Kližan – Viola 2:1 (kon.) | Rosol – Veger 2:0 (kon.)
0
2 4
cz Utorok 05.02.2013, 19:37ATP Záhřeb (krytý tvrdý povrch)

6:4
    Hned ten první je využit zásluhou dobrého servisu a Lukáš Rosol tak vítězí v tomto utkání 2:0 na sety.

5:4
    Od pásky se míč odrazil do autu a Lukáš tak v tomto gemu nevyužil pět mečbolů! Po krátké pauze však půjde podávat na vítězství v zápase a má tak možnost opět možnost zápas ukončit.

5:3
    Ani tentokrát stav 15:30 Vegerovi nestačil a ten tak půjde nyní servírovat na udržení se v zápase.

4:3
    Za pomocí servisu je ukončen sedmý gem druhého setu a Lukáš Rosol tak vede opět pouze o jeden gem, má však výhodu servisu.

4:2
    Kdepak! Ani stav 15:30 českého reprezentanta nijak nevykolejil a ten si jde suverénně za postupem.

3:2
    Diváci se začali radovat trošičku dříve než by bylo zdrávo a i to možná rozhodilo Rosola, který svůj poslední úder tak poslal do autu. Hlavní rozhodčí okamžitě diváky napomenul.

3:1
    Rosol měl pocit, že jeho první servis byl dobrý, ale lajnový ohlásil aut a tak musel český hráč do hry přes své druhé podání. Ani to mu však nevadilo a ujímá se tak vedení 3:1.

2:1
    Rosolův return byl opět přesný a Veger poté lacině odevzdal míčkem do sítě. Na první prolemené podání ve druhém setu jsme tedy moc dlouho čekat nemuseli.

1:1
    Na síti to Rosolovi taky šlape na výbornou a tento stopvolej měl opět světové parametry.

0:1
    Rosol zahrál opět jen do pásky a Veger tak vede ve druhé sadě 0:1.

6:2
    Nyní už forhend českého tenisty dopadl přesně do dvorce a první set je tím ukončen.

5:2
    Výborný return Rosola ukončuje sedmý gem a český reprezentant tak půjde po krátké pauze podávat na vítězství v prvním setu.

4:2
    V zápětí přišlo eso s pořadovým číslem tři a šestý gem je ukončen.

3:2
    Return po slabším druhém servise končí pouze v pásce a je tak opět sniženo na rozdíl jediného gemu.

3:1
    Výtečný stopvolej Lukáše, na který neměl Veger žádný nárok.

2:1
    Slabší druhý servis chtěl český hráč potrestat agresivním returnem, ale minul dvorec a Veger tak snižuje na 2:1.

2:0
    Rosol potvrzuje brejk prvním esem zápasu.

1:0
    A hned ten první je po nevynucené chybě Vegera využit a Lukáš Rosol se tak ujímá vedení 1:0.