Zambia – Etiopie 1:1 (kon.) | Nigéria – Burkina Faso 1:1 (kon.)
Nigéria
1:1 (1:0)
Burkina Faso
cz Pondelok 21.01.2013, 19:00 • Mbombela Stadium, Nelspruit • Africký pohár národov

Nigérie končí utkání v slzách! Do poslední minuta nastaveného času držela vítězství 1:0, pak ale naprosto zaváhala při bránění a Alain Traoré ji pozdním gólem ztrestal. Branka Emmanuela Emenikeho z 23. minuty tak na vítězství nestačila a ze šesti utkání na Africkém poháru národů jsme viděli již pátou remízu. Děkuji vám za vaši přízeň a osobně vás zvu na noční sledování NHL. Do té doby na shledanou. (20:55:37)

90+6

90+4
    Burkina Faso právě vstřelila branku!
    ALAIN TRAORÉ by si mohl nechat patentovat góly v posledních minutách utkání! Nejprve Dagano uvolnil Pitroipu, ten se s míčem mírně zamotal a už to vypadalo, že prováhal vhodný okamžik, pak se ale rozhodl k přihrávce pod sebe na Sanoua, jenž taktéž míč netrefil, za ním dobíhající Traoré ale již ano a přesnou střelou podél nic nevidícího Enyeamy rozhodl o výsledku.

90+4
    Burkině Faso se ale vůbec nedaří držet míč.

90+4
    Hraje se poslední minuta utkání.

90+3
    Enyeama si vyběhl pro další vysoký míč.

90+3
    Kombinace na hraně Burkině Faso nevyšla, zbývají ještě dvě minuty z přidaných čtyř.

90+3
    Nigérie to ale zvládá.

90+2
    Poslední šance pro Burkinu Faso, všichni se stěhují před Enyeamu.

90+1
    Hraje se již přes čas, Koffi z úctyhodné vzdálenosti vůbec netrefil branku.

90
    Začala poslední minuta řádné hrací doby a míč má Enyeama.

89
    Nigérie v plném počtu na vlastní šestnáctce, Burkina Faso má šanci jen z centrovaných míčů.

88
    Mikel přiťukl míč dopředu Uchemu, jenž s bravurním přehledem zasekl míč a vrátil jej proti noze Mikelovi, jehož střela šla příliš vysoko.

87
    Nigérie se v posledních minutách zvedla a zvládá útočit do otevřené obrany Burkiny Faso.

86
    Musa si vyměnil míč s Mikelem a šel sám na Soulamu, ten ale zasáhl, navíc Musa byl o něco rychleji za obrannou linií Burkiny Faso než přihrávka samotná.

85
    Na první pohled zřejmý ofsajd Musy.

84
    Musa opět pronikl do šestnáctky, bylo ale vidět, že toho dnes hodně naběhal a nezbyly mu síly na zakončení, zvláště, když se dokázal vrátit K. Koulibaly.

83
    V obraně Burkiny Faso teď pořádně zahořelo! Panandetiguiri si zřejmě nevšiml atakujícího Musy a hrudí sklepl míč k Soulamovi, jenž se měl co ohánět, aby před nigerijským záložníkem uzmul míč.

82
    Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Florent Rouamba, přichází Abdou Traoré.

81
    Uche, jako kdyby chtěl vyvrátit má slova, si vzal míč, potáhl jej snad přes polovinu hřiště, v rozhodující moment ale znovu přestřelil branku. Uche měl dnes již dvě slibné střelecké příležitosti, ani jednu ale neproměnil.