Michalovce – Lipt. Mikuláš 5:6 (po pr.) | Spišská N. Ves – Prešov 1:0 (po s.n.) | Bardejov – Topoľčany 6:2 (kon.)
Senica – Detva 3:0 (kon.)
po s.n.
HK Spišská Nová Ves
1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
HC Prešov 07
Nedeľa 10.02.2013, 17:00 • Spišská Nová Ves • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off

Koniec zápasu. (19:14:20)

Findura kapitán premenil nájazd a Spišiaci vyhrávajú.

63:45
    Záverečný tlak Prešovčanov v predĺžení, ale domáci celý zápas perfektne bránia.

62:51
    Šachová partia pokračuje, ale na oboch stranách sú vynikajúci brankári. Len ich zásluhou je zatiaľ bezgólový stav.

60:37
    Strela Gondu, ale Fedor všetko rieši s prehľadom, rovnako ako domáci Kotvan.

56:03
    Blesk z jasného neba - Gonda v obrovskej šanci, ale minul bránu.

55:04
    Hluché minúty, hlavne veľa vzruchu pred domácou bránou. Domáci už dlho neboli pred Fedorom.

52:44
    Opäť vynikajúci Kotvan, čo ten už toho dnes pochytal.

51:54
    Tak toto sa nevidí často - puk letel pred opustenou bránou a Hopkovič zahodil nemožné.

51:33
    Hopkovič mohol rozhodnúť - zahodil nemožné!!!

51:09
    Vylúčený domáci hráč Džerenga.

45:12
    Vylúčený domáci hráč Giľak.

44:16
    Len to tak zahučalo pred domácou bránou, ale bez gólového efektu.

43:25
    Nevýrazná presilovka Spišiakov, stále sa čaká na prvý gól.

41:21
    Pozorný rozhodca, pri striedačkách posúdil zákrok hráča na dvojminútový trest pre Románeka.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:55
    Krempaský išiel sám od polovice ihriska na Fedora. Čistá gólová šanca opäť nevyužitá.

36:35
    Samostatný únik Homu od modrej čiary, ale najväčšiu šancu druhej tretiny domáci hráč navyužil.

34:05
    Vylúčený hráč hostí Mikluš

30:38
    Opäť výborný zákrok domáceho brankára Kotvana.

30:26
    Vylúčený domáci hráč kapitán Findura.

30:14
    Zápas sa prehupol do svojej druhej polovice. Približne štyri stovky divákov zatiaľ gól nevideli.

28:58
    Presilovka hostí nevyužitá. V nej najviac vynikol domáci gólman, keď zlikvidoval dve čisté gólové šance.

28:25
    Domáci stále uzavretý v domácej tretine, Spišiaci bránia.

28:01
    Gólová šanca hostí, Kotva len lapačkou reflexívne vyrazil.

26:53
    Vylúčený domáci hráč Hamrák. Prvá presilovka v podaní hostí.

25:41
    Vzrušenie pred Kotvanovou bránou, ale bez gólového efektu.

24:22
    Oťukávačka stále pokračuje, konečne si na puk siahol domáci Kotvan.

23:33
    Nemastná neslaná druhá tretina, dvakrát po sebe zakázané uvoľnenie zo strany Spišiakov. Rozháraná hra z oboch strán, s veľkými nepresnosťami.

21:59
    Opatrný vstup do druhej tretiny v podaní oboch mužstiev. Ani jeden si žiadnu šancu nevypracoval, obaja brankári zatiaľ bez práce.

20:01
    Začala druhá tretina.

Záverečnú presilovku prvej tretiny Spišiaci nevyužili. Ale aj tak sme v prvej dvadsaťminútovke videli svižný dobrý hokej, hodný prívlastku play off. Domáci držia so skúsený súperom krok, hostia mali niekoľko sľubných šancí, ale tie všetky pochytal zatiaľ bezchybný Kotvan. Škoda nevyužitej šance Jánošíka v polovici prvej tretiny, mohlo byť na strane domácich veselšie.

20:00
    Prvá tretina skončila.

01:18
    Opäť vylúčený hráč hostí Macejka. Čo sa hosťujúcemu fanklubu príliš nepáči.

17:10
    Presilovka Spišiakov nevyužitá.

16:10
    Dobre zahratá presilovka, chýbalo len gólové zakončenie.

15:10
    Prvé vylúčenie, u hostí ide na trestnú lavicu Macejka.

15:30
    "Co vás tak málo???" neustály pokrik zo strany prešovského fanklubu. Na domácej strane na play off v hľadisku veľmi málo divákov.

14:50
    ExSpišiaci Prokop s Vartovníkom to teraz poriadne roztočili pred Kotvanovou bránou, ale ten je doteraz vynikajúci.

11:53
    Domáci veľmi dobre bránia, cez ich obranu sa hostia len ťažko dostávajú. Skúsenosť je na strane hostí, ale bojovnosť doteraz zdobí Novovešťanov.

10:51
    Útočná snaha Prešovčanov na čele s exSpišiakom Prokopom, ale znova všetko s prehľadom rieši Kotvan.

09:51
    Prvá gólová príležitosť Spišiakov, Jánošík už išiel zasúvať puk do brány, ale Fedor hokejkou pohotovo zasiahol.

07:30
    Obraz hry sa zmenil. Hostia prepli na vyššie obrátky. Schneider mal dobrý strelecký pokus, ale aj ďalšie strely Kotvan zlikvidoval.

04:00
    Prvé minúty veľmi svižné, domáci mladíci majú opäť výborný vstup do zápasu.

03:15
    Prvý pokus hostí, ale Kotvan nemal s týmto pukom vážnejšie problémy.

02:20
    Dravý prienik Lapšanského, ale chýbalo presnejšie zakončenie.

01:20
    Na prekvapenie lepšie začali domáci, derú sa dopredu, ale Fedor vážnejšieho zasahovať ešte nemusel.

Prešovčania vo svojich žltých dresoch proti modrým domácim začali svižne. Zatiaľ vyhrávajú v hľadisku, kde počuť len skandovanie ich fanklubu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Predzápasové prognózy sú viac naklonené skúsenému mužstvu z Prešova. Domáca omladina môže v prvom zápase play off len prekvapiť. Prešovčanom bude pomáhať početná skupinka fanúšíkov, ktorí spevom a skandovaním dali o sebe vedieť už pred štadiónom.

O chvíľu začne dlho očakávaný súboj dvoch východniarskych celkov. Bude to aj zápas veľkých kamarátov - na jednej strane tréner Faith, na strane druhej Klinga, ktorí tu spolu trénovali. V mužstve hostí je niekoľko odchovancov resp. bývalých hráčov Sp. Novej Vsi. Ďalšou kuriozitkou je, že domáce strane je kustód mužstva Gejza Leskovjanský a na strane hostí hrá jeho syn Lukáš Leskojvanský.

HK Spišská Nová Ves: Kotvan - Janovčík, Malina, Horváth, Nitriansky, Vasylyev, Džerenga, Gajan, Jaško - Kohutiar, Drozd, Gonda, Giľák, Skalický, Hamrák, Klinga, Hamráček, Homa, Findura, Lapšanský, Ihnaťo

HC 07 Prešov: Fedor - Varga, Hopkovič, Loydl, Hajduk, Kadlubiak, Matějíček - Kivader, Gavač, Renčok - Macejka, Prokop, Varotvník - Mikluš, Kubus, Schneider - Tomčák