St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.) | Chicago – Columbus 4:3 (po pr.) | Anaheim – Minnesota 3:2 (kon.)
Philadelphia – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Buffalo – NJ Devils 4:3 (po s.n.)
Winnipeg – Washington 0:3 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Minnesota Wild
cz Sobota 02.03.2013, 04:00 • Honda Center (kap.17174) • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Krásné dobré ráno Vám všem, co jste si přivstali, abyste sledovali onlajn přenos z utkání mezi domácími "kačery" z Anaheimu a jejich dnešním soupeřem, hráči Minnesoty Wild.

Minnesota Wild aktuálně uzavírá postupovou osmičku týmů do Play Off ze Západní konference. Z 19 odehraných utkání se z vítězství radovali hráči hostí desetkrát a to jim prozatím spolu s dvěmi porážkami z nastavení vyneslo 22 bodů. Většinu svých úspěchů však vybojovali na domácím ledě a tak mají dnes v Anaheimu co napravovat. Trochu za očekáváním letos zatím zůstává asi největší hvězda Minnesoty Dany Heatley, zdárně ho však bodově zastupují letní posily týmu Zach Parise či kapitán týmu Mike Koivu. Především se však daří brankářské jedničce týmu, Nicklas Backstrom má z posledních 7 startů pěknou bilanci 5-1-1.

Ryan Suter 12 (0+12)

Anaheim Ducks patří jednoznačně k největším překvapením letošní sezony. Tým kolem finského veterána Teemu Selanneho atakuje špičku Západní konference, hned za letos stále neporaženým Chicagem. Nejvce se letos zatím daří Ryanu Getzlafovi, který posbíral již 21 bodů, z toho jich hned 11 získal v posledních 4 zápasech. Stejně jako v týmu Wild i domácí mohou spoléhat na výkony brankáře, Viktor Fasth a jeho bilance 10 startů - 9 výher, k tomu není moc co dodávat.

Zajímavosti utkání

Oba týmy se letos už jednou utkaly, před 4 týdny "kačeři" využili výhodu domácího prostředí a zvítězili 3:1. V Minnesotě se oba týmy utkají 12.března.

Hosté se budou muset v dnešním utkání obejít bez útočníka Cala Clutterbucka, to domácí Anaheim nehlásí zranění žádné.

Pokud dnes Ducks zvítězí, připíší si již osmou domácí výhru za sebou.

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) - Baeuchemin, Sbisa, Fowler, Lovejoy, Lydman, Allen - Palmieri, Getzlaf (C), Perry - Beleskey, Ryan, Selanne (A) - Winnik, S. Koivu (A), Cogliano - Maroon, Bonino, Etem.

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) - Brodin, Suter (A), Gilbert, Stoner, Prosser, Spurgeon - Coyle, M. Koivu (C), Parise (A) - Setoguchi, Cullen, Zucker - Heatley, Granlund, Bouchard - Mitchell, Brodziak, Rupp.

Rozhodčí: .

00:01

00:45
    Střelu Palmieriho zastavuje Kuemper.

01:15
    Na druhé straně to zkouší ranou z levého kruhu Devin Setoguchi.

01:46
    Danny Winnik se tlačil k brance hostí, jeho pokus zastavuje vleže brankář Kuemper.

03:04
    Hosté nahazují za branku domácích, k jejich smůle to ovšem bylo až zpoza červené a tak následuje icing a vhazování před Kuemperem.

03:10
    Střela domácího Sbisy od modré čáry branku hostí míjí.

03:39
    Tentokrát icing na druhé straně, vhazování u branky Ducks.

04:00
    Brodziak se rychle otočil s pukem na modré čáře a zkoušel pozornost Hillera, jemuž ještě clonil jeden z hostujících hráčů, domácí brankář však zastavuje ramenem.

04:45
    Anaheim právě vstřelil branku!

Getzlaf vyvezl puk z vlastního pásma, na červené předal Palmierimu, který zaútočil zleva, následuje rychlá příhra Perrymu, který již puk servíruje před branku zcela volnému RYANU GETZLAFOVI a ten otevírá skóre dnešního utkání!

Asistence: Corey Perry, Kyle Palmieri.

06:03
    Vhazování u domácí branky vyhrávají hosté, u puku se ale dlouho nedrží a domácí zakládají útok.

06:26
    Saku Koivu se dral do zakončení, jeho střelu zleva zastavuje Kuemper.

06:50
    Jason Zucker si povyjel zpoza branky až před Hillera, ten jeho střelu zastavuje.

07:30
    Hostům se teď nedaří založit útok kombinačně, tak to zkouší nahozením.

07:50
    Dvakrát to zkoušeli obránci Minnesoty od modré, ani jednou však jejich střela netrefila prostor mezi třemi tyčemi domácí branky.

09:31
    Nejprve šance domácích, kdy Maroon hledal před brankou volného Bonina, ten ale golmana hostí nepřekonal. Na druhé straně to střelou zleva zkoušel Zach Parise, puk však již drží ve své výstroji Hiller.

10:16
    Palmieri svojí ranou brankáře hostí nepřekonal.

11:22

TEEMU SELANNE si nabruslil mezi kruhy a backhandovým pokusem přidává druhou branku domácích!

Asistence: Luca Sbisa, Bobby Ryan.

12:24
    Střelu příklepem Mikku Koiva zastavuje Hiller.

14:48
    Po hluché pasáži se do útoku dotávají domácí, střelu jednoho z jejich útočníků kryje Kuemper.

15:00
    První přesilová hra dnešního utkání. Za držení protihráče vyloučen domácí Bobby Ryan (ANA).

15:27
    Domácím se nepovedlo vyhodit a zcela sám před Hillerem se zjevil Zach Parise, jeho backhandovou střelu Hiller vyráží!

16:00
    Mikko Koivu to zkouší od modré, ale střela jen těsně míjí levou tyč domácí svatyně.

17:00

17:28
    Boxerská vložka mezi domácím Beleskeyem a hostujícím Stonerem

17:37
    Ve dvou proti brankáři ujížděli dva hráči hostí, střelu Mitchella ale Hiller skvělým přesunem zastavuje!

18:27
    Po icingu domácích se hra na chvíli přesune před branku Minnesoty.

19:00
    Poslední minuta první části.

19:34
    Corey Perry velkým obloukem objížděl branku, jeho následný střelecký pokus skvělým zákrokem lapačkou zastavuje Kuemper!

20:00

Po první třetině jdou s dvoubrankovým náskokem do kabin hráči Ducks. Nejprve otevřel skóre utkání po pěkné kombinaci Ryan Getzlaf, to se psala 5.minuta, o 7 minut později navyšuje nestárnoucí Teemu Sellane na rozdíl dvou branek. Další průběh zápasu sledujte přibližně v 05:02.

20:01

20:41
    Palmieri míří pouze do boční síťky branky Wild.

22:15
    Parise dostal přihrávku před branku a z první pálí na Hillera, ten jeho střelu vyráží hrudí.

24:25
    Nahození Sutera od modré trefuje branku pouze z boční strany.

24:54
    Saku Koivu (ANA) zahrál vysokou holí a už usedá na trestnou lavici.

25:07
    Setoguchi to zkouší zápěstím, na Hillera si ale nepřišel.

25:26
    Bouchard pálí tvrdě, Hiller opět vyráží.

26:46
    Minnesota zamkla domácí v pásmu, gólová střela ale nepřichází..

26:54
    Domácí se ubránili a hrají v plném počtu.

28:17
    V dalším dnešním pěstním souboji se představují domácí Maroon a minnesotský Konopka, v tomto duelu vítězí hráč hostí. Konopka dostává k většímu trestu i trest menší a tak mají Ducks možnost přesilové hry.

28:40
    Po velkém závaru se ke střele z mezikruží dostává Palmieri, Kuemper jeho pokus kryje.

30:17

31:26

Winnik střelou z boku trefil Kuempera, jemuž zůstal puk ležet mezi betony nepovšimnut jeho zraku, čehož si všiml dojíždějící MATT BELESKEY a doťuknutím posílá puk za brankovou čáru!

Asistence: Danny Winnik, Andrew Cogliano.

31:54
    Střelecký pokus Perryho netrefuje branku Minnesoty.

33:24
    Hiller vyráží střelu Boucharda.

33:42
    Spurgeon to zkouší nadvakrát v rozmezí několika málo vteřin, ani jednou však nemusí domácí gólman zasahovat.

34:14
    Ani teď se útočníkovi nepovedlo trefit branku, konkrétně Bobby Ryanovi.

35:52
    Clayton Stoner našel volný puk za brankou a pokoušel se jej zasunout do odkryté domácí klece, to se mu však nepovedlo a puk pouze projel brankovištěm.

36:15
    Z levé strany to zkoušel Maroon, jeho zblokovanou střelu Kuemper zastavuje.

37:55
    Coyle a Koivu se dostali do přečíslení 2 na 1, střelu druhého jmenovaného chytá Hiller!

38:30
    Perry zprava vnikl do útočného pásma a zadovkou přenechal puk Getzlafovi, jeho rána však nebyla příliš tvrdá ani přesná a tak ji Kuemper s přehledem vyráží.

40:00

Ve druhé třetině přidali domácí další branku, když se prosadil Matt Beleskey a do šaten tak odchází již s tříbrankovým vedením. Poslední část hry začíná přibližně v 05:53.

40:01

40:29
    Minnesota právě vstřelila branku!

Domácí chybovali v rozehrávce za brankou, puk se dostal k levému kruhu, kde stál KYLE BRODZIAK a tvrdou ranou nad levý Hillerův beton snižuje stav zápasu!

Bez asistence.

41:26
    Gól hosty pořádně nabudil a dobrou minutu teď nepustili domácí z pásma, jejich tlak zastavil až pokus Claytona, který kryje Hiller.

42:30
    Domácí rychle pochopili, že zataženou hrou by akorát čekali na další šance Minnesoty a pokoušejí se útočit.

43:28
    K odraženému puku se dostal Palmieri, jeho ránu však zblokoval jeden z beků a Kuemper tak měl čas v klidu puk přikrýt.

43:56
    Getzlaf to zkoušel zprava, kotouč kryje ve své výstroji hostující brankář.

44:29
    Další pokus z pravé strany, autorem je Cogliano a stejně jako v předchozím případě další úspěšný zásah Kuempera.

46:48
    Dlouho se teď hrálo ve středním pásmu, změnu přinesla až střela Lovejoye, do branky se ale nevešla.

47:15
    Kuemper zastavuje střelu Daniela Winnika.

47:55
    Hodně tvrdě pálil od modré Fowler, střela jen prosvištěla vedle pravé tyče Kuemperovy branky. Z opakovaného záběru je zřejmé, že puk mimo tyče vytěsnil skvělým zásahem betonem hostující brankář!

50:37

Minnesota se dostává do těsného kontaktu. DAVIN SETOGUCHI proháčkoval do útočného pásma domácích a tvrdou střelou nad Hillerovu lapačku snižuje na rozdíl jediné branky!

Asistence: Mike Rupp, Ryan Suter.

51:30
    Hosté jsou při chuti a ženou se za vyrovnáním.

52:37
    Suterovu střelu vyráží Hiller.

53:29
    Mitchell zkusil překvapit Hillera vyjetím zpoza branky, domácí gólman byl ale pozorný a ránu vyráží.

54:25
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých šest minut a hosté zakládají další útok.

55:00
    Brodziakovo nahození od modré se pokoušel tečovat Mikko Koivu, Hillerovu pozici ještě zhoršil stínící Coyle, Hiller ale kotouč zastavuje.

55:30
    Hráči Minnesoty pevně usazeni ve svém útočném pásmu. domácí hráči se teď musí hodně ohánět.

56:43
    Vyloučení domácího Francoise Beauchomina (ANA) dává hostům velkou šanci na vyrovnání. Dvě minuty za podražení a přesilovka pro Minnesotu.

56:47
    Po vyhraném vhazování pálí z první Suter, střela letí mimo.

57:30
    Domácí aktivně brání a nepouští hosty ke střelbě.

58:00
    Tvrdá Cullenova střela trefila Hillera do masky, hra pokračuje.

58:30
    Suter pálí zpoza hráčů Anaheimu, střela netrefuje branku.

58:47

58:55
    Kuemper je na střídačce, hosté v šesti!

59:40
    Hosté ztratili puk na modré, ale Perry z půli hřiště netrefuje prázdnou branku Minnesoty!

60:00

Tři hvězdy utkání

1. Ryan Getzlaf (ANA)

2. Jonas Hiller (ANA)

3. Matt Beleskey (ANA)

Skóre utkání otevřel již v 5.minutě Ryan Getzlaf, o dalších sedmi minut později zvýšil vedení domácích Teemu Selanne. Když po polovině zápasu přidal třetí zásah důrazný Beleskey, zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté však nesložili zbraně a hned zkraje poslední třetiny snížil zásluhou Brodziaka. Když se devět minut před koncem prosadil Setoguchi, bylo zaděláno na drama. Hostům však k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a tři body tak zůstávají domácím.Hokejisté Anaheimu si dnešním vítězstvím připisují již osmou domácí výhru v řadě a zároveň si upevňují druhou příčku v Západní konferenci.

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji pěkný den! (06:36:34)

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 5. Getzlaf (Perry, Palmieri), 12. Selanne (Sbisa, Ryan), 32. Beleskey (Winnik, Cogliano) - 41. Brodziak, 51. Setoguchi (Rupp, Suter)

Rozhodca: Rourke, Peel - Pancich, Rody

Diváci: 15264