Znojmo – Salzburg 5:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
cz Sobota 23.02.2013, 16:30 • Zimní stadion Znojmo • Erste Bank Young Stars League

Orli zvítězili i ve třetí třetině a s přehledem si tak pohlídali dnešní pohodové vítězství v nepříliš ostrém tempu. Děkuji za pozornost, hezký zbytek sobotního večera. (18:31:28)

60:00

59:08
    Z mezikruží se pokoušel překvapit Franka Holub, jeho rána byla zblokována mimo tyče.

58:25
    Znojmo má puk na hokejkách a kontroluje závěr dnešního utkání.

57:46
    Orli ještě útočí. Cerinski střílel od modré čáry, Frank puk jen vyrazil před sebe a opět Cerinski se pokoušel ještě z dorážky dostat puk za brankovou čáru. Gólman opět úspěšnější a přerušuje hru.

56:54
    Orli právě vstřelili branku!
    Tak přeci jen pátý gól Znojma. Ludwigovu střelu na Helešice od modré čáry zachytil MICHAEL SCHEJBAL a v sólovém úniku na gólmana zvolil přesnou ránu mezi betony. Bez asistence.

56:15
    Zápas už se bude zřejmě jen dohrávat, čemuž už odpovídá i tempo hry.

55:39
    Po Flatscherově střele na druhé straně kluziště drží Helešic puk v lapačce.

55:16

55:08
    Nováček kombinoval s Holubem, po střele druhého jmenovaného z prostoru u levé tyčky přerušuje Frank hru.

54:40
    Až nyní se Orli usadili před Frankem.

54:20
    A opět.

53:57
    Salzburg vystihl nepřesnou rozehrávku Orlů a opět odpaluje kotouč až k Helešicově kleci.

53:31
    Odehnal to opět zkoušel od modré čáry, puk skončil ve změti těl před brankovištěm.

53:16
    Na trestné lavici už sedí Berger (SLZ) - vysoká hůl.

53:00
    Na chvíli se do útoku podívali i hostující hráči, ale před Helešicem došlo k faulu, po kterém zůstává ležet Cerinski. Bude se opět vylučovat.

52:18

52:00
    Orli stále před bránou soupeře, ale přihrávají si velmi nepřesně...

51:20
    Hosté posílají puk přes všechny čáry.

51:01
    Odehnalovu střelu od modré čáry před bránou ještě tečoval Kacetl, puk jen těsně prolétl kolem tyče.

50:35
    Hosté hrají ve čtyřech.

50:18
    Vyloučen Seewald (SLZ) - hákování.

50:18
    Přes veškerou snahu hostů se přeci jen domácí Nahodil dostal do zajímavé gólové příležitosti, ještě než mohl zakončit, fauloval jej soupeř.

50:03
    A kotouč opět na hokejkách hráčů Salzburgu.

49:35
    Znojmu se zatím v přesilovce nedaří, puk je opět až za Helešicovou bránou.

49:10
    Po dalším buly před Frankem proklouzl znojemských hráčům puk přes modrou čáru a útok tak musí začínat znovu.

48:49
    Hosté se ihned po buly před Frankem osvobozují.

48:35
    A vyloučení na druhé straně. Dvě minuty si odsedí Großlercher Y. (SLZ) - faul loktem.

48:08

48:00
    Hostům opět trvalo poměrně dlouho, ne si vybojovali prostor před Helešicem.

47:11
    Po Ludwigově ráně z kruhu se kotouč prokutálel skrz Helešicovy betony do brankoviště, kde jej včas odpálkovali do bezpečí znojemské hokejky.

47:07
    Až nyní si hosté vybojovali útočnou třetinu.

46:45
    A další vyhození Znojma z vlastní obranné třetiny přes všechny čáry.

46:15
    Hochwimmerovu ránu od modré čáry vyráží Helešic před sebe, kde si puk přebírají jeho spoluhráčů a odpalují jej přes všechny čáry.

46:08
    Dvě minuty si odsedí Špaček (ZNO) - hákování.

45:37
    Až nyní se podařilo Salzburgu vypíchnout domácím hráčům puk, jejich nahození však bez potíží kryje Helešic a nechává rozehrát vlastní tým.

45:11
    Orli se nyní celou minutu drží před bránou Franka, opět však kombinují spíše podél mantinelů.

44:20
    Nahodil si poradil hned s trojicí dotírajících hráčů Salzburgu, puk však po jeho ráně končí na výstroji dalšího bránícího hráče Rakušanů.

43:53
    A další icing Salzburgu.

43:37
    Hra se přelila z jednoho konce kluziště na druhý, bez přímého ohrožení gólmanů. Navíc hosté nyní posílají kotouč na zakázané uvolnění.

42:45
    Orli se pokusili zahrozit na druhé straně, Nahodilovu střelu z jízdy Frank vyráží.

42:00
    Obrovská šance hostů. Z prostoru před brankovištěm se pokoušel prosadit po přihrávce zpoza brány Großlercher Julian, Helešic vyráží a poradil si i s následnou dorážkou Grabmayra.

41:07

40:50
    Chybná rozehrávka a puk je až u Helešicovy klece.

40:22
    Znojmo pokračuje v přesilové hře a ihned se usídlilo před Frankem.

40:01

Třetí třetina začne v 18:05. Druhé dějství přineslo brzkou branku Salzburgu, který dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu. I nadále však hra příliš hezkých momentů nepřinesla. Orli zaútočili až v přesilové hře. Krátce po jejím skončení se prosadil Schejbal a v samotném závěru třetiny se ještě prezentoval přesnou trefou Hobza.

40:00

39:30
    Orli pokračují v klasické přesilové hře.

39:18
    Znojmo již hrálo v plném počtu a vyzkoušelo si přesilovku 5 na 3. JAN HOBZA po ukázkovém rozebrání obrany pálil od modré čáry a jeho přízemní střela končí za brankovou čárou. Asistence: Marek Špaček.

39:06
    Vyloučen Ludwig (SLZ) - nedovolené bránění.

38:58
    Nyní se pokoušel mezi dvojicí hráčů hostů prosmýknout Fusek, na kterého již mířila Schejbalova přihrávka. Na puk však nedosáhl a požaduje po rozhodčích vyloučení.

38:18
    Pokračuje se tedy ve hře čtyři na čtyři, ani jeden z týmů se zatím do útoku nehrne.

37:35
    Na trestnou lavici usedá Großlercher J. (SLZ) - hákování. Ve stejném čase inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování Hummer (SLZ).

37:20
    Salzburg před Helešicem, Seewaldova rána z vrcholu kruhu jen těsně míjí tyč české brány.

37:05
    Vyloučen Marek Špaček (ZNO) - sekání.

36:59
    Znojmo opět odskakuje soupeři na rozdíl dvou branek. Dvojice znojemských hráčů se objevila před klecí soupeře, Fusek ideálně přihrál MICHAELU SCHEJBALOVI a ten z prostoru mezi kruhy mířil přesně na lapačku gólmana. Asistence: Jakub Fusek.

36:01
    Před Helešicem se pokoušel prosadit z mezikruží Hagler, jeho střela však byla zblokována dvojicí bránících znojemských hráčů.

35:30
    Další nahození Znojma a Orli opět jen odjíždí na střídačku.

34:50
    Po vhazování před Frankem napálil od modré čáry gólmanovy betony Odehnal.

34:39
    Po kombinaci s Cerovečkim pálil Špaček, a přestože se na svou ránu připravil, puk poslal téměř až do rohu kluziště.

34:00
    Znojmo i tentokrát jen nahazuje za bránu Salzburgu a odjíždí střídat.

33:14

33:00
    Orli jsou stále velmi daleko od Frankovy klece.

32:40
    Orlům se nedaří udržet pásmo před Frankem, puk je opět ve střední třetině.

32:11
    Salzburg opět vyhazuje kotouč.

31:49
    Nováček po křižné přihrávce pálí bez přípravy jen do Franka, který se rychle přesunul k tyči.

31:30
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k bráně Helešice.

31:14
    Vyloučen Großlercher Y. (SLZ) - nedovolené bránění.

31:10
    Bergerova střela ke vzdálenější tyči končí až v rohu kluziště. Navíc se bude vylučovat na straně hostů.

30:37

30:25
    Schejbalovou snahu o zmatení protihráče Ludwig přečetl a sebral znojemském útočníkovi kotouč z hole.

29:56
    Orli zatím dobře brání a nedovolili soupeři návrat před Helešice. Navíc Salzburg zastavil i další ofsajd.

29:04
    Znojmu se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

28:56
    Hosté se drží před Helešicem, Valettovu ránu od modré čáry znojemský gólman jen vyráží před sebe, následná dorážka z prostoru před brankovištěm míří vedle tyče.

28:37
    Po zákroku ve středním pásmu bude vyloučen Horák (ZNO) - podražení.

28:22
    Odehnalova skákavá střela od modré čáry končí opět na hrudi Franka.

28:02
    Do dalšího sólového útoku se málem dostal Špaček, puk však měl na dlouhou hůl a kotouč nezpracoval.

27:25
    Nahodil z otočky prověřil rychlé reflexy Franka, ten kryje.

27:09
    Orli dál pokračují v dobývání rakouské klece. Před Frankem se strhla menší strkanice. Rozhodčí hru přerušuje, ale vylučovat se nebude.

26:30
    Znojmo odehrálo velice slibnou přesilovku, ve které doslova drtilo svého soupeře.

26:15

26:12
    A nyní se hosté osvobozují.

26:09
    Orli stále drží pásmo před Frankem.

25:43
    Z bekhendu se pokusil ohrozit klec Hobza, puk však míří vedle pravé tyče.

25:17
    Další Schejbalova bomba od modré čáry končí v náručí Franka, který přerušuje hru před dotírajícími znojemskými hráči.

25:00
    Schejbal střílel od modré čáry, puk však před Frankem nadzvedl do ochranné sítě Fusek.

24:27
    Orli se hned usadili před gólmanem Frankem, zatím se spíše bojuje podél mantinelů.

24:15
    Za Helešicovou bránou zůstává ležet Nováček, za podražení je vyloučen Ferstl (SLZ).

23:57
    I ve druhé třetině zatím sledujeme nepříliš atraktivní hokej.

23:22
    Julian Großlercher se trefuje z první pouze do náruče připraveného Helešice.

23:17
    A nakonec také o puk přicházejí a vzniká zajímavá příležitost pro hosty.

22:45
    Orli se poprvé ve druhé třetině usadili před Frankem, zatím však jen kombinují v rohu kluziště.

22:15
    Další nahození Salzburgu za Helešice, hosté kombinují za jeho klecí. K puku se ale probili Orli, jejich rozehrávka však končí na zakázaném uvolnění.

21:40
    Hokejisté Salzburgu mají puk na svých hokejkách, zatím se však k dalšími přímému ohrožení brány Orlů nedostali.

21:00
    Proti další akci hostů si Helešic vyjel téměř až k modré čáře, odkud odehrál puk.

20:13
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté bleskově snižují! Salzburg vlétl do druhé dvacetiminutovky razantně a po závaru před Helešicem se prosazuje KEVIN FERSTL. Bez asistence.

20:01

Druhá třetina začne v 17:14. První dějství nepřineslo nijak líbivý hokej, Orli však dokázali vstřelit dva góly po sólových únicích Špačka a Nováčka.

20:00

19:55
    Seewald to ještě zkoušel od modré, puk k bráně nedoputoval a končí na tělech bránících hráčů.

19:40
    Salzburg za svou vlastní bránou a snaží se rozehrát ještě jednu útočnou akci.

19:00
    Hosté jsou nyní o poznání aktivnější. Ludwigova rána od modré čáry však končí na výstroji Valda.

18:28
    A znojemský brankář drží na své hrudi i další střelecký pokus soupeře. Hra se přerušuje.

18:15
    Helešicovy betony vyprášil Lackner.

17:59
    Oba týmy začaly více útočit, přibývá akcí.

17:11
    Pěkná kombinace na druhé straně. V úniku dva na jednoho přihrál k Feix k tyči Bergerovi, ten trefuje jen připraveného Helešice.

16:29
    Hobzova nepřesná přihrávka ve středním pásmu a Orli opět přichází o puk.

15:55
    Nahodil dostal přihrávku do jízdy, před bránou ale volí pouze střelu do připraveného betonu Franka!

15:30
    Několik nepřesností ve středním pásmu nedovolilo žádnému z týmu přejít útočnou modrou čáru.

14:55
    Ve střední třetině zůstal po zákroku soupeře ležet na ledě Nováček, rychle se ale zvedá. Můžeme pokračovat.

14:20
    A tato hra pokračuje i nadále.

13:30
    Hráči obou týmů se nikam neženou, bruslí se velmi pozvolna. V poslední minutě bez střely na bránu.

12:30
    Tři vteřiny po konci oslabení poslal Theimer do individuálního úniku LUKÁŠE NOVÁČKA a ten krásným bekhendovým blafákem zakončuje. Asistence: Michal Theimer.

12:15
    Hosté se po delším časovém útoku dostali před Helešice, ale puk už je opět ve středním pásmu.

11:51
    Valdova rána ze středního pásma byla pro Franka lahůdkou, gólman rozehrává.

11:28
    Orlům se podařilo osvobodit a poslali puk až do střední třetiny, další pokus hostů o útok končí na zakázaném uvolnění.

11:00
    Až nyní se od modré čáry odvážil vypálit Ludwig, kotouč však míří jen do těl před Helešicovou svatyní.

10:41
    Salzburgský kolotoč před znojemskou bránou, zatím beze střely.

10:27
    Na trestnou lavici putuje Kacetl (ZNO) - vražení na hrazení.

10:00
    Nedaří se, nedaří založit kloudnější útočnou akci.

09:30
    Nyní zase na chvíli v útoku hosté, Seewaldova teč míří hodně mimo tyče.

08:50
    Útočný pokus Znojma končí v rohu kluziště. Hra zatím postrádá šťávu.

08:20
    Další závar před Helešicem, který si domácí gólman pohlídal a přerušuje hru.

07:48
    V dobré šanci hostující Flatcher. V úniku po křídle volí střelu ke vzdálenější tyči, kterou míjí.

07:01
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří založit útočnou akci.

06:22

06:15
    Domácí v plném počtu. Pokračuje jejich krátká přesilová hra.

05:16
    Pokračuje se ve hře čtyři na čtyři. Orli mají převahu, ale zatím se ke střele nedostali.

04:22
    Vyloučen Ludwig (SLZ) - sekání

04:22
    Po zmatku v rozehrávce před Helešicovou bránou se dostal k puku MAREK ŠPAČEK, ujel hostující obraně a zakončuje přesnou střelou nad lapačku gólmana. Asistence: Robert Cerovečki.

04:15
    Přesilovka Znojma netrvala dlouho. Vyloučen Nováček (ZNO) - nedovolené bránění.

03:59
    Orli zvýšili svou aktivitu a přichází první faul hostů. Na trestnou lavici usedá Valette (SLZ) - podražení.

03:30
    Schejbalovu střílenou přihrávku od mantinelu tečuje jeden z hostujících hráčů do rohu kluziště. Ani následný Schejbalův pokus o střelu z mezikruží nemohl Franka ohrozit.

02:47
    Po rychlém přenesení hry před Franka se pokoušel po přihrávce zpoza brány doťuknout puk za brankovou čáru Cerovečki, gólman drží kotouč na své hrudi a přerušuje hru.

02:07
    Další atak Salzburgu, hosté se však nemohou dostat k finální střele a zatím se jim Helešice ohrozit nepodařilo.

01:51
    Orli posílají kotouč na zakázané uvolnění.

01:40
    Hra se vrátila před Helešice, hosté ale kombinují za jeho svatyní.

01:05
    Nahození za bránu Franka, domácí si ale také nepohlídali přesné přihrávky a puk končí ve střední třetině.

00:26
    První náznak útoku Salzburgu skončil nezdarem, hráči přichází o puk při kombinaci před Helešicovou bránou.

00:01

Oba týmy již přicházejí na led, za pá minut startujeme.

Hezké sobotní odpoledne ze Znojma, kde za pár minut startuje mistrovské utkání nadstavby Erste Bank Young Stars League.

EC Red Bull Salzburg: Frank (Divis) - Schernthaner, Lackner, Ludwig, Hochwimmer, Seewald, Kloimwieder - Großlercher Y., Hummer, Ferstl - Grabmayr, Berger, Flatscher - Großlercher J., Feix, Valette - Lahoda, Hagler, Fazokas.

Rozhodčí: .

Oba kluby se v letošním ročníku setkaly již čtyřikrát. Hned třikrát se po závěrečné siréně radovalo z vítězství Znojmo, jedenkrát vyhrál Salzburg. Připíší si Orli proti svému rakouskému soupeři čtvrtou výhru a zpečetí tak definitivně postup do play-off?

Orli Znojmo získali sedmdesát pět bodů a postup do semifinále play-off je již prakticky nemůže minout. Orli zatím odehráli v nadstavbové části soutěže jen tři utkání. Na jihomoravském kluzišti zvítězili nad Linzem (6:1), poté podlehli po samostatných nájezdech Vídni (1:2), ve vídeňské odvetě pak svého soupeře přestříleli 5:2.

EC Red Bull Salzburg / Eishockey Klub Zell/See již pozbyl i poslední šance na postup do play-off. Mužstvo v nadstavbě odehrálo čtyři zápasy a hned ve třech zvítězilo - poradilo si na domácím kluzišti s Innsbruckem (3:0), Fehérvárem (2:0) a Linzem (4:0), naopak v odvetném duelu v Linzi podlehli Býci svému soupeři vysoko 2:7. Přesto se ziskem padesáti dvou bodů ztrácí Salzburg na druhou postupovou příčku Orlů závratných dvacet tři bodíků.

Vrcholící sezóna mezinárodní Erste Bank Young Stars League přináší již své 4. kolo nadstavbových bojů - znojemští junioři se utkají na domácím ledě s týmem Salzburgu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Petra Matůšová

Góly a asistencie: 5. Špaček (Cerovečki), 13. Nováček (Theimer), 37. Schejbal (Fusek), 40. Hobza (Špaček), 57. Schejbal - 21. Ferstl

HC LERAM Orli Znojmo: Helešic (Dočekal) - Theimer, Bukáček, Cerinski, Hobza, Odehnal, Koňařík, Michalica - Schejbal, Nahodil, Kacetl - Vald, Horák, Fusek - Špaček, Nováček, Cerovečki - Holub.