HC Kometa Brno
cz Štvrtok 17.01.2013, 18:10 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 10 - Jiří Trvaj (KOM) 6.

Hvězdy utkání: Vladimír Kameš (KLA) - Leoš Čermák (KOM).

Skončila předehrávka 41. kola Tipsport extraligy, ve které Kladno díky dvěma brankám ze druhé třetiny poráží Brno 2:1 a právě před tímto soupeřem uhájilo umístění v první šestce. Samo se navíc posunulo na 4. místo tabulky. Z Kladna je to pro dnešek vše, za osm dní se přihlásíme z dalšího extraligového utkání. (20:31:17)

60:00

59:58
    Kováčik ještě vystřelil. Branku ale minul.

59:55
    Hlaváč střílel od červené, branku ale minul a je z toho zakázané uvolnění. Time out hostů.

59:13
    Domácí hrají neuvěřitelně obětavě.

59:00
    Poslední minuta třetiny.

58:38
    Hosté v šesti a v tlaku. Chábera výborně zasahuje.

57:51
    Holec se natlačil před Cháberu, vzdálenější tyč ale těsně minul.

57:29
    Hlaváč se nenatlačil před Žižku, domácí ale už moc útočit nebudou.

56:43
    Teď Brňané vysvobodili Kladno sami, Bičánek zahrál na zakázané uvolnění.

56:15
    Středočeši se dostávají pod velký tlak hostů.

55:38
    Kováčik lehce nahodil od modré, Chábera vyrazil do rohu, ale Kladno nedokáže dostat puk z pásma.

55:19

54:48
    Kromě přesilovky pět na tři se dnes Kladnu početní výhody opět příliš nedaří.

54:15
    Jakub Svoboda ujel ve vlastním oslabení, tváří v tvář Cháberovi ale ze strany trefil boční oblouk.

53:19
    Teď už se vylučovat bude. Eberle sám před Trvajem neuspěl jen kvůli faulu Jana Hrušky (KOM), který dostává dvě minuty za sekání.

53:03
    Obdržálek obdržel sekeru od protihráče, ani jeden rozhodčí ale nereaguje, nevídané.

52:41
    Rudovský zkusil překvapit Trvaje téměř z čáry. Ten zasáhl.

51:50
    Chábera kryje střelu Bičánka, Kladno je v plném počtu.

51:21
    Hlaváč obral na modré soupeře o kotouč a znovu vyhodil.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 23. Kameš (Látal), 27. Růžička (Valský, Kuchler) - 29. J. Hruška (Zohorna, Čermák)

Rytíři Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Černošek, Doudera, Růžička, Kužel, Drtil - Eberle, Lukáč, Látal - Valský, Kuchler, Hlaváč - Kuchejda, Dalecký, Rudovský - Strnad, Melka, Obdržálek.
    HC Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek, Švrček, Valach, Kováčik, M. Hruška - Jak. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - Zohorna, Čermák, J. Hruška - Erat, Petrovický, Dlouhý - Dočekal, Koreis, Burian - Holec.

Rozhodca: Minář, Kalivoda - Kajínek, Podrazil