Zambia – Nigéria 1:1 (kon.) | Burkina Faso – Etiopie 4:0 (kon.)
Zambia
1:1 (0:0)
Nigéria
cz Piatok 25.01.2013, 16:00 • Mbobela Stadium, Nelspruit • Africký pohár národov

Nakonec nedostala a také třetí utkání skupiny C Afrického poháru národů 2013 končí remízou 1:1. Hlavní okamžiky utkání byly tři - ve 26. minutě Mikel neproměnil penaltu, Nigérie se přesto dostala do vedení zásluhou Emenikeho z 57. minuty, z její gólové produkce to ale bylo vše a deset minut před koncem tak přišel poměrně nezasloužený trest. Přísně nařízenou penaltu proměnil zambijský brankář Mweene, jenž se tak stal hrdinou utkání. Druhé kolo základních skupin pokračuje od 19:00 utkáním mezi Burkinou Faso a Etiopií. Přijměte prosím mé srdečné pozvání na tento zápas. (17:53:40)

90+5

90+5
    Přidané čtyři minuty jsou u konce, Zambie zřejmě dostane příležitost k poslední akci.

90+4
    Mayuka dostal dlouhý pas za obranu, míč ale nabral příliš velkou výšku a Enyeama přes všechny potíže nakonec vzniklou situaci vyřešil, i když jej to hodně bolelo.

90+3
    Na druhé straně Echiejele přebrousil Sakuwahu a zastavil případný útok Zambie.

90+3
    Mweene musel z branky, aby zastavil Onaziho centr.

90+2
    Kalaba v postavení mimo hru.

90+1
    Nad rámec předepsaných devadesáti minut se budou hrát ještě další čtyři.

90
    Enyeama si ale pro Kalabův centr vyběhl.

90
    U míče Kalaba. Zajímavá šance pro Zambii.

90
    Devadesátou minutu zahajuje Zambie na nigerijské polovině.

89
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Ahmed Musa, přichází Ikechukwu Uche.

88
    Ke střídání dojde až teď.

87
    Emmanuel Emenike dostal žlutou kartu.

86
    Samotný Mweene se teď poranil, když šel do souboje s Ideyem.

85
    Zambie právě vstřelila branku!
    KENNEDY MWEENE se definitivně stává penaltovým mágem! Poté, co ve 26. minutě chytil penaltu Mikelovi, teď si sám po faulu na Mayuku postavil míč na značku pokutového kopu, počkal, až Enyeama spadne a pak chladnokrevně uklidil míč pod břevno. Krásný fotbalový příběh.

84
    To může být velmi hořké pro Nigérii. Sama penaltu zahodila.

83
    Pokutový kop pro Zambii! Mayuka na sebe v posledních minutách vzal všechnu odpovědnost a přináší to své ovoce. V šestnáctce jej přidržel Onazi a je z toho penalta.

83
    Hra je přerušena pro již několikeré ošetření Emenikeho.

82
    Kalaba dobře vystihl ofsajdovou hranu a dal míč pod sebe na Mbesumu, jenž na velkém vápně zdivočel a místo pořádně připravené střely prakticky jen přihrál Enyeamovi.