Arsenal – Stoke City 1:0 (kon.) | Newcastle – Chelsea 3:2 (kon.) | Fulham – Manchester United 0:1 (kon.)
Arsenal FC
1:0 (0:0)
Stoke City FC
Sobota 02.02.2013, 16:00 • Emirates Stadium • Anglická Premier League

Viac toho v druhom polčase neuvidíme, hlavný rozhodca Foy fúkol do svojej píšťalky a ukončil tak tento zápas. V druhom polčase sme videli jediný gól a to do brány Begovića, ktorého autorom bol striedajúci Lukas Podolski. Od 78. minúty sa skóre nemenilo a tak výsledné skóre zápasu je 1:0. Musím podotknúť, že Arsenal Londýn dnes vyhral zaslúžene, celý zapaás bol jednoznačne dominantnejším tímom. Ja sa s Vami lúčim a prajem Vám pekný zvyšok dňa. Dovidenia. (17:56:53)

90+
    Jones sa ešte v nadstavenom čase snažil dostať do útoku po nakopávanej lopte z vlastnej polovice, tá však letí mimo hracej plochy.

90+
    V nadstavenom čase uchádzajú nervy hráčom na obidvoch stranách, najmä teda na strane hostí, Arteta sa dostal do menšej strkanice s Owenom, všetko ukľudňuje hlavný rozhodca.

90
    V nadstavenom čase ešte prichádza posledné striedanie na strane domácich Walcott už má toho zrejme dosť, nahradí ho Ramsey

90
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nadstavovať sa budú 4 minúty.

89
    Hráči Stoke City sa v samom závere snažia spraviť niečo s výsledkom, zrejme im však už na to stačiť sily nebudú. Už nám beží posledná minúta riadnej hracej doby.

88
    Shawcross vidí za tento faul žltú kartu.

87
    V 87. prichádza nepríjemný moment, keď sa v sklze zrazili Koscielny a Shawcross a prvý menovaný dostal nepríjemný zásah do intímnych partii a zostáva s bolestným výrazom ležať na trávniku.

86
    Do konca riadnej hracej doby zostáva necelých 5 minút a zdá sa že toto jednogólové vedenie si domáci hráči ustrážia.

85
    Domáci hráči už tempo trošku zmiernili, netlačia sa toľko do útoku, určite si nechcú nechať vziať najtesnejšie vedenie.

84
    V 84. minúte vidíme striedanie na strane hostí aj do tretice, Waltersa nahradí Jerome.

84
    Hneď po ňom nasleduje aj druhé striedanie na strane Stoke City. Namiesto Camerona prichádza na trávnik Owen.

83
    Uvidíme prvé striedanie na strane hostí, na ihrisko príde Jones ktorý vymení Croucha.

82
    Aj napriek tomu domáci hráči naďalej tlačia svojho súpera a nedajú mu vydýchnuť.

81
    Ten však neznamenal nebezpečenstvo pre bránu hostí a tí sa nachvíľu oslobodzujú.

81
    V 81. minúte majú domáci hráči navyše výhodu rohového kopu.

80
    Dvojgólove vedenie mohol zariadiť druhý striedajúci hráč Carzola, ktorého strela letela len pár centimetrov nad bránu Begovića.

79
    Domácim očividne jednogólové vedenie nestačí a tlačia sa do útoku. Konečne je počuť aj domácich priaznivcov, ktorí sa prebrali až po strelenom góle.

78
    Arsenal FC dal gól! Predsa len sa darí domácim hráčom streliť gól. Loptu si pred seba postavil striedajúci LUKAS PODOLSKI, ktorý prestrelil všetko čo mal pred sebou. Nachvíľu domácim skazil radosť postranný rozhodca, ktorý odpískal ofsajd, po diskusii s hlavným rozhodcom však gól uznal.

76
    Wilkinson za svoj zákrok navyše vidí žltú kartu.

76
    Obrana hostí najmä sťažuje akékoľvek kombinovanie na hranici šestnástky. Wilkinson však teraz zaváhal a fauloval Wallcota na hranici šestnaśtky. Dal tak domácim veľmi sľubnú príležitosť.

75
    Betónovanie domáci aj naďalej, hráči Arsenalu začínajú byť zúfalí, svoju snahu o strelenie gólu však pochopiteľne nevzdávajú.

74
    Následne sa snažil Monreal Prestreliť všetko čo mal pred sebou, strela mu ale očividne nesadla a lopta letí mimo.

72
    Giroud sa ocitol v ďalšej príležitosti, jeho hlavička však míňa Begovićovu bránu.

71
    Podolski sa hneď zapájal do útočnej akcie, z krídla však nenašiel centrom svojho spoluhráča, naopak obrancu hostí a akcia končí.

70
    V 70. minúte prichádza spomínaná žltá karta pre Whelana.

70
    Hráči Arsenalu sa už už dostávali do brejku, Whelan si nemohol pomôcť inak ako nedovolene a za svoj zákrok zrejme uvidí žltú kartu.

69
    Po pokračovaní hry sa vo vzdušnom súboji v rohu ihrisku faulu dopustil Sagna.

68
    Ide o dvojité striedanie, ďalším hráčom ktorý dnes dohral je Oxlade-Chamberlain, nahradí ho Podolski

68
    Prichádza spomnané striedanie. Z ihriska odíde Arteta a nahradí ho Cazorla.

66
    Za postrannou čiarou sú už nastúpení dvaja hráči Arsenalu, čoskoro tak uvidíme striedanie.

65
    Po nepríjemnom zákroku zostáva na trávniku ležať otrasený Wallcot, následne ihrisko opúšťa v opatere lekárov.

64
    K zakončeniu sa predsa len dostal Shawcross, jeho strela letela však mimo.

63
    Po dlhšej dobe sa hostia aspoň na chvíľu usadili pred šestnástkou Arsenalu, niesu však na dostrel a tak jediné čo z toho plynie je to že si obrancovia aspoň na chvíľu vydýchnu.

62
    Domácim hráčom sa nedarí nejaká presnejšia kombinácia, obrana hostí priestor prehusťuje a nedovoľuje útočnú akciu viac rozviť.

61
    Wallcot opäť pri lopte, tentokrát posielal center pred Begovića, ten však loptu s prehľadom chytá a posiela loptu aspoň na chvíľu do bezpečia.

60
    Domáci hráči to teraz prekombinovali až moc a po nepresnej prihrávke lopta smeruje až za postrannú čiaru. Rozohrávať tak bude znova Begović.

59
    Wilshere sa snažil prestreliť všetko čo mu stálo v ceste, strela bola ale zablokovaná, následne sa odrazila k Wallcotovi.

58
    Útočná snaha nevyšla ani hráčom Arsenalu a Begović bude odkopávať od vlastnej brány. V posledných minútach sa nám začali hromadiť nepresnosti na obidvoch stranách.

57
    Na opačnej strane sa o center pokúsil Cameron, žiadny zo spoluhráčov však nevbehol do šestnástky a brankár Szczęsny s prehľadom loptu chytá.

56
    Ďalšia veľká príležitosť pre domácich ! Giroud poslal loptu Wilsherovi presne pred brankára Begovića, ten vypálil, avšak vysoko nad bránu.

55
    Po krátkom prerušení sa pokračuje v hre.

54
    Wallcot sa po súboji ocitol na zemi a zostáva ležať , na trávnik vybieha lekársky tím. Nebude to však nič vážne.

53
    Ďalšia pekná príležitosť na strane domácich Monreal z ľavého krídla posielal peknú loptu na hlavičku Girouda, ten však opäť nepremieňa a skóre sa nemení.

51
    Wilshere sa teraz hnevá na rozhodcu, keďže zákrok protihráča neposúdil ako nedovolený. Zdá sa, že obranná stratégia hostí začína domácim hráčom brnkať na nervy.

50
    Ani ten však nepriblížil hráčov Arsenalu k domácemu víťazstvu a Begović bude rozohrávať.

49
    Ten sa dostal až do pokutového územia, kde s loptou kľučkoval asi až tak, že sa sám zamotal, následne prihrával Monrealovi, ktorý vybojoval aspoň rohový kop pre domáci tím.

47
    Aj naďalej sa však darí hosťom brániť. Do útoku teraz postupuje po ľavej strane Oxlade-Chamberlain.

46
    Hneď od úvodu druhého polčasu sa hráči Arsenalu tlačia vpred a pokračuje trend z prvej polovice zápasu.

46
    Začal druhý polčas.

Z tej však nič nevzniklo a hlavný rozhodca píska na svoju píšťalku a tým ukončuje prvý polčas. V tom boli rozhodne aktívnejší domáci hráči, vypracovali si viacero sľubných príležitostí z ktorých ale gól nepadol a tak je po prvom polčase skóre bez gólov. Uvidíme či sa to zmení v druhom polčase, ktorý začne zhruba o 17:04.

Prvý polčas skončil.

45+
    V samom závere prvého polčasu sa domáci snažia o útočnú akciu, obrana hostí ich však drží na odstupe.

45+
    V hre sa opäť pokračuje, Walters bude hrať s obviazanou hlavou.

45
    Štvrtý rozhodca avízuje že bude nadstavovať 2 minúty.

44
    Na opačnej po vzdušnom súboji o loptu zostáva na zemi ležať Walters. Ten bude potrebovať aj lekárske ošetrenie lebo sa na jeho hlave objavila krv.

42
    Hráči Arsenalu ale stále zostávajú nasťahovaní pred hranicou pokutového územia. Obrana hostí však aj naďalej zostáva neomylná.

41
    Ani z tohto mraku nezaprší, obrana hostí sa znova oslobodzuje.

41
    Z rohového kopu nič nevzišlo, obrana hostí loptu opäť posiela za postrannú čiaru a roh sa bude opakovať.

40
    Ďalšia obrovská šanca pre domácich ! už sa zdalo že akcia bude pokračovať cez Wallcota po pravej strane, Wilshere však prihral na opačnú stranu kde bol Oxlade-Chamberlain, ten sa dostal k strele, avšak znova skvelý Begović zachránil situáciu a posiela loptu na roh.

39
    Už to vyzeralo, že sa hostia pustia do útoku, prišiel ale nedovolený zákrok Wilshera, ktorý celú akciu spomalil.

38
    Arteta sa snažil padáčikom nájsť Wallcota v šestnástke, jeho úmysel však dobre prečítal obranca hostí a útočná akcia končí.

37
    Hostia sú od poslednej akcie pod veľkým tlakom, už dobrých 5 minút lopta neprešla cez stredovú čiaru. Takmer všetci hráči sú stiahnutí pred hranicou šestnástky.

36
    Išlo už o druhú tutovku, ktorú dokázali The Gunners spáliť, len aby ich to v nasledujúcom priebehu zápasu nemrzelo.

35
    Po rohovom kope musel Begović opäť vytiahnuť pohotový zákrok. Najprv sa už zdalo že je roh zažehnaný, následne však prišla hlavička Koscielneho a Begović znova krásne zasiahol

33
    Do útoku sa púšťal na opačnej strane Diaby, jeho prihrávka však bola zrazená a domáci získavajú ďalší rohový kop.

32
    Najväčšiu šancu na strelenie úvodného gólu práve zmaril Begović ! Po rohovom kope sa po odrazenej lopte k strele dostal Oxlade-Chamberlain, ten však z bezprostrednej blízkosti iba triafa brankára hostí. Skóre sa teda nemení.

31
    Dnes sa Wallcot naozaj snaží. Aj ďalšia útočná akcia The Gunners začala u neho. Z pravej strany však nenašiel spoluhráča a obrana hostí odkopáva na roh.

30
    Ďalší strelecký pokus registrujeme v 30. minúte, keď sa z cca 20tich metrov snažil presadiť Shawcross. Jeho strela ako aj predošlé však letí vysoko ponad bránu domácich.

29
    Nevyzerá to vážne Sagna bude v poriadku. Zapojil sa opäť do hry.

28
    Opäť dlhá lopta, do súboja sa tentokrát dostal s Wilkinsonom Sagna. Tí sa vo vzduchu zrazili hlavami a Sagna zostáva ležať na trávniku.

27
    Následné pokračovanie akcie zastavil Arteta, ktorý pri súboji fauloval hráča hostí. Do útoku sa teda pustia hráči Stoke City.

26
    Prvá vážnejšia šanca pre domácich hráčov. Wallcot dostal prihrávku a ocitol sa až na pravom rohu pokutového územia hostí. Nezostávalo mu nič iné ako vystreliť, čo aj spravil, pred ním stojaci obranca však loptu zablokoval.

24
    Príkladom bola aj dlhá prihrávka na Croucha, ktorá však nebola presná a lopta letí až za postrannú čiaru. Szczęsny bude vykopávať.

23
    Hostia sa snažia prejsť do útoku najmä dlhými nakopávanými loptami, útočníci sú však vždy dobre pokrytí a šanca stroskotá skôr než začne.

22
    Pokus o strelu aj na opačnej strane, bol to však naozaj len pokus, keďže sa lopta k Whelanovi odrazila tak, že ju trafil nešťastne a lopta letí minimálne tri brány nad.

21
    Ten bol dobre umiestnený, aj mal poriadnu razanciu, v šestnástke však úradujú dobre postavení obrancovia hostí a situáciu riešia behom chvíle.

20
    The Gunners získavajú po faule na Wallcota priamy kop ktorý bude zahrávať Wilshere.

19
    Domáci sa opäť tlačia dopredu, nedajú hosťom vydýchnuť, tí sa teraz bránia až dlhým odkopom za polovicu ihriska.

18
    Na opačnej strane postupujúci Wilshere, k strele sa však žiadny domáci hráč nedostal a hráči Arsenalu sú vytlačení až do stredu ihriska.

17
    Opäť strelecký pokus na opačnej strane, a opäť jeho autorom bol Crouch. Jeho strelu však tečoval obranca domácich a lopta letí vysoko nad. Uvidíme tak prvý rohový kop hostí.

16
    Wallcot si znovu pekne loptu potiahol po pravej strane a následne až takmer z postrannej čiary posielal loptu pred brankára hostí, aj tentokrát ale obrana zapracovala tak ako mala a na zmenu skóre si budeme musieť počkať.

15
    Po prvých 15 minútach je stav stále vyrovnaný - bez gólov. Uvidíme či to zmení črtajúca sa akcia The Gunners.

14
    V 14. minúte zápasu vidíme prvý strelecký pokus v zápase. Jeho autorom je Crouch, avšak jeho strela nemala potrebnú razanciu a Szczęsny pohodlne chytá.

13
    Od začiatku zápasu sa nám tempo hry výrazne zmiernilo, hrá sa teraz najmä v strednej časti ihriska.

12
    Na opačnej strane postupoval do útoku Cameron, následne si však Etherington v útoku počínal nedovolene a lopta sa znova dostáva na kopačky domácich hráčov.

11
    Do šance sa už už dostával Monreal, avšak v poslednej chvíli prišiel zákrok hosťujúceho obrancu a Arsenal tak získava aspoň vhadzovanie pri hranici šestnástky.

10
    Obe mužstvá sa zatiaľ viac menej oťukávajú, ani jeden z týmov sa nepúšťa do riskantnejších akcii, nechcú dať svoju súperovi príležitosť na strelenie úvodného gólu.

9
    Hra sa nám presunula na opačnú stranu, Etherington a Crouch sa snažia o kombináciu, avšak obrana hostí ich úmysly prečítala a o loptu tak prichádzajú.

8
    Tentokrát boli hostia o niečo dôraznejší a odkopávajú loptu až na súperovu polovicu. Aspoň na čas sa tak oslobodili od tlaku Arsenalu.

7
    Roh sa bude opakovať, obranca hostí totiž odhlavičkoval loptu za postrannú čiaru.

7
    V 7. minúte získavajú hráči výhodu rohového kopu.

6
    Wallcot dostal krásnu prihrávku do behu a prešiel až za obranu hostí, jeho spätnú prihrávku do šestnástky, ktorú vyslal až z postrannej čiary však žiadny zo spoluhráčov nezachytil a útok sa domácich sa tak končí.

5
    Až teraz sa Cameron pokúšal o pressing, obrancovia domácich si však loptu postrážili a zakladajú útok.

4
    Stále sa hrá pred hranicou šestnástky Stoke City, hostia sa v podstate nedostali za stredovú čiaru, s výnimkou úvodného vhadzovania.

3
    Následne sa k lopte dostal Giroud, moc nevymýšľal a vypáli. Jeho strela z viac ako 20 metrov však letí mimo brány hostí.

2
    Hráči Arsenalu sa pokúsili o protiútok, ten však stroskotal na obrancoch hostí.

1
    V prvej minúte zápasu máme možnosť sledovať vhadzovanie hostí pri rohu šestnástky domácich, avšak obrana nedovolila ohrozenie Szczęsnyho brány.

1
    Stretnutie práve začalo.

Hráči sú na svojich miestach a čakajú len na hvizd hlavného rozhodcu.

Na domácej lavičke náhradníkov sa dnes ocitli Rosický, Podolski, André Santos, Ramsey, Cazorla, Mannone, Jenkinson. Na opačnej strane budú pripravení do hry zasiahnuť Jones, Owen, Adam, Whitehead, Kightly, Sørensen, Jerome

Hráči už vychádzajú na hraciu plochu, domáci dnes budú hrať v klasickej červeno-bielej kombinácii, hostia v červeno-modrých pruhovaných dresoch.

Arsenal FC: Szczęsny - Mertesacker, Sagna, Nacho Monreal, Koscielny, Arteta, Diaby, Wilshere, Walcott, Giroud, Oxlade-Chamberlain

Stoke City FC: Begović - Huth, Wilkinson, Shawcross, Cameron, Shotton, Etherington, Whelan, N'Zonzi, Crouch, Walters

Rozhodca: Foy - McDonough, Bryan.

Pre tých, ktorých zaujímajú kurzy stávkových kancelárií na výsledok dnešného stretnutia, na víťazstvo domácich je vypísaný kurz 1,45, remíza je ohodnotená kurzom cca 4,51 a na víťazstvo hostí je kurz až 9,73.

Čo sa týka vzájomných zápasov, v posledných siedmich sme mali možnosť vidieť trikrát víťazstvo The Gunners, dvakrát víťazstvo The Potters a dvakrát sa zrodila remíza. Uvidíme teda ako dopadne dnešný zápas.

Dobrý deň, vítam Vás pri sledovaní zápasu 25. kola najvyššej anglickej Premier League. Dnes na si svoje sily zmerajú Arsenal Londýn a Stoke City FC. Favoritmi dnešného zápasu bude práve domáci tím, ktorý sa s 38 bodmi zatiaľ nachádza na 6. priečke tabuľky, s trojbodovým mankom na Everton FC a rovnako trojbodovým náskokom nad Liverpoolom. Dnešné dva tímy delia 4 priečky v tabuľke a 8 bodov, keďže Stoke City si i keď len o bod drží desiate miesto v tabuľke. Na chrbát mu dýcha s 29 bodmi Sunderland AFC.

The Gunners v posledných piatich zápasoch získali iba 5 bodov, konkrétne za domáce vysoké víťazstvo nad West Ham United 5:1, jeden bod za remízu so Southhampton FC, a jeden bod za posledný zápas proti FC Liverpool keď sme mali možnosť vidieť remízu 2:2.

The Potters na tom niesu o nič lepšie, keďže v piatich posledných zápasoch iba dvakrát remizovali. Posledné víťazstvo v Premier League Stoke City zaznamenalo ešte v decembri proti FC Liverpool. Hosťom bude navyše opäť chýbať zranený Marc Wilson, ktorý nútene pauze kvôli zranenej nohe.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.