NJ Devils – Washington 3:2 (po pr.) | Boston – NY Islanders 4:2 (kon.) | Buffalo – Carolina 1:3 (kon.)
Tampa Bay – Ottawa 6:4 (kon.) | Detroit – Minnesota 5:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Anaheim – Vancouver 0:5 (kon.) | San Jose – Colorado 4:0 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Colorado Avalanche
cz Sobota 26.01.2013, 22:00NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Příjemný sobotní večer při sledování NHL. Hokejisté San Jose na svém domácím stadionu přivítají Colorado a v akci bychom měli vidět trojici Čechů.

San Jose je zatím stoprocentní. Ve svých úvodních třech zápasech porazilo Calgary 4:1, Edmonton 6:3 a naposledy Phoenix 5:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zkušený Joe Thornton, který posbíral devět bodů za osm asistencí a jeden gól. Nejlepším střelcem je naopak Patrick Marleau, který zaznamenal šest zásahů. V týmu Žraloků působí český útočník Martin Havlát (2+1).

Colorado sice vstoupilo do nové zkrácené sezony porážkou na ledě Minnesoty 2:4, avšak další dva zápasy zvládlo a porazilo Los Angeles 3:1 a Columbus 4:0. Nejproduktivnějším hráčem Avalanche je Matt Duchene, který dva góly dal a dva připravil. Vyloženého kanonýra tým nemá, dva góly vstřelili Matt Duchene, Pa Parenteau a John Mitchell. V týmu Colorada působí útočník Milan Hejduk (0+3) a obránce Jan Hejda (0+2).

San Jose Sharks: Greiss (Niemi) – Stuart, Vlasic, Boyle (A), Irwin, Braun, Murray – Pavelski, Thornton (C), Marleau (A) – Clowe, Couture, Havlát – Galiardi, Handzuš, Wingels – Burish, Gomez, Sheppard.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Wilson, Johnson, Hejda, O'Byrne, Barrie, Zanon – Parenteau, Duchene, Landeskog (C) – Jones, Stastny (A), McGinn – Hejduk (A), Mitchell, Kobasew – Bordeleau, Olver, McLeod.

Rozhodčí: Hasenfratz, LaRue – Wheler, Heyer.

00:01

00:20
    Colorado hned na úvod utkání vyzkoušelo pozornost Greisse, ten puk podržel.

00:47
    Další přerušení hry před bránou San Jose. Vhazování po levici brankáře Greisse.

02:03
    Adam Burish mohl zaútočit, ale měl zlomenou hůl, a tak rychle odjel vystřídat. Z akce nic nebylo.

03:10
    Domácí Žraloci mají v úvodu utkání problémy dostat se z vlastního pásma, povedlo se jim to až nyní, kdy ovšem akce končí ofsajdem.

03:38
    Hostující Avalanche zatím vedou na střely 2:0.

04:24
    Slovák Handzuš vyvezl kotouč z vlastního pásma až před bránu Colorada, kde však akce brzy skončila.

05:26
    Střela domácího Marleaua proletěla kolem zadního mantinelu, na bránu nemířila.

06:08
    Od modré pálil jeden z hostujících hráčů, brankář Greiss nadvakrát zasahoval. Hráči se tam ještě postrkovali, ale brzy je od sebe roztrhli rozhodčí.

06:08
    Za hrubost je na trestné lavici Desjardins (SJO).

06:52
    Domácí San Jose vyhodilo, zatím se úspěšně brání.

07:23
    Před brankou neúspěšně zakončoval McGinn, brankář Greiss zasáhl a San Jose vyhodilo.

08:08
    První přesilová hra utkání je u konce a Colorado ji nedokázalo využít. San Jose tedy v plném počtu.

08:37
    Po Hejdově přihrávce střílel O'Byrne a trefil tyč domácí svatyně!

08:46
    Další vyloučení. Couture (SJO) vyloučen za hru vysoko holí.

09:00
    Hned na úvod Žraloci vyhodili kotouč do středního pásma, Colorado začíná zase odzadu.

09:34
    Marleau se s tím nemazal a tvrdým odpalem poslal puk až za bránu Varlamova.

10:28
    Coloradu se v přesilovce zatím nedaří, zatímco domácí defenziva je perfektní. Puk znovu až u Varlamova.

10:46
    Přesilovka je u konce, Coloradu opět nevyšla.

11:26
    Neúspěšný útok Sharks, Colorado kotouč vyhodilo až do pásma soupeře.

13:16
    Závar před brankou Varlamova, stříleli Pavelski a Irwin, oba neuspěli.

13:27
    Joe Pavelski z pravého křídla minul bránu Varlamova.

13:50
    Puk skončil mimo ledovou plochu, vhazuje se v pásmu Colorada, které ihned vyhodilo.

14:27
    Střela kapitána Colorada Landeskoga z modré čáry skončila u brankáře Greisse, který puk raději podržel.

15:04
    Záhy se vhazovalo před Varlamovem, posléze střílel Joe Thornton a brankář Colorada jeho střelu kryje.

15:26
    Landeskog jen těsně nedokázal zpracovat puk v pásmu San Jose.

15:40
    O'Byrne se v bitce střetl se Stuartem a rozhodčí je po pádu na zem rozdělují.

15:40
    Všemu předcházel tvrdý atak na Landeskoga, u kterého je vidět i krev. Právě Stuart jej předtím před modrou srazil.

15:40
    Hosté se dožadovali vyloučení, ale dodatečný trest pro Stuarta nepřichází.

15:40
    San Jose čeká přesilovka pět na tři. O'Byrne obdržel 2+2 minuty za nesportovní chování a vyvolání bitky a 5 minut za bitku. Dále ještě O'Byrne obdržel osobní desetiminutový trest. Jeho protivník Stuart byl potrestán pouze 5 minutami za bitku.

16:09
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Sharks využívají první část přesilovky. PATRICK MARLEAU dokázal dorazit za záda brankáře Varlamova vyraženou střelu. Asistence: Joe Pavelski, Dan Boyle.

17:27
    Sharks využívají i druhou přesilovou hru. Skvělou přihrávku před poloprázdnou bránu od Thorntona obdržel PATRICK MARLEAU a ten to již měl snadné. Asistence: Joe Thornton, Dan Boyle.

18:45
    Matt Duchene měl šanci snížit, brankář Greiss byl připraven.

19:35
    V závěru jsou hosté v pásmu San Jose, domácí ale kotouč drží u mantinelu.

20:00

První třetina začala větší aktivitou Colorada a hra se postupem času vyrovnala. Colorado dokonce mělo dvě přesilové hry, během kterých se nedokázalo vůbec prosadit. To naopak domácí ano a v obou přesilovkách se prosadil kanonýr Patrick Marleau, díky němuž Žraloci po první třetině vedou 2:0.

20:01

20:33
    Colorado si na úvod druhé třetiny připsalo dvě nebezpečné střely, na druhé straně musel proti Cloweově střele zasahovat Varlamov.

20:42
    Parenteau (COL) vyloučen za podražení.

21:49
    Couture nebezpečně střílel a Pavelski ještě dorážel, domácí se však neprosadili.

22:32
    Domácí využívají i třetí přesilovou hru ze tří. Po skrumáži těsně před brankářem Varlamovem se puk ocitl až u zadní tyče u JOE THORNTONA, který se do prázdné brány nemýlil. Asistence: Ryane Clowe, Patrick Marleau.

22:32
    Colorado si vzalo oddechový čas.

22:39
    Gabriel Landeskog se vrátil zpět na hrací plochu a po ošetření pokračuje v utkání.

23:00
    Gomez hledal někoho ze svých spoluhráčů před bránou Varlamova, ale marně.

24:28
    Tvrdě střílel z levé strany obránce Irwin, brankář Varlamov zasahuje. Bude se vhazovat v pásmu Colorada.

24:36
    Varlamov znovu v akci a další vhazování v pásmu hostí.

24:51
    Na druhé straně signalizovaný ofsajd Colorada, takže hosté museli nuceně vyklidit pásmo San Jose.

26:51
    Parenteau rozehrál doleva na Wilsona, který jej zpětně hledal před Greissem. Ten přihrávku zastavil.

27:20
    Havlát před bránou Varlamova hledal Coutureho, hostující obránci přihrávku vystihli.

27:46
    Skrytá střela McGinna skončila zhruba půl metru vedle domácí svatyně.

28:07
    Zakázané uvolnění San Jose.

28:46
    Polovina zápasu se blíží, San Jose zatím bez problémů vede 3:0.

29:36
    O plexisklo se puk odrazil před bránu k Ducheneovi, kterému ale kotouč přeskočil přes hokejku a nedokázal zakončit.

30:29
    Proti střele Desjardinse musel pravým betonem zakončovat Varlamov, poté ještě neúspěšně dorážel Wingels.

31:20
    Martin Havlát vybruslil z levé strany před bránu Colorada a snažil se překvapit brankáře Varlamova, ovšem poté poslal puk vysoko nad.

32:03
    Střelu od modré čáry Varlamov vyrazil jen vedle sebe, kde Hejduk nedokázal zakončit, neboť měl hokejku zaseknutou v protihráči. Druhá možnost je, že mu ji protihráč držel.

32:42
    Desjardinsova střela pokryta brankářem Varlamovem.

33:30
    Thornton střílenou přihrávkou hledal před bránou Brauna, který nedokázal zakončit.

34:05
    Zakázané uvolnění Sharks, vhazovat se tak bude v jejich pásmu.

34:06
    Nyní si vzalo oddechový čas domácí San Jose.

34:54
    San Jose si zahraje přesilovou hru. Vyloučen byl John Mitchell (COL) za hákování.

35:20
    Tvrdá rána od modré končí těsně vedle.

35:58
    Couture před bránou jen těsně nedokázal trefit puk, ani Pavelskému se to pak nepodařilo.

36:54
    Colorado se poprvé v utkání ubránilo přesilové hry San Jose.

37:05
    Přesilovka se sice neujala, ale domácí se stejně prosazují. Svůj první gól v NHL zaznamenal MATTHEW IRWIN, který od levého mantinelu vymetl šibenici brány Varlamova. Asistence: Martin Havlát, Ryane Clowe.

38:08
    Obrovskou šanci měl Burish, ale před Varlamovem nedokázal usměrnit kotouč do jeho brány.

39:17
    Už běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině už se nic nestane. Domácí San Jose potvrdilo svou nadvládu na ledě a přidalo další dvě branky, o které se postarali Joe Thornton a Matthew Irwin. Colorado to už v tuto chvíli bude mít hodně těžké.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny naskočil v bráně Colorada místo Varlamova Jean-Sebastien Giguere.

40:57
    Slabá střela Havláta prošla až na Giguera, který si připisuje první snadný zákrok.

41:10
    Obrovskou šanci měl Thornton, tváří v tvář jej vychytal Giguere.

41:32
    Hra přerušena poté, co kotouč zapadl do levé rukavice obránci O'Byrnemu.

42:15
    Další zákrok Giguera, který chytil střelu, která by zřejmě zamířila do boční sítě jeho branky.

42:42
    Útok San Jose končí postavením mimo hru Burishe.

43:09
    Střela Patricka Marleaua bez přípravy skončila vedle. Posléze Thorntonovo nahození kryje Giguere.

43:19
    I ve třetí třetině mají domácí zatím převahu, na nějaký velký zvrat to nevypadá, ale možné je všechno.

44:09
    Na druhé straně zasahoval poprvé ve třetí třetině Greiss, vhazovat se bude po jeho levé straně.

46:00
    Ani jeden z týmů se nikam nežene, dobře brání, ale co je to platné Coloradu, když ztrácí čtyři góly.

46:27
    Puk se ocitl mimo ledovou plochu a následuje reklamní přestávka.

47:12
    Stuart při rozehrávce za bránou trefil vlastního brankáře, pro domácí to nakonec dobře dopadlo.

47:38
    Joe Pavelski vystřelil z pravého křídla, Jean-Sebastien Giguere jeho projektil kryl.

48:33
    McLeod nyní dělal problémy domácím v pásmu a poté z modré střílel Zanon, brankář Greiss v pohotovosti.

49:30
    Landeskogovo nahození skončilo v lapačce gólmana Greisse.

50:24
    Vhazování ve středním pásmu.

50:51
    Střela Coutureho byla sražená, a tak se stala snadným soustem pro brankáře Giguera.

51:22
    Na druhé straně neuspěl se střelou z úhlu mezi betony Kobasew, Greiss se nachytat na hruškách nenechal.

51:25
    Přesilová hra pro San Jose. Vyloučen Zanon (COL) za vyhození kotouče mimo ledovou plochu.

52:07
    Obrovskou šanci měl Scott Gomez, ke kterému se kotouč odrazil od mantinelu. Domácí útočník poté nedokázal puk usměrnit do hostující brány.

53:25
    Přesilová hra San Jose končí, Colorado se úspěšně ubránilo.

54:40
    Velkou šanci měl Adam Burish, svůj pokus namířil jen do Giguera.

55:09
    Zakázané uvolnění Colorada, o vítězství domácího týmu je definitivně rozhodnuto, to by se musel stát zázrak.

55:54
    Zakázané uvolnění i na straně domácího San Jose.

56:23
    Hunwick namazal Pavelskému, jehož následnou střelu pokryl brankář Giguere.

56:56
    Po české spolupráci Hejduk – Hejda střílel druhý jmenovaný a obránce Colorada trefil brankovou konstrukci!

57:41
    Strkanice v rohu ledové plochy, rozhodčí už zasahují.

57:41
    Nejaktivnější Bordeleau (COL) už zamířil do útrob stadionu. Chystal se na Desjardinse, rozhodčí jej od něj odtrhli.

57:41
    Zápas končí i pro McLeoda (COL) za nesportovní chování.

57:59
    Johnson (COL) vyloučen za nedovolené bránění.

59:01
    Začala poslední minuta dnešního zápasu, který se dohraje přesilovou hrou domácích.

60:00

San Jose s naprostým přehledem zvládlo domácí utkání s Coloradem a zvítězilo 4:0, což mimo jiné znamená, že brankář Greiss si připsal své první čisté konto v NHL. Žraloci vytrestali Colorado především díky přesilovým hrám, které využili hned tři.

Není se tak čemu divit, že tři hvězdy utkání jsou jen z řad domácích. První byl vyhlášen dvougólový střelec Patrick Marleau, druhý obránce Matthew Irwin a třetí gólman Thomas Greiss. Zatímco Irwin vstřelil svůj první gól v NHL, brankář Greiss poprvé v této soutěži vychytal nulu. (00:40:03)

FB

Góly a asistencie: 17. Marleau (Pavelski, Boyle), 18. Marleau (Thornton, Boyle), 23. Thornton (Clowe, Marleau), 38. Irwin (Havlát, Clowe)

San Jose Sharks: Greiss (Niemi) – Stuart, Vlasic, Boyle (A), Irwin, Braun, Murray – Pavelski, Thornton (C), Marleau (A) – Clowe, Couture, Havlát – Galiardi, Handzuš, Wingels – Burish, Gomez, Desjardins.
    Colorado Avalanche: Varlamov (od 41. Giguere) – Wilson, Johnson, Hejda, O'Byrne, Barrie, Zanon – Parenteau, Duchene, Landeskog (C) – Jones, Stastny (A), McGinn – Hejduk (A), Mitchell, Kobasew – Bordeleau, Olver, McLeod.

Rozhodca: Hasenfratz, LaRue – Wheler, Heyer.