Martin Kližan
2
6 6
Štvrtok 14.02.2013, 21:05ATP Rotterdam - ABN AMRO Open (krytý tvrdý povrch)

Martin Kližan postúpil na turnaji v holandskom Rotterdame do štvrťfinále po tom, čo si poradil s domácim Sijslingom v dvoch setoch 6:2, 6:4. V prvom sete mal Kližan réžiu duelu úplne pod kontrolou, keď ani raz neprehrával. Súperovi dvakrát zlomil servis a to v prvom a siedmom geme a napokon ho zaslúžene vyhral 6:2. Druhý set bol vyrovnanejší, ale Kližan za stavu 2:2 zlomil podanie domáceho hráča a zápas napokon dotiahol do zdarného konca. Slovenský tenista navyše v tomto zápase ani raz nestratil svoj servis a tak do štvrťfinále, v ktorom sa stretne s Francúzom Simonom Gillesom vstúpi s veľmi peknou vizitkou. (22:22:34)

Koniec zápasu

4:6
    Podanie na telo urobilo Sijslingovi problémy. Holanďan sa nestačil dobre postaviť k loptičke a posiela ju do autu. Slovenský tenista postupuje do štvrťfinále.

30-40
    Kližan si výborným servisom vypracoval mečbal.

30-30
    Sijsling si vypracoval prevahu na kurte a svoj útok zakončil úspešne.

15-30
    Dlhšia výmena od základnej čiary sa končí zlým úderom Sijslinga. Loptička je v sieti na strane domáceho hráča.

15-15
    Kvalitný a účinný return Sijslinga.

0-15
    Kližan podáva na víťazstvo v tomto zápase a začína dobre.

4:5
    Holanďan expresne rýchlo znižuje na 4:5. Je to najmä vďaka kvalitnému a dobre fungujúcemu prvému servisu. Druhá čistá hra Sijslinga po sebe a tretia v tomto sete.

40-0
    Servis-volej a bod pre Sijslinga.

30-0
    Bod priamo z podania.

15-0
    Sijsling razantne vstupuje do 9 gemu druhého setu.

3:5
    Kližan zvládol ťažké momenty tohto gemu. Odvrátil dva brejkbaly a je veľmi blízko k postupu do ďalšieho kola.

40-A
    Dobré podanie Kližana prinútilo súpera chybovať.

40-40
    Gem bude pokračovať. Kližan chybuje.

40-A
    Znova dalo jastrabie oko za pravdu Kližanovi. Ďalšie podanie, ktoré zasiahlo čiaru a teda prináša bod na konto nášho tenistu.

40-40
    Eso Kližana. Jastrabie oko ukázalo, že loptička dopadla presne na čiaru. Brejkbal odvrátený.

A-40
    Prichádza ďalšia brejkbalová možnosť domáceho tenistu. Kližan totiž na bekhende opäť chybuje.

40-40
    Sijsling poslal loptičku do siete. Kližan zatiaľ úspešný pri odvracaní brejkbalov.

40-30
    Drop-shot Kližana tentoraz končí v sieti. Sijsling má brejkbal. Svoj prvý v tomto sete nevyužil.