Andy Murray
Andy Murray (3)
1
7 63 3 2
cz Nedeľa 27.01.2013, 09:44 • Rod Laver Arena, Melbourne • Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch)

Já vám za všechny, kteří se na Onlajnech podíleli na Australian Open děkuji, že jste byli s námi a těším se na další přenosy. Ještě jednou díky za pozornost a prozatím na shledanou. (13:28:36)

Novak Djoković tak oplácí Andymu Murray finálovou porážku z loňského US Open a může se oddávat závěrečným radovánkám po svém šestém grandslamovém tiulu. Po třech hodinách a čtyřiceti dvou minutách se navíc stal prvním tenistou v historii otevřené éry světového tenisu, který dokázal získat zlatý hattrick na Australian Open! Naproti tomu Andy Murray prohrál pátý ze svých šesti grandslamových finálových zápasů.

Konec zápasu

6:2
    Je to tady! Andy Murray zahrál opět jen do sítě a Novak Djoković se tak stává prvním tenistou v otevřené éře, kterému se podařilo vyhrát Australian Open třikrát po sobě.

40-30
    Novak Djoković má po třech hodinách a čtyřiceti minutách možnost zkompletovat zlatý hattrick na Australian Open! Murray totiž z bekhendu trefil jen síť.

30-30
    Djoković si pohrál s Murraym a je srovnáno.

15-30
    To se ani nechce věřit, jaké štěstí teď měl Djoković! Na síti dostal nabídku ke smeči, tu otřel o pásku a k Murrayho smůle se míček překulil na britskou polovinu.

0-30
    Následně Djoković odmítl winner na síti a Murray jej nemilosrdně potrestal.

0-15
    Djoković nezvládl volej na síti.

5:2
    Konec přestávky, k vítězství na Australian Open 2013 bude mít Novak Djoković k dispozici vlastní podání.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Djoković po druhém Murrayho podání do autu.

30-40
    První Djoković 45. vítězným úderem odvrátil. Na rozdíl od prvního setu teď srbskému tenistovi funguje forhend perfektně.

15-40
    Hned poté si ale Murray bere dva gemboly.

15-30
    Djoković doběhl míček u sítě a dal mu pak tak neuvěřitelnou rotaci, že Murray neměl absolutně žádnou šanci pokračovat ve výměně. Při takových okamžicích se většinou zastavuje dech.

0-30
    Následně se celá situace opakovala, pouze s tím rozdílem, že šlo o první a mnohem rychlejší podání.

0-15
    Djoković po druhém Murrayho podání nezvládl return.

5:1
    Murrayho zradila páska, Djoković vede 5:1.

40-30
    Djoković si ostrým servisem připravil pozici na síti a bekhendem si vzal gembol.

30-30
    Nádherný vítězný forhend od Djokoviće. Murray na základní čáře naprosto bez jakékoliv šance.