Španielsko – Slovinsko 26:22 (kon.) | Dánsko – Chorvátsko 30:24 (kon.)
26:22 (13:12)
Slovinsko
cz Piatok 25.01.2013, 19:15Majstrovstvá sveta mužov

To je z mé strany vše a přeji krásný zbytek dne. (26:22) (20:44:52)

Španělsko po právu postupuje ke spokojenosti většiny osazenstva v hledišti do finále. Slovinsko propadlo v útočné činnosti a nedokázali si pohlídat rychlé španělské brejky. Vypracovali si až osmibrankový náskok, který sice Slovinci na konci mírně umazali, ale přesto již neměli šanci.

Španělsko se tedy utká ve finále s jedním z dvojice Dánsko - Chorvatsko, kteří svůj zápas odehrajou přibližně tři čtvrtě hodiny po skončení tohoto. (26:22)

60
    Konec zápasu. (26:22) (26:22)

60
    Slovinci stihli ještě jeden brejk a výsledek nakonec není tak hrozivý, jak ještě před několika minutami vypadal. (26:22) (26:22)

60
    Na závěr se ještě trefuje Uroš Bundalo. (26:21) (26:21)

59
    Další branka Španělů, velmi rychlá a náhlá akce. (26:20) (26:20)

59
    Gasper Marguč dal z pravé strany další slovinskou branku. (25:20) (25:20)

28
    Méně počtu hráčů v poli svědčí více domácímu celku. (25:19) (25:19)

58
    Vyloučení dva hráči. Nejprve jeden ze Španělů, po dvacet sekund později za držení a přistrčení protihráče i jeden ze Slovinců. (24:19) (24:19)

57
    Slovinci jsou při chuti a stále útočí. Sterbik si však s další ranou poradil. (24:19) (24:19)

57
    Slovinci využívají sedmičku a je to už jen o pět gólů. (24:19) (24:19)

56
    Hra je v posledních pěti minutách oproti předchízejícímu průběhu hodně rozkouskovaná. Píšťalka sudího je slyšet každých deset sekund. (24:18) (24:18)

56
    Slovinci využívají brejk a nepozornost španělské obrany. Střelcem byl Uroš Bundalo. (24:18) (24:18)

55
    Ale nepohlídali si únik jednoho ze slovinských hráčů. (24:17) (24:17)

55
    Ale Španělé si berou bleskurychle osmigólové vedení zpět! (24:16) (24:16)

54
    Slovinci snižují. (23:16) (23:16)

53
    Valero Rivera Folch víceméně rozhoduje tento zápas. Využil parádní protiútok dvou na jednoho. (23:15) (23:15)

52
    Další vyloučení a stav hráčů na hrací ploše se vyrovná. Vyloučeným je Jorge Maqueda Peña. (22:15) (22:15)

52
    Záhy tedy Španělé navyšují. Střelcem je Daniel Sarmiento Melián. (22:15) (22:15)

51
    Vyloučen na dvě minuty byl Uroš Zorman, který tak oslabuje zbytečně za faul loktem slovinský tým. (21:15) (21:15)

Lukáš Chuchválek

Španielsko: Sierra (Sterbik) – Entrerríos, Morros, Tomás, Cañellas, Rocas, Aguinagalde, Sarmiento, Ruesga, Maqueda, Guardiola, García, Montoro, Rivera, Ariño.
    Slovinsko: Škof (Prošt) - Bilbija, Dobelšek, Kavtičnik, Bezjak, Dolenec, Skube, Bundalo, M. Žvižej, L. Žvižej, Gaber, Zorman, Marguč, Mačkovšek