Nemecko – Macedónsko 28:23 (kon.) | Brazília – Rusko 26:27 (kon.) | Dánsko – Tunisko 30:23 (kon.)
Island – Francúzsko 28:30 (kon.)
Dánsko
30:23 (16:11)
Tunisko
cz Nedeľa 20.01.2013, 20:15 • Pabellón Príncipe Felipe, Zaragoza (Španělsko) • Majstrovstvá sveta mužov

Dánsko si žádné komplikace nepřipustilo a celé utkání na hřišti dominovalo. Tunis byl lepším týmem snad jen v úvodních pěti minutách, kdy také naposledy vedl.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek večera a zase někdy u kvalitní házené napočtenou. (21:50:42)

60
    Konec zápasu. (30:23) (30:23)

60
    Poslední minutka do konce utkání. Žádné drama se konat nebude. O vítězi už je dávno rozhodnuto. (30:22) (30:22)

59
    Tuniští házenkáři přidávají další přesnou trefu. Tentokrát po přesné střele Hedouiho. (29:21) (29:21)

58
    Seveřané už příliš nebrání a na výsledkové tabuli je to znát. (29:20) (29:20)

57
    Rychlá střela Ben Salaha končí až za zády překvapeného dánského gólmana. (29:19) (29:19)

56
    Výpad Tunisu končí pouze na levé tyči dánské svatyně. (29:18) (29:18)

55
    Dánové si dokázali poradit i proti tvrdé obraně soupeře a znovu skórují. (28:18) (28:18)

54
    Oddechový čas pro Dánsko. (27:18) (27:18)

53
    Dánsko už ke konci zápasu povolilo otěže a z toho Tunisané mohou těžit ve svůj prospěch. (26:17) (26:17)

52
    Hodně pohledná akce hráčů z Afriky, kteří se hezky prosadili přes bránící protihráče. (26:16) (26:16)

50
    Oddechový čas pro Tunisko. (26:14) (26:14)

50
    Tunis je v útoku hodně bezradný a vypadá to, že se poslední desetiminutovka už bude pouze dohrávat z povinnosti. (26:14) (26:14)

48
    Rozdíl ve skóre už se vyšplhal na jedenáctibrankové manko tuniské reprezentace. (25:14) (25:14)

47
    Dánská převaha je značná. Seveřané si se svým soupeřem už pouze hrají. (24:14) (24:14)

46
    Markussen se prosazuje krásným individuálním průnikem středem hřiště. (23:14) (23:14)

45
    Dvě minuty pro faulujícího Hedouiho. (22:14) (22:14)

44
    Tunisané sice získali balon, ale posléze si nepřesně přihráli a přišli o něj. (22:14) (22:14)

43
    Afričané ihned po začátku početní výhody skórovali z pravé strany. (22:14) (22:14)

42
    Dvě minuty pro jedno z dánských házenkářů. (22:13) (22:13)

41
    Tunisané se po dlouhé době dokázali také prosadit. Postaral se o to přesně střílející Jallouz. (22:13) (22:13)

40
    Po čtyřiceti minutách hry se rozdíl ve skóre vyšplhal už na deset branek. (22:12) (22:12)

39
    Markussen se vyšponoval do vzduchu a balon uklidil k pravé tyči. (21:12) (21:12)

38
    Oddechový čas pro Tunisko. (20:12) (20:12)

37
    Hráči z Afriky nedokázala proměnit sedmičku. (20:12) (20:12)

36
    Dánům se přesilovka příliš nedaří. Tunis zatím dobře brání. (20:12) (20:12)

35
    Faulující Ben Salah odsedí dvě minuty. (20:12) (20:12)

34
    Dánsko dál navyšuje svůj náskok. Krátce po začátku již vedou o osm branek. (20:12) (20:12)

33
    M. Hansen si naskočil do vzduchu a parádně zavěsil k pravé tyči. (18:12) (18:12)

32
    Oba celky se hned v úvodu druhého poločasu bleskově prosadily. (17:12) (17:12)

31
    Začal druhý poločas. (16:11) (16:11)

Dánové zatím plní podle očekávání roli favorita a zaslouženě vedou. Tunisané hráli dobře hned v úvodu, ale postupem času se zhoršovali. Uvidíme, zda se jim ještě podaří něco s výsledkem udělat.

Druhý poločas začne přibližně v 20:10.

30
    První poločas skončil. (16:11) (16:11)

30
    Dánská reprezentaci si nakonec odnese do šatny dokonce pětibodový náskok. Dvě sekundy před koncem totiž přesně vystřelil Eggert. (16:11) (16:11)

29
    Jsou před námi poslední minutky prvního poločasu. Dáni si zatím stihli vypracovat čtyřbrankové vedení. (15:11) (15:11)

28
    Dánsko dobře brání a soupeř si s tím neví rady. (15:11) (15:11)

27
    Afričané měli štěstí, když se po odrazu od tyče míče dostal znovu k nim a oni tak mohli znovu zakončovat. (14:11) (14:11)

26
    Markussen si šikovně zběhl mezi obránce a posléze neomylně zakončil. (14:10) (14:10)

25
    Tunisané se nestačili vrátit a toho jejich soupeř dokonale využil. (13:10) (13:10)

25
    Oddechový čas pro Dánsko. (12:10) (12:10)

24
    Něco podobného předvedl na druhé straně střílející Jallouz. (12:10) (12:10)

23
    Markussenova nechytatelná jedovka skončila v pravém rohu branky. (12:9) (12:9)

22
    Rozhodčí v posledních minutách hodně přerušují hru. Hlavně za časté faulu v podání obou celků. (11:9) (11:9)

21
    Tunisan Boughanmi neměl si proměněním sedmičky žádný problém a snižuje. (11:9) (11:9)

20
    Tunisané se po dlouhé době dokázali prosadit. Z pravé strany si naskočil střílející Jallouz. (10:8) (10:8)

19
    Eggert navíc proměňuje sedmimetrový hod. (10:7) (10:7)

19
    Ben Salah ošklivě fauloval a odsedí si dvě minuty. (9:7) (9:7)

19
    Oddechový čas pro Tunisko. (9:7) (9:7)

18
    Eggert si hezky povodil tuniského brankáře, když ho šikovně přehodil. (9:7) (9:7)

17
    Evropský tým se poprvé v utkání dostává do vedení. Postaral se o něj střílející Hansen. (8:7) (8:7)

16
    Dánsko ale na nic nečeká a ihned odpovídá vyrovnávací brankou. (7:7) (7:7)

15
    Po kratší odmlce propálil jeden z Tunisanů vše co mu stálo v cestě. (6:7) (6:7)

13
    Dánští hráči se mohli poprvé v utkání dostat do vedení. Avšak dopustili se útočného faulu. (6:6) (6:6)

12
    Evropané mají v posledních minutách navrch a na hřišti dominují. Jasný favorit utkání tedy srovnává stav. (6:6) (6:6)

11
    Mortensen si krásně naskočil do vzduchu a vyslal nechytatelnou dělovku. (5:6) (5:6)

10
    Dánská reprezentace proměnila sedmimetrový hod a snižuje na rozdíl dvou branek. (4:6) (4:6)

9
    Oba celky teď hodně otevřely svoji obranu. Tunisané byli ale úspěšnější, když přesně zakončili. (3:6) (3:6)

8
    Dáni se dobře ubránili a nedovolili soupeři vystřelil. Ten tak musel balon odevzdat. (3:5) (3:5)

7
    Hansen ale neponechal nic náhodě a rychle odpověděl. (3:5) (3:5)

6
    Tuniští házenkáři proměňují další sedmičku a vedou již o tři branky. (2:5) (2:5)

6
    Parádní dělovka v podání Hansena skončila přesně u levé tyče. (2:4) (2:4)

5
    Při Tunisu teď stáli všichni svatí a jen se štěstím dotlačili balon za brankovou čáru. (1:4) (1:4)

4
    Dánové se dočkali až po čtyřech minutách. Červené dresy se prosadili středem hřiště. (1:3) (1:3)

3
    Tu proměnil s ledovým klidem střílející Boughami. (0:3) (0:3)

3
    Afričané hrají od prvních minut dobře a v oslabení si vykoledovali sedmičku. (0:2) (0:2)

2
    Tunisan Tej si bude muset odsedět dvě minuty. (0:2) (0:2)

2
    Zástupci afrického kontinentu se dobře ubránili a posléze předvedli bleskovou akci s dobrým zakončením. (0:2) (0:2)

1
    Úvodní branku mají na starosti hráči v bílo - červených dresech. Tedy hráčů Tunisu. (0:1) (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Dánsko: Landin, Krejberg - Larsen, Mortensen, Eggert, Markussen, Schmidt, Spellerberg, Noddesbo, L. S. Hansen, Lindberg, R. T. Hansen, Jensen, Sarup, H. T. Hansen, M. Hansen.

Tunisko: Magaiez, Sfar - Tej, Gharbi, Hedoui, Helal, Toulati, Jallouz, Bannour, Boughanmi, Chouiref, Hosni, Alouini, Sanai, Ben Salah, Toumi.

Oba celky mají za sebou celkem bohatou bilanci, co se vzájemných zápasu týče. Potkali se celkem čtyřikrát z toho třikrát dokázal zvítězit výběr z Evropy. Poslední měření sil se konalo na začátku ledna, kdy oba týmy sehrály přátelské utkání, ve kterém se zrodil výsledek 30:29 pro Dánsko.

Dánští házenkáři se do osmifinále dostali s velkou lehkostí, když opanovali všech pět utkání v základní skupině B a neomylně ji vyhráli. To Tunisané se na postup nadřeli a do play-off proklouzli až z posledního čtvrté místa ve skupině A. Hráči z afrického kontinentu dokázali na MS zatím třikrát zvítězit a dvakrát odešli poraženi.

Hezký večer všem fanouškům té nejkvalitnější házené. Vítáme vás u on-line přenosu z MS mužů v házené. Společně budeme sledovat osmifinálovou bitvu mezi výběry Dánska a Tuniska. Utkání začíná v 20:15.