, Predajniansky, Rosandić - Lunter, Hudec, Macík - Já. Sýkora, Češík, Jankovič - Mikolášek, Trochta, Lantoš - Srnka, Zigo, Ju. Sýkora
    HK DUKLA Trenčín: Nagy - Bokroš, Imrich, Pozník, Palovič, Habšuda, Bednár, Petre, Plško - Marosz, Rusnák, Nemček - Filo, Klíma, Otčenáš - Pardavý, Broska, Bustin - Záborský, Hrazdíra, Buliš

Rozhodca: Ru.Lauff - Jobbágy, V.Smerek