Ferrer – Almagro 3:2 (kon.) | Djokovič – Berdych 3:1 (kon.)
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych (5)
1
1 6 1 4
cz Utorok 22.01.2013, 09:46 • Rod Laver Aréna, Melbourne • Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch)

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (12:29:32)

Cesta Tomáše Berdycha tak na letošním Australian Open končí ve čtvrtfinále, naopak Novak Djoković může dál pomýšlet na další vítězství na prvním grandslamu sezóny.

Ještě větší rozdíl byl v počtu nevynucených chyb, kdy Djoković chyboval pětadvacetkrát, oproti třiačtyřiceti chybám Berdycha. A to byl hlavní rozdíl v dnešním utkání, neboť Djokovićova hra je založena na dlouhých výměnách, během nichž nutí své soupeře k chybám a ty český tenista v dnešním utkání dělal.

Rozdíl ve hře obou hráčů byl více než patrný. Djoković výborně servíroval a ač míčky z jeho podání nelétaly takovou rychlostí jako u Tomáše Berdycha, dokázala světová jednička nasbírat deset es! Soupeře jich měl o dvě méně.

To již ale bylo ze strany českého tenisty vše, v dalších dvou setech si již Djoković pohlídal své podání, naopak vždy nějaké soupeři sebral a ve třetím setu dokonce hrozilo Tomáši Berdychovi, že dostane nepopulárního "kanára".

Do dnešního utkání vstoupil lépe srbský tenista Novak Djoković, který v prvním setu jasně dominoval. V tom druhém však začal jeho soupeř a pátý nasazený hráč Tomáš Berdych hrát více agresivněji, což na defenzivně laděného Djokoviće platilo a ten tak druhý set ztratil v poměru 4:6.

Konec zápasu

6:4
    Je konec! Novak Djoković končí čtvrtý set esem a poráží svého soupeře 3:1 na sety! Český tenista potřetí v řadě končí na Australian Open ve čtvrtfinále, z toho podruhé za sebou na raketě světové jedničky.

A-40
    Nicméně Djoković si pomáhá svým servisem ke čtvrtému mečbolu.

40-40
    Neskutečné, třetí mečbol také Berdych odvrací po excelentním forhendu! Shoda.

A-40
    Nicméně bodem z podání získává světová jednička třetí mečbol.

40-40
    Ale i tento mečbol Tomáš Berdych odvrací! To byla velká příležitost pro Djokoviće, ale ten ze své oblíbené pozice kazí! Druhý mečbol také odvrácen.

A-40
    To již nešlo, Berdych nezvládl poslední úder, druhý mečbol pro Djokoviće.

40-40
    Pokažený "kraťas" Djokoviće, shoda!

40-30
    Mečbol, po dvou hodinách a čtyřiadvaceti minutách má Novak Djokovič mečbol!

30-30
    Ano, to již byl aut z celkem jednoduchého forhendu, nicméně to není v dnešním utkání nic vyjímečného.

15-30
    Berdych zabojoval, což hlasitým aplausem oceňují i diváci v zaplněné Rod Laver Aréně.

15-15
    Tento return ale končí v síti.

0-15
    Tomáš Berdych začíná dobře, možná rozhodující gem tohoto utkání, vítězný forhend.