Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 5:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:5 (kon.) | Chicago – San Jose 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:5 (kon.)
Vancouver – Dallas 3:4 (kon.) | LA Kings – Columbus 2:1 (kon.) | Florida – Tampa Bay 5:6 (po pr.)
Los Angeles Kings
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
cz Sobota 16.02.2013, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    Za Blue Jackets nastupuje v této sezóně sedmatřicetiletý útočník Václav PROSPAL.

Nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je Rus Fjodor ŤJUTIN, který nasbíral deset bodů za jeden gól a devět asistencí a v rámci celé NHL je až na šestasedmdesátém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je Mark LETESTU s bilancí pěti gólů a dvou přihrávek.

COLUMBUS BLUE JACKETS
    Columbus je na tom obdobně, jako jejich dnešní hostitel. Akutálně je na posledním, tedy pátém místě v Centrální divizi také s deseti body za čtyři výhry. Sedmkrát již Blue Jackets odcházeli z ledu s prázdnou. S touto slabou bilancí je Columbus nejhorším týmem Západní konference, protože Los Angeles, které má taky deset bodů, odehrálo o dva zápasy méně!

Nejproduktivnějším hráčem Kings je Jeff CARTER, který nasbíral sedm bodů za šest branek a jednu asistenci, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená až stodvaatřicáté místo v rámci celé ligy! Druhým nejlepším hráčem Sabres v kanadském bodování je Anze KOPITAR, který nasbíral také sedm bodů s bilancí čtyř gólů a tří přihrávek.

LOS ANGELES KINGS
    Kings neprožívaji zrovna povedený vstup do sezóny. V aktuálním pořadí Pacifické divize jsou poslední, tedy na pátém místě. V jedenácti odehraných zápasech dokázali čtyřikrát zvítězit, ovšem také pětkrát prohrát. Ve dvou utkáních si připsali bod za prohru v prodloužení, a tak se zatím musí spokojit s posledním místem.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Columbus Blue Jackets.

Los Angeles Kings: Bernier (Quick) - Ellerby, Doughty, Scuderi, Vojnov, Martinez, Drewiske - Gagne, Kopitar, Brown - Clifford, Carter, Williams - King, Richards, Nolan - Penner, Stoll, Lewis

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Mason) - Johnson, Aucoin, Ťjutin, Nikitin, Erixon, Goloubef - Umberger, Brassard, Dorsett - Prospal, Anisimov, Letestu - Calvert, Dubinsky, Foligno - Gillies, MacKenzie, Boll

Rozhodčí: Leggo, Pochmara - Galloway, Cormier.

00:01

00:48
    Kopitar byl při přechodu do útočného pásma rychlejší, než puk, ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

01:32
    Až nyní odchází elitní lajna Kings z ledu, naskakuje druhá pětka.

02:19
    Nikitin zkouší nahazovat před domácí branku, ale puk zblokovala obrana Columbusu.

03:56
    Gagne hledal z levé strany najíždějícího Kopitara, ale obrana Columbusu přihrávku zachytila.

04:41
    Columbus zatím jen nesměle nahazuje puky do útočného pásma, tam je ale sbírá soupeř.

05:26
    Domácí Williams střílí od modré, Bobrovskij vyráží.

05:52
    Gillies je prvním vyloučeným hráčem utkání, Kings si zahrají přesilovou hru.

06:39
    Až nyní se Kings podařilo usadit v útočném pásmu, ale Columbus vyhazuje puk.

07:36
    První střelu při přesilové hře si připisuje Muzzin, který si sjel z modré čáry a z pravé strany střílí, Bobrovskij chytá.

07:52

09:09
    Kopitar se snaží prosadit individuálně po levé straně, ale Columbus zatím brání výtečně.

10:23
    Rychlý protiútok hostů, ale MacKenzie ztrácí puk, následně se dostává ke střele Boll, ale obrana ztečovala puk do ochranné sítě.

11:32
    King čekal na přihrávku v útočném pásmu na levé straně, ale obrana Columbusu záměr domácích hokejistů vystihla.

12:48
    Dalším vyloučeným hráčem Dubinsky (CBJ), Kings si zahrají druhou přesilovou hru.

13:09
    Při první přesilové hře ohrozili domácí hokejisté Bobrovkého třikrát, uvidíme, zda budou při této přesilové hře úspěšnější.

13:35
    Zatím to tak nevypadá, puk je ve středním pásmu.

13:48
    První minuta přesilové hry za námi, Kings ještě nevystřelili na bránu.

14:48

15:19
    Tato přesilová hra domácím vůbec nevyšla, hosté se v pohodě ubránili.

15:42
    Columbus se nyní dostával do zakončení, ale zatím sledujeme na obou stranách spoustu nepřesnosti v zakončení.

16:11
    Aucoin střílí z pravé strany od modré, Bernier chytá.

17:03
    Brown nabruslil z levé strany do útočného pásma, ale jako by táhl na nohou dvacetikilové závaží, hodně pomalý pohyb, obrana Columbusu mu odebrala puk.

17:49
    Zatím sledujeme hokej s minimem šancí.

18:41
    Stoll (LAK) střílí z pravé strany z vrcholu kruhu pro vhazování, Bobrovskij musí zasahovat.

19:23
    Závěr třetiny patří domácím, u levé tyče se snažil Williams protlačit puk pod ležícím Bobrovskim, ale ten udržel puk před brankovou čarou.

20:00

První třetina je za námi. Mírnou převahu sice měli domácí hokejisté, kteří častěji ohrozili branku soupeře, nicméně na první gól si musíme počkat do dalších částí hry. Kings měli v první třetině výhodu dvou přesilových her, ale ani jednu nedokázali využít.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 1. třetina:

LA Kings: 9

Columbus: 4

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začne přibližně v 5:25 hodin.

20:01

20:19
    Vhazování před Bernierem.

20:38
    Kings ale bleskově přenáší hru do obranné třetiny Columbusu.

21:17
    Opět dlouhé střídání první pětky Kings, na jejímž konci je rána Ellerbyho od modré, ale vedle.

21:52
    Anisimov kulhá na střídačku, dostal ránu pukem do pravé nohy, to musí bolet!

22:36
    Drewiske napřahuje ke střele od modré čáry z levé strany, ale nakonec ještě přihrává.

23:30
    Hosté sice získávají puk, o něj však vzápětí okamžitě přichází.

24:26
    Doughty nahazuje puk před branku Columbusu, ale hosté bleskově vyváží puk.

24:53
    Dostávají se před Berniera a vynutili si faul, Drew Doughty hákuje a Columbus si zahraje první přesilovou hru!

25:28
    Ale ani Blue Jackets se přesilová hra nedaří, Kings se v pohodě brání.

26:11
    Obrovská šance Foligna (CBJ), který zpracoval skvělou přihrávku od Bobrovského a dostal se před Berniera, toho ale bekhendem nepřehodil, největší šance hostů!

26:53

27:33
    Richards hledal svou přihrávkou Nolana, ale obrana Columbusu záměr vystihla.

28:20
    Gagne vybojoval puk v pravém rohu, nahazuje před branku, tam si najíždí Brown, který střílí bekhendem, ale puk si příliš dlouho zpracovával, až se dostal mimo střelecký úhel.

28:32
    Ještě se dostává ke střele Vojnov, ale Bobrovskij chytá.

29:58
    Brassard najíždí před Berniera, ale je faulován, provinil se Keaton Ellerby (LAK), hosté si zahrají další přesilovou hru!

30:18
    Drewiske (LAK) zachytil puk a vyváží ho do středního pásma.

30:49
    Další vyhozený puk z obranného pásma Kings.

31:39
    Columbus ještě neohrozil branku soupeře a vzhledem k tomu, že puk opět opouští útočné pásmo, zřejmě ani při přesilové hře neohrozí.

31:58

32:43
    Icing Los Angeles.

33:07
    Stále čekáme na první branku, ani střela Dorsetta (CBJ) z levé strany na tom nic neměnní.

33:18
    Drew Doughty velice tvrdě narazil Dorsetta na mantinel a po zásluze dostává dvouminutový trest, Columbus si zahraje přesilovou hru.

33:52
    Columbus má hodně málo času na kombinaci v útočném pásmu, obrana Kings rychle přistupuje.

34:58
    Další neúspěšná kombinace hostů před Bernierem, ani toto vyloučení nebude potrestáno gólem.

35:18

35:56
    Columbus se alespoň, díky dvěma přesilovkám, vymanil z tlaku soupeře.

36:33
    Kings vyhazují puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Berniera.

37:33
    Kings v útočném pásmu, ale většina soubojů končí v rozích.

38:09
    Gillies nyní výtečně vystihl rozehrávku Kings, postupoval sám na Berniera z levé strany, ale zakončení doslova "zazdil", když zřejmě již neměl dostatek sil.

38:40
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak konečně jsme se dočkali! KYLE CLIFFORD přelstil chybujícího Nikitina, který se neobratně otáčel s pukem na útočné modré, domácí okamžitě vyrazili do protiútoku a nakonec Clifford sám zakončil z levé strany. Asistence: bez asistence.

39:32
    Na druhé straně střílí Aucoin od modré z pravé strany, ale Bernier vyráží.

40:00

Skončila druhá třetina, na jejímž konci ještě střelec branky Clifford odmítl "nabídku" Bolla (CBJ) na bitku a tak se obě mužstva odebrali do šaten. S jednobrankovým vedením budou domácí hokejisté vstupovat do třetí části, když zatím jedinou branku utkání vstřelil ve 39. minutě Clifford, který využil zaváhání obránce Nikitina na útočné modré.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 2. třetina:

LA Kings: 6

Columbus: 4

Sledujte i dál náš online přenos, třetí třetina začne přibližně v 6:19 hodin.

40:01

40:23
    Kopitar faulován při přechodu do útočného pásma, bude se vylučovat.

40:49
    Fjodor Ťjutin (CBJ) již sedí na trestné lavici, domácí si zahrají přesilovou hru.

41:23
    Columbus vyhazuje puk ven ze třetiny.

41:34
    Ale nakonec je z toho branka! Z levé strany si nabruslil MIKE RICHARDS, který zpracoval skvělou přihrávku od Kopitara a jen tak lehce plácl do puku a ten se "došoural" za záda Bobrovského. Asistence: Anže Kopitar, Jonathan Bernier.

42:59
    Columbus tak čeká těžká práce, chce-li pomýšlet na body z ledu Kings.

43:47
    Rozhodčí vykazuje hru do střední třetiny.

44:22
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, ale Columbus vyváží.

45:02
    Blue Jackets v útočném pásmu, střela Václava Prospala míří mimo bránu.

45:42
    Prospalova druhá řada nyní "zamkla" Kings do jejich třetiny, kamera si také vybírá českého veterána Václava Prospala na lavičce Columbusu, který v předklonu vydýchává toto střídání.

46:32
    Krásnou stahovačkou se dostal z levé strany do mezikruží domácí Williams, ale jeho střelu Bobrovskij pokryl.

46:56
    Znovu se vylučuje, za podražení jde na trestnou lavici domácí Justin Williams.

47:59
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, Kings opět vyhazují puk.

48:56
    Domácí v plném počtu, hodně nepovedená přesilová hra Columbusu.

49:36
    Penner z levé strany střílí na branku Columbusu, gólman jeho střelu chytá.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté stále prohrávají o dvě branky.

51:07
    Vhazování v obranné třetině Kings, puk se ale rychle přesouvá před Bobrovského.

51:52
    Clifford znovu zkouší pozornost gólmana Columbusu střelou z levé strany, ten chytá.

53:12
    Bobrovskij neví, kde má puk, tam z pravé strany výborně nabruslil Simon Gagne, když předtím vypíchl puk Kopitar, ale nakonec se domácí z dalšího gólu radovat nemohou, puk zřejmě uvízl někde ve výstroji gólmana Blue Jackets.

53:45
    Gillies se dostává ke střele na druhé straně, ale jeho bekhendová střela z otočky v mezikruží nepřekvapila Berniera.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny, hosté stále prohrávají o dvě branky.

55:27
    Vylučuje se, na trestnou lavici jde Boll (CBJ), který se opět "opřel" do Ellerbyho u mantinelu, ten se těžce sbírá z ledu.

56:08
    Kings tak mají další šanci na zvýšení svého náskoku, zatím se ale nemohou probojovat do útočného pásma.

56:44
    Puk je až za Bernierem, odkud ho vyváží Penner.

57:12
    Clifford a jeho přímočarost - to na soupeře platí! Rychlý průnik po levém křídle, střele zápěstím a Bobrovskij čelí nepříjemné střele, kterou nakonec kryje.

57:27

57:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    NICK FOLIGNO se nejlépe zorientoval v brankovišti Kings a po závaru doklepl puk za záda Berniera, těsně poté, co se vyloučený Boll vrátil z trestné lavice! To bude ještě dramatický závěr. Asistence: Jack Johnson, Brandon Dubinsky.

58:34
    A hosté vycítili šanci, je jich najednou plný led, od modré střílí Erixon, ale puk míří vedle domácí brány.

59:07
    Běží poslední minuta, hosté hrají power-play!

59:33
    Střela, puk letí mimo! Kings urputně brání jednobrankový náskok!

60:00

Je konec! Už se nic nestane, hosté začali finišovat až příliš pozdě na to, aby zvrátili výsledek zápasu a tak si dnes dva body za vítězství připisují domácí hokejisté, kteří poráží Columbus 2:1.