Avangard Omsk
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
Nedeľa 20.01.2013, 11:00 • Omsk Aréna • KHL

Na ľade silného Omsku sa podarilo Slovanu získať dva cené body da tabuľky KHL. Slovan dvakrát v zápase videol o gól, aby ho napokon rozhodol až po samostatných nájazdoch. O výsledku mohol už v predĺžení rozhodnúť Milan Bartovič, avšak nepodarilo sa mu využiť nariadené trestné strieľanie. V tretej tretine sme mali vrátane nájazdov menšie technické problémy a tak sa vám všetkým v mene onlajnov ospravedlňujem. Slovan sa teraz presunie do Kazachstanu a zápas s Barysom Astana vám v utorok prinesie sympatická kolegyňa Dominika Handzušová. Prajem príjemné nedeľňajšie popoludnie a dovidenia pri ďalších zápasoch HC Slovan. Z Bratislavy dnes všetko, lúči sa Vladimír Korduliak. (13:48:51)

65:00
    Slovan dal gól!
    Rozhodujúci nájazd premenil Peter Ölvecký.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení hrali domáci presilovku, no boli to hostia, ktorí mohli rozhodnúť. Bartovič však trestné strieľanie nepremenil. Po zápase vylúčení ešte Ivanov a Kukumberg, ktorí sa tak nebudú môcť zúčastniť samostatných nájazdov.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:20
    Omsk opäť v pásme, obrana hostí ho však zastavila a rozohráva svoju akciu.

64:00
    Janus na konci ďalšej akcie domáceho tímu, škoda, Bartovič už mohol rozhodnúť, v predĺžení mal najväčšiu šancu hostí.

63:33
    Perezhogin potiahol do pásma, Ďatelinka ho odzbrojil a rozohral akciu.

63:08
    Slovan hrá so štyrmi hráčmi.

62:54
    Bartovič to skúsil na blafák, Reizvikh ho vychytal, škoda!

62:54
    Bartovič faulovaný v úniku, nariadené trestné strieľanied!!!! Sekal ho Salmela.

62:18
    Ivanov vystrelil, Janus opäť mužom na svojom mieste.

61:42
    Salmela teraz nastrelil žŕďku Janusovej bránky, len to tak zazvonilo. Slovan sa bráni, bráni, nič iné mu nezostáva.

61:36
    Perezhogin vystrelil od kruhu, už dvíhal ruky hore a chcel sa radovať, Janus ho však vychytal do lapačky.

61:24
    Slovan vyhodil cez všetky čiary von.

61:08
    Sersen dostal dve minúty, no priznám sa, vôbec neviem za čo. Tak nakoniec verdikt rozhodcov znie - podrazenie.

61:05
    Kukumberg si ľahol do strely a zastavil tak akciu domácich.

60:50
    Omsk v pásme roztočil akciu pred Janusom.

60:39
    Puk na hokejkách domácich, ktorí sa však nevedia dostať cez útočnú modrú.

60:15
    Domáci v plnom počte - predĺženie hráme štyria proti štyrom.

60:01
    Začalo predĺženie.

Slovan si v záverečnej tretine udržal umnou hrou domácich, nepustil ich do enormného tlaku, avšak prišli vylúčenia a s nimi spojené riziká. Domácim sa podarilo vyrovnať, no hostia vzápätí odpovedali a znovu im odskočili o gól. Prišla ďalšia presilovka domácich a Záborský vyrovnal, ideme do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:56
    Štyri sekundy pred koncom mal výbornú príležitosť Bartovič, jeho pokus od kruhu gólman v pokľaku kryje!

59:43
    Nepresnou prihrávkou sa Slovan pripravil o pásmo.

59:24
    Sersen od modrej a jeho pokus Reizvikh vyráža.

59:00
    Slovan stále v kolotoči pred gólmanom Reizvikhom, chce to strelu a gól.

58:20
    Bližňák vyhral buly, Sigalet vystrelil, Slovan zamkol Omsk v pásme a točí to pred gólmanom.

58:15
    Za držanie vylúčený Taratukhin.

57:57
    Bližňák sa snažil dotlačiť odrazený puk spoza bránky za Reizvikhov chrbát, nepodarilo sa.

56:20
    Strela domáceho útočníka končí na ochrannom skle, hostia sa na chvíľku oslobodia vyhodením z pásma.

56:00
    Domáci tím pri chuti, snaží sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ubráni Slovan nerozhodný stav?

54:10
    Omsk dal gól!
    Akcia domácich, ktorí to roztočili v pásme končí gólom. Janus vyrazil pred seba strelecký pokus Kuryanova a TOMÁŠ ZÁBORSKÝ doklepol puk za Janusov chrbát. Asistencie: Anton Kuryanov a Andrei Ivanov.

53:54
    Belov strieľal od modrej, jeho pokus tečovala obrana hostí a puk opustil pásmo, aspoň na chvíľku.

53:20
    Tlak domácich, ktorí to točia pred Janusom, Slovan pozorne bráni.

53:02
    Obrovská šanca domácich po vyhranom buly, Janus vychytal v ľahu betónmi Taratukhina!

52:58
    Opäť vylúčenie, hákovanie a dve minúty pre Švarného. Tréner Čada dôrazne niečo vysvetľuje rozhodcom.

52:45
    Nesterov bol vo výbornej šanci, jeho strelu z ľavého kruhu Janus vyráža.

52:10
    Domáci v plnom počte.

51:55
    Hostia v plnom počte.

51:46
    Mrzí ma, že vám pre neustále technické problémy nemôžem sprostredkovať aktuálne dianie na ľade, snáď sa spojenie zlepší.

50:10
    Za napadnutie odchádza von Belov. Hra čo do počtu mužov na ľade sa nám vyrovná.

49:55
    Hákovanie a Mihalik odišiel von na dve minúty.

49:39
    Omsk v tlaku v pásme, no Slovan opäť veľmi pozorne bráni, teraz si publikum pýtalo vylúčenie hráča hostí, no hlavní nepískajú.

49:09
    Za bránkou Janusa bolestivo na mantinel narazený Švarný, priznám sa, atak Pervushina bol veľmi tvrdý a až teraz za asistencie svojich kolegov odchádza Ivan z ľadu. Snáď to nebude nič vážne.

48:10
    Slovan dokázal veľmi rýchlo odpovedať na výzvu domáceho tímu a tak tu máme zasa jednogólové vedenie hostí.

45:54
    Bakoš spoza bránky prihral nabiehajúcemu MILANOVI KYTNÁROVI, ktorý strelou k vzdialenejšej žŕďke prekonáva gólmana domácich. Asistencie: Martin Bakoš a Marko Daňo.

44:16
    Menšie technické problémy na trase zo Sibíra, puk na hokejkách domácich a obraz hry nezmenený. Ubráni Slovan nerozhodný výsledok na ľade jedného z kandidátov na zisk Gagarinovho pohára?

43:28
    Skrumáž pri Janusovej bránke vyriešila obrana hostí a puk vyhadzuje von z pásma.

43:18
    Tak stav hry je zrovnaný, môžme očakávať tlak domáceho tímu.

42:01
    ANTON KURYANOV stál úplne voľný po pravej ruke Janusa, popred bránkovisko dostal prihrávku presne na svoju hokejku a to nemohol nedať. Asistencie: Andrei Ivanov a Sergei Kalinin.

41:30
    Omsk vyvinul tlak, obrana hostí odoláva a vyhadzuje puk z pásma.

41:14
    Ölvecký za seknutie dostal dve minúty. Bude horúco.

41:03
    Obrana Slovana opäť odzbrojila domácich v pásme, majú puk pod kontrolou.

40:31
    Puk ďaleko od Janusa, domáci formujú svoje rady a budú chcieť vyraziť vpred.

40:08
    Slovan vyhral buly, ihneď vyrazil vpred a získal pásmo, keď Reizvikh pre istotou kryje slabú strelu hráča v bielom drese.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 12:39.

V druhej tretine sme videli útočnú aktivitu domáceho tímu, ktorý sa snaží stoj čo stoj vyrovnať hru, no Slovan pozorne bráni a likviduje disciplinovanou hrou a pozičnou dobrou defenzívou útoky domácich. Čo sa nepodarí obrane, to končí u výborného Janusa a Slovan sa snaží so zabezpečenej obrany kontrovať. Stále drží výborných 0:1 a čaká nás záverečná tretina. Odolá Slovan tlaku domáceho tímu a odvezie si z Arény Omsk nejaké tie body? O malú chvíľku sme späť.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:53
    Nesterov vystrelil spoza modrej, jeho pokus skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.

39:25
    Bližňák mohol teraz streliť gól do šatne, z ľavej strany od bránkoviska vystrelil a Reizvikh v ľahu na ľad jeho pokus chytá!

39:04
    Po zakázanom uvoľnení budeme vhadzovať pred Janusom, chce to ubrániť stav v druhej tretine, už aby sme počuli klaksón.

38:38
    Salmela nahadzoval spoza červenej, puku sa zmocnili hostia, aby vzápätí v strednom pásme o puk prišli.

37:55
    Janus zastavil ďaleký pozdrav od domácich na svojich betónoch a hokejkou poslal puk do stredného pásma.

37:23
    Kudrna sa na kruhu krásne zbavil kľučkou obrancu domáceho tímu, vystrelil, gólman so šťastím cez hokejku jeho puk vyráža. Výborná Andrejova šanca.

36:33
    Zakázané uvoľnenie hostí, aj toto je potrebné pre ukľudnenie hry a narušenie koncepcie hry domáceho tímu.

36:05
    Trochu vzruchu v hľadisku, no v Janusovej bránke skončil akurát tak hráč domácich, rozhodcovia nechali pokračovať v hre, Slovan dostal puk pod kontrolu.

35:52
    Janus opäť v lapačke zlikvidoval strelecký pokus domácich, výborný Jaro drží Slovan v hre o zisk troch bodov.

34:55
    Strela od modrej domáceho beka končí vysoko na Janusovou bránkou, domáce publikum ožilo a kričí šajbu, šajbu....

34:05
    Hra sa nám teraz vyrovnala, prelieva sa zo strany na stranu, no bez vážnejšieho ohrozenia gólmanov. Hosťom tento stav a štýl hry plne vyhovuje.

33:00
    Kudrna pritlačený na mantinel za bránkou domácich prišiel o puk, Omsk rýchlo chcel rozohrať, no v strednom pásme o puk prišiel a tak je zasa na hokejkách hostí, ktorí sa však vpred ponáhľať veru nepotrebujú.

32:44
    Reizvikh opäť musel zasahovať, keď sa tentokrát snažil zasunúť puk za jeho chrbát od bránkoviska Hudáček.

32:06
    Pomer striel v druhej časti hry 8:2 doposiaľ vyjadruje dianie na ploche, hostia naďalej pozorne bránia a Janus drží čisté konto.

31:51
    Švarný vybojoval puk za bránkou, snažil sa spoza bránky zasunúť na rýchlo Reizvikhovi puk za chrbát, ten bol však pozorný a Švarného vychytal.

31:47

31:32
    Frolov narobil vetry v pásme, obrana hostí so šťastím teraz rieši situáciu domácich.

30:51
    Hostia zatiaľ hrajú presilovku veľmi zle, neohrozili gólmana a nedarí sa im dostať Avangard pod tlak.

29:47
    Za seknutie na Daňa dostal Salmela dve minúty.

29:47
    Sigalet vystrelil spoza kruhu, Reizvikh len zrazil puk na ľad, no Daňovi sa už nepodarilo dorážať. Škoda.

28:59
    Janus teraz chytil do rukavice strelu Nesterova, stále drží Jaro čisté konto, pridá sa k Halákovi?

28:38
    Slovan deštruuje každú jednú útočnú snahu domáceho tímu, veľmi výborne bráni.

28:13
    Aj za cenu zakázaného uvoľnenia získava Slovan čas na sformovanie svojich hráčov.

27:39
    V brejku Bližňák neprekonal domáceho gólmana, ten jeho pokus vyráža ľavým betónom, vhadzovať sa bude po ľavici Reizvikha.

26:48
    Domáci majú hernú prevahu, Orol sa v tejto tretine bráni tlaku domácich a odoláva, drží jednogólové vedenie.

26:05
    Janus vybehol za bránku a narušil akciu domceho tímu, hostia sa zmocnili puku a na chvíľku sa dostanú z pásma von.

25:25
    Kudrna na výlete v pásme, no nič nevymyslel a budú to domáci, ktorí vyrazia vpred pred Janusa.

24:39
    Janus likviduje ďalší strelecký pokus domáceho tímu, v publiku to len zašumelo, no skóre sa meniť nebude.

24:18
    Kalinin si nakorčuľoval z ľavej strany až pred Janusa, vystrelil, Janus v pokľaku likviduje.

23:49
    Záborský vo výbornej pozícii z otočky z kruhu vystrelil, jeho strela končí v moci Janusa.

23:21
    Aktivita na hokejkách domáceho tímu, strela Salmelu prišla po odpískaní ofsjadu.

22:26
    Slovan hrá v defenzíve veľmi, veľmi dobre, domáci tím aj keď získa pásmo, naráža na tuhý odpor brániacich sa hráčov v bielych dresoch.

21:39
    Brejk domácich, rovnaká situácia ako pred chvíľkou, Záborský vystrelil veľmi tvrdo, Janus v pokľaku jeho strelu likviduje.

21:32
    Kukumberg vystrelil spoza ľavého kruhu, Reizvikh jeho strelu zrazil do rohu klziska.

20:37
    Domáci od úvodných sekúnd útočne, no chlapci spod Tatier umne bránia, zobrali im puk a vyrazili vpred.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 11.50.

V prvej tretine sme videli spočiatku opatrný hokej. Domácim sa moc nedarilo v ofenzíve, čo hostia ihneď vycítili a bol to Orol, ktorý sa osmelil a vysielal vpred do nebezpečných kontier svojich hráčov. Videli sme aj päť presilových hier, v jednej z nch, ktorú hrali hostia, sa po vyhodení domácim hráčom z pásma rútili na gólmana Omsku traja hráči belasých, Bližňák to umne vymyslel a vystrelil, puk skončil v sieti a domáce publikum ešte viac onemelo. Slovan ubránil aj záverečnú oslabovku a po strelách 9:8 skončila prvá tretina. Uvidíme, s čím vyrukujú domáci do ďalšej časti hry.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:50

19:00
    Slovan domácim zobral puk a poslal ho až k Reizvikhovi, zbierame cenné sekundy v oslabovke.

18:45
    Až teraz Omsk zamkol Slovan v pásme a hráči to točia pred Janusom, no strelu sme zatiaľ nevideli.

18:23
    Domáci sa nevedia vďaka dobrej ofenzíve hostí usadiť v pásme.

17:50
    Sersen za nedovolené bránenie, dve minúty.

17:45
    Avízované vylúčenie hostí, domáci roztočili akciu pred Janusom, hostia potrebujú dotyk s pukom.

17:08

16:58
    Až teraz sa podarilo domácim vyhodiť puk z pásma.

16:32
    Slovan rozvinul kolotoč ako hrom, teraz strieľal Kukumberg od pravého kruhu, minul bránku.

15:51
    Švarný krásne vystrelil spoza pravého kruhu, gólman jeho strelu vyráža.

15:26
    Slovan točí domácich v pásme, chce to strelu a úspešné zakončenie.

15:08
    Nesterov dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

14:35
    Taratukhin na dvakrát neprekonal Janusa, najskôr vystrelil spoza kruhov, aby prešiel poza bránku a dostal prihrávku na ľavú stranu bránkoviska, Janus aj tento jeho pokus kryje do rukavice.

13:47
    Bližňák vyhral buly v obrannom pásme, Ďatelinka puk vyviezol z pásma a spoza červenej čiary poslal Reizvikhovi menší pozdrav.

13:26

12:50
    Pivtsakin na kolenách na modrej ešte puk zachytil, no vzápätí ho poslala obrana hostí až k jeho gólmanovi.

12:20
    Omsk získal pásmo a roztočil pred Janusom kolotoč, Orol pozorne bráni.

12:00
    Ďalšia akcia Avangardu začne od ich gólmana.

11:53
    Dvakrát sa snažili domáci o tlak, hostia pozorne bránia a opäť vyhadzujú puk z pásma.

11:26
    Bartovič odchádza von na dve minúty na trestnú lavicu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

10:50
    Góóóóólll Slovan Bratislava. Rýchla akcia hostí, MÁRIO BLIŽŇÁK nakorčuľoval do pásma, neposunul však vľavo na Hudáčka, ale vystrelil spoza obrancu a prekonal gólmana domácich. Asistencia: Michel Miklík.

10:20
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Taratukhina, presilovku si zahrá Slovan.

09:52
    Kalinin držal dlho puk, obišiel bránku, no padol na kruhu, domce publikum by chcelo presilovku, rozhodcovia však pískať nebudú.

08:38
    Ďalšiu strelu hostí likviduje pomocou betónov domáci gólman. Hostia vycítili šancu a nebezpečne kontrujú.

07:45
    Domcáci tím vyvinul po obrovskej šanci hostí menší tlak, no Slovan sa ubranil.

06:54
    Akcia hostí, keď puk na modrú posunul Kudrna, nevidel som dobre, ktorý zo spoluhráčov vystrelil, Reizvikhovi puk prešiel pomedzi betóny a od pravej žrďky bránky sa odrazil mimo bránkovisko! Tak tým strelcom bol Tomáš Mikúš, škoda, že puk neskončil v bránke!!!

06:49
    Aréna Omsk je celkom slušne zaplnená, no hokej sa odohráva v komornej atmosfére, na akú hosťujúci hráči iste nie sú zvyknutí.

06:16
    Brejk domácich dvoch na dvoch končí strelou na ochrannom skle, Slovan drží bezgólový stav.

05:55

05:33
    Belov teraz nakorčuľoval s pukom do pásma a domáci sa snažili dostať Slovan pod tlak, no nepodarilo sa.

04:57
    Salmelov strelecký pokus zlikvidovala obrana hostí, Janus zasahovať nemusel.

04:49
    Pivtsakin vystrelil, keď nakorčuľoval od mantinelu s pukom takmer na kruh, Janus chytá do lapačky.

04:05
    Omsk od úvodu nasťahovaný v pásme, zatiaľ bez ohrozenia Janusa.

03:55
    Za podrazenie odchádza von na dve minúty Mihalik.

03:43
    Opäť zakázané uvoľnenie hostí, ktorí si nerozumeli v rozohrávke.

03:24
    Reizvikh si siahol na puk, keď v pokľaku kryje strelu, ktorú vyslal Tabaček.

02:56
    Orol dobre bráni, Taratukhinov útok v pásme taktiež nič nevymyslel a Janus je bez práce.

02:27
    Domáci tím s pukom za gólmanom, spoza bránky sa budú snažiť rozohrať svoju útočnú akciu.

02:05
    Opäť nedovolené vyhodenie puku z pásma, vrátime sa pred Janusa.

01:58
    Hra sa nám kúskuje, zakázané uvoľnenie HC Slovan.

01:49
    Rýchly brejk domácich končí ofsajdom.

01:22
    Hostia sa dostali do útočného pásma, no obrana domácich ich do vážnejšieho ohrozenia gólmana nepúšťa.

00:50
    Optarný hokej na oboch stranách, ako sme mohli čakať, súperi sa potrebujú oťuknúť a dostať do tempa.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

V Aréne Omsk práve znejú tóny hymny Slovenskej republiky, vypočujeme si aj hymnu Ruskej federácie a môžme začať.

Máme za sebou aj prvý deň zápasov skrátenej sezóny NHL, bratislavských a aj slovenských fanúšikov potešil shut - out odchovanca ružinovského hokeja, Jaroslava Haláka, ktorého St. Louis zvíťazil nad Detroitom 6:0.

V Bratislave v prvom vzájomnom meraní síl zvíťazil Slovan 4:2, dnes budú chcieť hráči Avangardu túto prehru súperovi oplatiť. Najproduktívnejším hráčom v domácom drese je Alexander Frolov, ktorý doposiaľ zaznamenal 39 kanadský bodov za 13 gólov a 26 asistencií. V drese hostí sa Michel Miklík dotiahol na Michala Vondrku, obaja majú zhodne na konte po 19 bodov a obaja zhodne za 8 gólov a 11 asistencií.

Príjemné predpoludnie vám prajem pri sledovaní vystúpenia belasých na ľade lídra Východnej konferencie KHL - Avangardu Omsk. V zostave hostí sme zaznamenali menšie preskúpenie hráčov v jednotlivých formáciách, uvidíme, či mal tréner Čada "šťastnú" ruku.

Aké nedeľňajšie obedné menu nám pripravia v dueli minuloročný finalista s tohtoročným nováčikom súťaže? Ste všetci srdečne pozvaní, vaše onaljny budú opäť raz a zas pritom.

V aktuálnej tabuľke formy Avangard získal 15 bodov za 5 víťazstiev, HC Slovan je na tom o čosi horšie s 10 získanými bodmi za dve víťazstvá, dve víťazstvá – po predĺžení a nájazdoch a jednu prehru. V tabuľke Východnej konferencie je Omsk absolútnym lídrom so ziskom 95 bodov, do tabuľky Západnej konferencie HC Slovan nazbieral doposiaľ 66 bodov, ktoré zatiaľ s prehľadom zabezpečujú s blížiacim sa záverom základnej časti účasť v play –off.

Omsk Aréna má kapacitu 10.318 divákov. Tím trénuje fínsky tréner Petri Matikainen, okrem domácich hráčov z Ruskej federácie, ktorí tvoria kostru mužstva, dres Avangardu obliekajú v tejto sezóne aj traja hráči z Fínska, po jednom z Lotyšska, Bieloruska a Slovenskej republiky – rodák z Banskej Bystrice, Tomáš Záborský.

Jedna perlička – hráči Avangard Omsk boli účastníkmi najškandalóznejšieho zápasu v histórii ľadového hokeja, keď v Čechove deviateho januára 2010 skončil zápas predčasne po hromadných bitkáchv čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, svetovým rekordom s počtom 840 trestných minút - 421:419.

Od vzniku KHL Omsk nehráva v súťaži žiadne druhé husle. Vo všetkých štyroch ročníkoch sa vždy prebojoval do play-off súťaže a v konečnom účtovaní sa umiestnil postupne na 8., 12., 5. a v minulej sezóne na 2. mieste, keď v samotnom finále hráči prehrali s Dinamom Moskva.

Avangard Omsk – vlaňajší finalista súboja o Gagarinov pohár – toť najbližší súper HC Slovan.
    Klub Avangard vznikol v roku 1950. Hrával ruskú najvyššiu súťaž a v roku 2004 sa stal jej víťazom, aby v roku 2005 vyhral súťaž „Pohár európskych majstrov“. Od roku 2008 hráva klub KHL. Mesto Omsk je druhým najväčším mestom na Sibíri s počtom viac ako 1.154.000 obyvateľov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:00.

Góly a asistencie: 43. Kuryanov (Ivanov, Kalinin), 55. Záborský (Kuryanov, Ivanov) - 11. Bližňák (Miklík), 46. Kytnár (Bakoš, Daňo), 65. Ölvecký

Avangard Omsk: Reizvikh - Salmela, Pujacs, Valentenko, Belov, Piganovich, Pivtsakin, Kalashnikov - Frolov Syomin, Perezhogin - Záborský, Kuparinen, Mozer - Ivanov, Kuryanov, Kalinin - Nesterov, Taratukhin, Pervushin - Volkov
    HC Slovan Bratislava: Janus - Sigalet, Sersen, Tabaček, Mojžiš, Ďatelinka, Mihalik, Švarný, Luža - Miklík, Bližňák, Hudáček - Bartovič, Ölvecký, Kukumberg - Daňo, Kytnár, Bakoš - Mikúš, Preisinger, Kudrna

Rozhodca: Naumov, Cherenkov, Pavlov, Matyusha